INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni su tako rekli Dubrovčani, e sad ako možda i nije najbolja, ali je onda valjda u vrhu. Također Dubrovčani su mi rekli da nema stanova u prodaji, a hoće li biti poslije u slobodnoj prodaji vidjet će se. Predbilježba ionako nema nikakvu garanciju. Nisu krenuli s prodajom jer bi cijena trebala biti i veća od 4500 € kada stanovi budu gotovi.

Kažem ti kupac s predbilježbom će jeftinije proći.


Tako je trebalo bi ih to pitati. Ali još nešto. Možda bi ih trebalo priupitati zašto su kupovali prije po preskupim cijenama? Vaša Bubašpara

Karoje prestani s demagogijom,uopće ne razumiješ, tj ne možeš definirati preskupo jer ne znaš kako će se kretati daljnji događaj na tržištu kapitala.

Kolega veki mislim da se radi o preslagivanju, o tome kako mirovinci postaju glavni igrači na tržištu a ne više otvoreni investicijski. Pričajući s svojim poznanikom koji je upravitelj jednog OMF-a nisam više siguran da će oni biti toliko pasivni kao prije i svi se oni boje da im neće udjelničari prijeći u drugi ako bude bolje od njih radio, Uostalom to je i zdrava politika po mom mišljenju, jer su dosadašnji prinosi mirovinaca bili stvarno sramotni.
Nadalje samo stekao dojam da će neke cijene biti umjetno dizane. Zašto? E pa zato što su neke dionice koje su mirovinci uzimali po sadašnjim cijenama isplale iz kategorije onih koje smiju uzimati. Podaci će biti ažurirani tromjesječno, pa će biti vrlo važno po meni gledati te dionice “na rubu” kako će se bližiti datumi objave koji bi trebali biti u biti posljednji radni dani određenih kvartala.

Očito su OMF postali oprezniji nego prije, drugo čekaju da se situacija smiri pa će opet kupovati, treće očito su i oni počeli kalkulirati s obzirom da mogu čekati! Po svemu sudeći će OIF nastaviti s još kojom rasprodajom!

plavi:

Ili kupuju glavom bez obzira i ne upravljaju racionalno našim novcima??

Moguce je i to, ali ipak treba imati u vidu da su mirovinci jako dugorocni pa ih ovakve oscilacije ne zanimaju a niti zabrinjavaju

Ovdje se ne radi o tome, već o činjenici da neracionalno upravljaju novcima hrvatskih poreznih obveznika.
Zašto dokupljuju neke druge dionice kojima je cijena pala čak i dosta manje nego Ingri, tu onda ne vrijedi to da ih ne zabrinjavaju trenutačne oscilacije, odnosno da su dugoročni igrači. Uostalom ne bih mogao nazvati trenutačnom oscilacijom pad cijene od 35-40 %, već bih to prije nazvao ogromnim padom i prilikom da se smanji ulaz.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Mislim plavi da nisi pročitao moj post na prethodnoj stranici o izlasku 3 OMF-a iz svih udjela u OIF-ima. Samo PBZ Croatia ima još udjela u OIF-ima i pitanje je da li će ih prodavati. Kupujući po visokim cijenama OIF-i su dobili tada od mirovinaca veliku količinu novaca, koju su idućih mjeseci popušili,jer je tržište krenulo down i počela navala udjelničara. No pravi pušing je nastao kad su mirovinci krenuli sa izvlačenjem love iz OIF-ova,kojima je u međuvremenu ponestalo love pa su morali onako divljački prodavati po kupnji da isplate mirovince.Pa pogledajte malo vrijednost imovine OIF-ova sad i prije cca 6 mj. Ok cijene dionica su pale, ali ne može mi nitko reći da su čak i veliki OIF-ovi poput onih od od RBA popušili i do 50% imovine samo od pada cijena dionica i navale malih ulagača.Ako pogledaš strukturu dionica koje su najviše pale vidjet ćeš da su tu dionice koje mirovinci najviše imaju poput Ine,ERNT,ADRS,HT-a i naravno Ingre
Sad kad mirovinci imaju ozbiljnu količinu keša mislim da će se krenuti u kupnju, a Ingra je na ovim cijenama prava poslastica, barem za one mirovince koji su je kupovali po 60 k.

Sve stoji šti si napisao, jedino što vidimo da mirovinci sada ne kupuju dionicu koju su prije koji tjedan ili mjesec plačali 30-40 % po skupljoj cijeni. A dobili su cash-a upravo u tu svrhu kako ti tvrdiš.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Zaboravite OMF-ove i njihove transakcije. Boli njih džon što su kupovali po 55 ili 60 k kuna. Koliko puta su rekli da su prinosi u Hrvatskoj veći nego u Evropi. Njima je to dovoljno. To što te dvije stvari nisu trenutno za usporedbu, ….

I dionice ZABE je RBA kupovao od Lukovića skoro na ATH.


