INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

villach, 25.01.2021. u 08:11

 





fenix, 21.01.2021. u 18:21



 

Baš su me zanimali ovi podaci,svaka čast. Imate li možda i info dioničara po broju dionica. Tipa koliko ih ima do 10.000kom,20.000,itd..

 



 

prvih 19 dioničara imaju 100 000 kom i više (4 968 573 kom ukupno)

97 dioničara ima između 20 000 i 100 000 dionica

92 dioničara ima između 10 000 i 20 000 dionica

4266 dioničara ima koji imaju do 10 000 dionica

nadam se da ste mislili na te podatke

Upravo to. Hvala na informacijama.

lojtra, 25.01.2021. u 10:47

Prvih 10 ima 27 posto. Prvi samo 6 posto. S tim nas ne mogu ni isključiti ni razvodniti. Neće sami protiv sebe.

s obzirom na vaš iskustvo sigurno znate što je -reverse stock split

kad spojite više dionica u jednu, a oni ispod praga će ostati bez dionica, ako ne dokupe količinu do spojene vrijednosti. Te dionice ostaju na stanju u vlasništvu Ingre, a s obzirom na dovoljan broj glasova mogu izglasati što hoće pa i poništavanje tih dionica.

Poništavanjem određenog broja dionica vlasnički udjeli postojećih dioničara koji prežive reverse stock split postaju još veći, a mali dioničari još manje nebitni nego sada.

Recimo ako bi uzeli prag za reverse stock split da je 5000 dionica, manje od tog broja dioničari posjeduju 2519393 kom dionica što je u postotku 18,59 % pa sad rašpišite za koliko bi se u postotku povećali udjeli kod prvih 10 dioničara.

a dogodit će nam se upravo takav scenarij. Pitanje je kad će odretiti trenutak da to provedu i na kojij razini će biti prag.

ako bi bio scenarij da 1 nova dionica =5000 starih to bude jako loš scenarij za male dioničare i ta ekipa ako ima takve namjere neće dopustiti ras cijene dok to i ne provedu.

Kao što je viđeno i danas kod otvorenih naloga da su se naslagali kako bi se spriječio rast. Da je netko izvan te grupacije krenuo kupovati većina tih naloga bi se povukla, jer nije im namjera prodati nego stvarati privid povećanih naloga na prodaji.

Knjigovodstvena vrijednost ingre po jednoj dionici je 25 kn odprilike. Reverse stock se ni nemože radita da vrijednost oo dionici bude veća od knjigovodstvene..

@villach u početku sam mislio da ste realist. Ali ovo su čiste gluposti. Sudeći po zadnjem komentaru očito imate naslagane naloge i na kupnji i naprodaji. I ovim zastrašivanjem želite postići da ljudi u strahu ili dokupe ili prodaju,a za vas win win situacija,jel da? Ali neće ići. Također,cilj uprave je i vraćanje povjerenja financijskih institucija i ulagača. Isto tako, da bi se donjela bilo kakva odluka,o tome moraju glasati dioničari.. pa zar bi mali dopustili da preko noći ostanu bez novaca? Mislim da bi to bio i više nego dovoljan razlog da se pojave na takvom glasanju. Ne znam zašto ovakvi komentari uopće prolaze, ali vrlo lukavo od vas.

vrlo lukavo od kolege villach,sve upućuje da dionica vrijedi jako puno i da se smišljaju kombinacije,za godinu ,dvije mislim da smo na 3 znamenke

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

fenix, 25.01.2021. u 16:52

@villach u početku sam mislio da ste realist. Ali ovo su čiste gluposti. Sudeći po zadnjem komentaru očito imate naslagane naloge i na kupnji i naprodaji. I ovim zastrašivanjem želite postići da ljudi u strahu ili dokupe ili prodaju,a za vas win win situacija,jel da? Ali neće ići. Također,cilj uprave je i vraćanje povjerenja financijskih institucija i ulagača. Isto tako, da bi se donjela bilo kakva odluka,o tome moraju glasati dioničari.. pa zar bi mali dopustili da preko noći ostanu bez novaca? Mislim da bi to bio i više nego dovoljan razlog da se pojave na takvom glasanju. Ne znam zašto ovakvi komentari uopće prolaze, ali vrlo lukavo od vas.

