Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pantagana: ” Zanimao bi me podatak koji je prosjek godina i staža HR fond managera? Činjenica je da su se fondovi i društva za upravljanje otvarala ko gljive posije kiše i da su to većinom sve “klinci” na mjestima članova uprava i fond managera koji upravljanju respektabinom svotom tuđeg kapitala. IMHO mislim da većina nema potrebnu kvalitetu i da su se izgubili u ovom izazovmom vremenu plitkog i volatilog tržišta. Dobro je bilo dok je raslo… Da ne spominjem da je njima večini ovo prva prava korekcija. Ispravite me ako griješim. ” Ti koji su nazvani “klincima” imaju dovoljno znanja i kompetencije za obavljanje poslova koje obavljaju (dobro vjerojatno neću reći svi, ali većina). U suprotnom ne bi bili tamo, zar ne [wink]? Godine nisu bitne, bitno je znanje i kvalifikacije, a većina fond managera ima samo najbolje kvalifikacije (dosta ih ima i CFA). Čak bi puno gore bilo da su na tim mjestima “starci” koji su u pravilu manje fleksiblni i češće donose odluke na istom principu bez obzira na situacije na tržištu. Inače kad bi se kvaliteta iskustva između te 2 skupine mogla adekvatno mjeriti mislim da bi rezultati neke više nego iznenadili [wink].

Sorry, ali ne slažem se. Možda i imaju nekakve škole, certifikate, ali to bez prakse ne znači ništa. Naše tržište je mlado, plitko, tek se jednom-dvaput kostolanyjevo jaje obišlo. Njima nitko nije mogao prenijeti znanje i dati tipove. U biti oni su debelom hendikepu u odnosu na svoje jednako bubuljičave kolege sa zapada.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Galinec: Strah od gubitaka vlada Zagrebačkom burzom
Darko Baniček
darko.banicekatcharbusiness.hr 07.04.2008 17:13
Pročitaj komentare(26)
“Već nekoliko trgovinskih dana pratimo potpuno neinvestitorsko ponašanje na Zagrebačkoj burzi”, komentira današnji pad Crobexa za Business.hr Josip Galinec, vlasnik konzultantske agencije TO ONE.
Vezane vijesti

Stojić: Tržište nije problem niti napuhati niti srušiti

Galinec ne povezuje pad na burzi s očekivanim završetkom lock-upa za Braniteljski fond jer, ističe, padaju dionice koje nemaju nikakve veze s Fondom.

“Svoje pozicije zatvaraju oni koji su prisiljeni, bilo zbog margin kredita ili bilo kojeg drugog razloga, i oni koji strahuju od novih gubitaka. Ovo što se trenutačno događa nema veze s fundamentima i tehničkom analizom dionica”, kazao je Galinec.

Nastavi čitati
Oglas:

“Risk menadžment i strah kako će se kretati dionice u sljedećem razdoblju vladaju potezima na Zagrebačkoj burzi. Ovo što se događa potvrđuje moje riječi da je nemoguće prognozirati gdje je dno”, zaključni je komentar Galinca o jednom od depresivnijih dana na hrvatskom tržištu.

I drugi analitičari s nevjericom gledaju na današnji pad te nevoljko komentiraju trendove na Zagrebačkoj burzi.

“Bez komentara!” jedini je diplomatski odgovor o današnjem padu Crobexa koji je on the record pristao dati Hrvoje Japunčić, predsjednik Uprave KD Asset Managementa.


Želim od vas da se razljutite. Dok god se ne razljutite hrvati će živjeti kao stoka. Gledajte glupu televiziju i nećete se razljutititi. Ja želim da dignete glas protiv pljačke i da se razljutite. Kad počnete govoriti da su vas zasluženo opljačkali, onda ste tak pali. Morate shvatiti da nema zasluženog pada. Kapital tako funkcionira. Oni koji smatraju da su zasluženo u minusu, ti su tek nadrapali. Pravi kapitalist nikada ne priznaje da je zasluženo u minusu. Želim da se razljutite!!!!!!!!!!!!!!!1

Ja sam ljut 18 sati dnevno (jedino sam smiren kad spavam) i ne znam kako će mi to pomoći.
[cool]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Sto se tice znanja fond managera u potpunosti se slazem sa kolegama da to sto su decki mladi uopce nije lose.
Uostalom znanja koja posjeduju i kako se ponasaju bi mnoge posramili.
Danas vam je jedan stari macak, predsjednik uprave Marinac rekao da sto ce njemu revizori koji dolaze samo jedan dan u godini i daju izvjestaj na 31.12.2007. a firma posluje svaki dan.
Koji k..

