Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Deimos i Super24 – dobri vam avatari! [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Meni se EU gadi. Drukam gdje stignem protiv njih. Imam sve vise istomisljenika. Rijesenje je jednostavno. Neka Ivo raspise SADA referendum pa ako ih odjeb…. onda smo rijesili i pregovore i ZERP i gospodarski pojas, itd.

Ono sto znam da ja idem protiv kao i vecina ljudi koje poznajem. Ovakvim nastupom EU ima sve manje pristasa u ovoj zemlji. Svako odugovlacenje, nove ucjene i ponizenja samo donose glasove protiv ulaska. [cool][cool]

skype - ivek1234

nakon 50 godina mozda i zaratimo..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Za sam totalno protiv ulaska u EU. Dio razloga sam naveo, a ima ih jos naravno. Dio svoga radnoga vijeka sam proveo u velikoj korporaciji ( mozemo je poistovjetiti sa EU) i gledao kako najbolje zive male firme koje su se specijalizirale i rade proizvod za korporaciju koji korporaciji treba, a jeftinije joj je kupovati od male firme, nego da pokrece vlastitu proizvodnu jos i te “sitnice” u nabavi za megafirmu. Mala firma je imala samostalnost u inovaciji, maximalizirala je troskove reklame i slicnih stvari, jer ima siguran plasman i ugovor…pod uvijetom da je vlasnik inovativan, ima dovoljno vremena i resursa pronalaziti 2 ili 3 strateska proizvoda ili partnera i raditi sa njima… Osnovno je pravilo ne siriti se vise nego se sire korporacije za koje radis. Taj model bi trebala slijediti HR. Turizam, poljoprivreda, voda su prve tri stvari koje su mi pale na pamet da mozemo “raditi” za veliku korporaciju EU. I to vrlo efikasno ako budemo van EU, a ako budemo unutar, ugusit ce nas totalno sa pravilima igre… Energija? Pa nama je dosta jedna (mozda i nije, ne znam…ali vjerojatno je) NE, a mi cemo morati graditi stotine ili tisuce vjetrenjaca i furati se na neke obnovljive izvore energije. Pa cijeli Dinaridi nece biti za turizam zbog zujanja vjetrenjaca u daljini. O estetici drvene kuce i moderne vjetrenjace na obzorju da ne govorim. Najbolji dio zemlje cemo zasaditi uljaricama da vozimo aute koje smo kupili u EU, a istovremeno cemo uvoziti hranu iz EU, jer ce je se proizvoditi u kvotama i planski, kao i izlov ribe. Pazi foru! ako neces sam pohvatati svoju ribu, raspisi tko ce je umjesto tebe!?!!?!? Alo, jel meni to treba? Odite susjedu pa mu recite da ukoliko on nece potrositi svoju cijelu placu, da nek rasporedi na vas dio koji nije potrosio! Ono sto u Hr treba napraviti je prestati da se regije jedne prema drugoj ponasaju kao EU prema nama. Tu najprije mislim na Zagreb prema Slavoniji. Za to nam ostaju susjedne drzave. Imamo 56000 km2 povrsine, sa morem i dosta vise…a imamo regije koje svaka moze nositi jedan dio projekta, zajedno ce biti prava mala firma koja ce moci sama nastupati prema EU i drzavama u okruzenju. Cime nas drze u saci da je to sad tesko (ne i nemoguce) ostvariti? Banke, monetarna politka je osnovni problem…nema je od 93 godine. Hvala drugu Valenticu na tome…najveca moguca glupost! Ljudi nisu imali maste, pa su odlucili da ce raditi iskljucivo fiskalnom politikom regulatorne mjere! Pa to je ludost, to rade pasivne vlade, gospodarstva koja su u recesiji cijelo vrijeme… Dajte mi drzavu na 2 godine…samo 2 godine…a onda idite u EU ako vas jos bude volja…

Svaka čast.
Majstor si.

[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][cool][thumbsup][thumbsup]

Molim vas za EU rasprave koristite ovu temu:
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=743&pg=4

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

Šta je to tema ZERP??[undecid]

meni se čini da ova rasprava ima jako puno s korekcijom i očekivanjima na ZSE. zašto bi netko želio zaoštravanje oko ZERP-a osim zato što se nada nižim cijenama jer nije na vrijeme zauzeo pozicije? uostalom kao oni koji su ljetos drukali za SDP. a to da li su u to involvirani i nekakvi osobni osjećaji ili politička, to je svačija privatna stvar.

