INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

80 000 komada u plusu 52,60%
[/quote]

kao što sam rekao. Moj gubitak, moja stvar. Čestitam svima koji su se usrećili…ne znam hoće li ikada više ingra nešto ozbiljno raditi, perspektiva nikakva, ali dobro…Sve u svemu, ne očekujem ništa dramatično na godišnjoj

bitdefender i dalje mi ne da otvoriti službenu korporativnu stranicu ovog našeg preduzeća! “The page you are trying to access contains malware” I tako mjesecima… Ovdje baš ne cveta cveće

Ovdje u samom vrhu imate dvije ekipe sasvim različitih pogleda na budućnost firme. Jedna ekipa bi nešto i radila ali je u manjini a druga ekipa već godinama opstruira iznutra bilo kakav novi posao i jedini im je cilj prvi u mjesecu i da u ladovini dočekaju mirovinu. Nažalost zadnjih godina pobjeđuje ta druga ekipa jer je brojnija a ima uvid u ugovore i natječaje i radi na tome da ništa ne radi.
E sad pojavila se i treća ekipa koja želi obije ove prve ekipe poslati u vječna lovišta preglasavanjem na skupštini. Jedino mi još nisu jasni motivi te treće ekipe i njihov interes u tome. Logično se nameće samo jedno – budući prihodi od Arene bez kredita. Dugoročno ali isplativo. Ako uspiju posmjenjivati i na kraju pootpuštati svu tu bagru koja tamo besposličari i troši “krv” firme, onda su na konju. Sretno im što se mene tiče!

“INGRA, dioničko društvo za izgradnju investicijskih objekata, uvoz, izvoz i zastupstva” – ma daj? zapravo dioničko društvo za najam nekretnine. Smiješno

1. KRSTANOVIĆ LANA 667.809 4,93%
2. OPPENHEIM BAREŠIĆ ANJA 644.000 4,75%
3. BULJUBAŠIĆ JUROSLAV 467.800 3,45%
4. TROMONT D.O.O. 319.970 2,36%
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 314.906 2,32%
6. CROATIA BANKA D.D. 297.251 2,19% +2146
7. HERCEG FRANJO 231.295 1,71%
8. INHOUSE GROUP D.O.O. 227.237 1,68%
9. SEDLAR JOSIP 208.120 1,54%
10. ELEKTROPROJEKT D.D. 207.450 1,53%

Poštovani svi, virtualni ratnici
Čemu panika oko budućnosti INGRA dd, ako ne srljaju nema ni rizika, ako se gradonačelniku Bandiću i tzv. njegovoj struju sviđa Ingra, zašto ne, nije,,Miki” nikada klao tele zbog šnicle, pogotovo zlatno, po meni to je dodatni motiv gospodinu Oppenheimu i njegovoj struji ići u realizaciju projekta sa kinezima za prugu Zagreb -Rijeka, objavljeno je kako je u Dubrovniku na summitu potpisan MoU, Ingra je brand kako god to bilo sada skromno u odnosu na ranije godine. Mene osobno više brine samopromocija ljudi kao gospodin Buljubašić i Kos. Nedavno u kafiću blizu Ingre, preko leđa čujem komentare nekolicine ,,ingraša” (starijih, bivših, sadašnjih, a možda sve troje) na intervju g. Buljbašića, zaključak komentara: jedno govori, drugo misli, treće radi..meni sa strane to je vrlo indikativno. Kos??? otkud mu pravo govoriti kako on jedini ima dionice u NO, ima barem deset sposobnijih od njega za obavljanje tog posla i što je napravio za one koji su dali punomoć, osim što je otvorio turnir za pljuvanje po trenutnom gazdi uprave, spomenuli su još nešto, kao ovi pljuvači koji su prema javno dostupnim podatcima prodali pola svojih dionica ili ih ,,gube ” od strane banke.S obzirom na poziciju koju sam zauzimao ne mogu Vam baš precizno dati zaključak debate jer ju nisam ni poslušao do kraja.Po meni obje strane trebale bi imati ugodna iznenađenja za nas manje dioničare te bi zbog toga trebalo doći na skupštinu 30.08 i odlučiti o sudbini svojih uloga.Za kraj isprika svima koji se uplašiše kako će zakasniti sa prijavom na skupštinu, rok je do 23.08. , a ne kako sam prethodno napisao 13.08.


