Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve će to sad se sredit.
Eto, čujem da se manageri napokon vraćaju sa skijanja. I Ljubo nije odabran.
I certifikati su svi skoro popucali. I izvukli su lovu strani fondovi. I Kosovo je prošlo. I ulazimo u NATO. I idemo u EU za dvije godine. I Bush je bio. I Plavi se vratio nakon selidbe. I Ivek kupuje. I Geronimo pogađa. I Fazan se opametio. I Budd je puko. I Ivana i dalje vodi na tablici….
huh, jel ima još što za riješit il’ smo potrošili sve izgovore? [huh]

Majku ti, kad sad krenemo UP, neće nas tzunami sustavit. [lol]
Jaka je sila, jakaaa… Veliko oko i dalje gleda. [wink]

Plavi se nažalost nije preselio i to bi mogao biti ključ cijele burze.
Ne mogu pratiti toliko zadnjih tjedana, nema pozitivne vibre.
Ali selidba završava za kojih 10-15 dana, ako bog da sreću i lepo vreme.
I plinaru i elektru da priključe priključke.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

A kad se raspišem na Ingri ( a imam za pisati ne manje negoprošle godine dok sam počeo pisati na cijeni od 12 000 kuna ), ima da bude 60 000 /12 =5 , dakle 31 *5 = 150 000.[lol]
Je pa da, kupovali smo budučnost, budučnost je došla još svijetlija nego što se očekivalo ( rezultati iznad očekivanja, novi unosni poslovi itd. ) , a mi se ciejnovno vratili u prošlost.

Pa gdje toga ima?
Only in Croatia.
Ajd bok, moram opet ići…[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Obama o porezu na kapitalnu dobit kao Jurčić

Ljubo Jučić nije jedini borac za pošteniju raspodjelu poreznog tereta uvođenjem poreza na kapitalnu dobit

Pa naravno da nije, recimo ja bi volio da ovu 2008 godinu platim porez na dobit [bye]


Sve će to sad se sredit.
Eto, čujem da se manageri napokon vraćaju sa skijanja. I Ljubo nije odabran.
I certifikati su svi skoro popucali. I izvukli su lovu strani fondovi. I Kosovo je prošlo. I ulazimo u NATO. I idemo u EU za dvije godine. I Bush je bio. I Plavi se vratio nakon selidbe. I Ivek kupuje. I Geronimo pogađa. I Fazan se opametio. I Budd je puko. I Ivana i dalje vodi na tablici….
huh, jel ima još što za riješit il’ smo potrošili sve izgovore? [huh]

Majku ti, kad sad krenemo UP, neće nas tzunami sustavit. [lol]
Jaka je sila, jakaaa… Veliko oko i dalje gleda. [wink]

I ja sam postao pesimist danas poslije 15 sati nakon što sam kupio DLKV po 880kn. Ali naravno nisam i neću ništa prodavati.


Pa naravno da nije, recimo ja bi volio da ovu 2008 godinu platim porez na dobit [bye]

eheheee… da da.
Al nema veze…. idemo dalje! [lol]

No respect

@SLK

kolega zaboravili ste spomenuti hebeni ZERP, a ako i kad zavlada bonaca na trzistu smjese nam se IPO-i koji ce ga dodatno uzdrmati. npr:

http://www.poslovni.hr/74630.aspx

http://www.poslovni.hr/68859.aspx

http://www.poslovni.hr/68093.aspx

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Joj, pa da… hvala rokoch. No… nema sumnje, IPO-i će uspjeti. Casha ko pljeve. A ako nema casha, možda će se malkice i prodavati na burzi da se uđe u neki slavodobitni IPO, tj SPO.

No respect

Nista od toga…pa zar mislite da ce ljudi nakon ovoga srljati na nove IPO..yea right

Pametan covjek uci na tudjim greskama, a glup na svojim


@SLK kolega zaboravili ste spomenuti hebeni ZERP, a ako i kad zavlada bonaca na trzistu smjese nam se IPO-i koji ce ga dodatno uzdrmati. npr: http://www.poslovni.hr/74630.aspx http://www.poslovni.hr/68859.aspx http://www.poslovni.hr/68093.aspx

navodno ove Škegrine Questus Kretenine ne idu baš dobro ; tj. ne prodaju se baš nešto ..
ima možda neko drugačiji Info ?

inače kad smo kod IPO-ja ..

kakva je bilanca na tom području za prošlu godinu ?

bilo ih je više neuspješnih nego uspješnih;

– Magma – Loše .. laž i prevara u prospektu .. firma ok , trenutna cijena 195 kn kolika je bila na ipoju ?? 265 kuna ? .. hm hm .. strateški partner se htio izvući iz firme a Fižulić se htio dodatno obogatiti ..

