Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lani najviše radnih mjesta izgubljeno u pravnim osobama

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Lani-najvise-radnih-mjesta-izgubljeno-u-pravnim-osobama?utm_source=RSS-feeds&utm_medium=feed_reader&utm_campaign=RSS-sources&utm_content=RSStitle

no shit sherlock [undecid]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Šopingirao sam u Springfield-u po cijenama "-70 %", kupio pola dućana, i dućan mjesec dana kasnije: zatvoren. Nema ga više. Čujem od frendova: ista stvar i u Rijeci. Dakle oba dućana koja su imali u RH su zatvorena… zato je bio takav popust, totalna rasprodaja.

Oko nove godine je bila drama koliki su popusti bili u Tower centru. A svejedno ljudi nisu previše kupovali. Danas bi trebao u sitni šoping tamo pa provjerim to za springfield i kakvo je stanje… [wink]

Evo jedna stara prigodna temi [cool]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

UK PPI input +10,1% YoY

Well done Mervyn

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/04/09/0121006.html?pos=n0

Premijerka nam se u društvu predsjednika najmoćnije države Zapada ponašala kao groopie. Žicala ga je autogram, pobrkala protokol, sve u svemu, bila je vrlo uzbuđena. Poseban problem bila joj je oveća torba koju je zaboravila ostaviti po strani kad se išla rukovati s Obamom.

Borut će bit ljubomoran [lol] [lol] [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Borut će bit ljubomoran [lol] [lol] [lol]

Ma neeećeee, njihova ljubav je neraskidiva.
Obama im samo može biti kum!
Bilo bi to baš romantično da nam se Premijerka i njihov Premijer vjenačaju! 😀
I da konkretnim primjerom pokažu kako se naše dvije nacije trebaju voljeti a ne sukobljavati.


Koka vidim nisi bio dugo u jednom pravom šopingu sa mnom, Vlatkom i Mehunkom.
Buš zviznul od sniženja Cico, zviznul velim ti.

Joj beba , znam jako dobro kakve su cijene. U zadnja 3 mjeseca sam nakupovao sve za stan od 95 m2.
Samo kažem da ne može biti deflacija ako trgovačke marže padnu sa 40-70-200% na 5-10-15%.
To je svođenje na razumne marže. Konačno da se i to kod nas dogodi. Trebala nam je kriza izgleda.

btw. usporedi cijene istih proizvoda u Njemačkoj , Italiji i kod nas pa ćeš vidjet da je deflacija glupost. [wink]

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus

U Zagrebu je deflacija sa veliko D. Prije svega u specijaliziranim prodavaonicama.


Deflacija treba krenuti od proizvođača a ne od trgovačkih lanaca.
Tim slijedom treba pogledat kakva je situacija u Koreji a ne kod nas. [tongue]

Po tebi je izgleda svaka rasprodaja i sezonsko sniženje deflacija. Daj malo bolje pogledaj u kojoj knjizi to piše. [lol]

A jadni seljo beljo Pevec se preinvestiro i puko po političkoj liniji. Inače bi puko puno ranije, tj. ne bi ga niti bilo.
Na piramidi dobavljača svatko može napraviti trgovački lanac. Al se prije ili kasnije sruši.
Nije ti neki primjer. [smiley]

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus


Po tebi je izgleda svaka rasprodaja i sezonsko sniženje deflacija. Daj malo bolje pogledaj u kojoj knjizi to piše. [lol]

kada masova "božična sniženja" počne puno prije Božića, i traje evo još do poslije Uskrsa… tu je očito "nešto čudno". O tome govorim 🙂


kada masova "božična sniženja" počne puno prije Božića, i traje evo još do poslije Uskrsa… tu je očito "nešto čudno". O tome govorim 🙂

Po tebi je deflacija i kad dolar deprecira. Ma prouči ti to "nešto čudno" malo bolje. Tko bi rekao da ferovac ovako brlja… [lol] …ti neš’ dobit pos’o ni u KOnčar dizalima… [tongue]

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus

………………………

http://www.kucilooro.webs.com


btw. usporedi cijene istih proizvoda u Njemačkoj , Italiji i kod nas pa ćeš vidjet da je deflacija glupost. [wink]

Zivotni proizvodi su u Njemackoj znacajno jeftiniji.
NJemci se zale na visoke cijene usluga jer je radna snaga skupa.
I tako ja naivan pitam kolegu koji ide bojati stan od 100 kvadrata koliko ce ga to kostati— a on kaze da je dobio ponudu, skupa s porezom, garancijama…., od 900 Eura. I jos je drzi za glavu kako je to uzasno skupo.
A ja se mislim… dodi u Zagreb uredivati nekretninu

Na finacijskim tržištima se dešava nešto što su opisali Finn Kydland & Edward Prescott a govori o vremenskoj nekonzistentnosti politike, tj igri dva igrača (vlade i javnosti). Ukratko vlada objavljuje ciljeve i instrumente koje može i ne mora primjeniti, a javnost vjeruje ili ne vjeruje u ono što im je prezentirano.
Ako je riječ o deflaciji kako da rastu cijene iz portfelja monopolista (plin, struja, gorivo) ili onih koji su direktno pod kontrolom države.
Inače za informaciju inflacija i zapošljavanje su u direktnoj vezi, i kada se doista bude htjelo povećati zaposlenost stopa inflacije će morati krenuti barem prema dopuštenih 3% kako je predviđeno u EU.
Postoji i teorija Rogov-a o funkciji društvenog blagostanja (stabilnosti cijena) ali o tome drugi put.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..


Inače za informaciju inflacija i zapošljavanje su u direktnoj vezi,

Not

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



kada masova "božična sniženja" počne puno prije Božića, i traje evo još do poslije Uskrsa… tu je očito "nešto čudno". O tome govorim 🙂

Po tebi je deflacija i kad dolar deprecira. Ma prouči ti to "nešto čudno" malo bolje.
[/quote]
ne znaš ti što je meni što, a da bi znao što je tebi, evo ti i prouči:
http://en.wikipedia.org/wiki/Deflation

Ja toliko koliko tu piše znam, više od toga baš i ne, to nije moje područje – priznajem.

U svakom slučaju stvri ne gledam crno-bijelo pa da vjerujem svakoj "umjetnoj" brojki koju izbaci DZS. Bitno je vidjeti pozadinu te brojke a ne samu za sebe kao pojam.

Ipak, priznajme, najnovije izvješće iz DZS o proizvođačkim cijenama je dobro – meni to izgleda kao da su cijene definitivno prestale padati. (na prvi pogled i rastu, ali isključi energiju, isključi prehranu… cca. stagnacija je – i to je dobro, rast cijena: slijedi! 😉 )

Jedino čega će cijene u RH još padati su nekretnine.



Inače za informaciju inflacija i zapošljavanje su u direktnoj vezi,

Not
[/quote]

(Suvremena teorija inflacije A.W. Phillips)
Ukratko, porast zaposlenosti NEIZBJEŽNO vodi u rast inflacije!

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

New Report

Close