INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…Već sam mnogo puta prije pokušavao kolegama objasniti bitnu tazliku između INGRE i MMTZ, a to je prije svega rad uprava ovih društava i transparentnost poslovanja.Bilo kako bilo ..kad je ova rasprava (neću reći prepucavanje ili svađa) počela razlika u cijeni je bila…kolika??? A kolika je sad razlika..naravno uzevši u obzir split?…Moram priznati da ni ja nisam baš pogodio max. izlaska jer me ponio sentiment, ali da sam na Ingri zaradio… [proud]..jesam.
Trenutno mi se ovo splitanje uopće ne sviđa jer se bojim da će samo poslužiti da neki igrači izađu…ali O.K. čekamo nisko na bidu…
A fundamenti i budućnost ove kompanije…to je i dalje neupitno i samo je pitanje vremena kad će doći na svoje mjesto, ali će se tada(barem se nadam) oporaviti i cijelo tržište.

Poslovni rezultati za prvo polugodište 2008. godine

U prvih šest mjeseci 2008. godine, INGRA d.d. ostvarila je ukupne prihode u iznosu od 426,89 milijuna kuna. U odnosu na isto razdoblje prethodne godine, operativni prihodi porasli su za 118,65 milijuna kuna, što predstavlja porast od 41%. Dobit prije oporezivanja iznosi 62,19 milijuna kuna, dok trenutna dobit nakon oporezivanja iznosi 54,78 milijuna kuna, što je porast od 25,5% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.

Istodobno, ukupni rashodi društva iznosili su 364,70 milijuna kuna, što znači da se na 100 kuna rashoda ostvaruje 117,05 kuna prihoda. Društvo i dalje bilježi značajan porast operativne profitabilnosti.

PROFITABILNOST REDOVNE AKTIVNOSTI
30.06.2006. 30.06.2007. 30.06.2008.
7,34% 8,03% 13,78%

Na trenutnu realizaciju INGRE najviše se odražava visok operativni angažman na domaćim investicijskim projektima u kojima se INGRA pojavljuje i kao izvođač i kao investitor, prvenstveno na investicijskim projektima stambeno-poslovne izgradnje namijenjene tržištu, javno privatnih partnerstva, cestogradnje i ostale infrastrukture, projekata energetike kao i konzultantskih usluga. Istovremeno, zabilježen je i značajan porast inozemnih prihoda od ostvarene realizacije na tradicionalnim tržištima, prvenstveno Alžira. Tako je zabilježen kvartalni porast inozemne realizacije od 133,58%, dok opći porast inozemne realizacije u odnosu na isto razdoblje prethodne godine iznosi 35,03%.

Trenutno najveći javno privatni projekt ARENA Zagreb napreduje sukladno planiranoj dinamici realizacije. U Hrvatskoj, INGRA je predvodila i realizaciju dva projekta rekonstrukcije i obnove hotela u vrijednosti od 20 milijuna EUR. Tako su u ugovorenim rokovima pred turističku sezonu otvoreni Hotel Bretanide u Bolu na Braču, kao i Hotel Lapad u Dubrovniku, koji je u suvlasništvu INGRE i Atlanske plovidbe, a obnovljen u suradnji sa Hrvatskom bankom za obnovu i razvoj.

Putem povezanih društava Ingra-Bioren, BioAdria i Primani, INGRA je inicirala razvijanje novih ekološko energetskih projekata na više lokacija duž cijele Hrvatske u kojima će nastupati kao suinvestitor i vodeći partner.

U međuvremenu, INGRA je otvorila i dva nova međunarodna predstavništva, u Moskvi i Prištini, te je u fazi daljnjeg pojačanog tenderiranja na tržištima šire regije. Tako su tijekom izvještajnog razdoblja sklopljena dva nova ugovora za izgradnju autocesta na tržištima BiH i Makedonije ukupnog iznosa 50 milijuna EUR. U sinergiji sa akviziranim društvima (Mavrovom i Mavrovo-inženjeringom), Društvu je omogućeno da se u potpunosti pozicionira na širem tržištu sukladno svojoj regionalnoj strategiji.

izvor: http://www.ingra.hr/index.php?page=annews&id=67


Ekipa jel mi moze neko objasniti, sto su napravili sa splitom. Znaci koliko su dionica dali za jednu.
I jel se isplati kupovati Ingru na ovim razinama, hvala!

E, pa Marine,

za jednu dionicu dali su 150 dionica – što je pošteno.

A za svaku tvoju dionicu – dvije su još strpali sebi u džep (dokapitalizacijom) – što je – hmmm,

ma, pitaj druge vlasnike ingr-r-a
(ja se još nadam koverti u kojoj će mi ponuditi za svaku dionicu 2 za siću)

When someone asks you a question you don't want to answer, smile and ask, "Why do you want to know?".

Hvala na informacijama, nisam znao da je provedena i dokapitalizacija usput, zato sad i pada ovak.
Pozdrav!