 


@fenix
tko je realist , a tko gleda kroz ružičaste naočale na zbivanja vidjet ćete po mojoj procjeni u vrlo bliskoj budućnosti kad izglasaju i provedu reverse stock split. Onda ću vas sasvim sigurno podsjetiti na vaše stavove i postove.

lako je piskarati tu, al treba za skupštinu i okupiti broj potrebnih glasova, bila je neka udruga, al već dugo se ne javljaju. Pitajte ih ako ste član koliko glasova dioničara. Ja nit sam bio niti ću biti član ikakve udruge i svoje glasove nedam nikom. Ako se odlučim i smatram da treba doći na skupštinu onda ću i doći, mada mi Zagreb nije baš blizu, a i imam poslovnih obveza sasvim dovoljno.

što se tiče mojeg trgovanja kupovao sam početkom mjeseca, već dugo sam dioničar, ne trejdam jer imam dugoročnu strategiju ulaganja i dnevno kokošarenje me ne zanima, a tu je još i porez na kapitalnu dobit koji nastojim svakako izbjeći pa dugoročno ulažem. Zadnji put sam trejdao 2007 godine, al bila su to druga vremena.

sljedećih dana bit će još postova i objava te analiza, nadam se da ćete svojim pogledom kroz ružičaste naočale to podnijeti. Vidjet ćete komu bezrezervno dajete podršku. Ja sam ipak samo realist, a interes mi je da se ova tvrtka pomakne s mjesta i što se poslova tiče, a odlične preduvjete su stekli po tom pitanju, tj mogu dobiti prijeko potrebne bankovne garancije.

volio bih gledati kako na realnoj podlozi dionica raste narednih godina prema 50, pa i 100 kuna što nije nemoguće za očekivati ukoliko na Uprava ne” ošiša” sa gore navedenim scenarijem.

 

Samo ti dalje sanjaj…. jel bit će dobro da održe i ovu cijenu obzirom koliko rade, a koliko pričaju i prave se da rade.

ako i planiraju reverse stock split u omjeru 5000:1 kao što ovdje neki laprdaju (po meni gotovo nemuće), ionako moraju isplatiti sve one koji nemaju zaokruženu cifru. dakle, sve one ispod 5000kom i svaki slijedeći raspon. pa vi računajte koliko bi para trebalo za to. odakle im?

mislim da imaju drugih briga i planova.

Da Podravka napravi 5000:1 ? Ili bilo koja dionica? A da nas pregazi kamion?

A kako to misliš da ponište naše dionice ,? Pa moraju isplatiti tromjesečni prosjek.

A uprava sve čini da dionica raste. Možda imaju u planu stock split za godinu, dvije dana. Pa onda dividenda.

Ako mogu izglasati takvu odluku,onda mogu bilo koju,tako da nema potrebe povećavati udjele,jer moć onda očito imaju. Što se vrijednosti tiče, više će vrijediti u ovom obliku,a i danas sutra,ako se odluče lakše će ih “utopiti”. Mislim da ovaj brod plovi u dobrom smjeru.

sljedeća nejasnoća je vezana za kredit koji je dognut u svrhu financijskog restrukturiranja. Kako se navodi u financijskim izvješćima za 1Q, 2Q i 3 Q 2020 u točki 4.5 financijsko restrukturiranje sljedeće:

U okviru financijskog restrukturiranja Grupa je u lipnju 2020. godine provela otkup približno 23,5 milijuna eura obveznica koje su izdane 2015. godine s ciljem podmirenja obveza iz predstečajne nagodbe. Nakon provedenog otkupa, Grupa posjeduje približno 69% ukupnog izdanja. Opisano financijsko restrukturiranje realizirano je na temelju kreditnog aranžmana s bankom koja je finan-cirala izgradnju Arene Zagreb. U skladu s odredbama navedenog kreditnog aranžmana, banka je u svrhu refinanciranja obveza odobrila Grupi kredit u iznosu od 20 milijuna eura. Odobrena sredstva namijenjena su refinanciranju postojećih kreditnih obveza Grupe prema banci, kao i refinanciranju obveza iz predstečajne nagodbe (otkupu izdanih obveznica). Prema odredbama kreditnog aranžma-na osnovni je uvjet za isplatu sredstava potpisivanje ugovora o kupoprodaji obveznica, koji zajedno


