Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Je, EU je lijepo zazelenila. Očekujem i crobex danas u zelenom tonu

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Ignore: KressoM, delux


Dok je dolar slabio posljednjih nekoliko godina, market je korigira svoju “vrijednost”, a to je bilo poprilicno logicno. Ulagaci su slavili nove rekorde, market kuca sustizao pad dolara ne bi li odrzao vrijednost, zlato i srebro korigirali svoju vrijednost, i da ne nabrajam dalje… Kako se kredita kriza uvlaci u finansijki sistem – to jeftini kredit postaje sve skuplji. Smanjena likvidnost pojacava vrijednost valute (dolara). Sta se sada logicno desava sa cijenama svega onoga sto se dizalo dok je dolar padao? Srebro je danas u jednom trenutku bilo na -10% (za jedan dan!?). Ne mogu reci da sam mogao pretpostaviti sta ce se desiti sa dolarom, ali vam mogu reci u kojem pravcu idu cijene svega gore nabrojanog ako se ne promijeni kamatna politika. Dolazimo u polako u situaciju gdje se zaista stvaraju uslovi za nesto “veliko”…

Evo prenosim vam mišljenje jednog trejdera koji trguje u americi sa njegovog bloga na žalost morao sam opet isto postati zbog moderiranja

SAM PROTIV SVIH


Je, EU je lijepo zazelenila. Očekujem i crobex danas u zelenom tonu http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Madrid koji je u crvenom je stanje od jučer, jer još nije otvoren, dakle svi u plusu, još se DAX malo muči oko 0.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Za ponedjeljak sam gotovo siguran da će se zelenjeti.
Mislim to zbog povratka zadnje masovne ture s mora. Sezona godišnjih odmora privodi se kraju. Vraćamo se na posao u punom sastavu.

No respect

Da već idućeg tjedna očekujem povratak na stare razine, stoga bi trebalo iskoristit današnji dan za mogući dokup dionica.

Valjda si komentirao, a ne komnetirao !¨

Htio si ispasti strašno pametan….. pa ispalo suprotno… tek toliko….

ocito moras rijesiti neke stvari sam sa sobom, pa onda trkeljati po forumima…

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Vidim, jako smo dobra nekih kolega jutros što će biti danas.

Austrijance opet jako lomi, već su opet preko -2%.

No respect

Problemi na Wall Streetu prijete izbijanjem recesije u SAD-u

WASHINGTON, 17. kolovoza 2007. (Hina/AP) – Američkom gospodarstvu prijeti zapadanje u duboku recesiju dođe li do eskalacije trenutnih previranja na tržištima dionica, produbljivanja postojeće krize tamošnjeg nekada snažnog tržišta nekretnina te potpunog isušivanja kredita – životnog eliksira gospodarstva.

Šanse da se to doista i dogodi, upozoravaju ekonomisti, rastu sa svakim novim danom turbulencija na Wall Streetu. Nakon prije samo mjesec dana dosegnute najviše razine u povijesti na zatvaranju burze od 14.000,41 bodova, višednevni niz gubitaka spustio je njujorški indeks Dow Jones za 1.154,63 boda, izazvavši zabrinutosti ne samo na Wall Streetu, već i šire.

Financijska tržišta pogođena su snažnim širenjem kreditne krize, koja je počela otkrivanjem manjkavosti u sektoru drugorazrednih hipotekarnih zajmova a zatim se proširila na druge kreditne institucije.

Ulagači su postali neskloni financirati kompanije putem kreditnih tržišta, čak i ako se radi o onima s dobrom kreditnom poviješću. “Naprosto je prisutan preveliki strah”, kaže David Wyss, glavni ekonomist agencije za utvrđivanje kreditnih rejtinga Standard & Poor’s u New Yorku. “Trenutno su svi toliko zaplašeni da gubimo likvidnost čak i sa sigurnim vrijednosnim papirima”.

Da kreditna kriza i tržišna previranja povećavaju šanse od izbijanja recesije sada vjeruje svaki treći ekonomist, u usporedbi sa svakim šestim prije samo nekoliko tjedana. “Opasnost od izbijanja recesije znatno je porasla i nastavit će rasti sa svakim danom koji financijska tržišta provedu u previranjima”, upozorava Mark Zandi, glavni ekonomist kreditne rejting agencije Moody’s.

Jedan od razloga za zabrinutost je taj da bi uskoro teško ostvarivima mogli postati i redoviti konvencionalni krediti, te da bi se kreditna kriza mogla proširiti na potrošačke kredite poput onih za kupnju automobila te kredite po kreditnim karticama. Budući je osobna potrošnja zaslužna za dvije trećine američkog bruto domaćeg proizvoda (BDP), kada bi se potrošačima otežalo zaduživanje za kupovinu automobila, kućanskih aparata i odjeće, gospodarstvo bi vrlo brzo moglo izgubiti na snazi.

Prisutan je i strah da bi kreditna kriza također mogla naštetiti kreditiranju poduzetnika, prisiljavajući kompanije na ograničavanje ranijih planova o širenju svoga poslovanja. To bi pak dovelo do smanjenja broja radnih mjesta u svim gospodarskim segmentima, a ne samo u građevinskoj industriji, koja je već suočena s usporavanjem rasta na tržištu nekretnina.

Prema prognozama analitičara globalne analitičke kuće Global Insight, gospodarski rast, koji se u drugom ovogodišnjem tromjesečju oporavio na 3,4 posto, u nadolazećim će tromjesečjima vjerojatno usporiti i biti ispod 2 posto.

Recesija se u praksi definira kao dva tromjesečja za redom negativnog gospodarskog rasta mjerenog bruto domaćim proizvodom.

No respect

Hoćemo li uskoro umjesto teme “Korekcija” otvoriti temu “Recesija”?

Naravno da nećemo.

No respect

Kako se na svjetskom nivou manipulira, to je strašno.


Kako se na svjetskom nivou manipulira, to je strašno.

kako?

Šta vam svira? Kod mene Grdović: Nije u šoldima sveeeee [smiley2]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Mrzim tu riječ- KOREKCIJA- dotukla me ovih par dana na više frontova..

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

mislim da polako stvari sjedaju na svoje mjesto nakon ludila.
A i otresti ce se s grane “investitori” koji su zadnjih dana navaljivali na gradjevinu, luke……
Po meni jos dolje 10-15 % pa da krenemo razumno.
Nisam u cashu, 100 % sam u VART,JDPL,PTKM,JDBA , porfolio stoji, ja se kupam i suncam…
Pozz

Sve je to dirigirano. Kako je izrežiran dojam krize i pada, tako će biti izrežiran i naodlazeći dojam rasta. Samo se bojim da ovo još ni blizu nije dno

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close