"sve što je teško nije vrijedno truda" ...Homer Jay Simpson


Hvala na informacijama, nisam znao da je provedena i dokapitalizacija usput, zato sad i pada ovak.
Pozdrav!

O čemu ti pričaš??
Dokapitalizacija je provedena prošle godine ljeti i to po cijeni 35 000 kuna, što je ekvivalent sadašnjoj cijeni od 233,33 kune. Pa kako onda sada pada zbog dokapitalizacije i što to uopće pada?
Pogledaj promete na ovim razinama i na razinama recimo između 50 000 – 60 000 kuna, ekvivalent sadašnje cijene 333,33-400 kuna.
Ljudi , kada već ulažete dajte se malo informirajte i naučite nešto, ili u protivnom, preporučuijem ulaganje u dionički fond.

Inaće najavljena je nova dokapitalizacija , vjerojatno na jesen i to od strane , ni manje ni više nego EBRD i DEG-a. Ako netko misli da će dokapitalizacija biti po istim cijenama kao i prethodna , unatoč silnom rastu tvrtke u proteklom razdoblju OK. Ja mislim da neće.

Preporučujem pogledati na kojim cijenama je EBRD ulazio u neke druge dionice na HR tržištu, te kako se kretala cijena tih dionica nakon njihovog ulaska.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

preporučujem pogledati cijene na kojima je EBRD ulazio u dionice u koje je ulazio……….to je isto poučno [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

treba čestitati upravi ingre što su uspjeli dokapitalizirat firmu prošle godine po 35 000 kn, a i prodat dio svojih dionica od 50 – 60k [thumbsup]

no za dugoročne ulagače sigurno nije problem čekat 3-5-10-20 godina tako ih ni trenutna cijena ne bi trebala brinut [smiley]

…stvarno su maheri..nema se kaj reč…a naši fond – menađerčići su još veći maheri.

EBRD je kupio udio u PBZ npr. za 240 kuna.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kada bi dokapitalizacija za Ebrd bila po 233 tj,35000 kuna ,ne znam što bi na to imali za reći mirovinski fondovi koji su kupili po 35000 u dokapitalizaciji ,ali pod drugim okolnostima i rezultatima firme u tadašnje vrijeme.Štoviše,prosjek ulaganja im je između 48 i 52 tisuće kuna.Zbog kasnijeg dokupa na (pre)visokim razinama.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

Mirovinski bi imali za reci kao i uvijek:NISTA!!!

i dobro na koliko mislite da će ova dionica past

http://www.seebiz.eu/hr/analize/igh-i-ingra-na-vrhu%2c-podbacili-viadukt-i-hidroelektra,22512.html

" Analiza polugodišnjih rezultata najvećih tvrtki građevinskog sektora u Hrvatskoj pokazala je da se nastavlja trend dobrog poslovanja građevinara. Unatoč dobrim rezultatima u smislu ostvarivanja veće neto dobiti dionice većine građevinara izgubile su od početka godine na vrijednosti više od CROBEX-a. "

" Ingra (ZSE:INGR-R-A) je s porastom neto dobiti od 25,5 posto na 54,8 milijuna kuna u odnosu na prošlu godinu zabilježila najbolji rezultat u sektoru. Slijede je Institut građevinarstva Hrvatske (ZSE:IGH-R-A) s porastom neto dobiti od 13 posto na 45,2 milijuna kuna i Lavčević (ZSE:LVCV-R-A), koji je ostvario neto dobit od 8,81 milijuna kuna odnosno povećao je za 16 posto. " [thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


i dobro na koliko mislite da će ova dionica past

dobro izvjesce itd…nekome ne pase cjena za ulaz…vidicemo kroz koji tjedan…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


i dobro na koliko mislite da će ova dionica past

Jedino što čovjek može učiniti i znati je to da sam treba procijeniti ulazak/izlazak iz neke dionice, a korekciju ionako ne može nitko "spriječiti", kao ni rast prije.
Sada se dešava upravo obrnuto onome što se dešavalo ranije, a to je da prije samo godinu i pol (općenito govoreći) kako su stizala finan. izvješća tvrtki na ZSE tako su cijene uglavnom rasle, bez obzira često da li je izvješće dobro ili nije, a sada i na dobra izvješća cijena pojedinih dionica pada i do 50% i to treba biti spreman prihvatiti. Ako imaš vremena i novac ti zaista ne treba tada je idealno vrijeme za kupovinu ili hold, odnosno hvatanje mogućeg dna, ali isto tako biti spreman ako kupiš da cijena padne dodatnih 20%, jer kako je raslo konstatno tako sada pada. Fundamente prije svega i dalje pratiti jer oni su parametar za daljnje ulaganje.
Ovo se ne odnosi samo na INGRU, već na sve dionice s ZSE. Sada pobjeđuju oni koji imaju vremena i novaca. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close