INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Apsolutno se slažem s vama da nitko ne zna kuda će ovo. Da znamo, svi bi bili milijarderi.

Ono što ja govorim je da kad tek kreće negativan scenario, da je salto mortale ulaziti na samom početku ovog.

Ono što sad vidim je da ide testiranje živaca ovih koji su kupovali ispod 7 i sad važu da li izaći i lokirati profit ili riskirati pa se nadati oporavku.

Ja znam što bih ja napravio, ali svako radi najbolje što misli za sebe. Želim svima sreću i da ne izgubite svoj novac.

Uvijek će biti prilika. Samo treba sačuvati kapital za njih.

 

 

gonzales, 30.10.2020. u 09:42

 





buysell, 29.10.2020. u 20:11



 

Ajmo ovako

hoću li imati za jesti ?(da, tako je trenutno ozbiljna situacija u Hrvatskoj)

ili

građevina ima svijetlu budućnost?

Take a wild guess za što će se ljudi odlučiti.

Zaboravi na logiku kad zavladaju primarni nagoni…

 

Želim jeftinije kupiti? U ovom trenutku samo želim keš u rukama. Kao i većina pametnih investitora.

Dragi Bog zna kako će ovo završiti. Sad imati pozicije je kao da si stavio na rulet.

Postoji vrijeme kad imaš pozicije i postoji vrijeme kad trebaš biti na klupi. Sad je definitivno vrijeme za biti na klupi.

 

 





fenix, 29.10.2020. u 18:12



 

 

Ovo mi je najbolje sa insajderskim info… Ovo sto pisete se zove percepcija. Vi gledate iz pozicije u kojoj ocito nemate dionice i zelite kupiti ali ne po ovim za Vas visokim cijenama,nego zelite da ide nize. Isto tako se moze gledati ocima imatelja dionica i sjetit se sta je zadnji puta bilo kada je dionica pala ispod 3kn,poletila je na 9.40. Tko je tada imao insajderske info pa prodavao jeftino? Tko kaze da sada nakon ovoga ne ide na 12-15? Ako i dode do “lockdowna” građevina je jedini pokretac i gradevina ide dalje,kao i planirani projekti jer se jedino na to moze i osloniti. Vidjeli smo tko je najvise nastradao u lockdownu,a gradevina nije sigurno i nece.

 

 



 

 

 



 

Da..donekle se mogu slozit da je situacija neizvjesna. Ali te price “kes je majka”, te su price pricali pojedinci i na onim cijenama u Ozujku..pa nemoj kupovat Atpl po 100 i nesto..Rivp na 18..bice to i 80 i 12..majstori se krcali..a gdje su sad?! Pola ljudi ovdje nema na forumu. Tako da, pustite to kes je majka..ni ja ni vi ne znamo kad ce gore.

Sto se tice gradjevinara jedno je sigurno, a to je i da su ingra i dlkv i igh napravili jako velike pomake u poslovanju, zaduzenosti itd..a sta ce biti dalje, vidjetcemo..ja mislim ok

 

Pa i nije baš da će uvijek biti prilika. Vidimo da prodaje već sad nema, tko je jučer kupio jeftino taj je na konju.

Ali budući da je do prije par tjedana bila iznad 9, sadašnjih 7,50 je još uvijek povoljno.

ima li gospodin veze sa INGROM ?

https://net.hr/danas/hrvatska/milijuni-za-obnovu-zagreba-u-njegovim-su-rukama-vole-ga-kolinda-i-plenkovic-a-upravo-se-dramaticno-razisao-s-mocnikom-koji-ga-je-vinuo-u-zvijezde/

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/INGR/FI-INGR-d5bdb505e822ffa1fb25c95a1a271c2e.pdf

Šta kažu pesimisti na izvješće?

https://www.seebiz.eu/tvrtke/ingra-znatno-bolji-rezultat-nego-lani/244171

BVPS  na 14.63kn, nije lose…


























Neto dobit Ingre iznosila je 105 milijuna kuna, što je značajno više nego u prvih devet mjeseci lani kad je neto dobit iznosila četiri milijuna kuna.

Prihodi od prodaje u zemlji:
– održavanje i upravljanje nekretninama u iznosu od 7 milijuna kuna (2019. godina: 8 milijuna kuna);
– ostali prihodi u iznosu od 1 milijun kuna (2019. godina: 1 milijun kuna).

Prihodi od prodaje u inozemstvu:
– SR Njemačka u iznosu od 4 milijuna kuna (2019. godina: 5 milijuna kuna);
– isporuka i montaža hidromehaničke opreme u Alžiru u iznosu od 1 milijun kuna (2019. godina: 0 kuna).
Ostali poslovni prihodi u prvih devet mjeseci 2020. godine iznose 121 milijun kuna (2019. godina: 21 milijun kuna).

