INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Smiješno je to prozirno drukanje, prihodi od Arene su zagarantirani i Ingra ih lijepo ubire i ubirat će ih još desetljećima.

A kad počnu dobivati i nove poslove vidjet ćemo gdje će cijena.

A sad je tek na 0,5 booka, što nema kod nijednog građevinara.

Zahuktava se posao na obnovi!!! 🙂

Neka loša vijest ili je samo onako pala vrijednost za 20tak%?

...

Laki34, 29.10.2020. u 13:56

Neka loša vijest ili je samo onako pala vrijednost za 20tak%?

Treba i past malo da se dokupi jeftinije…nastane panika medu malima i onda sa  cijene  6.90kn drhtave rucice prodaju za 6.00kn 😀

Što je najgore sutra je petak kad Ameri znaju najviše roknuti. Možda je Biden predsjednik…

Netko je na više dionica prosuo po bidu samo da sruši cijenu i izazove paniku.

Sreća za kupce jer su mogli kupiti više od kunu jeftinije, a baš je tad Fima imala prekid pa se nije uspjelo trgovati, šteta.

A sad kad se bid krene puniti, ode nazad preko 7,5 u par poteza.

Ovaj pad nema veze sa vjerovanjem u budućnost ove firme.

Kao što sam prije pisao, u ovom trenutku nije dobro biti u equity-u.  Velika je neizvjesnost, a iz samog toga velika je panika. Investitori bježe u keš.

Tko misli da je ovo gotovo, taj se nije opekao na burzi. Svaka škola se plaća. Nadam se da vas neće previše opržiti.

Hrvatska definitivno ide u lockdown, nemojmo se zavaravati.

Dead cat bounce

 

Ja čekam bolja vremena…

forumas., 29.10.2020. u 15:31

Netko je na više dionica prosuo po bidu samo da sruši cijenu i izazove paniku.

Sreća za kupce jer su mogli kupiti više od kunu jeftinije, a baš je tad Fima imala prekid pa se nije uspjelo trgovati, šteta.

A sad kad se bid krene puniti, ode nazad preko 7,5 u par poteza.

Nemojte se zavaravati. Ovaj tko je prodao ima sigurno insajderske informacije. Ili je sam procijenio da će dionica pasti. I tko kaže da se opet neće istresti, ovaj put možda do 6,00.

Ovo mi je najbolje sa insajderskim info… Ovo sto pisete se zove percepcija. Vi gledate iz pozicije u kojoj ocito nemate dionice i zelite kupiti ali ne po ovim za Vas visokim cijenama,nego zelite da ide nize. Isto tako se moze gledati ocima imatelja dionica i sjetit se sta je zadnji puta bilo kada je dionica pala ispod 3kn,poletila je na 9.40. Tko je tada imao insajderske info pa prodavao jeftino? Tko kaze da sada nakon ovoga ne ide na 12-15? Ako i dode do “lockdowna” građevina je jedini pokretac i gradevina ide dalje,kao i planirani projekti jer se jedino na to moze i osloniti. Vidjeli smo tko je najvise nastradao u lockdownu,a gradevina nije sigurno i nece.

Upravo tako, građevinski sektor će u sljedećem razdoblju biti zvijezda na Zse.

A kod Ingre znamo tko je sve ušao unutra u velikim količinama, upravo svi oni s “insajderskim” informacijama, tako da bi bilo pametno slijediti ih dok se još nudi ovako jeftino.

Jer cijena je prema svemu već trebala biti dvoznamenkasta, i samo je vjerujem pitanje kad će to i postati.

Ajmo ovako

hoću li imati za jesti ?(da, tako je trenutno ozbiljna situacija u Hrvatskoj)

ili

građevina ima svijetlu budućnost?

Take a wild guess za što će se ljudi odlučiti.

Zaboravi na logiku kad zavladaju primarni nagoni…

 

Želim jeftinije kupiti? U ovom trenutku samo želim keš u rukama. Kao i većina pametnih investitora.

Dragi Bog zna kako će ovo završiti. Sad imati pozicije je kao da si stavio na rulet.

Postoji vrijeme kad imaš pozicije i postoji vrijeme kad trebaš biti na klupi. Sad je definitivno vrijeme za biti na klupi.

