JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ode to Debeljaku, kad oni “dodatno izanaliziraju” kako su napisali, ovi iz CERPa.

Ozren, đe' kombo?


Mene samo interesira što će biti sa 30% dionica malih dioničara? Naime ovdje se kupuje samo državni udio koliko sam shvatio tako da ovaj ostatak nikome ne treba i on je praktički bezvrijedan.

Onog trenutka kad se državni dio proda, taj ostatak se poništava.

Evo šta neke najbogatije zemlje svijeta rade s brodarskim i ostalim kompanijama
Through these big companies, the government controls approximately 30% of the stock values at the Oslo Stock Exchange. When non-listed companies are included, the state has even higher share in ownership (mainly from direct oil license ownership). Norway is a major shipping nation and has the world’s 6th largest merchant fleet, with 1,412 Norwegian-owned merchant vessels.

E jesi našao uspoređivati Norvešku s Hrvatskom. Nažalost kao da uspoređuješ damu i kurvu. Ovo se odnosi na vlast u državama.
Što se tiće jdpl, da stvarno, zašto je cijena danas pala sve do 102 kn??? Ne bi trebala biti ispod 130, a ako ponište, imho cijena bi trebala biti i viša. Al dobro, ovo je burza.

Smiješni nalozi na prodaji. Lagani doručak, a onda?

od dana kada je iscurila informacija da je Debeljak u utrci za jadroplov, piše se na forumu i špekulira da je država namjestila natječaj upravo za njega…i da će to njemu otići…
budući da ga država financira…naravno da će otići po minimalnoj cijeni koju je država stavila…
to je i jedan od razlgoa što je početna cijena za jadroplov bila tako niska, za razlika od ostalih društva koja idu na bubanj…
tankerska očito nije u situaciji da dadne veću ponudu…Grk je odustao zbog uvjeta, a kako se ispostavilo Švabo je konkurirao, ali očito nije imao namjere dati ozbiljnu ponudu, kada nisu dali svu potrebnu dokumentaciju….dok je to kod Debeljaka bio slučaj…
naravno da traži da se za njega malo uvjeti promijene…i država će mu najvjerojatnije ići na ruku…jer je jedini zapravo ponudio valjanu ponudu…a uostalo valjda je to tako i u početku izrežirano…jer u suprotnome, natječaj bi već bio poništen…i radilo bi se na raspisivanju novog…
132 kn/dionici…daleko premalo od onoga što su neki očekivali…
još uvijek se dadne zaraditi cca 15 kn/dionici ukoliko kupujete sada na burzi…međutim to nije slučaj…što je zabrinjavajuće…budući da se zna cijena, zna se ponuda…a nitko ne kupuje…
prodaja jest smiješna…ali ima više od 1000 komada na prodaji do 130 kn….a isto tako nekako na kupnji do 100 kn….
sve u svemu…pušing….

iskreno…i ja imam dionice koje sam kupovao na 128 kn u nadi da ćemo imati dobru ponudu…
sada kada gledam kako se stvari razvijaju, sve više sumanjm u poništenje natječaja…iz kojeg razloga, jer je Debeljak u sinergiji sa Državom…a i sa Sindikatom pomoraca izgleda…i to je najbolja opcija trenutno i za državu i za sindikat (pomorce)…za male dioničare baš i ne….
zašto pušing…zato jer sam kupovao po 128…neće biti neka zarada ako prođe Debeljakova ponuda…ako ne prođe i poništi se natječaj…mislim da ćemo ić prema 100 kn…a u tom slučaju je pušing još veći…odnosno, rekli bi neki jeftina prilika za ukrcaj i dokup…
jesi lebowski sada zadovoljan? sad sve znaš…

E da sam ih ja kupovao po 128, svih bih u ovom trenutku častio. Ja sam ulazio još davne 2007 ili 2008 po 500 kn, kasnije dokupljivao na padovima, nešto uhvatio i na jako niskim razinama (60 do 70 kn), ali prosjek trenutno ne znam, ali je sigurno veći od 128 kn (otprilike oko 200). Tako da ja nemam šanse izići u plusu.

Nisam siguran da natjecaj neće biti poništen. Ako Debeljak želi mijenjati neke uvjete, a možda bi pod tim izmjenjenim uvjetima netko drugi dao bolju ponudu (prvenstveno ova dva odbačena investitora) onda to nije u pravnom smislu pravedno. Međutim, u ovoj državi je sve moguće.

