INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poštovani svi, virtualni ratnici
Imam nešto đure, ingre i još koju dionicu tvrtke istog ili sličnog interesa, pratim burzu dvije godine. Odlučio sam podijeliti svoja zapažanja iz fokusa matične tvrtke čijih dionica imam najviše, odnosno dosadilo mi čitati pseudonim gluposti. U Ingri se nešto bitno dešava..pola ljudi piše iza ,,nickova” i vjerojatno su iz same ingre plasiraju dezinformacije za račun klana kojem pripadaju. Znači uskoro 30.09.ćemo nazočiti u velikom broju skupštini dioničara jer nešto se bitno dešava i treba prisustvovati kada nam je omogućeno, a prije toga naslušati ćemo se pričica o revanšizmu, uhljebništvu i svega u ponudi iz močvare.Kolega iz Đure reče kako je velika strana korporacija odlučila nakon obavljenih razgovora u Končaru, Brodosplitu i Đuri (traže projekte po Hrvatskoj) nastaviti suradnju u Hrvatskoj sa Ingrom, fokus je na nastaviti. Javnim pogovorom po Brodu priča se o posjeti predstavnika tvrtke INGRA Lučkoj kapetaniji glede preuzimanja projekata i zemljišta tvrtke CRODUX, ispalo točno. Crodux odradio i kupnju i koncesije zemljišta za projekt interesantan investitoru. Nakon toga tišina.Ponoviti ću kako se nešto bitno dešava u INGRI i bez obzira kako nas kvalificirali veliki i moćni dioničari kao i imatelji obveznica prijavite svoj dolazak na skupštinu rok je 13.08., briga nas za sukob klanova, ali nemojmo si dozvoliti da nas kvazi predstavnici,, Udruge malih dioničara” preveslaju. Sutra prekosutra kada uhvatim vremena iznijeti ću činjenice koje će vas zainteresirati za Skupštinu, lijep pozdrav svim novim forumašima na temu oko INGRE. Dobra tvrtka čim je interes za dionicom velik, a cijena ide kao EKG zbog špekulanata koji na kraju dana kupoprodajom jedne-dvije dionice po smiješnoj cijeni stvaraju paniku kako bi navukli male dioničare na prodaju po niskoj cijeni.Temeljni kapital po dionici Ingre iznosi 10 kn, razmisli te malo….

Unazad dvije godine je doslo do prilicnog preslagivanja. Ja sam “micro” dionicar ali ne bi me nakon ovoga iznenadilo da sam oko 13X mjesta. Glasovi na skupstini ce izglela biti poravnati, a vremena za prevagu je premalo barem sto se tice kupnje… dakle ovdje se radi kome ce se udruga prikloniti, ili se mozda varam. Netko ima uzrecicu od nasih forumasa “ne bi bilo”!

Hvala! Razumijem. Dakle mali dioničari se moraju udružiti i doći na skupštinu društva kako bi povećali svoje izglede da zarade po svojim dionicama. Jasno. Hvala!!!!



Bolje bi bilo povećati nadzorni odbor za još 6 članova ili 12. Ovo liči na uhljebe… pa kažu ovdje ljudi da ima drugih koji imaju dionica više od ovijeh novih, pa kako onda i oni nemaju zahtjeva za novim članstvom u nadzornom odboru?

negleda se tko ima više dionica pojedinačno, već tko ima više na hrpi….
[/quote]

Javno dostupni podaci koji govore nešto o procesu dobivanja poslova a tiču se tvrtke na koju se kladim, premješteni su u Forum koji se odnosi na građevinski sektor.

Vaša poruka (Triba malo pripazit, postoje uredi čije objave nešto govore:
http://predsjednica.hr/objava/1/1/24 [predsjednica.hr] …) je iz teme
INGR (Ingra d.d.) [poslovni.hr]
premještena u temu
Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba [poslovni.hr]

Obzirom da je ovo Forum koji se odnosi na Ingra dionice, stvarno me zanima koja su iskustva glede tvrtke, javno dostupni podaci su iscrpni. Poslovi se ne dobivaju preko noći ali novi poslovi mijenjaju
sudbinu tvrtke.

Hvala!

https://vijesti.hrt.hr/529323/deset-ponuda-za-zeljeznicku-prugu-krizevci-koprivnica-drzavna-granica

Vidljivo je običnim ali detaljnijim Internet istraživanjem da g. Opi kako ga ovdje neki nazivaju, slijedi jedan dulji proces dobivanja posla, zaključio sam na osnovu praćenja javno dostupnih podataka da će prije ili kasnije bit posla.

Ingra d.d. izgleda da je neupitno povezana sa radom g. Oppenheima.

Mišljenja?

http://predsjednica.hr/objava/1/1/2468

Ako me oči ne varaju, na slici sa puno ljudi, osoba na strani gostiju, kineskih predstavnika, na kraju stola jest kako pomorci nazivaju Navigator. Zar to nije osoba iz Ingre?

