JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Eto, opet se piše o BVPS-u…Jesam dioničar JNAF-a i u interesu mi je da on bude veći al istina je takva kakva je…
BVPS je 3020 kn. I točka. Formulu za isti sam stavio par stranica prije. Na stranici mojedionice ta ista cifra piše….http://www.mojedionice.com/fund/dionica.aspx?sifSim=jnaf-R-A


Eto, opet se piše o BVPS-u…Jesam dioničar JNAF-a i u interesu mi je da on bude veći al istina je takva kakva je…
BVPS je 3020 kn. I točka. Formulu za isti sam stavio par stranica prije. Na stranici mojedionice ta ista cifra piše….http://www.mojedionice.com/fund/dionica.aspx?sifSim=jnaf-R-A

Kolega, da ste jucer gledali mojedionice.com pisalo je 40xx kn (ne sjecam se tocno u kunu). Ispada da i tamo bauljaju i ne znaju izracunati to.


Bravo kolega febo, moje pohvale, međutim ja nisam niti sumnjao da ste u pravu, ipak ste se konfrontirali sa VOlksbankom, pa je meni tu onda sve jasno ( NHF Volksbank ).

Što sada imamo da se JNAF trži na 0,81 booka??

Zemljo otvori se, ako je fer vrijednost JNAF na 0,8 booka uz ovakve rezultate i najave koje imamo,kao i uzstanje njegove bilance, koja se tiče likvidnosti i zaduženosti, onda je moguče da je i HDEL BUY a ne SELL dionica.

A što je tu čudno da se trži na 0,8 booka??
TARIFNI SUSTAV ZA TRANSPORT NAFTE NAFTOVODOM
( http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/297774.html ) određuje cijene transporta kao funkciju IMOVINE ( imovina – imovina koja se koristi za obavljanje energetske djelatnosti transporta nafte naftovodom, a čine je dugotrajna materijalna i nematerijalna imovina te trajna obrtna sredstva )

@Conan O Brian

@Flyer
& Ostali

Poduzeće se financira emisijom novih dionica čime dodatna sredstva stječe novim izdanjem dionica.
OK, Zbunilo me to što nije riječ o uobičajenoj dokapitalizaciji pri kojoj su sudjelovali svi dioničari već samo jedan od njih za koga je emitirana posebna serija B…
Zaboravih tako nakon kalkulacije dodatnog povećanja kapitala pridodati broj novoizdanih dionnica…
I to smo raspravili još neki dan…
Međutim, koliko me pamćenje služi, ovdje su neki nickovi pisali o razvodnjavanju kapitala i o Bvps o 2700 illi niže….
Naravno o tome nema govora tim više što nove serije neće biti na tržištu i što imatelj stječe prava iz te nove serije uplatom novčanih sredstava…
Kao što rekoh budući uplata nije bila odmah u cjelokupnom novčanom iznosu pojavila se (prilično rjetka) stavka u bilanci :Potraživanje za upisani a nepulaćeni kapital a o čemu sam pisao još neki dan…
Izgelda da je identična stvar zbunila i ekpiu sa Mojedionice.com koji su prvotno napravili istu grešku a kasnije je ispravili…
Nisam mogao izdržati a da ne iskoristim priliku i ne uteram salgiju ovima koji su neki dan jedva čekali da mi se izruguju…
A to su ovi koji se žale da ih vrijeđaju pogrdrnim izvedenicama njihovog nicka…
Time ovu priču o novom BvpS i P/Bv privodim kraju…

***obrisano***

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Dobro nakon silnih litanija vas koji ste strucni: moze li konacno finalni odgovor koliki je book value? Jel to oko 3 soma ili 4 soma?


Dobro nakon silnih litanija vas koji ste strucni: moze li konacno finalni odgovor koliki je book value? Jel to oko 3 soma ili 4 soma?

izvoli..

Podaci izraženi po dionici

Zarade po dionici (za 12 mj.) – EPS
72,21
Prodaja (za 12 mj.) – SPS
426,82
Knjigovodstvena vrijednost (zadnji kv.) – BVPS
3.021,37


Dobro nakon silnih litanija vas koji ste strucni: moze li konacno finalni odgovor koliki je book value? Jel to oko 3 soma ili 4 soma?

Podaci ZSE:
Temeljni kapital Izdavatelja iznosi 2.005.684.200,00 kuna i podijeljen je na 742.846
redovnih dionica serije A, svaka nominalne vrijednosti 2.700,00 kuna.

Krepat ma ne molat



Dobro nakon silnih litanija vas koji ste strucni: moze li konacno finalni odgovor koliki je book value? Jel to oko 3 soma ili 4 soma?

izvoli..

Podaci izraženi po dionici

Zarade po dionici (za 12 mj.) – EPS
72,21
Prodaja (za 12 mj.) – SPS
426,82
Knjigovodstvena vrijednost (zadnji kv.) – BVPS
3.021,37

[/quote]

OK fala.

@ MrRi – nisam pitao koja je nominala

http://www.mojedionice.com/fund/dionica.aspx?sifSim=JNAF-R-A

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

jel se to netko sali na asku janafa?

Nije bolest sve što boli


jel se to netko sali na asku janafa?

Zasto se takvi nalozi uopce dopustaju. Jesam za slobodu izrazavanja, ali ovo je neozbiljno i sramotno …

Nešto se ekipa uzvrtila….da neće biti udri po asku… [cool]



jel se to netko sali na asku janafa?

Zasto se takvi nalozi uopce dopustaju. Jesam za slobodu izrazavanja, ali ovo je neozbiljno i sramotno …
[/quote]

Kakve veze ima? Tako svejedno, može ga staviti i na kunu ako želi biti siguran da će prodati. Ionako će proći po prvom bidu.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


jel se to netko sali na asku janafa?

I mislio sam si da će se nalog maknuti prije otvaranja trgovine…

Ma pustite te sitne naloge….
Evo nešto kako to Ameri rade…
Na ovom linku nalazi se ovaj sekor preko bare….
http://markets.hpcwire.com/freelunch/quote?Symbol=985%3A1800003080

Tu možete pratiti kolika su dnevni porasti/padovi istog…
Gledajući dionice ovog sektora (dole su navedene 10 njih) i prepruke analitičara za iste zaključujemo:

Za 7 od tih 10 dionica analitičari daju preporuku Buy
Za ostale 3 Hold….

Tko ovo želi provjerit slobodno nek ide na finance.aol.com i utipka njihove tickere…

Ako njima ovo odgovara onda i meni….

New Report

Close