JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ja cijenim vase vidjenje stvari ali ipak mislim da cete ostati praznih ruku s takvim targetom.

Uvaženi kolega, za razliku od Ivane7 ja stvari napišem ranije i to mjesecima. I ovdje sam govorio što će se dogoditi danas. To je samo početak. Ako griješim to je moj problem. Nije bilo teško dići janaf sa 1200 na 2000. Sa 2000 na 2500 je bilo teže i dulje. Tu je krenula špekulacija i napucalo se na 3500-3700. Sa 3500 nema šanse za 4000 u ovom okrženju osim ako ne nađu naftu koje ima više nego Arapi. Pošto nama u državi slijedi kaos i ovo će se spustiti jer će ljudi trebati novac. Treba čekati a ja ne žurim nigdje. Trenutno ima drugih – puno puno boljih prilika.
[/quote]
Pročitaj još jednom što si napisao. U jednoj rečenici tvrdiš da slijedi kaos, i da će ljudima trebati novac, a u drugoj da ima puno puno boljih prilika. Ovo ti je malo u suprotnosti.[thumbsup]

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Uloži u znanje…

ajde svi malo prestanite s tim prese…..ma o ulaganju u znanje. ako još jednom čujem tu frazu povratit ću. ja sam mali investitor naspram svih ostalih s foruma, ali sam barem za razliku od nekih koji u svakom drugom postu pišu da ulažu u znanje znao na koji se način provodi dokap janafa, a za to nije bilo potrebno pročitati 10 knjiga nego jedan jeb..ni kratki prospekt skinut sa stranica zse. pa se BVPS povećava pa ne, neg se smanjuje, pa nije pravedno pa je. ok, ima nejasnoća, ali se valjda deduktičnim zaključivanjem dođe do zaključka.

svoje "znanje" većina ovdje može objesiti mačku o rep. na forumu postoji jedva 10 nickova vrijednih čitanja, a i oni sve rjeđe pišu. šteta što nema block user opcije jer svaki put kad otvorim temu janaf znam da ću naći postove dizelaša koji piše o ledu, guvernora ili plavog koji piše da ulaže u znanje, one koji trubili na 2100 o fundamentima i razočarani prodali pa kupili na 3000+ i još 10ak koji su nakon 3000 kupili janaf pa isto pišu o nekom znanju a kada rokne ispod te cifre će se pokriti ušima.

svaki respekt onim korisnicima koji umjesto prepucavanja i 200 postova ala ivana7 fino, mirno i staloženo objave zašto su nešto kupili/prodali, svoje (kontra)argumente u korist neke dionice, a ne da se o njima raspišu na svim temama i još k tome to isto ponavljaju 200x jer im ego brani mogućnost sumnjanja da su u krivu. sve ostalo je zagušavanje foruma.

Hvala i do ponedjeljka doviđenja.

vezano za moju procijenu na P/Bv i BvpS od prije neki dan, izgelda da ovi sa Mojedionice.com imaju isto mišlljenje kao i ja, upravo su updatali fundamente sa najnovijim FI3Q09, a gdje su sada Volksbank i ostali umišljeni moji kritičari koji nisu ponudili ali baš nikakav izračun…
Možda bi bio red da se sada ovdje javno ispričaju…

Osnovni financijski podaci
Prihodi od prodaje 334,66 M 3/09 434,81 M 317,06 M
Poslovni prihodi 338,94 M 3/09 450,75 M 480,74 M 360,78 M
Ukupni prihodi 349,88 M 3/09 465,70 M 495,96 M 374,90 M
Neto dobit 83,40 M 3/09 104,04 M 53,64 M
Kapital i rezerve 3.042,81 M 3/09 3.042,81 M 3.042,81 M 2.244,41 M
Aktiva 3.244,14 M 3/09 3.244,14 M 3.244,14 M 2.496,68 M
Konsolidirano ne ne
Osnovni fundamentalni pokazatelji
P/S 7,35 3/09 5,66 7,76
P/E 29,50 3/09 23,65 45,87
P/B 0,81 3/09 0,81 0,81 1,10
BVPS 4.096,15 3/09 4.096,15 4.096,15 3.021,37
EPS 112,27 3/09 140,05 72,21
Ostali podaci o društvu
Broj zaposlenih 381 3/09 381 381 381
Broj dioničara 1.301
Pokazatelji profitabilnosti
ROE 2,74% 3/09 3,42% 2,39%
ROA 2,57% 3/09 3,21% 2,15%
EBIT marža 29,88% 3/09 29,51% 18,96%
EBITDA marža 60,31% 3/09 60,39% 58,03%
NPM 23,84% 3/09 25,41% 14,31%

