IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


9. KOLAREK DARKO 10.000 1,40 Osnovni račun
Prosjek.Jedina promjena

Ma kolega Castrol, naš Darkec uprosječuje gubitak. Lijepo je vidjeti da imamo jakog kupca. Ima taj love pa će sam izgurat ovu dionicu iz krize. Nego koliko je ono objavljeno da će biti dobit za 1Q? Nekako mi je ostala u sjećanju brojka od 30.000.000 kn.

EPS = 30.000.000 kn / 715.090 = 41,95 kn

Zvuči nevjerojatno kolege moje, ali po toj računici će Kandit imati P/E za 1Q 13,11.

Koji li to pacijent prodaje ovu dionicu na ovim razinama??? Ispada da je ovo najjeftinija dionica na našem tržištu.


Castro: ” 9. KOLAREK DARKO 10.000 1,40 Osnovni račun Prosjek.Jedina promjena ” Ma kolega Castrol, naš Darkec uprosječuje gubitak. Lijepo je vidjeti da imamo jakog kupca. Ima taj love pa će sam izgurat ovu dionicu iz krize. Nego koliko je ono objavljeno da će biti dobit za 1Q? Nekako mi je ostala u sjećanju brojka od 30.000.000 kn. EPS = 30.000.000 kn / 715.090 = 41,95 kn Zvuči nevjerojatno kolege moje, ali po toj računici će Kandit imati P/E za 1Q 13,11. Koji li to pacijent prodaje ovu dionicu na ovim razinama??? Ispada da je ovo najjeftinija dionica na našem tržištu.

Mislim da su rekli negdje oko 25mil za prvi kvartal. Sto isto nije uopce lose!

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

nerevidirana dobit za prva tri mjeseca 27 milijuna kuna. [thumbsup]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

5. HPB D.D. 15.015 2,10 Skrb. račun -150kom.
18.04.2008.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!


Ma kolega Castrol, naš Darkec uprosječuje gubitak.

Ova rečenica može djelovati destimulirajuće, iako ste je u nastavku relativizirali dobrim prognozama za ovu dionicu.
Mene osobno zadovoljava da je gospodin Darko Kolarek zadržao i povećava svoj udjel u IPK Kandit, jer se je dosad pokazao kao uspješan investitor (tko ne zna kupio je “propala” poduzeća pa poslije zaradio na oporavku, “pogađao” je i dionice koje su poslije letile u nebo….)
Samo da je znati gdje je još sve Darkec…. jer sam većinu stvari doznao tek kasnije…

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Uskoro bi trebao izači FI 1Q. I dabogda se ponovila prošla godina.
Ukoliko se to ponovi svi možemo otvarati šampanjce.
Moje je skromno mišljenje da onda ne prodavati nego je i dalje držati.
Primjetili ste da na kanditu je zadnjih par dana najmanja razlika između kupnje i prodaje tj da količina kupnje raste. Ukoliko se taj trend nastavi kandit je prvi gdje če kupnja preteči prodaju!
Ukoliko se to ponovi svi možemo otvarati šampanjce.
[cool]

Podatak sa zatvaranja u petak:
Kol kupnje :2075
Kol prodaje: 3586

Samo da se još riješi margin 5. HPB D.D. 15.015 2,10 Skrb. račun -150kom.
18.04.2008.
Mislim da ce vrlo brzo doci do izjednjačenja kupnje i prodaje a onda prodaje jednostavno nestaje i UP.[cool]

Ne znam zašto je izbrisan moj post u kojem postavljam upitnim tvrdenje da je IPK 80% u šećeru ??
Podaci kažu slijedeće:

– Prihodi za 2007. godinu iznose 857 000 000 kn.

– Proizvedeno je 80 000 tona šećera, prosječna cijena šećera za 2007. godinu je bila ispod 4 kn/kg
Prema tome, u šećeru se mogao ostvariti prihod od max. 320 000 000 kn. (37% ukupnog prihoda)
Dakle, ostatak je konditorski dio.
Izgradnjom nove tvornice Kandita 2, te modernizacijom rada postojeće, sasvim je izvjesno povećanje udjela konditorskog dijela u ukupnim prihodima. Naročito, ako je istina da je izvoz osiguran, kao i orjentacija na proizvode više kvalitete.
Tome u prilog ide i otvaranje laboratorija u sklopu Kandita 2 koji bi stvarao nove proizvode.
Kad se sve zbroji, a radi se isključivo o pozitivnim iznosima, svijetla budućnost je izvjesna.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

I dodatak:
IPK Kandit ima 60% prihoda od izvoza (511 mil.kn od ukupno 857 mil.kn)
Izgradnjom Kandita 2, prihodi će biti znatno preko 1000 mil. kn, a izvoz preko 70%. (kraj 2009. godine)

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Angriff, 20.04.2008. u 09:25
Zvuči nevjerojatno kolege moje, ali po toj računici će Kandit imati P/E za 1Q 13,11.

I onda će za 4q opet imati p/e 26. Nitko nikada ne računa p/e na osnovu samo jednog kvartala, naročito kada je već tradicija kod IPKK da su ostali kvartali značajno slabiji od prvoga.

Daleko od toga da ova dionica nema potencijal, ali mislim da ne treba navlačiti ljude sa ovakvim zavaravajućimkvaziizračunima pokazatelja.


Bill Gates, 20.04.2008. u 09:46
Zvuči nevjerojatno kolege moje, ali po toj računici će Kandit imati P/E za 1Q 13,11.

I onda će za 4q opet imati p/e 26. Nitko nikada ne računa p/e na osnovu samo jednog kvartala, naročito kada je već tradicija kod IPKK da su ostali kvartali značajno slabiji od prvoga.

Daleko od toga da ova dionica nema potencijal, ali mislim da ne treba navlačiti ljude sa ovakvim zavaravajućimkvaziizračunima pokazatelja.
[/quote]

Kolega, dajte mi reci koliko dugo pratite ovu dionicu i koliko dugo pratite uopće proizvodnju šećera? Očito ne pratite uopće kad pišete ovakve neargumentirane postove.
U potpunosti se slažem s Vama da se P/E pokazatelj ne računa na nivou kvartala, nego godine. No da Vi malo više pratite ovu dionicu, znali bi da šećerane rekordnu dobit bilježe u zadnjem kvartalu. Tako da Vam post ne stoji. Ukoliko još uzemete u obzir da su smanjili troškove prerade repe u kampanji za 25%, rezultat će biti ove godine u svakom slučaju rekordan. Ukoliko cijena ostane na ovom nivou očekujem P/E imeđu 7 i 8. No na tvoju žalost, kad vidiš GFI za 2008 cijena će biti na 1.200 kn i P/E 16 [wink]


Uskoro bi trebao izači FI 1Q. I dabogda se ponovila prošla godina.
Ukoliko se to ponovi svi možemo otvarati šampanjce.

Kolega žorž, rezultati za 1Q su poznati i biće puno bolji nego prošle godine. Niste pratili ili?

New Report

Close