Nezadovoljan sam tvojom sudbom hudom-toliki si prorok,a imaš mnogo veći prosjek od fahrudina,a i nećeš sigurno ništa zaraditi,samo se pitanje koliko ćeš popušit.

Još sad ako kreneš o tome da su te drugi navukli…



Mene samo interesira što će biti sa 30% dionica malih dioničara? Naime ovdje se kupuje samo državni udio koliko sam shvatio tako da ovaj ostatak nikome ne treba i on je praktički bezvrijedan.

Onog trenutka kad se državni dio proda, taj ostatak se poništava.
[/quote]
Jel ovo istina? isuse moj bože?!?!? pa zar će mali diyoničari po ne znam koji put biti izigrani…ccccccc….

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Nezadovoljan sam tvojom sudbom hudom-toliki si prorok,a imaš mnogo veći prosjek od fahrudina,a i nećeš sigurno ništa zaraditi,samo se pitanje koliko ćeš popušit.

Još sad ako kreneš o tome da su te drugi navukli…

Daleko od toga da me itko navukao. Imao nešto viška novaca tada i odlučio se malo igrati. Odavno sam se pomirio sa gubitkom, ništa strašno. Ako bude išlo po 132 kn, dobit ću otprilike onoliko koliko sam prvu 1/5 dionica platio po 500 kn/. Ostalih 4/5 dionica sam kupovao po znatno nižim cijenama, taj dio je bilo bacanje novaca u vjetar 🙂

kolega lebowski…
to koliko ću izgubiti ili zaraditi…to pustite meni na brigu…imate li vi dionica?
po koliko ste vi kupovali…ma ne trebate odgovoriti…ne zanima me…
poanta je u tome da sam pisao i postavljao pitanja i iznosio moguće scenarije koji, ukoliko se realiziraju (a na najboljem putu su da se ostvare), ne idu meni u korist…kao ni svima onima koji su kupovali na tim ili većim razinama…
za razliku od onih koji su pumpali i nagovještavali dobar posao…zato je i ovaj forum postao mjesto razno-raznih drukera…koji pišu onako kako im paše i odgovara u pojedinim situacijama….zato se ovdje više niti ne može dobiti prava i pouzdana informacija….niti voditi kvalitetna i argumentirana rasprava…

s vama sam završio…a vi možete i dalje sa svojim ciničnim komentarima…

marcipan
đe piše da je debeljak ponudio 132 kn,ima li neki clanak u novinama?

Kolega marcipan, slobodno pitam, otkud Vam info o 132 kn po dionici?
Unaprijed hvala na odgovoru.
Lijep pozdrav.


od dana kada je iscurila informacija da je Debeljak u utrci za jadroplov, piše se na forumu i špekulira da je država namjestila natječaj upravo za njega…i da će to njemu otići…
budući da ga država financira…naravno da će otići po minimalnoj cijeni koju je država stavila…
to je i jedan od razlgoa što je početna cijena za jadroplov bila tako niska, za razlika od ostalih društva koja idu na bubanj…
tankerska očito nije u situaciji da dadne veću ponudu…Grk je odustao zbog uvjeta, a kako se ispostavilo Švabo je konkurirao, ali očito nije imao namjere dati ozbiljnu ponudu, kada nisu dali svu potrebnu dokumentaciju….dok je to kod Debeljaka bio slučaj…
naravno da traži da se za njega malo uvjeti promijene…i država će mu najvjerojatnije ići na ruku…jer je jedini zapravo ponudio valjanu ponudu…a uostalo valjda je to tako i u početku izrežirano…jer u suprotnome, natječaj bi već bio poništen…i radilo bi se na raspisivanju novog…
132 kn/dionici…daleko premalo od onoga što su neki očekivali…
još uvijek se dadne zaraditi cca 15 kn/dionici ukoliko kupujete sada na burzi…međutim to nije slučaj…što je zabrinjavajuće…budući da se zna cijena, zna se ponuda…a nitko ne kupuje…
prodaja jest smiješna…ali ima više od 1000 komada na prodaji do 130 kn….a isto tako nekako na kupnji do 100 kn….
sve u svemu…pušing….

koji druk!

New Report

Close