Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Odlican potez bi bio da daju izbor tipa:
1. ostavljas lovu kod mirovinaca
2. prebacujes u 1. stup
3. obavezno orocenje/vezana stednja u banci po izboru
4. obavezno zivotno osiguranje
5. cash isplata u cjelosti pa ak neces imat za penziju krepaj

Sve drugo je cisti bullshit



Nebu mene niko hebal, ja cu crknut prije penzije, nabijem ih sve. Bas u inat. A onda mi i zlatne zube vadite ako cu ih imat. [cool]

Onda ih shebi odma, tak da ti ni ne uzimaju za penziju. [tongue]
[/quote]

A ne, zabavno mi ih gledat kako se koprcaju… Mala je to cijena koju placam za takvo nesto.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Postalo je očigledno da je ta reforma smišljenja u najboljoj namjeri međutim u praksi su vrhnje brala mirovinska društva, osnovana od strane najvećih banaka.

Kod nas ništa nije u najboljoj namjeri nego najboljem interesu.

Da nije bilo tog poteza, ne bi prošli razni IPO-i koji su se morali odradit. Ne bi ni neki likovi uspjeli prodati velike pakete dionica koje su imali. Neću imenovat dionice i ljude, da se netko ne naljuti, ali dobro znamo da je toga bilo.

No respect

A jednom kolegi jos uvijek nije jasno kako su kupovali po 400 onda, a sad im je skupo po 80. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Kad su trosili nase novce na sebe, onda im je 400 bila dobra cijena. Kad treba trosit nase novce na nas, onda je 80 skupo. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Propast mirovinskog sustava je drugo ime za propast države!
Ovo je uvod u to.
Građani su poželjeli se vratiti pod skute države, a ona im neće moći pomoći, niti se brinuti za njih u starosti.
Odljev ljudi iz OMF-ova je također smrt za tržište kapitala.
Vlada će sve napraviti da održi brod na površini do lokalnih izbora, a onda……
Ovo se nažalost neće moći riješiti niti revolucijom koja ionako jede svoju djecu.
Još kada strmopizde kunu i dignu rate kredita…
Jadni ljudi.

La vita e bella!


Propast mirovinskog sustava je drugo ime za propast države!
Ovo je uvod u to.
Građani su poželjeli se vratiti pod skute države, a ona im neće moći pomoći, niti se brinuti za njih u starosti.
Odljev ljudi iz OMF-ova je također smrt za tržište kapitala.
Vlada će sve napraviti da održi brod na površini do lokalnih izbora, a onda……
Ovo se nažalost neće moći riješiti niti revolucijom koja ionako jede svoju djecu.
Još kada strmopizde kunu i dignu rate kredita…
Jadni ljudi.

Crno nam se pise [sad]

A, šta s nama koji imaju nešto keša od zarade na tržištu kapitala. U koju banku da mi stavimo novce ?
U HPB ili Kredo Banka? Ili OTP ili SKB u Brežicama?

A kaj bu bilo i s III. dobrovoljnim stupom? To je isto pitanje, makar su oni u privatnim rukama, ali kod nas ni to nema veze [sad]

Pessimism Is Your Friend

Nema druge nego … http://www.youtube.com/watch?v=iCCvomZl8M4&NR=1

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

svi skupa pretjerujete i gazite preko mrtvih, te gledate ima li koji još da je živ i ubijete i njega.
majko mila koliko kukate, mora da ste svi debelo dobili po prstima.

Suptilno priželjkujete raspad svega u nadi da će te za 5 hiljada eura kupit hrpu toga i osigurat obitelj i 5 generacija prije sebe.
Na vašu žalost nebudete, ko vam je kriv što niste bili podobni kada je to bilo moguće napraviti.

Vama koji imate firmice od 5-6 zaposlenih, jadna vam majka, a ostali koji rade za plaću će ionako dobiti otkaze ionako je previše sociologa u ovom društvu a premalo diktatora.

Demokracija je ionako ispušni ventil za društvo.

Što se mene tiće daj bože da se vratimo u sredinu devedestetih, ***obrisano***


A, šta s nama koji imaju nešto keša od zarade na tržištu kapitala. U koju banku da mi stavimo novce ?
U HPB ili Kredo Banka? Ili OTP ili SKB u Brežicama?

A kaj bu bilo i s III. dobrovoljnim stupom? To je isto pitanje, makar su oni u privatnim rukama, ali kod nas ni to nema veze [sad]

Na kraju bu ispalo da je carapa najsigurnije rjesenje kak je krenulo


A, šta s nama koji imaju nešto keša od zarade na tržištu kapitala. U koju banku da mi stavimo novce ?
U HPB ili Kredo Banka? Ili OTP ili SKB u Brežicama?

U drzavne obveznice RH.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


svi skupa pretjerujete i gazite preko mrtvih, te gledate ima li koji još da je živ i ubijete i njega.
majko mila koliko kukate, mora da ste svi debelo dobili po prstima.

Daj nas onda prosvijetli, koja je pozitivna strana činjenice da premijer kaže da je drugi mirovinski stup promašaj?

@ Alamo
Tamo gdje ćeš dobiti najveći povrat (kamatu) s tim da provjeriš prije banka nije upletena u nekakve afere. Za iznose manje od 400 000 kn garantira država…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Za iznose manje od 400 000 kn garantira država…

Zasto me "garantira drzava" sjeti stare devizne stednje?

Vergilije,
koliko možemo vjerovati državi nakon ovakvih izjava.

New Report

Close