Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


koliko sam se kolegi Verdiju nadavao stotki, a na korf-u nemam još 200% zarade ali ima nade DAX na najvišoj godišnjoj razini a i DJI tu negdje

Kolega što želim Vama da Bog da se i meni desilo. [thumbsup]

who dares, wins


he he..pa ameri će završizi na + 5 danas, smiješno kako vas futuresi veslaju. Pa tamo se trguje sa raznim derivatima, pa zato trenutno pada.

svasta


@ DATA
Evo rastu brodari, vidjeti će se na kraju dana koliko [thumbsup]

Nadam se da si iskoristio današnji rast od cca 4 % ?

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Zagrebačka burza: CROBEX porastao 1,54%
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Uz solidnu likvidnost od 60,45 milijuna kuna redovnog prometa dionicama na Zagrebačkoj burzi Crobex je u petak dobio na vrijednosti 1,54 posto, porastavši na 2.037,67 bodova.

Dvadeset i jedna dionica u sastavu Crobexa (promatramo sastav Crobexa sa početka godine, prije njegove revizije) trgovinski dan zaključile su u pozitivnom teritoriju, dok je pet dionica u sastavu Crobexa trgovinski dan zaključilo u negativnom teritoriju.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/zagrebacka-burza-crobex-porastao-1%2c54%25,47409.html

Vidim da se ekipa odmara od burnog tjedna…, pa stalno mi se motaju neke misli u glavi… kako bih opisao ovotjedno događanje…

Sve se sunovratilo u 3 dana, čisti dominoefekt – naravno samo kod nas… jer smo eto previše u kratkom vremenu narasli….,
Moramo priznati da je sve mirišalo na korekciju, ali nisam očekivao da će biti tako brutalna…
Pokrenulo se kapitaliziranjem dobiti, od koga…., no kamenčić se zakotrljao i lavina je zasula sve…
Ništa od optimizma sa svjetskih burzi nije dirnulo naše tržište, niti se tko obazirao…, bježalo se bjesomučno ko da sutra ne postoji…, iako je kupnja sve to apsorbirala i ne može se reči da je kupaca nedostajalo i promet je bio prilično dobar, pa zar već ovaj podatak ne govori onima koji su tako bjesomučno prodavali ama baš ništa…

Mnogi su unazad 2-3 tjedna ohrabreni našim rastom i optimizmom koji je nadvladavao oprez odlučili kupovati dionice vjerujući da smo se napokon pokrenuli i da će njihov novac uskoro vrijediti više, no dočekala ih je gorka stvarnost….
Otelo se to kontroli i opet po tko zna koji puta dionice su se prodavale sa gubitkom jer ne vjerujem da je itko ostao imun na takav pad i nije pokušao prodati…

Mislio sam da se danas ipak neće ponoviti jučerašnji dan, no ipak se na neki način ponovio…,
Ohrabreni EU i USA zelenilom krenuli smo pozitivno…, jučer nakon nekih pola sata odjednom je nestalo želje za kupnjom…, vani se ništa negativno nije događalo i opet sunovrat ničim izazvan…, danas slična stvar sa još većim optimizmom u početku i nakon sati i kusur opet isti scenarij…, a njega ne pokreću mali ulagači…

Mislim da je to što se odigralo jako…, jako loše i da će i oni koji su prikupili hrabrosti (ili dovoljnu količinu pohlepe) i odlučili se ponovo ulagati – sada dobro razmisliti o novim kupovinama…, a i kada se na to odluče, koliko će izdržati, a da ne prodaju dionicu sa mršavim plusom…, a kako i ne bi kada su se gorko uvjerili da kad krene nizbrdo – dno se jednostavno ne vidi…, panika se širi…, i nije jednostavno gledati kako ti dionica u nekoliko minuta gubi i do 20% vrijednosti… i tu prestaje svaki razum i svaka logika, ostaje samo strah od sve većeg gubitka…

Čini mi se da će nakon ovoga… rast (ako ga uskoro bude) biti mnogo sporiji i oprezniji, trejdanja će biti još više, izlaziti će se iz dionica na svaki šušanj sa još manjim postotkom dobiti…,

Mislio sam da je korekcija kad nešto raste 2-3 tjedna, prikupi se kritična masa i onda se to iskorigira nekih 5-10%, stagnira neko vrijeme… i to je to…, no ima dionica koje su izgubile i 30% vrijednosti u samo 3 dana…., naravno svi će reči da su to one koje su i najviše narasle, ali to ludilo zahvaća i sve ostale dionice koje tonu zajedno…., a nisu imale gotovo nikakav rast…

Iskreno, u zadnjih nekoliko mjeseci, tj. ove godine ne sjećam se da se igdje u svijetu ovako što odigralo…, a i bio sam uvjeren da su ovakvi scenariji za nas prošlost, da više nema projekcija kataklizmi i da je strah i ludilo od raspada sustava negdje iza nas…, izgleda sam se prevario…

Pozdrav svima……..


