INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ValueWalk
Da, što je u skladu sa ostvarenim prometom u tom periodu. Od 1.8. do 31.12. promet dionicama Ingre je na razini od cca 1,5 Mkn. Malo, jako malo…

Zanimljivo je doduše da je u isto vrijeme ostvaren približno isti promet s obveznicama Laništa…

Čini mi se to jako slabo, s obzirom na sve najave i optimizam koji vlada i na forumu i koji pokušavaju iz firme prodati očekivao bi da se ti najveći i njima bliski puno više podebljavaju.

Nameće se zaključak da im refinaciranje koje se ovdje spominje baš i ne napreduje, inače bi valjda kupovali. A u tom slučaju obveznica neće vrijediti puno više od nule.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Kolega ValueWalk, obveznice su od Laništa, a Lanište nema teoretske šanse da ode u stečaj. Ingra možda, Lanište nemoguće…
Neke informacije koje imam je da su dignuli novi kredit, ali čekam da nas uprava obavijesti o tome. U protivnom ćemo tek vidjeti u godišnjem izvješću, a do tada životarenje.

Ne bi se baš složio s obzirom da nakon PSN Lanište financira sve Ingrine obveze? Raščlanite si malo postojeće kredite pa ćete vidjeti i da gotovo sve odlazi na veliki BKS i da za ostalo niti nemaju novaca pa je pitanje kako će se provesti ove godine. A za novi krediti koji spominjete, koju imaju slobodnu imovinu za staviti kao kolateral? Zar im i to nije sve založeno prilikom PSN?

Nije mi cilj provokacija da se razumijemo. Koliko vidim pratite priču a ovo što ste naveli za promjene u vlasničkoj strukturi mi je neugodno iznenađenje, ukoliko od ovih velikih nitko nije spreman za izgradnju značajnije pozicije ispada da su se samo svi išli grebati za NO i par tisuća mjesečno, odnosno očuvanje radnih mjesta za što primaju jako fine plaće.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

nije valjda da netko sumnja u to da neće dobiti refinanciranje kredita?u uvjetima najveće likvidnosti banaka u povijesti,i uz izračun da će za Arenu u narednih 17 godina dobiti 1000 000 000 kn..pa koji je kolateraL IMALA INGRA KADA SU DOBIJALI TE KREDITE KOJI SAD DOLAZE NA NAPLATU?tada su bili u neto dugu malo ispod milijardu kuna,sada su na neto dugu od 474 milje kuna..treba samo zbrojit 2 i 2..obveznica je postojana na 30..netko skuplja cijelo vrijeme i zasad ništa ne diže..samo gricka i lagano odmara,..

Jos jedna sanacija procelja:

https://eojn.nn.hr/SPIN/APPLICATION/IPN/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?id=3544366

obnova fasade par zgrada,to je nebitno..bitno je to koliko je ova firma zanimljiva ppd u?

Hoce li se ovo cudo ikada pokrenuti?
U kojoj su fazi sudski sporovi oko Alzira?

Neka mali dioničari prodaju svije dionice pa budete vidjeli kako se pokreće na bolje. Siguran sam da bi u roku pola godine buknila na 15+

Imali li netko podatak koliko izvjesni gosp. Dubravko Kos i Jozo Čaleta posjeduju dionica INGRE.


Imali li netko podatak koliko izvjesni gosp. Dubravko Kos i Jozo Čaleta posjeduju dionica INGRE.

Prvi malo drugi ništa.

Hvala na odgovoru. Pozz

Nikad manje transparentnosti, nikakvih info o stanju u firmi.. Čini se da je sa starom upravom otišla i INGRA. Za mene je vrijeme za izlazak, ali kupnje nema, tako da nemoš’ ni prodat. Čak je i forumašima postala nezanimljiva!


Nikad manje transparentnosti, nikakvih info o stanju u firmi.. Čini se da je sa starom upravom otišla i INGRA. Za mene je vrijeme za izlazak, ali kupnje nema, tako da nemoš' ni prodat. Čak je i forumašima postala nezanimljiva!

Prosirila se uprava, puno obecanja i stvarno do sada….
jedno veliko nista. Nadam se da ce nas razuvjeriti u ovoj godini.


Nikad manje transparentnosti, nikakvih info o stanju u firmi.. Čini se da je sa starom upravom otišla i INGRA. Za mene je vrijeme za izlazak, ali kupnje nema, tako da nemoš' ni prodat. Čak je i forumašima postala nezanimljiva!

Samo vi stavite svoje dionice na prodaju po 3.80-3.90kn, pojavit ce se kupci….

New Report

Close