Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ivek jel burza prati gospodarstvo jedne države ?

U dugorocnom roku, jedina opcija

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Ne nagovaram nikoga da kupi brodare osobno imam nešto sitno ATPL i nešto više ULPL ali porfelj mi je najviše izložen u todoriću no međutim danas sam dokupljivao građevinare i ht

SAM PROTIV SVIH

Po mojim analizama kod Amera bi se početko ljeta trebali pokazati prvi znaci oporavka

SAM PROTIV SVIH

Vidjet ćemo kako će se brodarima kretati indeksi i poslovanje, ja ih pratim već neko vrijeme, ali još nije pravi trenutak za ulazak…

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Gledajuci na globalno, stvari ne izgledaju odlicno….šansu za bikove imamo ako se stvari sa kosovom odigraju kako bi zapadnjaci htjeli pa fondovi pocnu ulupavati u cijelu regiju koja ce vjerojatno onda biti politicki stabilnija…

S druge strane, katastrofa za regiju bilo bi da Srbija anexira sjeverni dio Kosova nakon proglašenja nezavisnosti te da nastane diplomatski status quo. Teško da se kraj nazire….

[url="http://www.neuralab.net"][color=black][/color]Neuralab - Artificial intelligence and web development[center][/center][/url]


ivek jel burza prati gospodarstvo jedne države ?

Trebala bi ali nije uvjet u odredjenim vremenskim periodima kao sto je ovaj.

Kada govoris o gospodarstvu drzave onda je to na neki nacin fundament a to je ovoga trenutka defintivno van fokusa. Sada je u fokusu jos koliko toliko todorijada, FI a onda ako svijet i dalje bude u banani kod nas ce biti uzimanje profita i RiB. S druge strane i tu se spominje sve cesce inflatorne pritiske i pun k… crnila. Mislim, kada ti premijer kaze da je “situacija teska ali ne kriticna”.

Gle nadam se da nece biti tako crno nego da ce se ipak uskoro zaustaviti, neko vrijeme cmrljiti pa onda okrenuti prema gore. Mislim da cemo vidjeti gdje smo negdje polovicom 4. mjeseca kada bi se stvari trebalo polako iznivelirati na ovaj ili onaj nacin.

skype - ivek1234

Baloni su one dionice čija se trenutna vrijednost na tržištu opravdava dalekom svijetlom budućnošću, utrostručavanjem vrijednosti imovine, magičnim potezima uprave, monopolnim položajem…

Misli da su na dnu ako nisu blizu su.Govorim o strani brodarima.

SAM PROTIV SVIH

ma kakva Srbija… ljudi moji, bit ce onako kako SAD i Rusija odluce…

po meni, najbolju analizu je napravio Geronimo. Slazem se (iz perspektive dionicara) i sa Ivekom – razumljiv mi je njegov stav.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Baloni su one dionice čija se trenutna vrijednost na tržištu opravdava dalekom svijetlom budućnošću, utrostručavanjem vrijednosti imovine, magičnim potezima uprave, monopolnim položajem…

Uredu znam ja što je balon reci jednu npr

SAM PROTIV SVIH

Ne kuzim da je u US takva panika,Bush im da 145 milijardi poticaja i fed obeca da ce podrzat da bi oni iz plusa u minus.Tamo je stvarno panika dosla do vrhunca

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Ja cu slijedeci tjedan ako Crobex padne ispod 4800 poceti lagano SKUPLJATI a ne DOKPLJIVATi. Fokus na 2-3 dionice jedino moram pripaziti na kolicinu dionica jer likvidnost za tren nestane i onda sam u bull trapu a to bi svakako htio izbjeci.

skype - ivek1234

Čini mi se da je BUSH naredio da nafta nesmije preko 100$ jer bi imala uticaj na inflaciju te je na taj način otvorio mogućnost rezanju kamata da se inflacija ne potakne zbog toga.

SAM PROTIV SVIH

Strani brodari su na dnu. Barem bi trebali biti, sudeci po svim pokazateljima. Taj bozanski Drys je isao u diverzifikaciju, cak i sa trenutnim padom vozarina zaradjuju… nego, palo mi je na pamet da otvorimo temu Drys, ako nista drugo a ono u Foreign Investors Discussion Board. I stvorimo ZIF “Drys”….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Čini mi se da je BUSH naredio da nafta nesmije preko 100$ jer bi imala uticaj na inflaciju te je na taj način otvorio mogućnost rezanju kamata da se inflacija ne potakne zbog toga.

Pogledaj si ovo mislim da si na dobrom tragu:

http://www.cnbc.com/id/22729818

skype - ivek1234

New Report

Close