Iskreno, u zadnjih nekoliko mjeseci, tj. ove godine ne sjećam se da se igdje u svijetu ovako što odigralo…, a i bio sam uvjeren da su ovakvi scenariji za nas prošlost, da više nema projekcija kataklizmi i da je strah i ludilo od raspada sustava negdje iza nas…, izgleda sam se prevario…

Dobro mi došel prijatel v "Balkansku krčmu"
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Sve se sunovratilo u 3 dana, čisti dominoefekt – naravno samo kod nas… jer smo eto previše u kratkom vremenu narasli….,
…..

Iskreno, u zadnjih nekoliko mjeseci, tj. ove godine ne sjećam se da se igdje u svijetu ovako što odigralo…, a i bio sam uvjeren da su ovakvi scenariji za nas prošlost, da više nema projekcija kataklizmi i da je strah i ludilo od raspada sustava negdje iza nas…, izgleda sam se prevario…

čuj, ljudi su u nekoliko mjeseci izgubili -80% svoje imovine u dionicama i sad se ponašaju kao zečevi, čim se nanjuši korekcija krene stampedo… to će nas pratiti još godinu-dvije dok rane ne zacijele

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...


Sve se sunovratilo u 3 dana, čisti dominoefekt – naravno samo kod nas… jer smo eto previše u kratkom vremenu narasli….,
…..

Iskreno, u zadnjih nekoliko mjeseci, tj. ove godine ne sjećam se da se igdje u svijetu ovako što odigralo…, a i bio sam uvjeren da su ovakvi scenariji za nas prošlost, da više nema projekcija kataklizmi i da je strah i ludilo od raspada sustava negdje iza nas…, izgleda sam se prevario…

čuj, ljudi su u nekoliko mjeseci izgubili -80% svoje imovine u dionicama i sad se ponašaju kao zečevi, čim se nanjuši korekcija krene stampedo… to će nas pratiti još godinu-dvije dok rane ne zacijele
[/quote]
Gadno se varate. Oni koji su prodali, ponovo će jurišati u kupnju a oni koji su kupili , kupili su još uvijek po bagatelnim cijenama.
A i najgore se stvari kod nas kroz jednu noć zaborave. Prije 2 mjeseca ste isto mislili da nema šanse za ovokav stampedo i prevarili ste se. Očekujem sličan stampedo i idući tjedan jer ljudi neće olako propustiti voz koji se zahuktava. Dio amera je prešao u zelene novčanice a puno veći dio u ponedjeljak kreće u dionice, nakon što su jučer izašli iz zlata i iz sirovina. A samim tim i nastavak relija kod nas.

Čitam komentare da je kapitalizacija dobiti razlog za ovotjedni pokolj. Pa zar se dobit ne kapitalizira postavljanjem na asku u zadnjim fazama rally-a a ne bjesomučim lupanjem po bidu?

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Mislio sam da je korekcija kad nešto raste 2-3 tjedna, prikupi se kritična masa i onda se to iskorigira nekih 5-10%, stagnira neko vrijeme… i to je to…, no ima dionica koje su izgubile i 30% vrijednosti u samo 3 dana…., naravno svi će reči da su to one koje su i najviše narasle, ali to ludilo zahvaća i sve ostale dionice koje tonu zajedno…., a nisu imale gotovo nikakav rast…

Iskreno, u zadnjih nekoliko mjeseci, tj. ove godine ne sjećam se da se igdje u svijetu ovako što odigralo…, a i bio sam uvjeren da su ovakvi scenariji za nas prošlost, da više nema projekcija kataklizmi i da je strah i ludilo od raspada sustava negdje iza nas…, izgleda sam se prevario…

Pozdrav svima……..
[/quote]