Evo dokaza o tome i približno novaca o kojima se radi: Podaci od 26.11.2007. za trgovanje na 21.11.2007. Vlasnik računa Stanje [%] Promjena 1. OPPENHEIM IGOR 5.697 11,39 2. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 5.297 10,59 3. Skrb.: PBZ D.D. 3.760 7,52 4. TEHNIKA D.D. 3.012 6,02 5. LUDVIGER JASNA 2.828 5,66 6. Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.138 4,28 50 7. ELEKTROPROJEKT D.D. 1.383 2,77 UP 8. INGRA D.D. 1.319 2,64 UP 9. Skrb.: HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.255 2,51 NEW 10. REŽEK DANIJEL 1.193 2,39 Ukupno: 55,76 PBZ Croatia obvezni mirovinski fond ušao u top 10 21.11.2007. blok transakcijom kojom je kupio 500 komada Ingre po cijeni od 49 000 kuna. Od tog dana pa do danas kupili su ca. 800 dionica po prosječnim cijenama oko 50 000 kuna. To je ca. 40 milijuna kuna naših novaca. Podaci od 16.10.2007. za trgovanje na 11.10.2007. Vlasnik računa Stanje [%] Promjena 1. OPPENHEIM IGOR 5.697 11,39 2. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 5.297 10,59 3. Skrb.: PBZ D.D. 3.392 6,78 -690 4. TEHNIKA D.D. 3.012 6,02 5. LUDVIGER JASNA 2.828 5,66 6. Skrb.: ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.463 2,93 7. ELEKTROPROJEKT D.D. 1.383 2,77 8. Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.351 2,7 NEW 9. INGRA D.D. 1.279 2,56 DOWN 10. Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.220 2,44 DOWN Ukupno: 53,84 11.10.2007. u top 10 ušao je AZ obvezni mirovinski fond blok transakcijom tog dana od 500 komada po cijeni od 56 000 kuna. Od toga dana pa do danas kupili su ukupno ca. 1500 komada dionica po prosječnoj cijeni od 58 000 kuna, dakle ukupno ca. 90 milijuna kuna naših novaca. Ne treba zaboraviti onu famoznu transakciju od 400 komada po cijeni 60 000 kuna 26.10.2007. Podaci od 03.10.2007. za trgovanje na 28.09.2007. Vlasnik računa Stanje [%] Promjena 1. OPPENHEIM IGOR 5.697 11,39 UP 2. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 5.297 10,59 DOWN -500 3. Skrb.: PBZ D.D. 4.078 8,16 4. TEHNIKA D.D. 3.012 6,02 UP 5. LUDVIGER JASNA 2.828 5,66 DOWN -495 6. Skrb.: ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.443 2,89 7. ELEKTROPROJEKT D.D. 1.383 2,77 8. INGRA D.D. 1.279 2,56 9. Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.220 2,44 NEW 10. REŽEK DANIJEL 1.193 2,39 DOWN Ukupno: 54,86 28.09.2007. u top 10 je ušao RBA obvezni mirovinski fond i to blok transakcijom od 500 komada po cijeni od 49 000 kuna. Od tada su kupili ca. 1600 dionica po prosječnim cijenama preko 52 000 kuna, odnosno potrošili su ca. 80 milijuna kuna naših novaca. Sve navedeno može se provjeriti u top 10 SDA na današnji dan u usporedbi sa gore navedenim datumima kao i sa cijenama dionice Ingre od toga dana pa do trenutka kada je cijena pala ispod 50 000 kuna, što se lijepo vidi ovdje: http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=INGR-R-A Ja logični odgovor na ovo ne vidim, ne znam da li netko drugi vidi? Kupovalo se na cijenama 25-35% skuplje od današnjih prije koji tjedan i mjesec , a sada ne? A nije da ne kupuju druge dionice na tržištu u međuvremenu, dapaće. Meni se čini da se čeka da se cijena vrati preko ca. 53 000 kuna, vjerojatno će to biti ponovni signal za kupnju, ili možda čekaju da cijena pređe možda 70 000 kuna, pa će onda kupovati? Ili kupuju glavom bez obzira i ne upravljaju racionalno našim novcima??

hvala plavi na iscrpnim informacijama [thumbsup]

Zaboravite OMF-ove i njihove transakcije. Boli njih džon što su kupovali po 55 ili 60 k kuna. Koliko puta su rekli da su prinosi u Hrvatskoj veći nego u Evropi. Njima je to dovoljno. To što te dvije stvari nisu trenutno za usporedbu, ….

I dionice ZABE je RBA kupovao od Lukovića skoro na ATH.

Kolega ako tako nastave ove godine će biti negativni prinosi tako da Vaša tvrdnja ne stoji.

Ma boli OMF-ove ona stvar ka ionak samo 20% love ulažu u dionice !
Nisu to dionički fondovi da ulažu samo u dionice!

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Ma boli OMF-ove ona stvar ka ionak samo 20% love ulažu u dionice !
Nisu to dionički fondovi da ulažu samo u dionice!

A u šta će uložiti? U obveznice možda, pa tu traje korekcija već 2 godine. Štednja, pa da im je pojede inflacija ?
Izvedenicama ionako ne smiju trgovati, a nadam se da neće niti moći, jer bi nam onda tek burza izgledala kao pravi pakao. Dakle ostaju samo dionice. Ne mogu naprosto vjerovati da će dopustiti da prikažu takav kapitalni gubitak kupujući Ingru po 60 k do kraja godine.


Zaboravite OMF-ove i njihove transakcije. Boli njih džon što su kupovali po 55 ili 60 k kuna. Koliko puta su rekli da su prinosi u Hrvatskoj veći nego u Evropi. Njima je to dovoljno. To što te dvije stvari nisu trenutno za usporedbu, ….

I dionice ZABE je RBA kupovao od Lukovića skoro na ATH.

Kolega ako tako nastave ove godine će biti negativni prinosi tako da Vaša tvrdnja ne stoji.

To je glavinjanje OMF, ne znam koja je strategija RBA i Allianz OMF, malo prodaju, malo kupuju dionice jeli to neiskustvo u ovom marketu koje je dovelo do pasivnosti ili je smanjivanje gubitaka.

New Report

Close