obuhvaćaju najmanje 21,6 milijuna obveznica (39,2% ukupnog izdanja), po prosječnoj otkupnoj cijeni koja ne prelazi 43% nominalne vrijednosti glavnice. Osim otkupa obveznica, odobrenim kreditnim sredstvima refinancirana je postojeća kreditna obveza Grupe u ukupnom iznosu od 3,9 milijuna eura. Opisana transakcija financijskog restrukturiranja utječe na povećanje knjigovodstvene vrijednosti neto imovine Grupe, nakon odgovarajućih knjigovodstvenih usklada, za iznos od približno 50 mi-lijuna kuna. Sukladno MSFI-jevima, transakcija će se iskazati u financijskim izvještajima za drugo tromjesečje 2020. godine.”


zašto je u gruntovnom izvatku Arene Zagreb broj čestice 1128/1, kATASTARSKA OPĆINA -BLATO NOVO -BROJ zk uloška 50618 navedeno sljedeće:
















6.1Zaprimljeno 02.06.2020.g. pod brojem Z-10662/2020

Prvenstveni red upisa: Z-10276/2020

UKNJIŽBA, ZALOŽNO PRAVO, SPORAZUM RADI OSIGURANJA NOVČANE TRAŽBINE ZASNIVANJEM ZALOŽNOG PRAVA NA POSLOVNIM UDJELIMA, NA POTRAŽIVANJIMA I NEPOSREDNOM PROVOĐENJU PRISILNE OVRHE OD 27.05.2020. SOLEMNIZIRAN PO JAV.BILJEŽNIKU JAKIĆ BRANKU POD POSL.BR. OV-7392/20 28.05.2020, radi osiguranja novčane tražbine u iznosu od 25.500.000,00 EUR (slovima.dvadesetpetmilijuna petstotisuća Eura) te prema uvjetima iz ugovora,

25.500.000,00 EUR
BKS BANK AG, OIB: 95202348925, ST. VEITER RING 43, 9020 KLAGENFURT AM WÖRTHERSEE, AUSTRIJA








50618



ako je navedeno kako je podignut kredit od 20 mil Eura za financijsko restrukturiranje kako je onda stavljena teretovnica na 25,500 000 Eura.

U sva tri financijska izvješća spominje se isti iznos od 20 mil . Eura.

Pitam se gdje je nestalo 5 500 000 Eura, ne navodi se u izvješću niti u objavama.

S obzirom da je temeljni kapital društva 135 545 200 kuna, odnosno nešto manje od 20 mil eura da li se navedena odluka o podizanju kredita koji premašuje visinu temeljnog kapitala mogla donijeti bez odluke Glavne skupštine dioničara.

randopph, 25.01.2021. u 21:43

ako i planiraju reverse stock split u omjeru 5000:1 kao što ovdje neki laprdaju (po meni gotovo nemuće), ionako moraju isplatiti sve one koji nemaju zaokruženu cifru. dakle, sve one ispod 5000kom i svaki slijedeći raspon. pa vi računajte koliko bi para trebalo za to. odakle im?

mislim da imaju drugih briga i planova.

 

Ma to je sve nebitno. Ne može firma rasti na glupostima, kvazi financijskom restrukturiranju, PR pamfletima, prebacivanju paketa tamo amo od povezanih osoba, očekivanju poslova koji se ne realiziraju i reverse stock-splitu. Firma mora raditi i zaradaiti, povećavati vrijednost dioničarima ili osigurati povrat kopjim bi se vrednovao taj rast. sve ostalo je običan bull-shit i prevara koju nekolicina onih koji to rade zagovaraju čak i po forumima. Ne nasjedajte na gluposti već vrednujte rast i rezultate. Kad toga bude onda možemo razgovarati o rastu vrijednosti, do tada Ingra je gubljenje vremena, ma što vam “dirigenti” plasirali u javnost.

Ne razumijete razliku između firme i dionice. Što vrijedi i dobit od 1 mlrd kn ako ti otmu dionice. Bolje je ovako. Evo i Belje super posluje.

Majka mi želi darivati dionice. Najlakši način za to obaviti? Zna li netko?

New Report

Close