Poštovani svi, virtualni ratnici
Čemu panika oko budućnosti INGRA dd, ako ne srljaju nema ni rizika, ako se gradonačelniku Bandiću i tzv. njegovoj struju sviđa Ingra, zašto ne, nije,,Miki" nikada klao tele zbog šnicle, pogotovo zlatno, po meni to je dodatni motiv gospodinu Oppenheimu i njegovoj struji ići u realizaciju projekta sa kinezima za prugu Zagreb -Rijeka, objavljeno je kako je u Dubrovniku na summitu potpisan MoU, Ingra je brand kako god to bilo sada skromno u odnosu na ranije godine. Mene osobno više brine samopromocija ljudi kao gospodin Buljubašić i Kos. Nedavno u kafiću blizu Ingre, preko leđa čujem komentare nekolicine ,,ingraša" (starijih, bivših, sadašnjih, a možda sve troje) na intervju g. Buljbašića, zaključak komentara: jedno govori, drugo misli, treće radi..meni sa strane to je vrlo indikativno. Kos??? otkud mu pravo govoriti kako on jedini ima dionice u NO, ima barem deset sposobnijih od njega za obavljanje tog posla i što je napravio za one koji su dali punomoć, osim što je otvorio turnir za pljuvanje po trenutnom gazdi uprave, spomenuli su još nešto, kao ovi pljuvači koji su prema javno dostupnim podatcima prodali pola svojih dionica ili ih ,,gube " od strane banke.S obzirom na poziciju koju sam zauzimao ne mogu Vam baš precizno dati zaključak debate jer ju nisam ni poslušao do kraja.Po meni obje strane trebale bi imati ugodna iznenađenja za nas manje dioničare te bi zbog toga trebalo doći na skupštinu 30.08 i odlučiti o sudbini svojih uloga.Za kraj isprika svima koji se uplašiše kako će zakasniti sa prijavom na skupštinu, rok je do 23.08. , a ne kako sam prethodno napisao 13.08.

Tko je na kraju? Banderas? Buljubasic? Buljubasic i Banderas? Po meni bi najbolje bilo da su Banderas i Donald Trump pa da INGRA gradi zid između USA i Mexico…

Kako točno mislite da kompanija koja ne može dobiti garanciju banke za pokos pored neke ceste u dalmatinskoj zagori ugovori gradnju pruge Zagreb – Rijeka??? Ovo je forum ali treba zadržati dozu ozbiljnosti. Inače, kada bi Banderas podržao bilo koga tko upravlja INGROM po meni, isključimo li osobne političke preferencije, to može biti samo dobro po kompaniju i dioničare…


