Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni je feudalno doba bilo skroz ok. Bar si znao tko pije tko plaća, a danas… svi su baje. Ne može to tako…

Ne samo to: u feudalnom dobu su davanja bila 1/7, a koliko danas drzavi dajemo?
[wink]


Ako Crobex propadne ispod 1900 bodova, onda je zaista gotovo, te slijedi slom burze. Tada više nema dna. Tada smo nigdje i ide metoda daj šta daš, totalni kaos.
Kako je danas krenula Azija to bi se čak moglo desiti ove sedmice. Ja se ipak nadam da će doći do odbijanja svaki tren, no nisam optimist.
Još jednom ponavljam.
Ispod 1900 okr/min se gase motori na avionu. Nadam se da su toga naši piloti (fond lopov-menađeri) svjesni. No, sumljam u to zbog njihove pohlepe, lopovluka, nesposobnosti i neznanja.
Mirovinski fondovi bi hitno trebali ojačati kupnju, te po bilo koju cijenu sačuvati da Crobex ne padne ispod 1900. Trebaju nas odvojiti od svjetskog kretanja. No pošto su oni u stranom vlasništvu i njima će odgovarati da sve opet rokne na 20 – 50 Kn. Ovako i onako novac koji vrte u Banana državi Hrvatskoj je za njih kikiriki.
SKUPLJAJTE SITNO!

Vrana, jos nije vrijeme za kupnju.

Ne samo to: u feudalnom dobu su davanja bila 1/7, a koliko danas drzavi dajemo?
[wink]


48% od proljeća, prije je bilo 52%!
Seljačka buna je izbila zbog 1/10!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ovo sam napisao 6.10.

"MOje razmišljanje je da ćemo uskoro vidjeti Crobex na cca 1.800 – 2.000, možda i malo niže (razina iz 2005). Iz ove perspektive to izgleda strašno, no ako usporedimo američkim dow jonesom koji je sada na razinin iz 12/03 još uvijek je dobro jer smo mi tada bili oko 1.200.

Njemački dax je sada na razinama iz 2005, Uk FTSE iz 10/2004 itd. "

Bijah poljuvan na sve strane. Nemam neke lude info, gledam široku perspektivu.

Nakon toga, sam još malo revidirao pretostavljenu razinu crobexa, na niže naravno.
Nemam niti jednu dionicu od 1.4.2008.



Meni je feudalno doba bilo skroz ok. Bar si znao tko pije tko plaća, a danas… svi su baje. Ne može to tako…

Ne samo to: u feudalnom dobu su davanja bila 1/7, a koliko danas drzavi dajemo?
[wink]
[/quote]

cca 50%

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!



Meni je feudalno doba bilo skroz ok. Bar si znao tko pije tko plaća, a danas… svi su baje. Ne može to tako…

Ne samo to: u feudalnom dobu su davanja bila 1/7, a koliko danas drzavi dajemo?
[wink]
[/quote]

1/5 ak si u dobiti a 15,25,35,40 % ako si u porezu na dohodak, + kojekavi skriveni nameti, hup ih popisao 200tinjak…
A naravno, sredstvo rada tvoje…

Jadroplov je tu maher, skužio sve, sale and lease back ugovori… bar je sredstvo rada tuđe…



Meni je feudalno doba bilo skroz ok. Bar si znao tko pije tko plaća, a danas… svi su baje. Ne može to tako…

Ne samo to: u feudalnom dobu su davanja bila 1/7, a koliko danas drzavi dajemo?
[wink]
[/quote]
-pa prvo ti uzmu za socjalono, mirovinsko i porez plus prirez, od toga za vrijeme života ne potrošiš ili iskoristiš ni 10%
-pa ako nešt kupiš opet plačaš porez i marže od trgovaca, plus benzin koji košta ko suho zlato zahvaljujući državi pa dok ti država i grad skinu s plaće sve moguće pizdarije za bog te pitaj kakve organizacije, uključujući i ovaj Holding, uza sve to, ono da bi to bolje funkcioniralo naplačuju i više nego što bi trebali, eto tako ak se veće krade da se ukrade i za nešto lijepo
-ako ne trošiš/kupiš opet ti za par godina to pojede inflacija
-znači moraš još i trošiti ono kaj si zaradio
-pošto malo tko uopće u takvom sustavu ima pare, tu su još i najveći lopovi, banke koje ti na sve to kao šečer na kraju i stisnu takvu kamatu da ti je slabo cijeli život.
( gdje su tu još pravosuđe i korupcija ako se želiš za nešto izboriti, plus podplačivanje svakog jebenog državnog službenika ili doktora ili neko drugo podkupljivo đubre koje te bez srama traži da daš nešto) [thumbsup] [bye]

&

Toka, velike face postale su takve jer su se svojim sposobnostima i inim mogućnostima, odvojile
od prosjeka i zaradile veliku lovu…. misliš da ih slom burze može spriječiti da ne žive dobro i
bogato dalje….razmišljanja imućnih malo su drukčija…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

I opet danas slijedi potop, pa ima li tome kraja? [bye]


Ne samo to: u feudalnom dobu su davanja bila 1/7, a koliko danas drzavi dajemo?
[wink]


48% od proljeća, prije je bilo 52%!
Seljačka buna je izbila zbog 1/10!
[/quote]

Glupost, seljacka buna je izbila zbog nameta na vino.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje




Meni je feudalno doba bilo skroz ok. Bar si znao tko pije tko plaća, a danas… svi su baje. Ne može to tako…

Ne samo to: u feudalnom dobu su davanja bila 1/7, a koliko danas drzavi dajemo?
[wink]
[/quote]
-pa prvo ti uzmu za socjalono, mirovinsko i porez plus prirez, od toga za vrijeme života ne potrošiš ili iskoristiš ni 10%
-pa ako nešt kupiš opet plačaš porez i marže od trgovaca, plus benzin koji košta ko suho zlato zahvaljujući državi pa dok ti država i grad skinu s plaće sve moguće pizdarije za bog te pitaj kakve organizacije, uključujući i ovaj Holding, uza sve to, ono da bi to bolje funkcioniralo naplačuju i više nego što bi trebali, eto tako ak se veće krade da se ukrade i za nešto lijepo
-ako ne trošiš/kupiš opet ti za par godina to pojede inflacija
-znači moraš još i trošiti ono kaj si zaradio
-pošto malo tko uopće u takvom sustavu ima pare, tu su još i najveći lopovi, banke koje ti na sve to kao šečer na kraju i stisnu takvu kamatu da ti je slabo cijeli život.
( gdje su tu još pravosuđe i korupcija ako se želiš za nešto izboriti, plus podplačivanje svakog jebenog državnog službenika ili doktora ili neko drugo podkupljivo đubre koje te bez srama traži da daš nešto) [thumbsup] [bye]
[/quote]

Mene čak toliko ne muči to što država uzima tak puno, ali mi je prestrašno što od tih silnih izdataka nemaš fakat ništa. Vidi samo primjera radi zdravstveno. Plaćaš svakog 15.-tog, a kad dođeš kod dotora, plaćaš opet. I tako to.
Vidjet ćemo za 25-30 godina kakve će nam penzije biti.
("Penez" je madžarska riječ i u prijevodu znači novac;
Mirovina je izvedenica iz glagola "mirovati" što označava stanje mirovanja, pa zato ne koristim taj potpuno negativan, ali sve izgledniji izraz)

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Ima li kakvih pozitivnih vijesti od VLADE / šUKERA I SANADERA ??/ PO PITANJU BURZE U HRVATSKOJ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close