Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mene muči egzistencijalno pitanje…ako sam kupovao na 3200-3300+ht kad je pao…dal sam međed il bik[lol] [wink][lol]

Ovisi gdje si prodavao

danas bi moglo bit puno gornjih blokada, posebno na građevincima…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Wall Street blizu poništavanja ovogodišnjih gubitaka

Business.hr/Hina
21.04.2008 07:29
Pročitaj komentare(0)

I ovoga će tjedna ulagači na Wall Streetu pažljivo pratiti financijske izvještaje američkih kompanija i banaka ne bi li vidjeli kako je kreditna kriza utjecala na njihovo poslovanje.
Prošloga su tjedna brojne kompanije i banke objavile poslovne rezultate u prvom tromjesečju, a više je bilo onih koji su iznad, nego onih koji su ispod očekivanja analitičara. Zahvaljujući tome, Wall Street se prošloga tjedna oporavio.

Tako je Dow Jones indeks skočio 4,3 posto, na 12.849 bodova. Za toliko je porastao i S&P indeks, na 1.390 bodova, dok je Nasdaq indeks ojačao 4,9 posto, na 2.402 boda.

Nastavi čitati

Da čujem vaš komentar…
Ne znam dali Petrov opet druka obzirom da i on ima HT ili je istina?
Izdvojeno:
Nadalje, u insajderskim krugovima pojavile su se špekulacije da su neki inozemni mirovinski i Hedge fondovi spremni platiti premiju na tržišnu cijenu za ne malu količinu HT-ovih dionica, a u skladu sa najavom predsjednika Uprave Hanfe Ante Samodola da će Erste Invest bolju cijenu za dionice HT-a postići blok transakcijama nego putem burze te zbog duboke podcijenjenosti tih dionica. Vaš link

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


Da čujem vaš komentar… Ne znam dali Petrov opet druka obzirom da i on ima HT ili je istina? Izdvojeno: Nadalje, u insajderskim krugovima pojavile su se špekulacije da su neki inozemni mirovinski i Hedge fondovi spremni platiti premiju na tržišnu cijenu za ne malu količinu HT-ovih dionica, a u skladu sa najavom predsjednika Uprave Hanfe Ante Samodola da će Erste Invest bolju cijenu za dionice HT-a postići blok transakcijama nego putem burze te zbog duboke podcijenjenosti tih dionica. Vaš link

ocekivano.
cijena HTa je ispod svake razine dobrog ukusa.
netko ce pokupiti vrhnje.


Simone: ” Mene muči egzistencijalno pitanje…ako sam kupovao na 3200-3300+ht kad je pao…dal sam međed il bik[lol] [wink][lol] ” Ovisi gdje si prodavao

Ne prodajem pa sam valjda kreten[lol]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Što se Petrova tiče, čovjek ja altruista to valjda svi znamo, i čim je saznao za novi inside informacija kao i sve one prethodne koji su se pokazali točnim, sada idem na WC se zbljuvati, odmah je to kroz svoje člančiće objavio. Vjerujte mu, čovjek nikada ne laže. Zapamtite, deblji ljudi, kao što sam i ja, su zapravo ljuti ljudi, i onda kada žvaču hranu zapravo zubima izbacuju bijes, a kako su jako bijesni moraju puno jesti i onda postaju deblji.[thumbsup]

Prekrasno.[lol]

@febo
THNK-a je samo ostala.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


danas bi moglo bit puno gornjih blokada, posebno na građevincima…

Dobro, toga imam.
Nije Oppenheim bezveze bio na sastanku sa fond managerima

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Prošle godine CROBEX-u je trebalo pet mjeseci potpunog ludila i euforije da naraste sa 3200 na 5200 (bearu samo tri mjeseca da sruši nazad), uz prosječan mjesečni priljev u fondove od skoro 2 milijarde kuna. Danas imamo 7-8 milijardi free-float tržišne kapitalizacije više IPO+dokapitalizacije (HT, INGRA, MAGMA, ATGR, OPTE, VERN) i naravno 4 milijarde kuna BF-a i last but not least radnici HT-a i INA-e koji su dobili po popustu (još 4 milijarde kuna). Znači da bi se vratili na staro morate imati preko 2 milijardi kuna mjesečni priljev u OIF-e. Ili vi mislite da će nekoliko stotina forumaša koji trejda između sebe skupiti 10-12 milijardi kuna. [lol] Uz OIF-ove siromašne poput crkvenih miševa i nakrcane nelikvidnim dionicama i OMF-ove sluđene i iscpljene obranom tržišta (od nove godine su kupili preko 1.5 milijardi domaćih dionica). Već sada su mirovinci u dionicama do grla a moraju braniti i BF. Prošle godine rast GDP od 7%, ove godine najmanje upola manji uz odljev likvidnosti iz zemlje. A svjetska recesija vreba i MMF kaže da će biti optisano 1 trilijun dolara. Jako puno love je otišlo u tkz. money heven i više se neće vratiti. Tako da deca draga ne se zavaravati, leg down vam ide i ako vas već svrbi cash postavite se na bid i spašavajte ove koji prodavaju iz potrebe.

Ovo je odlican post i po meni je RealBear vodeci medo ovog foruma. Respect [thumbsup]
Samo bi se osvrnuo na prvi dio posta..kao i u bodybuildingu, ako je svojedobno postojala misicna masa i ispuhala se radi netreniranja, ozljede, ili sl, misici se puno lakse vrate u fazu u kojoj su nekoc bili (citaj nabildaju), nego ako misicne mase nikad nije bi bilo[wink] Primjenjivo na Crobex, ako smo vec bili na 5200, puno lakse cemo na tu razinu ovaj put sa 3 i kusur, nego je bilo onda kada je prvi put trebalo s 3 i kusur. Citaj s puno manje novaca.[thumbsup] Ja prvi, svoj dio kaj sam kupio na 5 somova, ne mislim prodat s minusom, ali da sam kupio sve na 3.xxx, tko zna..
Btw, danas ocekujem 10-12 dionica u blokadi[pray][cool]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Trenutno su likvidnije dionice na 50% pada i za ulaz mi se čine vrlo povoljnima.
Ako još ovaj tjedan odlete gore, neće ostati od tih 50% ni manji dio.[thumbsup]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

nije da sad ja nesto drukam i da sam partybraker ali na dvije dionice koje pratim(koei, dlkv) vlasnici iz top 10 prodaju [shocked]..a znamo da su i prije ovog sranja neki iz top 10 prodavali…[angry]

... otišli su bikovi uzalud ...

Azija završila u zelenom:

Asia Pacific & Australia
N/A Index Change %Change Level Last Update *

Australia ASX 100 +139.50 +3.18% 4,523.90 4/21 5:00pm
Australia ASX All Ords +160.10 +2.91% 5,664.20 4/21 5:00pm
Australia ASX Mid-cap 50 +116.70 +2.13% 5,595.30 4/21 5:00pm
Hong Kong Hang Seng +616.68 +2.55% 24,814.46 4/21 3:10pm
Hong Kong HSCC Red Chip +146.23 +2.61% 5,749.38 4/21 3:10pm
Japan Nikkei 225 +217.75 +1.62% 13,694.20 4/21 3:00pm
[thumbsup]

GLEDAJUĆI DUGOROČNO - SVI SMO MRTVI

New Report

Close