JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve se bojim da će na IPOu biti puno zainteresiranih. Malo je još rano za razmišljati o tim stvarima.

pa zašto bi za uspjeh IPO-a bila presudna hrpa malih dioničara pred bankama. na IPO-u Vira mali nisu i da su htjeli uspjeli primirisati.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/kalinic-iscurilo-130.000-l-dizela%2c-a-janaf-je-sve-zelio-zataskati,86398.html

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".

OPTUŽBE
Pavle Kalinić: Iscurilo 130.000 l dizela, a Janaf je sve želio zataškati
Autor/izvor: SEEbiz / VL
ZAGREB – Nakon što se jučer u popodnevnim satima na Žitnjaku u Janafovu postrojenju dogodio ekološki incident zbog istjecanja veće količine dizela, danas je tu tvrtku teško optužio Pavle Kalinić, pročelnik Ureda za upravljanje u hitnim situacijama.

U Janafu tvrde da je isteklo ‘samo’ 3.000 litara, Kalinić od ‘čovjeka iz sustava’ dobio drugačiju informaciju.Janaf (ZSE:JNAF-R-A) je, kako tvrdi, sve želio zataškati, a to bi se vjerojatno i dogodilo da nije izvršen veliki pritisak na vodstvo te tvrtke.

– Iako oni tvrde da je isteklo najviše 3000 litara dizela, prema našim informacijama isteklo je 130 tisuća litara dizela – rekao je Kalinić koji tvrdi da je tu informaciju dobio od čovjeka "iz sustava".

Kaže da ne može otkriti to ime da osobu ne dovedu u nezgodnu situaciju jer, kaže, "znate kako zviždači završavaju u Hrvatskoj".

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Sve se bojim da će na IPOu biti puno zainteresiranih. Malo je još rano za razmišljati o tim stvarima.

E onda cemo konacno moci kupiti dionica kolko budemo zeljeli…jos da bude neki diskont, po cca 1750 kn, recimo 30 % manje od fer vrijednosti

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

neki ne čekaju diskont…udarili po asku..možda je i kolega DELUX u blizini [proud]

Kune nisu problem, kuna nema

Ovo danas je pljačka na balkanski način …. curenje dizela..pokušaj katastrofalne senzacije..
kupnja od rijetkih prodavatelja….i ajdmo gore sa šačicom ujutro kupljenih dionica. Fuj.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


neki ne čekaju diskont…udarili po asku..možda je i kolega DELUX u blizini [proud]

jok..kolega ja sam kupio neku crkavicu po 2300-2400—

na asku sam

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



neki ne čekaju diskont…udarili po asku..možda je i kolega DELUX u blizini [proud]

jok..kolega ja sam kupio neku crkavicu po 2300-2400—

na asku sam
[/quote]
—nisam ni sumljao kolega…i ja ću svojih par komada prodavati opet kada i vi…prošli put se isplatilo [thumbsup]

Kune nisu problem, kuna nema


OPTUŽBE
Pavle Kalinić: Iscurilo 130.000 l dizela, a Janaf je sve želio zataškati

Svi znamo što se dogodilo s dionicom British petroleuma nakon takvog propusta.
Radi kolegice Ivane7 koja je jako izložena nadam se da ovdje to neće biti slučaj! [pray] [pray] [pray]

Hahahaha, koja usporeba. Ono u meksickom zaljevu i ovo na zitnjaku. Koji lik, haha.



OPTUŽBE
Pavle Kalinić: Iscurilo 130.000 l dizela, a Janaf je sve želio zataškati

Svi znamo što se dogodilo s dionicom British petroleuma nakon takvog propusta.
Radi kolegice Ivane7 koja je jako izložena nadam se da ovdje to neće biti slučaj! [pray] [pray] [pray]
[/quote]
Upravo tako kolega Antiša, Ivana će opet "izgubiti", htio sam reći hlače, al kako nosi suknjice ovaj put ovo drugo. Delux je dao target 1700kn, kao i na Belju 70kn pa je promašio totalno.
Dakle ne kupovati prije 1200-1300kn.

26.11.2010 - Dan D


Radi kolegice Ivane7 koja je jako izložena nadam se da ovdje to neće biti slučaj! [pray] [pray] [pray]


Upravo tako kolega Antiša, Ivana će opet "izgubiti", htio sam reći hlače, al kako nosi suknjice ovaj put ovo drugo. Delux je dao target 1700kn, kao i na Belju 70kn pa je promašio totalno.
Dakle ne kupovati prije 1200-1300kn.

JNAF.

– nije mi bila namjera pisati na ovoj temi, ali me previše spominju.
– niti mi nije namjera drukati za ovu dionicu, jer sasvim mi je nebitno hoćete li vi to kupiti ili nećete.
– a ako ju i kupite, čuvajte se jer tu znam izvoditi raznorazne gluposti ili šišanje ovćica.

– dobro je što se tu polako skuplja i poveća količina drukera.
– očiti cilj im je rušenje dionice, zbog jeftine kupnje.
– ali ako ne ide jeftino kupiti će oni i skuplje, ne trebate se brinuti.

