Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Broj on-line korisnika: registiranih: 271, gostiju: 33739 … nervoza raste ali nema veze jer imamo 3 boda

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica



Najbolji su mi ovi što me ocijenjuju ,nemogu reći da je bijelo kad nije.Makar sam 100% u dionicama

pa nije niti crno…
ovo kaj se dogadja je bezvezna reakcija…
to nista ne znaci.
vidi se i po postovima. nitko se uopce ne obazire na korekciju.
samo crni ivo i baron pisu…

pa ko se danas jos boji razine od 3700 ili 3500?
prezivjeli smo 3200 i psihoza je bila takva da su mnogi mislili da ide nize od 3200.
a znas kak se kaze – "sto smo jednom prezivjeli i napravili, mozemo ponovo"
[/quote]
Ovakva situacija baš nije bajna ,neka se još par dana nastavi ovakvim tempom i tek tada će nastati pravi stampedo.


Broj on-line korisnika: registiranih: 271, gostiju: 33739 … nervoza raste ali nema veze jer imamo 3 boda

Ovo je dokaz koliko su svi u nedoumici ,a šta sad napraviti



Broj on-line korisnika: registiranih: 271, gostiju: 33739 … nervoza raste ali nema veze jer imamo 3 boda

Ovo je dokaz koliko su svi u nedoumici ,a šta sad napraviti
[/quote]
Najbolje još ništa! [wink]

Nije sve tako sivo.....

Sad najviše ovisimo o velikim igračima jer kako oni odluče tako će nam biti.Vidjeli smo kako se krdo pokreće i kako se zaustavlja.




Ovo koji Vam pišu o propasti Crobex-a , razini 3200 i sl. ti isti Vam stoje na kupnji i kupuju uredno dionice od pojedinaca, kojih je srećom malo , koji prodaju svoju imovinu po ovim smiješnim cijenama za većinu HR dionica.
Ali ne kupuju samo oni.
Na slijedećem linku imate strukturu imovine Obveznih mirovinskih fondova i dioničkih fondova, pa pogledajte malo:

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=HR&AKCIJA=10

Mirovinski fondovi u 5. mjesecu povečali su udio u HR dionicama za preko 300 mil. kuna, dakle dio onih koji su prodavali zadnjih tjedana sada barem znaju komu su prodavali između ostalih. Ako tome nadodamo da je zaustavljeno povlačenje iz otvorenih fondova, dolazimo do zaključka, da su MF-ovo stvarno kupovali , odnosno da nije bilo nikakvih pretakanja novaca. Udio u obveznicama ostao je na istoj razini. Dakle jasno je što je MF-ovima u ovom trenutku i po ovim cijenama prihvatljivo za kupovinu.

Otvoreni investicijski fondovi, konkretno dionički , nakon 6 mjeseci konstantnog pada udjela u domaćim dionicama, u mjesecu svibnju povećali su udio u domaćim dionicama. Dakle i tu je došlo do promjene trenda. Ako pogledate tabelu malo detaljnije vidjet ćete da se udio u obveznicama praktički smanjuje od ljeta prošle godine, smanjilo se za više od 5 puta.
Sada dakle vidimo kome se prodaje, o tome imaju za razmisliti oni koji prodaju zar ne?


Imovina OIF se povaćala zahvaljujući isključivo rastu Crobexa od 5.15%. Kao što sam već napisao. Ako uzmemo da se imovina povećala za 2% onda je logično da su OIF ostali bez 3% zbog povlačenja udjela. Dakle novac je izlazio iz OIF, a ne ulazio. Pitajte neke brokere ako ste u PBZ-u, Raiffu ili HPB-u pa će Vam objasniti da se u svibnju nastavio odljev sredstava. Upravo je to razlog nelikvidnosti tržišta.
Mali ulagači se ponašaju slično OIF-ima pa je za pretpostaviti da su i oni povećavali udio casha.

Pozdrav

Pozdrav

Uvaženi kolega, iako ste iznijeli nepobitnu činjenicu, treba reći da čak i kada bi se gledao pad Crobexa u direktnoj svezi sa imovinom fondova ( što je naravno nemoguće , jer se ne radi o indexnim fondovima ), ostaje za utvrditi da se u 5. mjesecu dogodio ipak preokret trenda , čak i kod dioničkih fondova. Naime, napravite paralelnu usporedbu sa padom imovine od 12. mjeseca do 4. mjeseca , pa usporedite sa stanjem u 5. mjesecu. vidi se da je imovina naglo smanjivana daleko iznad pada Crobex-a , naravno djelom i zbog povlačenja imovine od strane MF-ova.

Puno važnija činjenica je što rade i kako se ponašaju MF-ovi, njihova imovina u dionicama povečana je ca. 10 %, dok u isto vrijeme nema smanjenja udjela u OIF-ovima.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@plavi

kaj ti mislis da ce se desiti?


pa nije niti crno…
ovo kaj se dogadja je bezvezna reakcija…
to nista ne znaci.
vidi se i po postovima. nitko se uopce ne obazire na korekciju.
samo crni ivo i baron pisu…
pa ko se danas jos boji razine od 3700 ili 3500?
prezivjeli smo 3200 i psihoza je bila takva da su mnogi mislili da ide nize od 3200.
a znas kak se kaze – "sto smo jednom prezivjeli i napravili, mozemo ponovo"

Morat ću te razočarati u svezi 3700 bodova. [bye]
Institucionalni promet 56 miliona kuna, ovo je već zabrinjavajuće.
Redovni 36 mil kuna

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Ameri se debelo crvene

@baron

nije ti dobro kad institucionalni ne ulažu, nije dobro kad ulažu, nije dobro kad kupuju od malih, jer ih varaju, nije dobro kad prodaju jer bježe…

daj mi već jednom odaj tajnu da li će ikad biti dobro, pliz [pray]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

nije da ga zazivam al coek pogodi ,govorim o Cromanu koji je rekao da crobex ide do 4100 i pad a za nasdaq je rekao da ce ici ponovo na 2400 [cry] .Svaka mu cast,a sad ajmo 1% .mene zanima jedna stvar a ko to stalno svima daje 1% bez obzira na dobar ili los post.Ja se vise ne usudim ni pisat jer cim primim tastaturu odmah 1% [lol] .

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Ameri se debelo crvene

Puno piju

No respect

New Report

Close