Apsolutno se slažem s Vama kolega Gorgija,mongi ne znaju da je upravo krajem devedesetih ovdje faktički se dogodio slom burze,kad se zaoštrila situacija s EU i bilo je govora o uvođenju sankcija.Makar sumnjam da će se to sad dogoditi jer Sanader nema muda kao što je imao bivši predsjenik i popustit će EU i uslučaju da ga zatraži da izruči vlastitu mater u Haag.

U US potop[angry]
http://money.cnn.com/data/markets/index.html

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Deimos i Super24 – dobri vam avatari! [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Meni se EU gadi. Drukam gdje stignem protiv njih. Imam sve vise istomisljenika. Rijesenje je jednostavno. Neka Ivo raspise SADA referendum pa ako ih odjeb…. onda smo rijesili i pregovore i ZERP i gospodarski pojas, itd.

Ono sto znam da ja idem protiv kao i vecina ljudi koje poznajem. Ovakvim nastupom EU ima sve manje pristasa u ovoj zemlji. Svako odugovlacenje, nove ucjene i ponizenja samo donose glasove protiv ulaska. [cool][cool]

I ja sam osobno protiv EU, a razlozi se prilično podudaraju s onima koje je naveo Dejavue. EU je prvotno ekonomska zajednica bila i ostala. Osnovale su je zemlje koje su kroz povijest bile kolonizatorske… Širenja se događaju samo iz ekonomskog interesa starih članica, odnosno velikih kompanija, čiji su lobisti zapravo većina zastupnika u Europskom parlamentu. U EU sam vrlo često, živio sam i obrazovao se na tom području, znam mnoge njihove probleme kao i dobre i loše strane. Osim toga, ni Ustav im nije prošao! Mogu samo reći da sve europske zemlje, baš sve, neusporedivo više štite svoje interese od Hrvatske.

Ma ajmo mi pričekat da se striček rupel izljubii i izgrli sa “komšijama” pa neka ih lijepo sa ili bez kosova primi u eu i onda ćemo im mi ko švicarska između radit sr.nje, pa će i nas moliti da uđemo. NEĆU EU. točka.

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

TunaSalad:

ivek123:

Ja osobno zagovaram puno, puno tvrdji stav u pregovorima i sto kasniji ulazak.”

a onda se nije niti trebalo iz jugoslavije i komunizma izlazit. mogli smo lijepo sa srbima imat sami svoj dernek.
pa nije valjda da o tome maštaš?

Procitaj ponovno. Ili si skroz krivo protumacio ili si pretenciozan u odgovoru. [cool][cool]

Btw, ratovao sam 5 godina ali mislim da bi se sa Srbima puno brze i puno korektinje dogovorili nego sa EU. Pogle onog papka Olija. Sada nam prijeti sa EU jer smo ono smece od Rockwoola zatvorili jer su ljudi zbog njih poceli rikavati. Meni takav EU ne treba i ne zelim ga!! Davno sam rekao i jos stojim iza toga – na referendumu glasam PROTIV kao i svi koje znam. FoF EU!!! [thumbsup][thumbsup]

Svaka čast Ivek, slažem se u potpunosti!

Umjesto da se okrenemo sebi i vlastitim snagama se izvučemo iz go…. mi se radije guz… Europi. Jest da treba i vremena i snage i odricanja, ali barem nisi nikom ništa dužan. Nikom nije jasno da će na kraju ta ista Europa nas doći moliti da im se pridružimo. To ti je kao i sa ženama: čim više trčiš za njima to si im manje interesantan i obratno – vrijedi i za muškarce [smiley]

Evo pogledajte Švicarsku. Mala zemlja u srcu te iste Europe, a nije u njoj iako bi Europa to silno željela i pritišće svim silama da im se pridruži. A zna se i zašto: banke i bankovna tajna kao i paušalni porez za bogate koji oni dogovaraju/pregovaraju sa državom.
Mnogi će reči da mi nismo CH, ali ljudi moji mi imamo ono što Europa nema: Jadran (jest da ga ima i Italija, ali prošao sam i njihovu stranu pa mogu bez straha reći da nam nisu uopće konkurencija) Imamo donekle zdravu hranu i kod nas pečenka na roštilju miriše za razliku od one u Europi – opet pričam iz vlastitog iskustva.