Poštovani svi, virtualni ratnici
Čemu panika oko budućnosti INGRA dd, ako ne srljaju nema ni rizika, ako se gradonačelniku Bandiću i tzv. njegovoj struju sviđa Ingra, zašto ne, nije,,Miki" nikada klao tele zbog šnicle, pogotovo zlatno, po meni to je dodatni motiv gospodinu Oppenheimu i njegovoj struji ići u realizaciju projekta sa kinezima za prugu Zagreb -Rijeka, objavljeno je kako je u Dubrovniku na summitu potpisan MoU, Ingra je brand kako god to bilo sada skromno u odnosu na ranije godine. Mene osobno više brine samopromocija ljudi kao gospodin Buljubašić i Kos. Nedavno u kafiću blizu Ingre, preko leđa čujem komentare nekolicine ,,ingraša" (starijih, bivših, sadašnjih, a možda sve troje) na intervju g. Buljbašića, zaključak komentara: jedno govori, drugo misli, treće radi..meni sa strane to je vrlo indikativno. Kos??? otkud mu pravo govoriti kako on jedini ima dionice u NO, ima barem deset sposobnijih od njega za obavljanje tog posla i što je napravio za one koji su dali punomoć, osim što je otvorio turnir za pljuvanje po trenutnom gazdi uprave, spomenuli su još nešto, kao ovi pljuvači koji su prema javno dostupnim podatcima prodali pola svojih dionica ili ih ,,gube " od strane banke.S obzirom na poziciju koju sam zauzimao ne mogu Vam baš precizno dati zaključak debate jer ju nisam ni poslušao do kraja.Po meni obje strane trebale bi imati ugodna iznenađenja za nas manje dioničare te bi zbog toga trebalo doći na skupštinu 30.08 i odlučiti o sudbini svojih uloga.Za kraj isprika svima koji se uplašiše kako će zakasniti sa prijavom na skupštinu, rok je do 23.08. , a ne kako sam prethodno napisao 13.08.

Ingra je prvenstveno u takvoj situaciji što sjedite po kafićima umjesto da radite, a plaćica ide. Nešto sitno. Baš me zanima koliko je uopće plaća našeg predsjednika- onako- netto. Mogli bi ga to priupitati na skupštini. Baš me zanima hoće li nam reći. Ipak je to silni trud koji ulaže. Kad smo već kod poslova zna li netko je li završen onaj zadnji veliki projekt pokosa na Žaboriću? Trebat će nam reference za prugu Zagreb Rijeka. A to što vam je Kos fetiš za prozivanje najbolje govori da čovjek radi svoj posao -moje povjerenje je opravdao, a očekujem i više. Žulja vas taj kamenčić -valjda ga niste uspjeli staviti u svoj žep ko kakav žetončić kao što su valjda neke druge poznate ličnosti u Nadzornom odboru.

Ajmo sad malo ozbiljno. Ingraši pratite li vi forum tehnike? i općenito što se tamo događa? Kinezi si osiguravaju i operativnu kompaniju za igranku u RH. Gdje je tu Ingra? ‘Njeguje’ svoj brend u kafićima i na druženjima. Trenutna perspektiva ove tvrtke je nikakva, osim ako se nešto dramatično ne promijeni (ja mislim da neće, ali eto). Opijeva ekipica prodaje i dalje priče da će Ingra ‘povezivati i okupljati’ hrvatsku građevinsku industriju? Koju to točno? I ono što nije propalo ne želi imati posla s ingrom jer su ih izvarali. Pogledajte malo velike projekte po Hrvatskoj i koje velike kompanije se prijavljuju na njih. Kakva Ingra i pruge, nemojte se rugati…

Jeste li ikada vidjeli reklamu za Lamborghini?
Ne, jer ljudi koji si ga mogu priuštiti sigurno ne sjede ispred televizije (citaj ovog foruma), nego rade! Tako je i u ovom slucaju! Vjerujem da sadašnja uprava dobro zna šta radi, kao što je znala kad se slagala ova vrhunska PSN (tada su ptičice bile u gnijezdu), ali sigurno neće piskarati po ovom forumu! Jedna od rijetkih građevinara koja ipak nije isparila preko noći, nego već godinama živi i vraća svoj dug..