Ima dobrih managera,
Fajdo je dobar, dosta dobri su u RBA obveznom, ZBI ima dobre managere-a

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Želim od vas da se razljutite. Dok god se ne razljutite hrvati će živjeti kao stoka. Gledajte glupu televiziju i nećete se razljutititi.

Ja želim da dignete glas protiv pljačke i da se razljutite. Kad počnete govoriti da su vas zasluženo opljačkali, onda ste tak pali. Morate shvatiti da nema zasluženog pada. Kapital tako funkcionira. Oni koji smatraju da su zasluženo u minusu, ti su tek nadrapali. Pravi kapitalist nikada ne priznaje da je zasluženo u minusu.

Želim da se razljutite!!!!!!!!!!!!!!!1

Hell is Empty and all the Devils are Here

i am calm..


Ja želim da dignete glas protiv pljačke i da se razljutite. Kad počnete govoriti da su vas zasluženo opljačkali,

hmm ..

može odgovor na par pitanja :
1. tko je opljačkao ?
2. kako je to napravio ?

ako nisi prodao dionice , nitko te nije opljačkao , imaš ono što si i kupio ..
a budući je ovih dana “sonder angebote” , mogao si samo podebljati broj dioničica po (za godinu dvije) smiješnim cijenama ..
dakle “sve je super sve je za pet kad si muško i voliš nogomet” ..

veci problem je nepostojanje risk management procedura u fondovima, bar ne do sada…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


budd: ” Krivo razmišljate. Ovo je pljačka. Pljačka osobne imovine. A ja ne volim kad me netko pljačka. Ako me netko opljačka, a ja znam tko je to, onda se svašta može dogoditi. Na pljačku treba reagirati. Čini mi se da vas vrlo malo reagira, a kradu vam na tisuće kuna iz džepa svaki dan (bez obzira prodajete li ili ne). Prijatelji dragi, reagirati moramo, dosta je pljačkanja malih ulagača! ”

“nitko nije kriv sto se neki osjecaju opljackani… sami su si krvi za to… htjeli su kruha bez motike i sada nose gaće na štapu… to uvjek tako bude a bit ce i u buducnosti… ulazite u znanje i niko vas nece moc pljackat…[thumbsup]

***obrisano***
Ima puno istine u ovom sto si rekao, ali isto tako skoro 80% transakcija odise svim mirisima spekulacije.
A zna se tko ima snage i znanja za takvu vrstu igre, i tumbsup ti stvarno nije neka fora, ruku na srce ovo sto se desava je harac.

AZ? Hvala, ne.

Za sve one koji misle da je ovo zasluzena sudbina malih ulagaca:

“Mala” informacijica za graktave vrane: mali ulagaci tuze DT za namjerno napuhanu cijenu na IPO-u DT te za obmanu malih ulagaca o potencijalu same donice DT-a. S obzirom da su imali prave informacije u kojem pravcu se moglo ocekivati da ce dionica ici, a prikazali su kroz ruzicasto staklo buducnost DT-a.

Sudenje ce potrajati malo duze i velika lova se trazi nazad, mogucnost gubitka DT-a na sudu je izuzetno velika.

Toliko o tome da je sve fer igra na burzi, bilo nasoj bilo na stranim, zato Vas molim da ne drobite o tome kako su sad svi zasluzili ovo vrstu pljacke.

AZ? Hvala, ne.

@budd

Nema ljutiš kolega.Svak je svoje sreće ili nesreće gospodar.Možeš se ljutiti na sebe ,ja na sebe.ostali svak na sebe i to je sve.Burza je mješavina kocke i šaha,nitko te nije tjerao da se igraš.Postoji samo jedno pravilo-ulaži samo toliko koliko si spraman izgubiti.A mi smo iz pohlepe i samo iz pohlepe uložili više od onoga koliko smo spramni izgubiti i sad smo tu gdje jesmo.
[cry][pray]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


.. dakle “sve je super sve je za pet kad si muško i voliš nogomet” ..

A ako nisi muško i ne voliš nogomet? Što onda? Ipak trebamo se razljutiti i prosvjedovati protiv regulatora tržišta kapitala koji neprestano smišljaju kako da legalno opljačkaju male investitore.

New Report

Close