Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za sada još nisam.
Vjerojatno i neću.
Zadnju dionicu sam prodao još prije 2 godine.
Nemam naviku prodavati, nego samo kupovati.

A ti si pobjegao pa sad drugima dijeliš savjet?

ma pogledaj mu samo potpis. kako si netk oozbiljan to moze staviti u potpis. gluposti.

dečec, ima u HR puuuno dionica sa P/E nizim od 20, samo sto ih nitko ne primjecuje i svi trce za balončićima…

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Sasko, možeš mi to razjasniti oko potpisa? Ne razumijem. Valjda nisam tako ekstrapametan kao ti ?

pa naravno da cemo danas u zeleno kad su igraci poplasili malene kao svjetskim kretanjima, a danas ili u pon ce im pokupovat ono malo sirotinje sta imaju uz diskont (i sam sam mali)

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.


Sasko, možeš mi to razjasniti oko potpisa? Ne razumijem. Valjda nisam tako ekstrapametan kao ti ?

zeznule ga točkice pa se preračunao

...pig slayer...

“(Treba pomno planirati bijeg sa rizičnih dionica, a tih je u Hrvatskoj više od 99 %. U Europi i Usa je prosječni P/E oko 15, a kod nas kad nađeš dionicu sa P/E oko 40 kao da si našao dragulj.)”

komnetirao sam ovo gornje. ne stoji sto pises. samo toliko…

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Danas očekujem oporavak, situacija me malo podseća na šangajku od prije par mjeseci

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=2fa8ec67-8706-473c-9904-ee08140d0fd9
stvarno?…….

trčanje je zakon :)

Ja smatram da su ovakve krize ne burzama namjerno izazvane od strane krugova koji imaju tu moć, a sve sa ciljem uzimanja love od malih i nemoćnih. Danas kad je svijet veliko selo sve se lako predvidi, dogovori i regulira, ako se to želi. Veliki igrači rade smišljeno i kako hoće, zarade milijarde u trenu kad im to zatreba. Jedine krize koje imaju opravdanja su nakon velikih nepredvidivih katastrofa, kao što je npr. bilo rušenje blizanaca u USA. Ovo sada je samo još jedna perfidna otimačina bogatih od siromašnih i manje bogatih.

Dok je dolar slabio posljednjih nekoliko godina, market je korigira svoju “vrijednost”, a to je bilo poprilicno logicno. Ulagaci su slavili nove rekorde, market kuca sustizao pad dolara ne bi li odrzao vrijednost, zlato i srebro korigirali svoju vrijednost, i da ne nabrajam dalje… Kako se kredita kriza uvlaci u finansijki sistem – to jeftini kredit postaje sve skuplji. Smanjena likvidnost pojacava vrijednost valute (dolara). Sta se sada logicno desava sa cijenama svega onoga sto se dizalo dok je dolar padao? Srebro je danas u jednom trenutku bilo na -10% (za jedan dan!?). Ne mogu reci da sam mogao pretpostaviti sta ce se desiti sa dolarom, ali vam mogu reci u kojem pravcu idu cijene svega gore nabrojanog ako se ne promijeni kamatna politika. Dolazimo u polako u situaciju gdje se zaista stvaraju uslovi za nesto “veliko”…

Evo prenosim vam mišljenje jednog trejdera koji trguje u americi sa njegovog bloga

SAM PROTIV SVIH


“(Treba pomno planirati bijeg sa rizičnih dionica, a tih je u Hrvatskoj više od 99 %. U Europi i Usa je prosječni P/E oko 15, a kod nas kad nađeš dionicu sa P/E oko 40 kao da si našao dragulj.)” komnetirao sam ovo gornje. ne stoji sto pises. samo toliko…

Valjda si komentirao, a ne komnetirao !¨

Htio si ispasti strašno pametan….. pa ispalo suprotno… tek toliko….


sasko: ” “(Treba pomno planirati bijeg sa rizičnih dionica, a tih je u Hrvatskoj više od 99 %. U Europi i Usa je prosječni P/E oko 15, a kod nas kad nađeš dionicu sa P/E oko 40 kao da si našao dragulj.)” komnetirao sam ovo gornje. ne stoji sto pises. samo toliko… ” Valjda si komentirao, a ne komnetirao !¨ Htio si ispasti strašno pametan….. pa ispalo suprotno… tek toliko….

ja šta napravi korekcija od ljudi……[smiley1]

trčanje je zakon :)

Evropa se počela zeleniti

SAM PROTIV SVIH


sasko: ” “(Treba pomno planirati bijeg sa rizičnih dionica, a tih je u Hrvatskoj više od 99 %. U Europi i Usa je prosječni P/E oko 15, a kod nas kad nađeš dionicu sa P/E oko 40 kao da si našao dragulj.)” komnetirao sam ovo gornje. ne stoji sto pises. samo toliko… ” Valjda si komentirao, a ne komnetirao !¨ Htio si ispasti strašno pametan….. pa ispalo suprotno… tek toliko….

Prosjecni 15?????????? Malo vise pogledaj i znas da je prosjek sirok pojam. A kod nas imas dionica sa sasvim prostojnim P/e (nismo drukeri, pa ih necemo spominjati), a na kraju mi smo emerging market i nase stope rasta se ne daju bas usporedjivati sa US i zap. EU,,,,,,

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Gotovo svi europski indexi danas počeli rasti, biti će da je ovo sve upravo ovako:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=2fa8ec67-8706-473c-9904-ee08140d0fd9

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close