Dajte molim vas reci te kako da radim sa burzom i od nje zivim?
Ako burza radi na principu vrijednosti jedne firme tj.fundamenti firme i trenutno realnost trzista u toj zemlji ,pa cak i u svijetu,pa kako da se moze desiti ovakav krah trzista ako iz svijeta nedolaze lose vijesti vec samo bolje.
Istina da nismao izasli jos iz recesije al oporavak se pomalo vidi.
Npr. dionica Thnk je bila 1200 kn,a sada je 2.070 kn.Prije tri dana je bila 2400 kn.
Realna cijena te dionice je danas oko 6000 kn…zasto?
Firma ima dobiti prvi kvartal i vecu nego sto smo ocekivali i plus posao stoljeca u CG gdje ce se zarada vidjeti vec ovu godinu,pa mi recite kako ova dionica moze da padne 30% u roku tri dana?
Uopce nisma pametan kad u Ponedjeljak upalim pc.Evropa moze da bude u +0.60%,a mi mozemo da roknemo -2%.Znaci ova nasa burza je kao kladionica jer sam je igrao 8 godina.
Stavi na jednu dionicu i sigurno ces pogoditi [lol] .

Ovaj tjedan sam skuzijo da nema vise razloga da se bavim sa burzom jer ovo nema nikakvog smisla
da me sisaju pojedini igraci bez neke osnove.
Svoje dionice nisam prodao (pun sam dionica) jer mrkotrpnog rada i buljenja zadnja tri mjeseca i neispavane noci da bi ih sad dao ovako jeftino bez ikakvog razloga.
Imam THNK prosijek 1500 kn i ULPL 800 kn (jos sam nadokljupivao ,pa sad neznam dali je tocan prosijek al tu je negdje).

Ulazem vise stotina kuna.Taj sam novac stekao mrkotrpnim radom da bi ga nekom dao.

Sto ocu da sa ovim tekstom kazerm:

Ljudi moji nije problem sad kad su dionice i ovako jeftine.
Ljudi koji su kupovali dionice u Ponedjeljak npr. THNK po 2400 i ULPL po 950 kn.
Te ce dionice doci na svoje za 10-ak dana ,a i ako ne doce za 50 dana vec je rpoblem kad one budu
THNK 10.000,a ULPL 4.000 i oni ti bez ikakvoga razloga u tjedan dana sruse dionice 40%,pa se ti vadi.
.
Cak i trejdanje nedolazi u obzir jer ti kupisa one padnu bez razloga.

Moj savijet:

kad crobi dođe do određene visine kome odgovara prodajite svoje tionice i bjezite od ove mafije jer je ovdje samo suđena pusijona.

Zelim svima sve najbolje al ovo posao nije za mene

pozz [bye]

P.S. dali mi Hrvati mozemo na strane burze…npr FRANKFURTSKU

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

ah da,i jos nesto.
Nemoze mi niko reci da je THNK odradila rast i da je uracunat posao u CG.
Odradila je rast zato sto su sve dionice odradile rast i nemogu vjerovati da je dobila posao stoljeca da nikom firma nije interesatna osim mene i jos neki jer je promet mrsavih 1 milju kuna.
THNK vam nije interesatna zasto sto mafija nije u njoj i nemogu da vjerujem da se jedva drzi na 2000 kn.
Slucajno da je THNK na vanjskim burzama sad bi bila cijena najmanje 5000 kn i nikakav krah trzita nebi je srusilo ispod 4500 kn jer firma zarađiva i ima dobit.

nenavijam za THNK jer imam prosijek 1500 kn tako da sam jos u plusu i mogu je u ponedjeljak prodati sa zaradom.

pozz

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


….
Iskreno, u zadnjih nekoliko mjeseci, tj. ove godine ne sjećam se da se igdje u svijetu ovako što odigralo…, a i bio sam uvjeren da su ovakvi scenariji za nas prošlost, da više nema projekcija kataklizmi i da je strah i ludilo od raspada sustava negdje iza nas…, izgleda sam se prevario…

Pozdrav svima……..

Ma gdje smo mi od civiliziranog svijeta. Kod nas se i najveći (fondovi) ponašaju kao najmanji miševi. I dok god se tako ponašaju nema nam spasa (bar ne u dionicama). Stvarno smo poseban narod kada toliko oko svega dramatiziramo.

A i u svjetskim okvirima smo napravili stvarno "moćan" rast i još se poslije toga u samo dva dana korigirali za 15%. Ma svi nam se smiju kada se nakon par dana plusa ovoliko korigiramo, ma gdje smo mi od pravog rallya, kao da svi zaboravljaju koliko je dugačak i težak naš pad bio…

New Report

Close