– za sada je jedino važno da JNAF dobro posluje,
– da su mu dugovi najmanji na ZSE,
– da od svih firmi najviše ulaže u investicije koje će donositi sve više i više love.
– da su mu svi skladišni kapaciteti rasprodani.
– da preko njega naftu dobivaju rafinerije u Srbiji i BiH.
– da su Rusi i previše zainteresirani za taj JNAF.
– i bez Družbe Adrije je to i više nego dobra dionica, a s Družbom Adrija cijena će biti barem 100% veća.
– da posluju s $ kojemu cijena raste, pa će biti i veći prihodi koji su izraženi u kunama.
– da to ide već u ovoj godini u prvu kotaciju.
– da će tu biti i jedan IPO, po mom mišljenju dobar ulaz za mirovinske fondove.
– očekujem opet jako dobro financijsko izvješće.

– i opet ponavljam, nije mi cilj drukati za ovu dionicu, jer za dobre investicije drukanje niti nije potrebno.
– jedino što je potrebno to je vrijeme, kada će te vi moći kupovati ovu dionicu i po 3.000kn, 4.000kn….

– dobra je stvar što ova zemlja ide i u više nego sigurni bankrot.
– a tko će tada dati našim penzićima love za penzije.
– tada se neće gledati je li JNAF strateška ili nestrateška investicija, prodati će ga kao što su većinu toga isprodavali.
– a tu se ne trebate bojati za kupce koji bi ovo platili po punoooo većoj cijeni nego je na burzi.
– a naša država je utopljenik koji će jednog dana ovo jednostavno morati prodati, a i ovi iz EU će ih u to i uvjeriti.

– I love this game.
Pozdrav !

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/janaf-suspendiran-glavni-manipulant-terminala-zitnjak,86764.html

Idem oko ove dionice kao maca oko kašice ali nisam sigurna što napraviti. Kada sam vidjela one face na TV nakon ovog incidenta s naftom imam puno nedoumica. Ušla bi ja ovdje ali me strah. Puno je tu politike i previše lešinara kruži. Nisam sigurna što napraviti. Imaju puno zemlje. Da ne pada kome na pamet da tu odradi privatizaciju na domaći način?



Radi kolegice Ivane7 koja je jako izložena nadam se da ovdje to neće biti slučaj! [pray] [pray] [pray]


Upravo tako kolega Antiša, Ivana će opet "izgubiti", htio sam reći hlače, al kako nosi suknjice ovaj put ovo drugo. Delux je dao target 1700kn, kao i na Belju 70kn pa je promašio totalno.
Dakle ne kupovati prije 1200-1300kn.

JNAF.

– nije mi bila namjera pisati na ovoj temi, ali me previše spominju.
– niti mi nije namjera drukati za ovu dionicu, jer sasvim mi je nebitno hoćete li vi to kupiti ili nećete.
– a ako ju i kupite, čuvajte se jer tu znam izvoditi raznorazne gluposti ili šišanje ovćica.

– dobro je što se tu polako skuplja i poveća količina drukera.
– očiti cilj im je rušenje dionice, zbog jeftine kupnje.
– ali ako ne ide jeftino kupiti će oni i skuplje, ne trebate se brinuti.

– za sada je jedino važno da JNAF dobro posluje,
– da su mu dugovi najmanji na ZSE,
– da od svih firmi najviše ulaže u investicije koje će donositi sve više i više love.
– da su mu svi skladišni kapaciteti rasprodani.
– da preko njega naftu dobivaju rafinerije u Srbiji i BiH.
– da su Rusi i previše zainteresirani za taj JNAF.
– i bez Družbe Adrije je to i više nego dobra dionica, a s Družbom Adrija cijena će biti barem 100% veća.
– da posluju s $ kojemu cijena raste, pa će biti i veći prihodi koji su izraženi u kunama.
– da to ide već u ovoj godini u prvu kotaciju.
– da će tu biti i jedan IPO, po mom mišljenju dobar ulaz za mirovinske fondove.
– očekujem opet jako dobro financijsko izvješće.

– i opet ponavljam, nije mi cilj drukati za ovu dionicu, jer za dobre investicije drukanje niti nije potrebno.
– jedino što je potrebno to je vrijeme, kada će te vi moći kupovati ovu dionicu i po 3.000kn, 4.000kn….

– dobra je stvar što ova zemlja ide i u više nego sigurni bankrot.
– a tko će tada dati našim penzićima love za penzije.
– tada se neće gledati je li JNAF strateška ili nestrateška investicija, prodati će ga kao što su većinu toga isprodavali.
– a tu se ne trebate bojati za kupce koji bi ovo platili po punoooo većoj cijeni nego je na burzi.
– a naša država je utopljenik koji će jednog dana ovo jednostavno morati prodati, a i ovi iz EU će ih u to i uvjeriti.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

nemam ovu dionicu… ustavri vec dugo nemam nijednu duze od 10 dana….
htio sam se samo nadovezat na ivanu…iako je po zvanju druker ovaj post ne dozivljavam tako prvenstveno poradi ovih zadnjih komentara usmjerenih ka nasoj divnoj,voljenoj, jedinoj lopovskoj domovini hrvatskoj

Scio me nihil scire

New Report

Close