Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dali mi može netko reći koji su to objektivni argumenti za rast cijena dionica. Ja još uvijek ne vidim svjetlo na kraju tunela.
Budući da se kužim u makroekonomiju vidim kako nam izgleda proračun za 2009. a to je čista katastrofa. Sanader se boji sindikata i oporbe i želi pošto-poto zadržati vlast pa djeli novce šakom i kapom. Radim godinama u proizvođačkim firmama i znam kako stvari stoje, ljudi, nema plaća, nema Božićnica, nema se za ništa. Turizam nas je godinama izvlačio jer ima nemjerljive multiplikatorske efekte na sve djelatnosti, a proračun izgleda kao da će turizam rasti za 10% u 2009. Dali itko normalan misli da će tako biti. Kod mene u firmi je od 1.12. 300 ljudi otpušteno, to nitko ne govori.
Tvrtka je Limex iz D.Miholjca. Vjerujte mi da bi meni bilo drago da je ovaj rast znak izlaska iz krize, ali gdje su argumenti?

@stanislav
na Vaš link
stoji dosta dobro

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
1.732,22 3.44% 42.929.412,77 kn 42.629.400,01 kn 300.012,76 kn 0,00 kn

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Firme su većinom imale najbolju godinu od kada posluju,moralo je doći do male korekcije


Dali mi može netko reći koji su to objektivni argumenti za rast cijena dionica. Ja još uvijek ne vidim svjetlo na kraju tunela.
Budući da se kužim u makroekonomiju vidim kako nam izgleda proračun za 2009. a to je čista katastrofa. Sanader se boji sindikata i oporbe i želi pošto-poto zadržati vlast pa djeli novce šakom i kapom. Radim godinama u proizvođačkim firmama i znam kako stvari stoje, ljudi, nema plaća, nema Božićnica, nema se za ništa. Turizam nas je godinama izvlačio jer ima nemjerljive multiplikatorske efekte na sve djelatnosti, a proračun izgleda kao da će turizam rasti za 10% u 2009. Dali itko normalan misli da će tako biti. Kod mene u firmi je od 1.12. 300 ljudi otpušteno, to nitko ne govori.
Tvrtka je Limex iz D.Miholjca. Vjerujte mi da bi meni bilo drago da je ovaj rast znak izlaska iz krize, ali gdje su argumenti?

Kao prvo, proračun je manji nego što je trebao biti, dakle više novaca ostaje za gospodarstvo. Ali pitanje je pogrešno; treba se pitati, Zašto bi padali? Jer pali smo užasno puno, pogledajte povijest. Sve loše vijesti su već uračunate u taj pad, i onda smo dodali još nekih -1000 bodova panike.

Rastemo jer su dionice jeftine, kriza jest, ali proći će, a tad je kasno za kupnju. Sve će biti u redu.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume


Dali mi može netko reći koji su to objektivni argumenti za rast cijena dionica. Ja još uvijek ne vidim svjetlo na kraju tunela.
Budući da se kužim u makroekonomiju vidim kako nam izgleda proračun za 2009. a to je čista katastrofa. Sanader se boji sindikata i oporbe i želi pošto-poto zadržati vlast pa djeli novce šakom i kapom. Radim godinama u proizvođačkim firmama i znam kako stvari stoje, ljudi, nema plaća, nema Božićnica, nema se za ništa. Turizam nas je godinama izvlačio jer ima nemjerljive multiplikatorske efekte na sve djelatnosti, a proračun izgleda kao da će turizam rasti za 10% u 2009. Dali itko normalan misli da će tako biti. Kod mene u firmi je od 1.12. 300 ljudi otpušteno, to nitko ne govori.
Tvrtka je Limex iz D.Miholjca. Vjerujte mi da bi meni bilo drago da je ovaj rast znak izlaska iz krize, ali gdje su argumenti?

…što ne vidiš argumente??? pa vidljivi su koliko i oni argumenti kada je padalo, padalo, padalo,… Zar ti još nije jasno kako funkcionira ZSE???. onda se mani ćorava posla…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Fora mi je ono kada skoro svakom treba objašnjavati gdje su argumenti za rast,ma di su argumenti za pad. Nije bilo argumenata niti za ovaj grozan pad cijelu ovu godinu,mali pad da,ali ovakav ni u ludilu. Kad smo bili na 1400,svi tražili argumente,kada odemo na 3000 bodova,pitati će se ljudi MA DI SU TI ARGUMENTI NA KOJIMA JE POLETJELO,a kada dođe do 5000 i na one stare grane,ljudi će se pitati MA DI SAM JA BIO DOK SAM TRAŽIO ARGUMENTE UMJESTO DA SAM RAZMIŠLJAO SVOJOM GLAVOM i POLAKO KUPOVAO,NEGO ŠTO SAM SLUŠAO DRUGE.
Zanimljivo. Ali tko čeka argumente sa CASH-R-A ,kada stvarno poleti,pitati će se stvarno ovo što rekoh. [lol]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.