– Atlantic – isto razna i prazna obećanja u prospektu , evo neki dan se havale da u kupili 5 (!?) ljekarni .. hm cijena od 910 kn na ipoju .. koliko je danas i koji je smjer cijene ? na putu prema dolje

– Optima: pljačka svih pljački; firma loše posluje , nije uopće bila u razvojnoj fazi za ipo; uglavnom neko je skupo prodao nešto što ne vrijedi ni pola te cijene ; iskrcao se ..
cijena na ipou oko 300 kn a danas ?? 150 kn debakl …

– Veterina .. ipo cijena 100 danas 110 .. ok bar je cijena dionice u pozitivi ..

državni ipoi Ina i Ht .. uglavnom dobri , značajno popust pa nema straha za cijenu , ali sa današnjim cijenama prinos na razinama 20% i 30 % .. budućnost ? Ht dobra dividenda, odlična , ali firmino poslovanje može samo prema dole , prema gore teško .. profitna marža je rekordna i zdrava konkurencija će ju kad tad znatnao smanjiti .. Ina firma monopolist (isto kao Ht) ; jedni spas je svježi kapital , obnova postrojenja , neko preuzimanje ili mađara ili rusa ?

Kad opet uđu s par milijardi crobex će se podvostručiti. Onda ću ja prodavati pa nek sam proklet !

Kad uđu, ako uđu, jednako kako su ušli će izaći i to preko noći. Spekulativni kapital je možda nešto o čemu svi sanjaju jer se nadaju kratkotrajnoj individualnoj koristi ali za općenito i dugotrajno zdravlje jedne burze špekulativni kapital jednako je koristan kao i virus kuge za zdravlje Europljana u npr XIII stoljeću. Zagrebačku burzu ispuhao je višegodišnji špekulativni val i umjesto da se traži rješenje za taj špekulativni element, sanja se o nekakvim inozemnim fondovima. Ponavljam, proučiti rekaciju Malezije na krizu 1998!

Pa kolega Mrzljak, naucili smo jos na NASDAQ-u sto znaci IPO na IPO…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Pa kolega Mrzljak, naucili smo jos na NASDAQ-u sto znaci IPO na IPO…

Ono oko “dviiljadite” godine?

Ma koješta, nema toga kod nas.

No respect


Pa kolega Mrzljak, naucili smo jos na NASDAQ-u sto znaci IPO na IPO…

hehe .. pa što kolega Deimos ?

znam da su i Ipo-i određeni signali ..

npr. “nikad više ipo-a prije velike korekcije” tj. daj ipo kad sve raste ..
ili nikad manje ipoa kad je ber market ..
trebali bi u tehničku analizu ubaciti i broj IPO-a po vremenu .. kao neki graf, krivulju ..
pa kad ih bude manje da znamo da “idemo gore”

– inače ja sam sudjelovao samo u Ini i Ht-u; Fižulić mi nije neka njuška a ni Tadeši još manje

Inače ako mislite na nove IPO-e sa aspekta dolaska “novih ovčica za šišanje” ..

mislim da ih je sada već toliko ošišano , da je to debakl dioničarstva u Hr ..

mnogi su uletili sa HT-eom u priču sa dionicama i mislili “gle kak mi super ide” pa to je lako “kupiš za 265 a prodaš za 370, pa to nije neka mudrost” ..
ali na kraju su im iskusniji prodali skupo svoje dionice koje su kupovali prije 1-2-3 i više godina i na kojima imaju višestruke prinose (2x, 3x 4x) ..
i sad kad su se cijene korigirale na cca fer razinu su zapravo izašli “kratkih rukava” “ošišani do kože”, sudeći po ovim zadnjim danima panično bježeći od dionica dioničarstva i burze ..

i mislim da se većina neće vratiti a i loš glas će se proširiti o dionicama kao o mjestu špekulacije, lažnih vijesti, i navlakača ..

ali eto i to se moralo dogoditi ; morala je “naša mlada demokracija i burza” to naučiti , ovo je zapravo pravo sazrijevanje burze u Hrvata , neki oblik male mature , punoljetnosti ..
sad svi znaju da osim što se na dionicama (u većini slučajeva) zarađuje da se može i znatno izgubiti ..

New Report

Close