Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





NaBiduAsku, 16.11.2022. u 14:59



pa da nema prilka na ZSE… treba biti strpljiv, evo primjera LKRI… šta učini u par minuta 😀

a nešto sam načuo i za LRH, ponavljam samo načuo i kupovao i dokupovao. Kako god bilo prodana je Gitoneu pred par godina po 4700 a danas cijena 2300 kn. Nadam se da nisu glasine.



 

što se zapraco dogođa sa tim turistom?…….oni su čak i prošle godine uspjeli ostvariti ogroman gubitak na extra veliki gubotak u 2020?……ulaganja?…..koliko će njima trebati godina ili da zarade samo to što su izgubili u zadnje 2?…..

@hugh

 

ne znam što se događa, ove godine su imali relativno dobru dobit, mene više golica taj info kojeg sam slučajno dobio ali nekako mi sumnjivo jer nema reakcije niti obavijesti na burzi. Nadam se da njihov radnik zna što govori. Inače ako je cijena 2300 a prodana je po 4700 to znači da ovdje rizik ne postoji. Pa tko voli nek izvoli ako ima viška kapitala…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Super je ovaj novi porez na kraju godine od 30%.

kupio sam JDPL i jučer LKRI… sitno dokupio VIRO.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Wall Street ojačao zahvaljujući jačanju energetaskog i trgovačkog sektora. Druge burze prate – NACIONAL.HR

skratio nešto LKRI i prodao nešto više Vira… ali ništa značajno, sve po asku prošlo… bez silovanja ko Ante 😀

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ponasanje indeksa u sljedecem tjednu bi moglo biti znakovito, dati nam daljnji smjer indeksa za sljedeca dva-tri mjeseca.

.

Index je tik pred dvijema znacajnim preprekama koje se sastaju u istoj tocki – 200 MA i ove velike downtrend linije koja odredjuje trend od samog pocetka ovog beara.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

@ mitkko

 

hahahah……upravo sam gledao ovag graf dolje, dođem ovdje vidit šta ima i ti postaš slićan…….

al neda ućitat…..svejedno….

 


File exceeds allowed file size. – Screenshot_20221126_225140_Gallery.jpg

Graf spx zamolio bi da napišete par riječi.

Pošto mi ne pratimo ni jedan index prema prognozi http://www.trading. com za 22/23 i druge godine crobex ide nekih 5% dolje

plavi01, 27.11.2022. u 11:30

Graf spx zamolio bi da napišete par riječi.

SPX je vrlo blizu znacajne zone otpora, zato je za ocekivati da ce tu, u najboljem slucaju, barem zastati. Na ovom grafu nisu posebno naznacene dvije bearish stvari – ovaj zadnji rast se dogadjao na vrlo malom volumenu te cijena je formirala rising wedge, bearish pattern.

.

Uz ovo, sljedeci tjedan imamo objavu zadnjih ekonomskih pokazatelja te FOMC.

.

Ako na ovo gledam kao trejder, vrijeme je za poceti zatvarati sve pozicije i cekati da se pokaze u kojem smjeru ce ovo dalje ici.

.

U prilog sam stavio jos jedan graf koji jednostavno stavlja danasnji nivo indeksa u kontekst prijasnjih bear marketa. Tako se vide naznacene razine do kojih je ocekivano da ce SPX pasti u raznim slucajevima – median bear market, avg bear market, bear market sa ili bez recesije…

.

Treci graf zanimljivo pokazuje da je povijesno indeks najvise pao tek nakon sto je FED napravio pivot. Ovo je posebno zanimljivo jer vidimo da trziste svaki mjesec pozitivno reagira na samu natruhu mogucnosti da bi FED mogao svakog trena napraviti okrenuti plocu.

.

I cetvrti graf, pokazuje jednu zanimljivost. Znate onu pricu kako je pametnije biti stalno u dionicama i kontinuirano pomalo kupovati, bilo prilikom rasta bilo pada, raditi takozvani dollar-cost-averaging, jer eto, nikada ne znamo kada ce se trziste okrenuti i onda cemo propustiti dobar dio tog pocetnog rasta jer cemo cucati u kesu. Argument za to je bio graf koji nam je jasno pokazao koliko bi nam portfelj kroz povijest imao manji prinos u odnosu na indeks ako bismo propustili svega 10 dana u kojima je indeks ostvario najveci rast. I stvarno, to izgleda kao dobar argument jer bi nam u tom slucaju prinos bio ugrubo upola manji nego da nismo radili nista osim DCA.

Ali, nisu nam pokazali kako bi nam portfelj izgledao da je obrnuto, da smo u kesu proveli 10 najgorih dana koje je indeks imao i tako se postedili pada. A to je bas zanimljivo jer u ovom slucaju bi nam portfelj bio oko 2,5 puta veci nego da smo samo cucali u dionicama.

.

Ja osobno ocekujem recesiju, zato nisam previse optimistican.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Vani vele da slijedi rast a u siječnju opet bljedilo. Dali ćemo imati Božićni reli ili samo fondovsko štelanje neke pozitive to je moje razmišljanje.

Možda samo navlakuša da uđemo dublje u dionice a onda brzi pad blabla.

hugh, 26.11.2022. u 22:55

@ mitkko

 

hahahah……upravo sam gledao ovag graf dolje, dođem ovdje vidit šta ima i ti postaš slićan…….

al neda ućitat…..svejedno….

 


 
File exceeds allowed file size. – Screenshot_20221126_225140_Gallery.jpg

 

Veliki umovi razmisljaju slicno 😁

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Mitkko ovo ti je daleko najbolji post do sada koji sam pročitao.

Respect!!!

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Odličan je Mittko, iako pomalo tajnovit, što je isto oke.

Ovo s 10 najgorih dana i cashom je djelomično točno jer model dollar cost averageinga pogotovo u takvim mjesecima daje kupnju po najjeftinijim cijenama pa ulagatelj ubire veći broj vrijednosnih papira za isti fiksni iznos koji uplaćuje po nekom trajnom nalogu. Bitna je i frekvencija po kojoj uplaćuje.

To je tzv. zaštita od neznanja i ne bi trebalo biti namijenjeno nama koji smo praktički profesionalni investitori. Ja isto vidim S&P na ~2900 i masa ekipe mi nije vjerovala, ali vidimo trendove. Hrvatsko “TK” nije isto što i Amerika.. Čak je lagano undervalued. Amerika je pala osjetno od početka godine i što je užasno zabrinjavajuće, uznemirujuće jest da im je market po svim pokazateljima trenutno veći balon nego uoči dot-com krize. I to računajući ovogodišnji pad! Ima dionica s fer valuacijom i neće sve stradati jednako, uvijek to ponavljam ko papagaj. Neke će skliznuti 15%, neke 35%, neke 50%, a neke će možda biti i pobrisane s ovih razina. AMZN i TSLA su masivno precijenjene. Čak i AAPL bi se mogao prepoloviti. Naprosto nema veze s time koliko je kompanija dobra, nego isključivo s valuacijama, tako da će biti fenomenalnih prilika.

New Report

Close