INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajmo mi ovako p.e. necemo više obracati previse pozornosti na medusobne postove, ti ignoriraj moje ja bum tvoje. Nije mi fora kada mi neko pametuje a kad ga se pita kaj sam pogrjesio odgovara ko klinac od 12 godina, kaj te briga.

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Ako se prihvate svi prijedlozi na skupštini, kad bi mogla biti isplata dividendi i kad bi najranije mogao biti proveden stock split?

What we've got here is a failure to communicate...

znat cu danas…

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Što će prije prihvatiti na skupštini dividendu ili split)))))))))))))))))))))))))))

dakle ima li kakvih novosti sa skupštine

micu se nalozi s prodaje.. znaci nesto dobro se desilo na skupstini?

Održana Glavna skupština društva INGRA d.d.

ZAGREB, 22. srpnja 2008. – Na održanoj glavnoj skupštini dioničara INGRE d.d. jednoglasno ili s velikom većinom prihvaćena su sva izvješća i svi prijedlozi Odluka predloženi od strane Uprave i Nadzornog odbora.

Tako je donesena i odluka o povećanju temeljnog kapitala Društva i podjeli dionica. Temeljni kapital Društva povećava se iz rezervi kapitala Društva u iznosu od 200 milijuna kuna, tako da će od sada iznositi 300 milijuna kuna. Odluka je donesena na temelju godišnjih financijskih izvješća za 2007. godinu, a temeljni kapital povećat će se s danom upisa odluke o povećanju temeljnog kapitala u sudski registar. Također, donesena je odluka o podjeli dionica kojom se jedna redovna dionica na ime oznake INGR-R-A, bez nominalnog iznosa dijeli na 150 dionica bez nominalnog iznosa. Podjela dionica obavit će se tako da će se dioničarima svaka pojedina dionica prije podjele zamijeniti sa 150 novih dionica. Usvojene su i izmjene Statuta Društva koje, pored povećanja temeljnog kapitala i podjele dionica, uključuju i odluka da se Uprava društva ovlašćuje da, uz suglasnost Nadzornog odbora, nakon povećanja temeljnog kapitala iz sredstava Društva jednokratno ili u više navrata poveća temeljni kapital Društva izdavanjem novih dionica, ali najviše s iznosa od 300 milijuna kuna na iznos od 450 milijuna kuna.
Uz prihvaćanje izvješća revizora Društva o obavljenoj reviziji društva za 2007. godinu, Glavna skupština donijela je i odluku o upotrebi ostvarene dobiti i to na način da se dobit u ukupnom iznosu od 66.674.725,43 kuna raspoređuje na sljedeći način:
· 15,00% dobiti za isplatu dividende (200,00 kuna po dionici) 10,000.000,00 kn
· 0,76% dobiti za nagrade članovima NO (50.000,00 kuna neto, s time da Društvo plaća porez po najvišoj stopi, prirez i doprinose prema važećim propisima) 509.751,80 kn
· 5,25% dobiti za unos u zakonske rezerve nakon povećanja temeljnog kapitala 3,500.000,00 kn
· 1,50% dobiti za unos u rezerve za isplatu nagrade radnicima 1,000.000,00 kn
· 3,00% dobiti za unos u rezerve za vlastite dionice 2,000.000,00 kn
· 24,00% dobiti za unos u ostale rezerve 16,000.000,00 kn
· 50,49% dobiti kao zadržana dobit 33,664.973,63 kn

Glavna skupština dala je razrješnice članovima Uprave i Nadzornog odbora za vođenje i nadzor nad vođenjem društva u 2007. godini. Na Glavnoj skupštini izabran je i novi Nadzorni odbor u kojem su ponovno Akademik Jakša Barbić, Josip Protega, Dr. Danijel Režek i Nadan Vidošević. Za predsjednika Glavne skupštine izabran je Akademik Jakša Barbić, dok je za potpredsjednika izabran Marijan Kostrenčić. Za revizore Društva u 2008. godini imenovano je društvo NEXIA REVIZIJA d.o.o., Zagreb.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Na glavnoj skupštini dioničara Ingre d.d. (ZSE:INGR-R-A) donesena je odluka o povećanju temeljnog kapitala i podjeli dionica. Temeljni kapital se povećava za 100 milijuna kuna, pa će iznositi 300 milijuna kuna. Odluka je donesena temeljem financijskih izvješća za 2007. godinu

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/ingra-u-podjelu-dionica-i-povecanje-kapitala%2c-dividenda-200-kuna,20919.html

da li netko zna kada će biti napravljen split dionice?
pitao sam svog brokera i rekao je da nisu dobili nikakvu obavijest o tome.

gore se spominje "temeljni kapital povećat će se s danom upisa odluke o povećanju temeljnog kapitala u sudski registar"

Evo najave o splitu dionica na ZSE:

Vaš link

Obično poslije splita dionice dosta povuku… [lol]

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!

Piše li gdje od kada se počinje trgovat na burzi sa splitanom dionicom?


da li netko zna kada će biti napravljen split dionice?
pitao sam svog brokera i rekao je da nisu dobili nikakvu obavijest o tome.

gore se spominje "temeljni kapital povećat će se s danom upisa odluke o povećanju temeljnog kapitala u sudski registar"

Svi dioničari će dobiti obavijest o danu navedenog SPLIT-a

Više u obavjesti INGRA-e
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1316-08-INGR_podjela_dionica.doc

Ako može ,napišite dan kada podijeljene dionice u tom obliku budu na burzi.mislim da u prvom naletu neće dionica skočiti jer će se na burzi pojaviti i novoizdane dionice a i okolnosti nisu povoljno.naravno da očekujem da skoče 20 tak % kada se situacija malo smiri.pozdrav svima

Svi se nadaju da će se ponoviti KNZM-R-A …. !!!!!!!!! [proud]

na 4300 sve prodajem...

evo malo za relaxaciju nešto ingrašima…

upalit zvučnike!

New Report

Close