Struktura ostalih poslovnih prihoda prikazana je u nastavku:
– zakupnina poslovnih prostora u iznosu od 3 milijuna kuna (2019. godina: 3 milijuna kuna);
– otpis/smanjenje obveza u iznosu od 113 milijuna kuna (2019. godina: 15 milijuna kuna);
– naplata starih potraživanja u iznosu od 5 milijuna kuna (2019. godina: 3 milijuna kuna).

Na EBIT maržu značajno utječu jednokratne stavke od restrukturiranja (rezerviranja, vrijednosna usklađenja, dobici od smanjenja obveza, ostali dobici i/ili gubici). U prvih devet mjeseci 2020. godine ostvaren je dobitak od restrukturiranja u iznosu od 132 milijuna kuna (2019. godina: 9 milijuna kuna).

U prvih devet mjeseci 2020. godine smanjen je gubitak iz operativnog poslovanja. EBIT marža prije jednokratnih usklađenja je negativna te iznosi 9 milijuna kuna, što predstavlja poboljšanje u odnosu na isto razdoblje 2019. godine za iznos od 2 milijuna kuna.

Uslijed povećanja neto prihoda od tečajnih razlika i smanjenja kamatnih rashoda, rezultat iz financijskih prihoda/rashoda u prvih devet mjeseci 2020. godine je za šest milijuna kuna veći od istog razdoblja 2019. godine. Povećanje neto prihoda od tečajnih razlika posljedica je činjenice da je najznačajnija imovina Grupe (Arena Zagreb) denominirana u eurima. Manji kamatni rashodi izravna su posljedica procesa financijskog restrukturiranja, odnosno smanjenja zaduženosti.

Porezni rashodi u 2020. godini iznose 34 milijuna kuna, a uzrokovani su transakcijom kupnje obveznica.

Financijski prihodi u 2020. godini iznose 52 milijuna kuna (2019. godina: 38 milijuna kuna) i sastoje se od:
– zakupa Arene Zagreb u iznosu od 34 milijuna kuna, uslijed primjene MSFI-jeva (2019. godina: 34 milijuna kuna);
– tečajnih razlika u iznosu od 18 milijuna kuna (2019. godina: 4 milijuna kuna).

Financijski rashodi u 2020. godini iznose 37 milijuna kuna (2019. godina: 29 milijuna kuna) i sastoje se od:
– kamata po osnovi obveza iz predstečajne nagodbe u iznosu od 19 milijuna kuna (2019. godina: 21 milijun kuna);
– kamata na bankovne kredite u iznosu od 3 milijuna kuna (2019. godina: 4 milijuna kuna);
– tečajnih razlika i ostalih kamata u iznosu od 15 milijuna kuna (2019. godina: 4 milijuna kuna).

Neto financijski dug na dan 30. rujna 2020. godine iznosi 351 milijun kuna (31. 12. 2019. godine: 475 milijuna kuna). Tijekom prvog kvartala 2020. godine podmirena je obveza iz predstečajne nagodbe – PIK instrument. U skladu s odredbama predstečajne nagodbe, vjerovniku PIK instrumenta u vlasništvo su prenesene preostale neprodane nekretnine u sklopu poslovno – stambenog kompleksa Dvori Lapad u Dubrovniku. Nominalna vrijednost podmirene financijske obveze na dan transakcije iznosila je 25 milijuna kuna, dok je knjigovodstvena vrijednost iznosila 17 milijuna kuna.







https://www.seebiz.eu/tvrtke/ingra-znatno-bolji-rezultat-nego-lani/244171/” data-layout=”box_count” data-action=”like” data-show-faces=”true”>
Tagovi: Ingraposlovni rezultatiArena ZagrebDvori Lapad








po ovome ispadne da im ostane čisto 15 milja razlike prihodi-rashodi od Arene i još smanjili obveze za 115 mil pa će biti manje za kamate


pa da ništa ne rade to je oko 1.5 kn po dionici


dividenda 1 kn iduće god.?

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

BVPS 14,63Kn…

Nevjerojatno koliko živosti i pozitivnih stvari rade ljudi koji su došli na tron firme.

Da, 1 kuna iduće godine.Ali ne dividenda nego cijena. Taj dug iz Sfrj se odavno znalo da će bit otpisan. Sami su napisali da ne utječe na dobit. Prelijevanje iz šupljega u prazno.

A da bit će 1 kn a uprava se nakrcavala po 6.….

dionicar, 01.11.2020. u 14:49

A da bit će 1 kn a uprava se nakrcavala po 6.….

majstore, predsjednik uprave kupio je prije x godina 10.000 komada Ingre po nekih 18 kn pa je cijena kasnije pala na svega par kuna. što ti to govori?

Da to sam i htio napisati. Ja sam onda isto kupio prve Ingrine dionice. A onaj direktor koji je prodao dionice Transadria po 2500 kn a one otišle na 12500 pa se onda žalio Hanfi… Nisu oni svemogući.

@hrvalin: da ali kad je to bilo…

New Report

Close