Dali mi može netko reći koji su to objektivni argumenti za rast cijena dionica. Ja još uvijek ne vidim svjetlo na kraju tunela.
Budući da se kužim u makroekonomiju vidim kako nam izgleda proračun za 2009. a to je čista katastrofa. Sanader se boji sindikata i oporbe i želi pošto-poto zadržati vlast pa djeli novce šakom i kapom. Radim godinama u proizvođačkim firmama i znam kako stvari stoje, ljudi, nema plaća, nema Božićnica, nema se za ništa. Turizam nas je godinama izvlačio jer ima nemjerljive multiplikatorske efekte na sve djelatnosti, a proračun izgleda kao da će turizam rasti za 10% u 2009. Dali itko normalan misli da će tako biti. Kod mene u firmi je od 1.12. 300 ljudi otpušteno, to nitko ne govori.
Tvrtka je Limex iz D.Miholjca. Vjerujte mi da bi meni bilo drago da je ovaj rast znak izlaska iz krize, ali gdje su argumenti?

Loše je jako al kad je imovina ispod cijene uvjek se nađe kupac…..tak to ide, zarađuje se
na preprodaji imovine al je vrhunski ak se ubada kad je ispod cijene…..čista priroda i društvo..


Dali mi može netko reći koji su to objektivni argumenti za rast cijena dionica. Ja još uvijek ne vidim svjetlo na kraju tunela.
Budući da se kužim u makroekonomiju vidim kako nam izgleda proračun za 2009. a to je čista katastrofa. Sanader se boji sindikata i oporbe i želi pošto-poto zadržati vlast pa djeli novce šakom i kapom. Radim godinama u proizvođačkim firmama i znam kako stvari stoje, ljudi, nema plaća, nema Božićnica, nema se za ništa. Turizam nas je godinama izvlačio jer ima nemjerljive multiplikatorske efekte na sve djelatnosti, a proračun izgleda kao da će turizam rasti za 10% u 2009. Dali itko normalan misli da će tako biti. Kod mene u firmi je od 1.12. 300 ljudi otpušteno, to nitko ne govori.
Tvrtka je Limex iz D.Miholjca. Vjerujte mi da bi meni bilo drago da je ovaj rast znak izlaska iz krize, ali gdje su argumenti?

Daj mi molim te reci na kojoj poziciji radiš u Limex-u? Ima li u tih 300 otpuštenih ijedan koji je radio na neodređeno, s obzirom da poznam i tvrtku i Šeleja i njegove probleme s neplaćenim porezima i doprinosima? Čisto nasilje nad ljudima pod kapom sponzorstva hdz-u, na lokalnoj razini. Što se tiče argumenata za rast, možeš ih naći na ovom forumu koliko želiš. Pitanje je samo da li vjeruješ u njih ili trebaš egzaktne brojke. Kod ovog zadnjeg tržište je već prošlo barem 1/3 rasta. 😉


Dali mi može netko reći koji su to objektivni argumenti za rast cijena dionica. Ja još uvijek ne vidim svjetlo na kraju tunela.
Budući da se kužim u makroekonomiju vidim kako nam izgleda proračun za 2009. a to je čista katastrofa. Sanader se boji sindikata i oporbe i želi pošto-poto zadržati vlast pa djeli novce šakom i kapom. Radim godinama u proizvođačkim firmama i znam kako stvari stoje, ljudi, nema plaća, nema Božićnica, nema se za ništa. Turizam nas je godinama izvlačio jer ima nemjerljive multiplikatorske efekte na sve djelatnosti, a proračun izgleda kao da će turizam rasti za 10% u 2009. Dali itko normalan misli da će tako biti. Kod mene u firmi je od 1.12. 300 ljudi otpušteno, to nitko ne govori.
Tvrtka je Limex iz D.Miholjca. Vjerujte mi da bi meni bilo drago da je ovaj rast znak izlaska iz krize, ali gdje su argumenti?