A da u EU nema korupcije i kriminala nije istina. Pogledajte samo najsvježiji veliki primjer njemačkog Siemens-a. Ima i tamo svega samo je profinjeno i dobro prikriveno…

A sad na originalnu temu. Korekcije je bilo ovih dana. Možda je čak i gotova. A ono što slijedi je crash…
DJIA -1.92 % itd. [wink]

Zapravo bi netko morao otvoriti novu temu pod nazivom “Crash” [rolleyes]


U US potop[angry]
http://money.cnn.com/data/markets/index.html

Ma nek crknu i oni i EU!!! [thumbsup][thumbsup][thumbsup] Ja dionice nedam a oni neka tonu i crvene kolko hoce. Dosta mi je vise i Rhena i svih ostalih. FoF EU! [thumbsup][thumbsup][thumbsup]

skype - ivek1234

Molim mišljenje, jer sam malo u strahu ko i svi

Svakako ima i puno pametnijih od mene, ali ja pokušavam zdravo seljački razmišljat. Fondovi su trenutno u brigama, a ne da uživaju na skijanju. S jedne strane ne smiju dozvoliti daljnji pad, jer će investitori početi masovno povlačiti novce ponovno, što će dovesti do prodaje dionica od strane fondova i naravno žestoke korekcije. Već sad investitori gledaju crvenilo na hr.portfolio i tresu glavama. Ja mislim da dozvola mirovincima da kupuju JDD dionice je bila intervencija za spas tržišta kapitala, te da su intervencijom spasili OIF-ove. I što sada, da li mirovinci čekaju da ponovo budu intervencija u slučaju većeg pada, a fondovi će generirati lagani rast crobexa do 5300, pa će ponovo biti pad na 5200 , i tako jedno duže vrijeme držati crobex bez velikog rasta, ali i pada, dok se opća ekonomska situacija ustabili, fondovi generirati prinos do ljeta 5-10 %, tako da im se eventualno poveća kapital.

Ja bih volio vaše mišljenje na ovu temu , možda pričam gluposti, ali da li su naši OIF-ovi zajedno s mirovincima dovoljno snažni u našem plitkom tržištu da zadrže kontrolu unatoč potencijalnoj recesiji u americi i njenim implikacijama? Da li će bankovni fondovi, jer su naše banke u vlasništvu stranih banaka, djelovati lokalno, ili će npr. Intensa i Unicredit jednostavno odlučit rezati izloženost svugdje, pa dati naloge svim svojim bankama da prodaju dionice.

Ovo je naravno samo model crnog scenarija, jer ima i puno pozitivnih stvari koje mogu doći, dobri FI kompanija, rast gospodarstva, jako dobra turistička sezona, neka pozitiva u americi i evropi, itd itd

Inaće sam 100% u dionicama, i nisam medvjed


U US potop[angry]
http://money.cnn.com/data/markets/index.html

nista strasno , povukli se fondovi sa kupnje da malo ohlade cijenu i pripreme ulazak mirovinskim fondovima , a domacice udaraju po kupnji .
[thumbsup][wink]
http://finance.yahoo.com/q?s=%5EDJI
skoro 2 % , ravnaju se balkanskim burzama [rolleyes]

najvrednije stvari u životu su besplatne


primjer: veletržnice ribe mislim u rijeci – godinama pričamo kak moramo nešto napravit za naše ribare tipa veletržnice, obnova flote i sl. i sruc kenj pa ništa. onda se konačno napravi jedna veletržnica – financirana od strane talijanskih regija. eto, mi nismo mogli sami. ostale veletržnice (a treba ih više) gledat ćemo u nekoj sljedećoj epizodi kad nas netko drugi opet otganizira.

znate što se desilo na kraju s veletržnicom ribe? Ništa. Naši ribari je ne žele koristit jer im je lakše odmah prodat talijanima ribu na ruke. Bez papira, bez poreza, bez ičeg. Nas treba uzet u ruku i vodit, kad sami ništa ne znamo. Osim sve upropastit


da ih jednom sacekas na rivi sa “službenim osobama” , oduzmes hladnjacu i svu robu vidio bi kako bi burza proradila. Problem je negdje drugdje, ja bih ga locirao u glavama ljudi.

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

New Report

Close