…a možda ovi sa Mojedionice po mojim postovima satavljaju temeljne financijske pokazatelja, vrag će ga znat [smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

@savage

jesi li siguran da si u pravu? Inače tvoje postove rado čitam i imaš simpatičan kritičan i skeptičan stav koji simpatiziram

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

ma možete mi djeliti jedinice koliko vas volja ali ipak sam ja u pravu a o kompeteneciji nekih nickova poput Volksbanka dalo bi se raspravljati….a vi i dalje rasprodajte sve kad dotični piše da je VIX intraday na +24 % [bye]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ha… izgleda da je Febo u pravu po pitanju BVPS. [cool]

I'LL BE BACK

JNAF-R-B serija dionica

http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:2:2937131120804813::::P2_SEC_CODE,P2_PROCESS,P2_PROCESS_VALUE,P2_PROCESS_MESSAGE:EIL6FU,31,JNAF-R-B,Pregled%20podataka%20za%20vrijednosni%20papir:

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Bravo kolega febo, moje pohvale, međutim ja nisam niti sumnjao da ste u pravu, ipak ste se konfrontirali sa VOlksbankom, pa je meni tu onda sve jasno ( NHF Volksbank ).

Što sada imamo da se JNAF trži na 0,81 booka??

Zemljo otvori se, ako je fer vrijednost JNAF na 0,8 booka uz ovakve rezultate i najave koje imamo,kao i uzstanje njegove bilance, koja se tiče likvidnosti i zaduženosti, onda je moguče da je i HDEL BUY a ne SELL dionica.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Na "moje dionice" su povećali iznos temeljnog kapitala za uplatu HANDA-e a broj dionica su ostavili isti. Kada bi ovo bilo moguće to bi značilo da je HANDA doslovno bacila novce u bunar tj poklonila ga nama dioničarima.

Broj dionica treba povećati za 264,812 dionica serije B što daje ukupan broj dionica od 1,007,658 i Book value po dionici od 3,020 KN.

Vidim da se spominju sukcesivne uplate što može značiti time delay prije nego ovaj gore izračun postane valjan ali u suštini ne mijenja ništa.

Izračun i logika su vrlo jednostavni i lagani, najjednostavnija kalkulacija kao i za svaku drugu dokapitalizaciju tako da kada vidim zašto i Febo i Moje Dionice (+još neki forumaši) drugačije računaju? moguće da sam nešto previdio iako sam 2 put provjerio. ako jesam mea culpa. ako nisam onda me čudi da uopće vodimo raspravu oko ovakvih banalnosti

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Ti koji investiraju na osnovu pisanja na forumu ,za njih je najbolje da se ostave burze..
ps..i to što prije.

Pa nećemo valjda sada otkrivati toplu vodu. Baš nas je krenulo.

Baš me zanima na osnovu čega ulažeš.
Napisa u novinama? Našim? Stranim? Financijskim izvještajima?

Ja osobno uživam čitati ove litanije. Dobro se nasmijem i još ponešto zaradim. A kuš bolje.
Baš mi se dopalo "deduktično" ulaganje u znanje. He he he. NHF Savage

Zadnji od sunca zlatni trak vrh Učki je okrunil, dolčići mići gusti mrak škurinun je napunil. Pala je noć na kućice...


onda me čudi da uopće vodimo raspravu oko ovakvih banalnosti

Kocka je bačena. :)))

Zadnji od sunca zlatni trak vrh Učki je okrunil, dolčići mići gusti mrak škurinun je napunil. Pala je noć na kućice...

