Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pljačka dioničara agrokorovih kompanija otjerala ulagače

Fondovi cekaju nagodbu.
Nece kupovati nista dotle da im se ne spocitne ako opet popuse lovu od penzija.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ja se nadam da će ZSE raspustiti i ugasiti jer ovo više nema nikakvog smisla.
onda za par godina dati strancima da osnuju novu burzu i zabrane zapošljavanje domaćeg kadra.


Fondovi cekaju nagodbu.
Nece kupovati nista dotle da im se ne spocitne ako opet popuse lovu od penzija.

ako se bude čekao todex onda bolje odma ključ u bravu.

who dares, wins



Fondovi cekaju nagodbu.
Nece kupovati nista dotle da im se ne spocitne ako opet popuse lovu od penzija.

ako se bude čekao todex onda bolje odma ključ u bravu.
[/quote]

Kako je krenulo, dok se riješi todex ovdje neće ostati nitko osim par burekđija.

Ignore: KressoM, delux

biti će dobrih izvješća ali to neće lansirati indeks a niti povećati promet.pozicije su zauzete u dobrim firmama koje isplaćuju dividendu i tu će se ista pokupiti i tako će se preživjeti do boljih vremena.zvijeri će kružiti oko krda i probati ga natjerat u bijeg kako bi pokupili najslabije i najranjivije ali to će biti sve slabiji ulovi.


ja se nadam da će ZSE raspustiti i ugasiti jer ovo više nema nikakvog smisla.
onda za par godina dati strancima da osnuju novu burzu i zabrane zapošljavanje domaćeg kadra.

prije godinu i pol ukinuli su i ono malo certifikata što je bilo, a da dovedu nešto novo, ma tko će to


biti će dobrih izvješća ali to neće lansirati indeks a niti povećati promet.pozicije su zauzete u dobrim firmama koje isplaćuju dividendu i tu će se ista pokupiti i tako će se preživjeti do boljih vremena.zvijeri će kružiti oko krda i probati ga natjerat u bijeg kako bi pokupili najslabije i najranjivije ali to će biti sve slabiji ulovi.

trgovanje na ht ide u prilog izrečenom a što se tiče trenutka kada će konop na katapultu puknut?
večina će biti iznenađena kao i uvijek,biti će to tada kada “nebi smjelo” po večini.
zakoni su to pirode…
dobro da je tako a i pravedno jer je po vl izboru.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

građevina mora dignuti place za 50 do 100%. treba reći već jednom istinu. popu pop a bobu bob. dosta je nesposobnih uprava

ZSE je smijurija.
Gledam u naloge na asku i bidu, i ne prolaze.
Pauza za ručak valjda………..


trgovanje na ht ide u prilog izrečenom a što se tiče trenutka kada će konop na katapultu puknut?
večina će biti iznenađena kao i uvijek,biti će to tada kada "nebi smjelo" po večini.
zakoni su to pirode…
dobro da je tako a i pravedno jer je po vl izboru.

da, puknut ce konop i lansirati nas u nebesa, na 2000 bodova. taman da se opet napasemo trave. i dok mi cekamo ta super pucanja puknut ce jednom i vani ali u suprotnom smijeru. i tako, prodje jedan lijepi 10to godisnji investicijski ciklus, a mi ostadošmo promatrači…

ćitam ova izvješća i za sada, jedino što ima potoncijala rasta su banke

-građevina je u kaosu, i regulatornom i što se tiće kvalificiranih radnika, mnogo toga treba mijenjati što je u nekom srednjem roku nemoguća misija
-transport je Ok ali bez nekih potencijala rasta
-industrija je uglavnom koma, kriza agrokora, ptkm, ddjh i sl izuzev adpl i koei i još pokoji svijetli primjer koji su već na dobrim razinama
-turisti su isto Ok ali to je to, biti će dobro ako postignu 2% na razinu iz 2017.

dakle, kako meni to izgleda, jedino što ima potencijala rasta u trenutnim ekonomskim i geopolitičkim trendovima je financijski sektor, pogotovo što su u 2017. jako ranjeni uslijed rezervacija za agrokor pa će u 2018 brojke jako dobro izgledati

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


ćitam ova izvješća i za sada, jedino što ima potoncijala rasta su banke

-građevina je u kaosu, i regulatornom i što se tiće kvalificiranih radnika, mnogo toga treba mijenjati što je u nekom srednjem roku nemoguća misija
-transport je Ok ali bez nekih potencijala rasta
-industrija je uglavnom koma, kriza agrokora, ptkm, ddjh i sl izuzev adpl i koei i još pokoji svijetli primjer koji su već na dobrim razinama
-turisti su isto Ok ali to je to, biti će dobro ako postignu 2% na razinu iz 2017.

dakle, kako meni to izgleda, jedino što ima potencijala rasta u trenutnim ekonomskim i geopolitičkim trendovima je financijski sektor, pogotovo što su u 2017. jako ranjeni uslijed rezervacija za agrokor pa će u 2018 brojke jako dobro izgledati

Kak banke imaju potencijal rasta ako su poduzeća u banani, a građanstvo i dalje u problemima? Najveće firme se mogu i direktno vani zaduživati. A broj ovršenih i onih u blokadi se ne smanjuje značajnije.

Vauvau, pa upravo zato, što je bilo loše to je u 2017 otpisano…u nekom gospodarskom oporavku prvo raste cijena kapitala a mi taman izlazimo iz te krize i dogodi nam se agrokor a sve ovo što navodiš bi se od ove godine trebalo drastično izokrenuti i investicije i ulaganja i potrošnja….pa pogledaj samo cijene nekretnina u zg. ispod 1,5K eur više nema ni garaža a prije godinu dana si za 1k eur mogao birati stan na zrinjevcu a i tek se očekuje investicijski ciklus rast dohodaka i povećanje potrošnje a upravo banke su tu dominantne i u 2018 će samo zbog prošlogodišnjih rezervacija uslijed agrokora dobit biti bolja i više od 50%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Vauvau, pa upravo zato, što je bilo loše to je u 2017 otpisano…u nekom gospodarskom oporavku prvo raste cijena kapitala a mi taman izlazimo iz te krize i dogodi nam se agrokor a sve ovo što navodiš bi se od ove godine trebalo drastično izokrenuti i investicije i ulaganja i potrošnja….pa pogledaj samo cijene nekretnina u zg. ispod 1,5K eur više nema ni garaža a prije godinu dana si za 1k eur mogao birati stan na zrinjevcu a i tek se očekuje investicijski ciklus rast dohodaka i povećanje potrošnje a upravo banke su tu dominantne i u 2018 će samo zbog prošlogodišnjih rezervacija uslijed agrokora dobit biti bolja i više od 50%

Nisam baš siguran u to sve.
Naš ekonomski oporavak je na staklenim nogama i većinom počiva na turizmu.
GDP raste, da, ali broj stanovnika opada i škare se zatvaraju. Bez ljudi neće biti rasta.
I s tim da još niti u apolutnom iznosu, a čak niti per capita GDP nije dosegnuo niti dolarski niti eurski iznos iz 2008. I neće još neko vrijeme.
A iduća kriza će nas pokositi tako snažno da ćemo ostati bez još pola milijuna stanovnika.
Jer nema reformi. Ozbiljnih. Onih koje će poterati uhljebe i branitelje, a dati radnicima i izvoznicima.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close