Jeste li ikada vidjeli reklamu za Lamborghini?
Ne, jer ljudi koji si ga mogu priuštiti sigurno ne sjede ispred televizije (citaj ovog foruma), nego rade! Tako je i u ovom slucaju! Vjerujem da sadašnja uprava dobro zna šta radi, kao što je znala kad se slagala ova vrhunska PSN (tada su ptičice bile u gnijezdu), ali sigurno neće piskarati po ovom forumu! Jedna od rijetkih građevinara koja ipak nije isparila preko noći, nego već godinama živi i vraća svoj dug..

slažem se s vama da je ovo vrhunska PSN, slažem se i s vama da se dug vraća, al ne mogu se složiti da se ovo može nazvati životom. Bar ne za nas male dioničare. Ako gledamo na naše ulaganje u Ingru ovo je životarenje i isčekivanje iz godine u godinu i tako godinama. U izvješćima nam se stalno nešto “obećava” eto bit će posla samo što nije, a realnost je sasvim drukčija.
neka me netko ispravi, ali ja ne vidim ni jedan ozbiljniji posao već 5 godina pa i duže.

inače kad smo kod poslova da li netko zna što je sa ovim ugovorenim poslom -obavijest je bila 29.11.2012, poslije ništa o tome u izvješćima i obavjestima
https://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/fbZl6cEHczuSMgMFmUNRdQ==.pdf

rok dospijeća PIK instrumenata je bio 31.12.2018 -što je s time. I dalje ta obveza stoji. Kako će se riješiti -nisu mali novci -otkuda?
banke evidentno ne doživljavaju Ingru više ozbiljno, potencijalni partneri izvođači također. Sanjati o velikim projektima poput željeznica je i sanjati da će s ovom perspektivom biti moguće kupiti taj Lamborghini koji spominjete.
Pitam se ako je sve tako bajno zašto to i mi dioničari ne osjetimo -nekakva dividendica bi dobro došla.

Perice Perice

Pa ko se to nama javlja, ima na ovom forumu još starih igrača i zna Se ko je ko


Jeste li ikada vidjeli reklamu za Lamborghini?
Ne, jer ljudi koji si ga mogu priuštiti sigurno ne sjede ispred televizije (citaj ovog foruma), nego rade! Tako je i u ovom slucaju! Vjerujem da sadašnja uprava dobro zna šta radi, kao što je znala kad se slagala ova vrhunska PSN (tada su ptičice bile u gnijezdu), ali sigurno neće piskarati po ovom forumu! Jedna od rijetkih građevinara koja ipak nije isparila preko noći, nego već godinama živi i vraća svoj dug..

Čuj ovo! Živi i vraća dug! Dobar vic!
A što Vi imate od toga što oni žive, ne rade, jedu materiju i vraćaju dug? Punih skoro 10 godina cijena dionice se vrti oko prosječno 3,50. Halo!, 10 godina s mjesta se pomakli nisu. Pa da ste svoju lovu dali nekom uz kamatu 2% godišnje bili bi ste bogatiji. A da ne pričam o svima onima koji su ovo kupovali u padu od 40 kuna do 2,5 kune. Koliko se tu milijuna spalilo, a oni i dalje džabalebare, žive i vraćaju bankama dug s kamatom. Valjda je to svrha postojanja ove firme.

Ja mozda imam dionice koje sam kupio po zadovoljavajucoj cijeni. PSN odrađena vrhunski, kao što ste već naveli dionica je stabilna dugi niz godina, a dividenda i povratak na 40-50-90kn, mozda neki trenutno jednostavno imaju prevelika ocekivanja od dionice u PSN. Oni koji ulažu u dionice moraju biti svjesni rizika koji to nosi. Nekima je mozda bolje da oroci novac ili kupi dva bagera i radi iskope po ipsilonu ili peljescu,zarada je veca nego na ingri, a sudeci po kompetencijama uspjeh zagarantiran! Po meni je firma dobro poslozena, za sada stabilna i s trenutnom upravom ima perspektivu.

Upravo to, živi i posluje s dobiti bez da išta radi, a sad zamislimo kad dobiju koji veći posao što će biti s dobiti??!!
Sad su niske cijene u tim poslovima već na izmaku, i sad bi trebali početi raditi (s lijepom dobiti).

New Report

Close