Kolega Conan je naravno u pravu.Kako nekome padne uopće napamet računati tako da uzme novce od dokapa a ostavi isti broj dionica mi nije jasno.
Ili im nije ništa jasno ili im je jasno ali se prave da im nije jasno

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

El Febo, 31.10.2009. u 23:04
Ili im nije ništa jasno ili im je jasno ali se prave da im nije jasno

pitajte gospodna Dinka Novoselca….njemu je uvijek sve jasno [thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Na "moje dionice" su povećali iznos temeljnog kapitala za uplatu HANDA-e a broj dionica su ostavili isti. Kada bi ovo bilo moguće to bi značilo da je HANDA doslovno bacila novce u bunar tj poklonila ga nama dioničarima.

Broj dionica treba povećati za 264,812 dionica serije B što daje ukupan broj dionica od 1,007,658 i Book value po dionici od 3,020 KN.

Vidim da se spominju sukcesivne uplate što može značiti time delay prije nego ovaj gore izračun postane valjan ali u suštini ne mijenja ništa.

Izračun i logika su vrlo jednostavni i lagani, najjednostavnija kalkulacija kao i za svaku drugu dokapitalizaciju tako da kada vidim zašto i Febo i Moje Dionice (+još neki forumaši) drugačije računaju? moguće da sam nešto previdio iako sam 2 put provjerio. ako jesam mea culpa. ako nisam onda me čudi da uopće vodimo raspravu oko ovakvih banalnosti

Kolega ja sam se raspitao o tom gospodinu koji vodi ili je vlasnik te internet stranice, i kažu mi kolege financijaši da je to jedan priučeni investitor (koji je pretežno bunario po RS) i da nije znalac………………tako da mene ne čude takve sumanute ideje da će vam netko dati 714 milijuna kuna na lijepe oči………….iako kao što vidimo još ima ljudi koji vjeruju u vilenjake……….to me podsjetilo na jedan stari vic…………….ali ne da mi se prepričavati.
Ali to ionako nije presudno, žalosno je samo da se meni piše kao VOlkovskoj banci (valjda sa namjerom da me se uvrijedi?, pa kao VOLU iz Banke i slično a da na to nitko ne reagira………
No nema veze……………ne moram ja ovdje pisati…………….iako su mi rekli da je ovo jako dobar i demokratičan forum gdje se može slobodno pisati……….
Stvari su rijetko kad takve kao što izgledaju…………..ni vani nije ništa bolje. Škare cenzure rade svoj posao za koji su plaćene…………..
Ostajte zdravo i svakako nastojte ostati likvidni u nadolazećim vremenima…………. [bye]



@savage

jesi li siguran da si u pravu? Inače tvoje postove rado čitam i imaš simpatičan kritičan i skeptičan stav koji simpatiziram

pa sve ovisi kako čovjek gleda na dokap. kao što je o’brien rekao ako je bvps iznad 4000 znači da je handa bacila novac u vjetar. što se updata tiče čak su na neki način i u pravu jer dionice b serije još nemaju sva prava kao a. no meni je bitnije kako si ja posložim stvari u glavi nego što misli netko tko automatski osvježi sajt o janafu s predumišljajem da postoji samo jnaf-r-a. i kaj kad se b serija konvertira u a kao što je netko napisao? onda će book pasti opet na oko 3 soma. nisam nikog htio kritizirati što se tiče dokapa, dapače, u rvata je dokap uvijek nešto što se provodi s bar par upitnika.

prijašnji post je više bio namijenjen… valjda onima koji donekle održavaju kvalitet ovog foruma. i da vratim kompliment i ja tvoje postove volim pročitati, a i ima hvala bogu još ljudi ovdje koji znaju pisati. zapravo ima ih vjerojatno više od onih drugih, ali prvi nemaju tendenciju otvaranja 10ak nickova… [sealed]

New Report

Close