INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E komandante Mark

Pa stalno piše po medijima da rade. A to i dokazuju. Pa ne radi se samo lopatom.

He, he

Koliko imaju radnika i strojeva nula ili više?

Da li šta rade, koliko imaju lopata?

 

Rade li nešto je li netko vidio da rade?

Imaju li bar neki ugovor?

Da li možda preživljavaju od najma dvorane?

 

Koliko još dugova imaju?

 

Lp

Vidjet ces na izvjescu za mjesec dana, ali ce ti tada bit vec kasno.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/foto-njegova-ce-tvrtka-sanirati-kulturno-dobro-u-zagrebu-za-tportal-otkriva-sto-je-glavni-problem-sa-starim-zgradama-ali-upozorava-i-na-raspravu-koja-bi-nas-mogla-dovesti-do-apsurda-foto-20210123

@YuriBoyka

Sta hoces reci???

sadašnja Uprava je za razliku od predhodne Uprave (Oppenheim) odradila dosta dobar posao u financijskom restrukturiranju gdje su uspjeli otkupiti većinu obveznica od vodećih obvezničara. Gotovo nevjerojatno zvuči da netko prihvaća prodati obveznicu čije je bilo trenutno potraživanje zajedno s kamatama oko 123 % za oko 43 % vrijednosti, no kad pogledamo malo bolje iz te priče su svi izašli nekako zadovoljni, jer obvezničari koji su prodali su uglavnom bili insitucionalni ulagači koji su tu imovinu već otpisali odnosno vodili je s 0 vrijednsti čime su ostvarili porezno priznati gubitak da bi nakon ove prodaje iskazali izvanrednu dobit. Ingra je otkupila dug s ogromnim diskontom i kamate na kretit koji je uzet za tu namjenu su sitnica u odnosu na ostvarene uštede.

Što se tiče financijskog restrukturiranja tu im je po meni ostao od značajnijih obaveza “samo” PIK instrument sa založnim pravom na upravnoj zgradi. Vjerujem da su u nekim kombinacijama da i to riješe.

e sad što se tiče novih poslova osnovni preduvijet za Ingru s obzirom da nema vlastite operative nego su inženjering kompanija što mnogi zaboravljaju pa pišu ovdje svakakve gluposti je da su navedenim restrukturiranjem stekli uvjete da mogu osigurati bankovna jamstva, a to je nužno kod dobivanja novih poslova. Ono što je izašlo u javnost da preko HGK okupljaju firme koje će u grupaciji konkurirati za poslove obnove grada Zagreba ima smisla ma koliko nekima to zvučalo nevjerojatno.

Na obnovu treba gledati da će se provoditi po više koncepata. Neće isti pristup obnovi neke kuće na Markuševcu ili kompleksu više zgrada u centru grada obnavljati na isti način, odnosno svaka zgrada za sebe zvuči nimalo nerelano kako će se takvi konzorciji pod kapom Ingre javljati za takve poslove gdje jedna tvrtka pojedinačno ne može ništa jer su premali i ne mogu osigurati potrebne garancije.

ako prošlu godinu možemo nazvati godinom financijskog restrukturiranja ovu bi prema nekim kupoarskim pričama mogli nazvati godinom novih ugovora i oporavka Ingre.

Ono što sam kod analize dioničke strukture primjetio da su se pojavila neka imena poznata široj javnosti kojih nije bilo na popisu dioničara kad sam uzimao predhodnu knjigu krajem 9 mj.2020. što mi govori da očito kolaju neke insajderske informacije te da kupuju oni koji su u nekakvim poznanstvima sa Upravom i NO.

I za kraj 2 nagradna pitanja za našeg iskusnog ulagača @Lojtra

1. Koji zakonski preduvjet mora biti ispunjen da bi fond mogao ulagati u Ingru?

2. Na koji način bi/će Uprava i NO povećati svoje udjele u Ingri bez da dodatno kupuju dionice ?

ingra je uvjek imala dobe koperante za obnovu takoder i sposobne inženjere te će tako i nastaviti bumo vidili vrlo brzo

1.Morala bi tržišna kapitalizacija biti 150 mil kn. Tako je barem bilo zadnje što sam čitao.

2. Pojasnite malo.

ima li tko uvid u knjigu dioničara? znamo da je struktura vrlo raspršena, ali netko marljivo skuplja

Da netko skuplja vidi se danima, ali i mjesecima.

U petak na bidu do 8,50 je bilo cca 300tis kn,a do 8 cca 700tis kn.

lojtra, 24.01.2021. u 15:24

1.Morala bi tržišna kapitalizacija biti 150 mil kn. Tako je barem bilo zadnje što sam čitao.

2. Pojasnite malo.

na prvo vam je odgovor 350 mil kuna (dakle načekat ćemo se da se stvore uvjeti za ulazak fondova -cjena bi trebala biti oko 25 kuna)

2. pa po modelu kojim bi se maknule dionice s tržišta od dioničara koji imaju do npr. 5000 dionica -razmislite još malo o modelu s obzirom na iskustvo

fenix, 21.01.2021. u 18:21

Baš su me zanimali ovi podaci,svaka čast. Imate li možda i info dioničara po broju dionica. Tipa koliko ih ima do 10.000kom,20.000,itd..

prvih 19 dioničara imaju 100 000 kom i više (4 968 573 kom ukupno)

97 dioničara ima između 20 000 i 100 000 dionica

92 dioničara ima između 10 000 i 20 000 dionica

4266 dioničara ima koji imaju do 10 000 dionica

nadam se da ste mislili na te podatke

ako pogledamo samo službene objave o stjecanju dionica u proteklih nekoliko mjeseci od strane članova Uprave, NO i članova obitelji  istih po cijenama koje su bile i po 9 kuna vjerujem da je veći dioničara koji su dulje vremena dioničari jasno što predstoji u narednom razdoblju. Osobno sam mišljenja da je ovo trenutno vrlo kvalitetno ulaganje i još uvijek povoljna cijena za ulazak do 10 kuna s obzirom što je odrađeno sa finanacijskim restrukturiranjem. E sad kome se prodaje Upravi,NO i ekipi oko njih neka prodaje, jer s obzirom da još uvijek kupuju ovo im je još uvijek povoljno i isplativo.

Ingra, Igh i Dlkv su vec narasli 100% zbog spekulacije da oni obnavljaju Zagreb.

Za daljnji rast cijene potrebni su konkretni ugovori i dokaz da su sposobni vracati dug iz PSNa.

Prvih 10 ima 27 posto. Prvi samo 6 posto. S tim nas ne mogu ni isključiti ni razvodniti. Neće sami protiv sebe.

New Report

Close