Argument? Atpl na kraju godine ima dobit od 150 mil.$ a dionica je pala ko da su u bankrotu. Da li se tu pita za argumente?

who dares, wins

Evo jos jedno izumitelja tople vode http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ead4eb4f-f9d4-4561-b1be-5ae38138d6d3&readcomment=1&commentID=c6eadb4e-1ea6-44cd-9018-0df17fda83fc#comment
nije ni cudo kako su nam sposobni fondovi i njihovi manageri kad ih uce ovakvi profesori. trebalo mu je samo godinu i nesto da shvati da smo u banani i da je ovo najgora godina na ZSE. Ak je jos i platio pojavljivanje u novinama svaka mu cast. Sigurno mu se to broji kao znanstveni rad. Inace analiza je jednostavno fantasticna i otkriva nam neke novosti kao npr. utjecaj BDI na brodare, kupnje MOL-a na cijenu INE, IPO HT. Predlazem da i poslovni otvori rubriku u kojoj bi, za pare naravno-moze i u obliku placenih oglasa:), nasi prepametni profesori s ekonomije a moze i drugih srodnih vakulteta objavljivali opce poznate cinjenice ali s zadrskom od bar 6 mjeseci, tek toliko da nas podsjete na ono sto je bilo.

VIVA LA REVOLUCION !!!

ma sve je to sranje, i crobex i gospodarstvo i vlada …. mi živimo u vukojebini … ljudi nemaju za kruh i vlada otpuštanje radnika i keša ni za lijek a pričamo o golfu

Cookie Monster


Evo jos jedno izumitelja tople vode http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ead4eb4f-f9d4-4561-b1be-5ae38138d6d3&readcomment=1&commentID=c6eadb4e-1ea6-44cd-9018-0df17fda83fc#comment
nije ni cudo kako su nam sposobni fondovi i njihovi manageri kad ih uce ovakvi profesori. trebalo mu je samo godinu i nesto da shvati da smo u banani i da je ovo najgora godina na ZSE. Ak je jos i platio pojavljivanje u novinama svaka mu cast. Sigurno mu se to broji kao znanstveni rad. Inace analiza je jednostavno fantasticna i otkriva nam neke novosti kao npr. utjecaj BDI na brodare, kupnje MOL-a na cijenu INE, IPO HT. Predlazem da i poslovni otvori rubriku u kojoj bi, za pare naravno-moze i u obliku placenih oglasa:), nasi prepametni profesori s ekonomije a moze i drugih srodnih vakulteta objavljivali opce poznate cinjenice ali s zadrskom od bar 6 mjeseci, tek toliko da nas podsjete na ono sto je bilo.

A nemoj tako to je naš dragi profa Drago J.
sječam se mislim da sam imao kod njega seminar mjenica kao sredstvo osiguranja…ja i još jedno 100 sa moje godine…neznam više kad 2001-2-3… pitam ja njega profa, al ko to koristi kod nas…veli pusti ti mali nas to ti je vani najbolje sredstvo osiguranja…
on ti nas uči kak je vani…ko da živim u Eu…ekipa opčinjena njime bila…godinu dana zgubio da učim kak je vani, a mi ni 10 g.poslije nismo u Eu…i kaj da ti velim o njemu više…a budučim generacijama…učite ono kak je sad i tu…a ne kak bu i tam…

Davne, osobne opservacije ovih dana se potvrđuju. Naime, rušilački pohod TK na bolesno niske razine imao je isključivo za cilj, "organiziranom kriminalu" besramno nizak ulaz . U navedenu skupinu ubrajam fondovske kvazi-menadžere, velik broj brokera, novinara, zaposlenika na ZSE , te njima bliske osobe ( uža i šira familija te osobe sumnjiva porijekla kapitala). Bogatstvo stečeno ili koje će steći na burzi isključivo je posljedica organiziranosti i informacija, a ne znanja. Imali su nekoliko tjedana vremena za postepenu akumulaciju, te po svemu sudeći "sofisticirani naum" je finaliziran ili je pri samom kraju. U međuvremenu sitni trejderi, iscrpljuju se bespoštednim liparenjem i K/P sa +/- 2-3% u nakani da sitno zarade ili preciznije, umanje prenesene gubitke. U toj trgovini svjedoci smo beskrupuloznih i degutantnih postova, ispod razine minimalnog digniteta i dostojanstva, sve u svrhu ostvarivanja osobnih sitnih interesa (šaka kuna). Istovremeno pojedini multinickovi neumorno spamaju ovaj forum iz nejasnih razloga,(ili jasnih) istovremeno ne trgujući , a sve u svrhu "altruističkog pristupa i u dobroj vjeri". Većinu grafova i targeta sa TA možemo zasluženo pospremiti u ropotarnicu domaće burze sa radnim naslovom "najveće besmislice i prijevare".
Rezime. Organizirana skupina ne gleda na sitnu zarada, već samo na multipliciranje uloga te im godina ili dvije ne predstavlja dug period. U tom svijetlu, dugoročni uzlazni trend je definiran bez obzira na povremene manje korekcije. Za djelomičnu potvrdu ovih subjektivnih navoda , pretpostavljam optimistično intoniran komentar Karduma vezan za domaće TK, u večerašnjem PK-u.

Oportunist, svaka ti dala [thumbsup]

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

New Report

Close