 

fenix, 29.10.2020. u 18:12

Ovo mi je najbolje sa insajderskim info… Ovo sto pisete se zove percepcija. Vi gledate iz pozicije u kojoj ocito nemate dionice i zelite kupiti ali ne po ovim za Vas visokim cijenama,nego zelite da ide nize. Isto tako se moze gledati ocima imatelja dionica i sjetit se sta je zadnji puta bilo kada je dionica pala ispod 3kn,poletila je na 9.40. Tko je tada imao insajderske info pa prodavao jeftino? Tko kaze da sada nakon ovoga ne ide na 12-15? Ako i dode do “lockdowna” građevina je jedini pokretac i gradevina ide dalje,kao i planirani projekti jer se jedino na to moze i osloniti. Vidjeli smo tko je najvise nastradao u lockdownu,a gradevina nije sigurno i nece.

 

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/578

buysell, 29.10.2020. u 20:11

Ajmo ovako

hoću li imati za jesti ?(da, tako je trenutno ozbiljna situacija u Hrvatskoj)

ili

građevina ima svijetlu budućnost?

Take a wild guess za što će se ljudi odlučiti.

Zaboravi na logiku kad zavladaju primarni nagoni…

 

Želim jeftinije kupiti? U ovom trenutku samo želim keš u rukama. Kao i većina pametnih investitora.

Dragi Bog zna kako će ovo završiti. Sad imati pozicije je kao da si stavio na rulet.

Postoji vrijeme kad imaš pozicije i postoji vrijeme kad trebaš biti na klupi. Sad je definitivno vrijeme za biti na klupi.

 

 





fenix, 29.10.2020. u 18:12



 

Ovo mi je najbolje sa insajderskim info… Ovo sto pisete se zove percepcija. Vi gledate iz pozicije u kojoj ocito nemate dionice i zelite kupiti ali ne po ovim za Vas visokim cijenama,nego zelite da ide nize. Isto tako se moze gledati ocima imatelja dionica i sjetit se sta je zadnji puta bilo kada je dionica pala ispod 3kn,poletila je na 9.40. Tko je tada imao insajderske info pa prodavao jeftino? Tko kaze da sada nakon ovoga ne ide na 12-15? Ako i dode do “lockdowna” građevina je jedini pokretac i gradevina ide dalje,kao i planirani projekti jer se jedino na to moze i osloniti. Vidjeli smo tko je najvise nastradao u lockdownu,a gradevina nije sigurno i nece.

 



 

 

Ili ulažeš,pa u kratkom vremenu zaradiš dvostruko,trostruko… ima i takvih nagona. Ali u jednom ste u pravu,ovakve prodaje se i dešavaju kada ljudi ulažu sve,a ne neki extra money i uvijek je toga bilo i biti će. I jedno pitanje,kako to da dijelite savjete samo na Ingri,a govorite kao generalno? Ja dolazim do zaključka da širite paniku kako bi jeftinije kupili. Kako će se novac,lanac,krug,zavrtiti ako ne kroz građevinu koji je pokretač gospodarstva?

buysell, 29.10.2020. u 20:11

Ajmo ovako

hoću li imati za jesti ?(da, tako je trenutno ozbiljna situacija u Hrvatskoj)

ili

građevina ima svijetlu budućnost?

Take a wild guess za što će se ljudi odlučiti.

Zaboravi na logiku kad zavladaju primarni nagoni…

 

Želim jeftinije kupiti? U ovom trenutku samo želim keš u rukama. Kao i većina pametnih investitora.

Dragi Bog zna kako će ovo završiti. Sad imati pozicije je kao da si stavio na rulet.

Postoji vrijeme kad imaš pozicije i postoji vrijeme kad trebaš biti na klupi. Sad je definitivno vrijeme za biti na klupi.

 

 





fenix, 29.10.2020. u 18:12



 

Ovo mi je najbolje sa insajderskim info… Ovo sto pisete se zove percepcija. Vi gledate iz pozicije u kojoj ocito nemate dionice i zelite kupiti ali ne po ovim za Vas visokim cijenama,nego zelite da ide nize. Isto tako se moze gledati ocima imatelja dionica i sjetit se sta je zadnji puta bilo kada je dionica pala ispod 3kn,poletila je na 9.40. Tko je tada imao insajderske info pa prodavao jeftino? Tko kaze da sada nakon ovoga ne ide na 12-15? Ako i dode do “lockdowna” građevina je jedini pokretac i gradevina ide dalje,kao i planirani projekti jer se jedino na to moze i osloniti. Vidjeli smo tko je najvise nastradao u lockdownu,a gradevina nije sigurno i nece.

