Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A ovo je ujedno i odgovor zašto još nema fondova na kupnji. Biti će ih uskoro

e sad budd kojih mirovinaca ili oif.ovima prvima se nikuda ne žuri i prinos od 8% godišnje im je mila majka.jedino nas oif mogu dignuti ali imaju li oni snage.[cool]

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


brodari opet fino u USA….drys ide prema 80$[proud]

a kak će to meni pomoć? bojim se, nikako
[sealed]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Zato je puno sigurnije ulagati na razvijenim tržištima, pogotovu u americi. Ovako nešto tamo se ne može koordinirati, previše je zainteresiranih

Hell is Empty and all the Devils are Here

Evo malo dobrih vijesti:
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/trichet-za-razliku-od-sad-a-eurozona-i-dalje-biljezi-znacajan-rast,8353.html%5Bthumbsup%5D

budd:

Pa naravno, mirovinci su povukli pare iz OIF-ova po solidnim cijenama, usput srušili cijene svih likvidnijih dionica za 50ak % i sad će se krcati. Gdje ćeš bolji scenarij. Bonusi će eksplodirati

Ako su to uradili mirovinci onda im treba čestitati, znači da njihovi menageri rade za dobrobit onih koji uplaćuju u mirovinske fondove – dakle hrvatsko radništvo će profitirati a izgubit će potkoženi ulagači u fondove i burzu – ja to pozdravljam, no to se nikad nije desilo pa sam skeptičan da se i sada radi o takvom scenariju [lol]

Da, ali ne treba zaboraviti da oni rade sa novcima koji im nisu dati dragovoljno, istini za volju ne odgovaraju nukome, još ih vlada fila s novcima iz proračuna itd… Lako je na taj način raditi, ali da je baš sve po zakonu…

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

Zapravo vrlo jednostavno: fond ne bi smio ulagati u drugi fond, to bi vjerojatno spriječilo ovakve tragedije u budućnosti.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

BISER DANA

“Kad sam stupila pred stol za kojim je general uhićen, preplavile su me emocije, tako da sam gotovo pala u nesvijest.”

Danijela Martinović, pjevačica, govoreći o posjetu hotelu u kojem je uhićen Ante Gotovina (11)

ovo je presmjesno ahhhhhhhhaaaaaaa a vi samo mislite na prinose, gdje vam je rodoljublje, danijeli ne nedostaje[thumbsup]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


ovo mi je smiješno i čitati vaše postove ,podsječate me na hrpu kockara koji su izgubili dobitak pa sad psuju da ne valja rulet i vlasnik casina ha ha ,pa svima van je valjda jasno da ne postoji logika po kojoj burza funkcionira jer da ima logike svi bi bili milijunaši, pogledajte kako indijska božica sreće stoji na prstima spremna u svakom trenutku da skrene u smjeru u kojem ste niste nadali pa če vam sve biti jasno,burza je bliža kockanju ako se misli svakodnevno trgovat ,pogotovo u padajučem marketu a normalno vi mislite da je samo nebo granica cijenama dionica,e pa upravo ste kažnjeni za tu pohlepu, Ako investirate kao največi svjetski ulagači ,koji ulažu na minim 10 godina a u neke dionice i doživotno onda se nemate što brinuti.Mislim da je vrijeme da pročitate “Inteligentnog investitora ” pa če možda biti manje gorčine na ovom forumu od smiješnih komentara

Neda mi se ponovno ti objašnjavat čitavu shemu. Nadam se da si skužio čitavu situaciju.Problem je samo u tome što je ovo sinhronizirano i umjetno rušenje cijena kojemu će krajnji rezultat biti masovan gubitak malih ulagaća, na uštrb velikih koji rade upravo suprotno od onog što bi trebali raditi i koja im je funkcija uz kojekakve pogodnosti dana.OMF-ovi RADE S NAŠOM LOVOM.Ja sam strukturirao svoj portfelj da mogu podnijeti čak i pad indeksa od 30 % godišnje. Ali ne mogu od 25 % mjesečno.
I ak ti je tak smiješno kaj ti neko mažnjava lovu mogu ti ja poslati broj svog tekućeg…

http://whycroatia.blogspot.com/


BISER DANA

“Kad sam stupila pred stol za kojim je general uhićen, preplavile su me emocije, tako da sam gotovo pala u nesvijest.”

Danijela Martinović, pjevačica, govoreći o posjetu hotelu u kojem je uhićen Ante Gotovina (11)

ovo je presmjesno ahhhhhhhhaaaaaaa a vi samo mislite na prinose, gdje vam je rodoljublje, danijeli ne nedostaje[thumbsup]


Boli me đon za rodoljublje, Gotovinu i ovu fuficu sad dok razmišljam o štriku.[cry]


” i majstor potopi VARTEKS… [/quote Slava mu! [pray][bye][yawn][sealed]

Mogli bi mi dionicari Varteksa skupiti neku lovu i kupiti vjenac za majstora.


Prošli tjedan: značajniji iskrcaji na ADRS i PTKM Veliki iskrcavatelj: PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN – taj sve živo prodaje Ako je isti fond kupovao i prodavao, napisao sam shortao ADRS Prodavali ZABA, PBZ, Bank NY, kupovao AZ mirovinski ATGR Prodavao Reifeissen, Kupovao Reifeissen mirovinski ATPL HPB Shortao BLJE PBZ, Ilirika shortali, Hypo prodavao DDJH PBZ shortao DLKV ZABA, HYPO prodavali, PBZ kupovao INA Citybank prodavao, Erste Mirovinski kupovao IPKK HPB shortao ISTT Reifeissen mirovinski kupovao JDPl kupovali PBZ, Podravska banka KODT HPB global kupovao KOEI Bank NY, KD prodavali Korf Bank NY, Societe prodavali LKPC HPB prodavao PBZ Zaba prodavala PLAG Reifeissen kupovao PODR Zaba prodavala PTKM Bank NY, ZABA,HPB prodavali ZABA Raifeissen prodavao

vratimo se malo na ovaj post kolege zmrklica. suskalo se prosli tjedan svasta, zao mi je sto to nisam ozbiljno shvatio[bye]
zasto tek danas tomislav petrov objavljuje clanak u kojem kaze da su mirovinski fondovi zapravo “stabilizirali burzu”, kad je ocito da su s namjerom srusili hrvatsko trziste kapitala. zasto sve te price o certifikatima, pracenju svjetskih trzista, bla bla… zasto sada svi sute oko ovoga…. svi su presutno dali zeleno svjetlo mirovincima da naprave ovu gnjusobu…. ponavljam, mnogi su bili upozoreni!!!

Odgovor Potrošaču od popodne: kako si mislio da prodam portfelj kad sam na vrhu Crobexa imao 9 dionica u minusu. S HT-om nisam bio zadovoljan na 380 a s DLKV na 1900 kn a i sad ih nebi prodao po toj cijeni(osim da mi netko da garanciju da ću ući jeftinije).

New Report

Close