Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ako će CROBEX na 4300 to je dobra vijest

Ma naravno, a fondovi će to mirno gledati i čekati kako bi doživjeli masovni stampedo ulagača iz fondova.

Ignore: KressoM, delux

Komentar: Burzovni kraljevi i preuzimanja jačaju rast na burzama

Zlatko Turković
04.07.2007 12:59
Pročitaj komentare(0)

Burzovna tržišta u ovoj godini iznenadila su i najveće optimiste. Iako su iznenađenja sastavni dio burze, treba priznati da je takav skok cijena na dioničkim tržištima očekivao malo tko.
Uz sadašnje cijene vrijednosnih papira, eksperti su počeli nagađati nije li burza već u trećoj euforičnoj fazi? Činjenica je da burzovna industrija, stari i novi investicijski fondovi dobivaju nove ulagače i uz porast vrijednosti financijskog imetka rađaju nove burzovne gurue. Jedan od takvih je američki investicijski bankar Carl Schwarzmann koji je prije tjedan dana na velika vrata ušao na burzu s financijskom kućom Blackstone. Da li dolazak novih velikih financijskih igrača na burzi već stvara balon?

Možda, ali je taj balon tek na početku puhanja. Od krajnje veličine, gdje bi mogao puknuti, po mom je mišljenju još odmaknut. Ipak burzovni špekulant treba pažljivo pratiti burzovna događanja, koja su sada u znaku ulaska novih, brojnih, kratkoručnih ulagača, koji će svojim ravnanjem u budućnosti balon sigurno stvoriti. Međutim, u tom trenutku nema smisla baviti se strahovima koji možda izbiju za nekoliko godina, a špekuliranje o tome je li vrhunac burze već dosegnut je preuranjeno.

Cijeli tekst ..: http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9a153647-fe59-4967-94f0-4258f32feaab

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

prije ipa ine crobex na razini 3200 a sredinom 11 mjeseca pad do 3100 i onda povratak na 3200 ..
zadnjih 20-ak dana crobex je na ili iznad 4800 .. do danas .. znači moglo bi se reći da je 4800 razina potpore / podrške ….


Evo ga: Crobex na -1.23 %. A da ste me slušali ne bi sada škrgutali zubima !!!!

Nisam znao da imamo experta za kretanje burzovnih indexa…[smiley11]

prije svega treba shvatiti da su kretanja na burzi samo odraz poslovne klime i ništa više. preslika očekivanja u poslovnom svijetu. zato pogledajte ovaj link:

http://www.hendal.hr/_upload/documents/HLIPO_pad_poslovnih_ocekivanja.pdf

u ožujku je optimizam s obzirom na budućnost bio na najvišoj razini, od travnja PADA. istovremeno zadovoljstvo trenutnom poslovnom situacijom među poduzetnicima RASTE. zaključak je jasan, ne? poslovni svijet strahuje od neke više sile koja bi mogla zaustaviti rast. hajde da pogađamo kako se zove ta viša sila, može?


apoksiomen: ” Evo ga: Crobex na -1.23 %. A da ste me slušali ne bi sada škrgutali zubima !!!! ” Nisam znao da imamo experta za kretanje burzovnih indexa…[smiley11]

apoksiomen da je baba musko zvala bi se dusko

Počela se lagano pojavljivati kupnja na nekim dionicama (PTKM,THNK)
Neće ovo još dugo stagnirati iako bi bilo dobro.
Para ima puno što čekaju ali ima i nestrpljivih.[smiley1]

Vrlo znakovita situacija danas na marketu. Tko prati, može jasno snimiti/odrediti granicu ispod koje neće ići. S tim na umu, straha nema. JNAF 6500, PTKM 290, ADPL 250, …

Hell is Empty and all the Devils are Here


budd: ” Kolega apoks? Jel vi dokupljujete barem ili samo pišete? ” Jok brate, samo gledam. Kupovati ću kad crobex dođe na otprilike 4500-4300. Kakav bi ja bio kolega kad bih Vama govorio kupujte to su super cijene, kad mislim kao i mnogi da će to još dolje. Ne bojte se!!!!

nazalost ova mutikasa i blebetalo od apoksiomena je u pravu! samo ne sasvim 🙂 crobex ce dobrano korigirati prema nize, jer fundamentalnom pola dionica iz crobex-a ne vrijedi toliko pocevsi od kljucnih adris ericsson igh i ina….

a i lako se vidi tko prodaje. na tehnici sve išlo po kupnji po 1, 2 4 … dionice. čim se pojavio “ozbiljniji” nalog od 15 kom na 10.000 više nitko ne prodaje – odmah postali hrabri.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

U tome i je caka. Najlikvidnije su i daleko najviše rasle (čast iznimkama). Dok i dalje imamo brdo drugih koje uopće nisu rasle, pa nema razloga ni da padnu

Hell is Empty and all the Devils are Here

analiza: ” ako će CROBEX na 4300 to je dobra vijest ”

Ma naravno, a fondovi će to mirno gledati i čekati kako bi doživjeli masovni stampedo ulagača iz fondova.

Što dodati? [smiley1]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

CROBEX – 1.40 %

A Vi samo govorite neće to dolje, to je MAGMA, sad će gore, samo što nije ……………

Budite ozbiljni. Možda bude koji odbijanac, ali ide to još jako dolje. Ima da zubi škrguću.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

sve ovo zahvalite kosponu fitulicu i njegovim igrarijama, sad se on pametnjakovic sjetio prodavat magmu.[smiley1]

Kaže jedan čovjek: Slušaj sine, obriši sline, ne budi balav još si alav. Koji čovjek kaže nemam pojma. Kažu da nije više među nama.

New Report

Close