 



 

 

Da..donekle se mogu slozit da je situacija neizvjesna. Ali te price “kes je majka”, te su price pricali pojedinci i na onim cijenama u Ozujku..pa nemoj kupovat Atpl po 100 i nesto..Rivp na 18..bice to i 80 i 12..majstori se krcali..a gdje su sad?! Pola ljudi ovdje nema na forumu. Tako da, pustite to kes je majka..ni ja ni vi ne znamo kad ce gore.

Sto se tice gradjevinara jedno je sigurno, a to je i da su ingra i dlkv i igh napravili jako velike pomake u poslovanju, zaduzenosti itd..a sta ce biti dalje, vidjetcemo..ja mislim ok

Zašto komentiram u Ingri?

Zato što sam u Ingru ušao nakon prvog vala Korone i tu sam počeo komentirati. Nikakvih namjera nemam. U mojim komentarima ćete uvjek vidjeti objektivnost.

To i odgovara i na Vaše dugo pitanje. Ušao sam u Ingru nakon što se situacija raščistila nakon prvog vala (barem donekle) i izgledalo je da smo završili s tim.

Međutim ponovo se događa isto. Da li mislim da će Ingra imati dobru budućnost? Da, ako se stvari poslože, a pod tim mislim: prvo da ova neizvjesna situacija barem krene na bolje, da Uprava dogovori poslove s Gradom (I tu je sad malo Bandić počeo plesati, referiram se s odnose s Vladom, a znamo da Vlada daje 60% novaca za obnovu- po meni loš potez u ovom trenutku), ostali projekti dobrodošli, ali svi znamo da je posao obnove ono na što svi ciljamo.

Ono što apolutno neću napraviti je to da ću ulaziti u Ingru kad smo na samom početku drugog vala gdje nitko nema pojma što će se dogoditi. Kad pogledam risk-reward i poučen dugogodišnjim iskustvom, smatram da sad nije pravi trenutak za ulazak.

Da mogu shortati, ja bih bio sklon sad shortati.

 

fenix, 30.10.2020. u 09:42

 





buysell, 29.10.2020. u 20:11



 

Ajmo ovako

hoću li imati za jesti ?(da, tako je trenutno ozbiljna situacija u Hrvatskoj)

ili

građevina ima svijetlu budućnost?

Take a wild guess za što će se ljudi odlučiti.

Zaboravi na logiku kad zavladaju primarni nagoni…

 

Želim jeftinije kupiti? U ovom trenutku samo želim keš u rukama. Kao i većina pametnih investitora.

Dragi Bog zna kako će ovo završiti. Sad imati pozicije je kao da si stavio na rulet.

Postoji vrijeme kad imaš pozicije i postoji vrijeme kad trebaš biti na klupi. Sad je definitivno vrijeme za biti na klupi.

 

 





fenix, 29.10.2020. u 18:12



 

 

Ovo mi je najbolje sa insajderskim info… Ovo sto pisete se zove percepcija. Vi gledate iz pozicije u kojoj ocito nemate dionice i zelite kupiti ali ne po ovim za Vas visokim cijenama,nego zelite da ide nize. Isto tako se moze gledati ocima imatelja dionica i sjetit se sta je zadnji puta bilo kada je dionica pala ispod 3kn,poletila je na 9.40. Tko je tada imao insajderske info pa prodavao jeftino? Tko kaze da sada nakon ovoga ne ide na 12-15? Ako i dode do “lockdowna” građevina je jedini pokretac i gradevina ide dalje,kao i planirani projekti jer se jedino na to moze i osloniti. Vidjeli smo tko je najvise nastradao u lockdownu,a gradevina nije sigurno i nece.

 

 



 

 

 



 

Ili ulažeš,pa u kratkom vremenu zaradiš dvostruko,trostruko… ima i takvih nagona. Ali u jednom ste u pravu,ovakve prodaje se i dešavaju kada ljudi ulažu sve,a ne neki extra money i uvijek je toga bilo i biti će. I jedno pitanje,kako to da dijelite savjete samo na Ingri,a govorite kao generalno? Ja dolazim do zaključka da širite paniku kako bi jeftinije kupili. Kako će se novac,lanac,krug,zavrtiti ako ne kroz građevinu koji je pokretač gospodarstva?

 

New Report

Close