Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[ni u amerike ne cvetaju ruze, ne radi se o tome da netko ne voli hrvate, mozda smo samo laksa meta od drugih,
nemojte se brinut niste izmislili toplu vodu vec se to odavno zmislilo a to nisu veliki tgovacki centri i dostupni krediti, velike place kod najpozeljnijih poslodavaca za odabrane…
mislim da su rekli da se to zove KAPITALIZAM
[/quote]

Slažem se, ali postoji KAPITALIZAM južnoameričkog, europskog , američkog ili skandinavskog tipa..Ajd` pogodi koji je naš…Kod nas se upravo završava proces prvobitne akumulacije kapitala koji je započeo tamo 90-tih. I sad treba sirotinju oguliti do gaća…Nažalost, ali to je tak..Pametni u ovome mogu profitirati, ali budi uvjeren da će velika većina "malih" popljugati..

nisam napisao idemo gore i ocjena 1%
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=dde550e8-5814-4dc2-9a6e-32239999cc7b
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ca5f8328-6c69-4cc9-b512-b5e266a2e65b

neki kao da ne zele cuti ili kako je kolega rekao kako da te izvucem iz govana kada neces ni ruku pruziti.
hipotetski postavimo stvari ovako,
ako mol napravi dogovor s vladom oko zamjene 19,84% dionica sto je izgledno i pribroji svojih 25% koliko postotaka nedostaje da postne vecinski vlasnik?
ne ocekuje protuponudu OMV-a a u takvom neizglednom scenariju moze i povisiti ponudu, dakle nece bespotrebno trpati novce u dep ulagacima i fondovima…
Erste BF odluci ne prodati jer ponuda nije 4k kn a kad se formira cijena na ponudu MOL-a od mozda cca 2700kn sto ce mali ulagaci i otvoreni fondovi napraviti, cekat mislot OMV-a pa preuzme mol i stavi bolju ponudu i godisnje puskarat barem iznos inflacije???
prije ili kasnije mudri ce popustiti jer vecinski vlasnik sve odreduje.
nije primjer HT-a gdje izvlacenjem dividende mali ulagac se ne moze zaobici i cijena dionice za izlazak ne moze biti toliko "ucjenjivacka".
sto mislite po kojoj cijeni bi prosla pliva da nije bilo drugog ponudaca?
graf kretanja ciene plive dovoljno govori, s malim pikom zbog izvanredne dividende od mislim cca 18$
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=PLVA-R-A&x=4&y=6
sigurno je samo da vise nista nece biti kao prije a ocekivano niska ponuda samo ce poljuljati trziste jer OMF, BF nece odmah prodati INU pa se ocekivana svjeza lova za dizanje plitkog trzista nece kesirati a globalna kriza zasigurno nas nece zaobici.
fala svima za ocjenu 1%, da da ina ce biti 4k i mađroni nas vole pa ce malo preplatit a crobi ce na 5500 do kraja godine ako ne i dana mrtvih, jupiiii

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

dok ne prestanu sa ovakvim projekatima nema nama naprijed.


[ni u amerike ne cvetaju ruze, ne radi se o tome da netko ne voli hrvate, mozda smo samo laksa meta od drugih,
nemojte se brinut niste izmislili toplu vodu vec se to odavno zmislilo a to nisu veliki tgovacki centri i dostupni krediti, velike place kod najpozeljnijih poslodavaca za odabrane…
mislim da su rekli da se to zove KAPITALIZAM

Slažem se, ali postoji KAPITALIZAM južnoameričkog, europskog , američkog ili skandinavskog tipa..Ajd` pogodi koji je naš…Kod nas se upravo završava proces prvobitne akumulacije kapitala koji je započeo tamo 90-tih. I sad treba sirotinju oguliti do gaća…Nažalost, ali to je tak..Pametni u ovome mogu profitirati, ali budi uvjeren da će velika većina "malih" popljugati..
[/quote]

Ovo i ja potpisujem i još bi dodao da nam je samo preostalo jahati na valovima i ni trunke
više.

neko me nagradio s 2% jer se ne moze pomirit s mogucom ponudom 2700 a definitivno je izglednija od 3300.
srozacete mi ocjene, jos cu past razred a samo sam objektivan

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Ako se i bude prodala INA dobro otvorite oči jer to nam vjerojatno donosi posljednji romantični
bull run za dobar iskrcaj jer poslje toga nema više kapitala na vidiku prerije..


nisam napisao idemo gore i ocjena 1%
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=dde550e8-5814-4dc2-9a6e-32239999cc7b
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ca5f8328-6c69-4cc9-b512-b5e266a2e65b

neki kao da ne zele cuti ili kako je kolega rekao kako da te izvucem iz govana kada neces ni ruku pruziti.
hipotetski postavimo stvari ovako,
ako mol napravi dogovor s vladom oko zamjene 19,84% dionica sto je izgledno i pribroji svojih 25% koliko postotaka nedostaje da postne vecinski vlasnik?
ne ocekuje protuponudu OMV-a a u takvom neizglednom scenariju moze i povisiti ponudu, dakle nece bespotrebno trpati novce u dep ulagacima i fondovima…
Erste BF odluci ne prodati jer ponuda nije 4k kn a kad se formira cijena na ponudu MOL-a od mozda cca 2700kn sto ce mali ulagaci i otvoreni fondovi napraviti, cekat mislot OMV-a pa preuzme mol i stavi bolju ponudu i godisnje puskarat barem iznos inflacije???
prije ili kasnije mudri ce popustiti jer vecinski vlasnik sve odreduje.
nije primjer HT-a gdje izvlacenjem dividende mali ulagac se ne moze zaobici i cijena dionice za izlazak ne moze biti toliko "ucjenjivacka".
sto mislite po kojoj cijeni bi prosla pliva da nije bilo drugog ponudaca?
graf kretanja ciene plive dovoljno govori, s malim pikom zbog izvanredne dividende od mislim cca 18$
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=PLVA-R-A&x=4&y=6
sigurno je samo da vise nista nece biti kao prije a ocekivano niska ponuda samo ce poljuljati trziste jer OMF, BF nece odmah prodati INU pa se ocekivana svjeza lova za dizanje plitkog trzista nece kesirati a globalna kriza zasigurno nas nece zaobici.
fala svima za ocjenu 1%, da da ina ce biti 4k i mađroni nas vole pa ce malo preplatit a crobi ce na 5500 do kraja godine ako ne i dana mrtvih, jupiiii

Evo mal sam ti popravio ocjene jer ima logike.

Surround all arround when it hits the ground

koliki je crobex i promet?
hvala

promet redovan 32 milijuna kn

CROBEX -0,11%

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ako se i bude prodala INA dobro otvorite oči jer to nam vjerojatno donosi posljednji romantični
bull run za dobar iskrcaj jer poslje toga nema više kapitala na vidiku prerije..

Sljedeca je Petrokemija. A oni informirani su vec zauzeli startne pozicije.
A kad trziste nakon toga malo zivne slijedi jedan drzavni ipo s miksom drzavnih firmi. A ujedno i prijenos dijela obecanih novih dionica u FHB. To je moja pretpostavka oko privatizacija u sljedece 2-3 godine.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Ukupni promet danas?
Ajmo tko će pogodit. Radi zanimacije, malo.

Ja kažem 18 500 000 Kn.


23 milje


25 mil


55.000.000

Trenutno

redovan 33,25
inst. 16,4

Ukupno: 49,7 milijuna

Pogodite tko je bio najbliži točnom rezultatu? Pitanje je bilo: Ukupni promet danas?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

34 M prometa crobex +0,09 [smiley]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

New Report

Close