INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

normalno da je sada krenula rasprodaja kad je ogroman broj dionica godinama kupovan u rasponu od samo 3-6 kn i ovo im je fantastična zarada od 100-400% !

čemu riskirati takvu ogromnu zaradu zbog pohlepe što bi možda mogli zaraditi koji % više…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

mrcash, 15.02.2021. u 21:59

Novi u top 10 , Josip Sedlar kupio 11.2 skoro 10k komada po 12kn

lako on sad kupi nešto sitno kad je velike količine nakupovao na 4-5 kn pa mu taj dokup nimalo ne kvari prosjek kad se pribroji u masu dionica

Top 10 povećava vlasništvo – okrupnjava se ovdje. Oni koji su zadovoljni sa prinosom u kratkom vremenu, prodali su i zadovoljno glade keš. Mi ostali idemo dalje u nove “radne pobjede”. Možda bih i ja dio prodala i trejdala ali ne da mi se na godinu plaćati porez i najvjerovatnije da ću ovu svu količinu ostaviti najmanje 2 godine, upravo da izbjegnem oporezivanje jer već sada to ne bi bila mala cifra. Ne dam im ništa, ni kune. Ja sam se borila za svoj novac a država samo dere porez.

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Umjetno spuštanje cijene, sretno im bilo u kupovini

zorangutan, 16.02.2021. u 09:41

normalno da je sada krenula rasprodaja kad je ogroman broj dionica godinama kupovan u rasponu od samo 3-6 kn i ovo im je fantastična zarada od 100-400% !

čemu riskirati takvu ogromnu zaradu zbog pohlepe što bi možda mogli zaraditi koji % više…

Tako je, o tome sam i prije pisao. Naravno da će biti povremenih korekcija, jer je puno dionica kupljeno po 3-6kn i ovo je odlična zarada već sada. Ali tko može i želi čekati, ovo ide na puno veće razine. Svi najavljivani projekti tek trebaju krenuti i moje osobno mišljenje je da su ove trenutne razine zapravo dno.

Logično je da oni koji su ulazili na 3-4 sada prodaju. Tako će logično biti da oni koji sada kupuju neće prodavati prije 17-18

Vidi svaki skok  cijene koji nosi prinos od 100% na uloženo u kratkom roku, normalno da zahtjeva korekciju dok se ne iskipaju oni koji su sa tim prinosom zadovoljni. Ovdje je tomu još jučer bio kraj, a danas je eto odrađena “umjetnička korekcija poznate nam ekipe iz starih dana”. Dobro došli ponovno na Ingru. Sad smo pametniji a Bogme i materijalno potkovaniji. Živjela ekipa!

Pisao sam da dok ne počnu zbilja nešto raditi i sudjelovati na natječajima, da je sve ostalo pretakanje iz šupljega u prazno. Sada se situacija promjenila i počeli su raditi i ozbiljno sudjelovati na natječajima, ovo sada počinje izgledati kako i treba biti, ovo sada je zdravi rast. Godina je na početku, do kraja očekujem ugovaranje još poslova, a s time i rast dionice. Sretno!

zorangutan, 16.02.2021. u 09:41

normalno da je sada krenula rasprodaja kad je ogroman broj dionica godinama kupovan u rasponu od samo 3-6 kn i ovo im je fantastična zarada od 100-400% !

čemu riskirati takvu ogromnu zaradu zbog pohlepe što bi možda mogli zaraditi koji % više…

100% točno, samo što neki ovdje ne razmišljjau kao ulagači pa misle da dionice mogu samo rasti do neba. no  kad par puta dožive jaki pad portfelja ,naučit će i oni lekciju

Joso i dalje dokupljuje.

Kao da ce nestati.

Da ga je bilo upitat da nam se izlaje.

 

Zaobilaznicu Novog Vinodolskog željeli bi graditi i Turci i Kinezi. Najjeftinije ponude stigle iz Slovenije i Italije

Predstoji vidjeti hoće li INGRA sudjelovati kao podizvođač u ovome. Zna li netko kako su prošle aglomeracije u Rijeci,ima li tamo INGRE?

Ako je to istina, jer nemamo dokaza da je Joso prodavao prosle godine.

Ali jos bolja vijest je da sad kupuje po ovim razinama da bi povratio izgubljeno.

@forumas.

Prerano si se vratio, puno prerano i vjerojatno ćeš sada spržiti ono što si do sada zaradio na Ingri. Prerano vraćanje u poziciju je jako opasno kod trejdanja.

Ignore: KressoM, delux

Budući da nema velikih poboljšanja a cijena je išla 300% zaključujem da sada kupuju oni koji su kupovali od 12-13,40 i tako sebi smanjuju prosjek. Znam to jer sam i ja kupovao u padu i smanjivao prosjek i nažalost tako sam došao do 2kn. Čekao sam oko 10 godina da vratim uloženo a i dobro zaradim. Nije bilo lako sve te godine. Vrlo oprezan treba biti jer bi se moglo opet ponoviti. Nema novih dobrih poslova, knjigovodstveno se šminka financijski položaj i to je veoma veoma rizično kupovati na ovim cijenama. Može jedno pitanje za one koji su čitali ugovor oko gradnje Arene. Kada prođe najam za 5- 6 godina, čija je Arena, Ingrina ili Grada Zagreba i države?

Izvjesce je slijedeci tjedan. 😎

New Report

Close