Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vrlo Korisna informacija
Jadroplov je pao više od većine brodara nije ni čudo da su kupovali..

Također

Micron i Hanger
dobri postovi svaka čast…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

jos se drivo nije ni ohladio a eph krece u medijsku ofenzivu "osvjestavanja" gradjanstva …
otkocit ce sve medijske blokade. svima mora bit jasno da je smanjenje placa i mirovina nesto normalno

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/60546/Default.aspx

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.



Koji je smisao ulagati novac ako ti treba 5x više da uložiš nego da srušiš dionicu..

pa dajte mi više objasnite zašto ulažete u nešto što nema smisla?!
da nije pohlepa? [huh]
[/quote]

Knox zezaš ti mene pohlepa se bori sa strahom

Da sam znao ranije te stvari vjerovatno ne bi ovdjje ulazio
Ima puno boljih burza na kojima se ovo neće dogoditi
Ameri padnu 1,5% tjedno pa je big deal
ajde da oni padnu 50% u 5 tjedana malo sutra…
ovak ne mislim prodavat po ovoj mizeriji od cijena
ko nije prodo nije ni izgubio…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Prime-market
U trenutku kada specijalist mora kupovati dionice, s čijom lovom on kupuje dionice?


Prime-market
U trenutku kada specijalist mora kupovati dionice, s čijom lovom on kupuje dionice?

Pa sa svojom, neće mu valjda burza posuđivati lovu za trgovanje dionicama?
Nije market maker dobrotvorna ustanova, on je tu da bi zaradio.


Dionice koje odu u Prime-market postati će konkurencija fondovima jer će mnogi građani sada umjesto u fondove ulagati u takve dionice, s druge strane špekulativni kapital i day-traderi će prijeći u nove dionice koje će postati s vremenom likvidne i volatilne. Ipak osobno sumnjam u uspjeh Prime-marketa na ZSE, jer mnoge dobre ideje i zakonski propisi nikada ne zažive u praksi.

Samo dionička društva iz Prime-market mogu izdavati i ostale instrumente:kom.zapise,obveznice i sl.
To će ih prisiliti da budu u tom marketu.
ATPL,INGR,INA,HEP,PODR,CROS i svi ostali koji to žele koristiti moraju ući u Prime-market.
Već 13.o7.bi trebale biti obavijesti o specijalistima za pojedine dionice,jer se 7 dana prije moraju
znati specijalisti.
Ovo bi moralo podići likvidnost nekim nelikvidnim izdanjima.
Međutim uvjet je free_float od 15 do 25% iako može biti i iznimaka.
Međutim,za većinu ostalih dionica ostaju ista pravila kao i do sada.



Prime-market
U trenutku kada specijalist mora kupovati dionice, s čijom lovom on kupuje dionice?

Pa sa svojom, neće mu valjda burza posuđivati lovu za trgovanje dionicama?
Nije market maker dobrotvorna ustanova, on je tu da bi zaradio.
[/quote]
Ma na brzinu sam pogledao Pravilnik na ZSE.hr i tu na str.14 na str.15 fali tekst, a 2.5.76 glasi "Ukoliko je Specijalist sklopio ugovore ili sporazume s izdavateljem dionica za koje je imenovan Specijalistom dužan je" i sada nema više teksta.
Recimo do sada je to bilo kupavanje izdavatelja dionica za trezor. Baš ne vidim interes da neko po pravilima Burze s svojom lovom, s obavezom kupuje dionice u količini i raponu koji mu odredi HANFA. Pretpostavljam da će količina biti veća jer inače nema učinkovitosti. Pitanje je i tko ima tolik novac makar količine nisu još definirane. Slično je i sa prodajom samo što netreba imati novce.

tko ulazi sve u prime market?


tko ulazi sve u prime market?

ja bio tamo…nema nikog [huh]….na vratima piše-prima market subotom nedeljom i praznikom zatvoren [huh]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


tko ulazi sve u prime market?

Nema obaveze.Dobrovoljno.Bitan preduvijet je free_float -minimum 15%.Ali i dva specijaliste za svako d.d.
Može i više.



Prime-market
U trenutku kada specijalist mora kupovati dionice, s čijom lovom on kupuje dionice?

Pa sa svojom, neće mu valjda burza posuđivati lovu za trgovanje dionicama?
[/quote]
Očekujem za par mjeseci štrajk marekt makera i zahtjeve za subvencioniranje cijena dionica. [lol]

Jel oni dobivaju poticaj od države i koliki je po dionici [lol]

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

New Report

Close