A daljnjim internet istraživanjima, tribalo je malo više vremena i nekoliko različitih browsera, vidljivo je da postoji najveća kineska korporacija koja se bavi željeznicama koja ima sestrinske tvrtke te ujedno ima i dokumentiranih dogovora između različitih velikih kineskih korporacija i njihovog nastupa na tržištima. Zajedno uče, pojedinačno nastupaju ali idu preko provjerenih lokalnih kanala.

Znači cijela gungula na nivou Nadzornog Odbora je što? Čemu promjene NO kada se konačno nazire posao i onda kvalitetan posao.

Liči pomalo na hrvatski jal, neupitni mudrac globalnog iskustva nabacio loptu golgeteru Oppenheimu, a onda netko drugi misli prisvojiti zasluge?

Dali je to takav scenario ili ako nije, koji je scenario?

Da, stvarno, ako nije smisao poslovanja, onda jedino može biti scenario rasprodaje obiteljskog srebra.
Arena u Zagrebu je bolja nego ova ovdje, Spaladium ali koliko sam sazna problem je u Gradu Zagrebu
koji slabo upravlja – nikako punio tu Arenu.

Kada pogledamo NO tvrtke, te usporedimo javno dostupne podatke, tko je sa kime u partnerstvu, vidljivo je da u NO ima vrhunski odvjetnik, sposoban. Maltene Wall Street – volio bi imat takvoga uz sebe ako bi ikada imao para da preuzimam tvrtku, ali ne vidim koji smisao isti ima ako je namjera poslovati.

Tako da brain1 postavlja valjano pitanje. Ako je Arena glavna nagrada, kako će se to odvrtiti i dali to znači da će naše dionice postati skroz bezvrijedne ili će nam netko ponuditi recimo 10 Kuna po dionici?

Hvala!!!


Naveli ste teske optuzbe u svom osvrtu. Mozemo li znati tocno kako ste zamislili da ce navedena skupina ostatak vrijednosti Arene pretvoriti u svoju direktnu dobit? Hvala!


Tokom 2017 i 2018e godine, kreirane su realne poslovne prilike u suradnji i kroz direktne korporativne kanale sa nekoliko velikih medjunarodnih korporacija kao i sa sto se kaze, pojedincima velike netto vrijednosti. Tokom istog perioda, cijelo vrijeme su navedene aktivnosti sabotirane od strane interesnih skupina unutar tvrtke koje ne zanima ikakvo poslovanje a ujedno u smislu bilo kakvih ambicija taj isti kadar nikome nije potreban.

Predsjednik uprave te svega nekoliko (3-4) djelatnika tvrtke su ti koji su interni motori pokusaja vracanja tvrtke u poslovni zivot dok je opozicija koju slobodno mozemo nazvati "Flintstone interest group" izdasno brojnija. Kada se u drugoj polovici 2018e konacno pokazalo da je tvrtka blizu stvarnog novog poslovnog uspjeha, tada su Flintsones krenuli u finale.

Finale je jednostavno. Tvrtka ce biti ugasena a ostatak vrijednosti Arene pretvoren u direktnu dobit Flinstone interesne grupe.

Zapoceti i u toku projekti posto uvijek ovise i o vanjskim cimbenicima (kojima je do rada a ne do spekulacija i uhljebnistva) tako da ce se neki od tih projekata i materijalizirati no nikakvih razgovora sa nekom novom upravom tvrtke nece biti jer su to dva totalno nekompatibilna svijeta.

Standardni obrazac "Hostile Takeovera"se desio, niposto mastovit, dapace cijelo vrijeme vrlo vidljiv.

Ujedno, nesto sto nitko ne mari ali cesto "misle" / nikoga, niti jednu korporaciju, niti jednog potencijalnog stvarnog investitora NE ZANIMAJU likovi, filozofije i poslovni modeli Flintstone interesne grupe.

Kao sto je Republika Hrvatska i dalje na glasu kao ABC zemlja, dakle Anything But Croatia glede investicija i poslovanja, tako i Flintsones ne fasciniraju nikoga.

Time ukoliko nema nekih promjena (koje su sabotirane, dakle mogle bi se ponoviti samo nitko nece ponavljati pricu kako bi bio sabotiran) od Ingre ce ostati samo neka uspomena u dalekoj proslosti.

A mali dionicari pasivni kako jesu, eto, mogu citati Poslovni dnevnik.


[/quote]

Ako ste ikada radili analizu ove kompanije onda biste trebali znati da su njezini cash flow od Arene Zagreb iskorišten u PSN za podmirenje dugovanja te da kompanija neće vidjeti taj novac do 2031. godine (narednih 12 godina)… Mislim da nije moguće unovčiti Arenu Zagreb prije toga roka tako da nikakva prodaja ovdje nije opcija.

Vezano uz ovaj prijedlog ako pogledate prethodnu analizu na koju sam naišao zaključak koji iz nje izvlaćim je da ovi ljudi koji sada traže proširenje nadzornog nisu u proteklih dvije godine kupovali ovu dionicu njezina cijena bi bila 0,1 kn jer ju očito apsolutno nitko drugi osim njih nije kupovao.

I još jedna stvar, ne razumijem iz čega zaključujete da je prijedlog usmjeren protiv predsjednika uprave? Traži se proširenje nadzornog koji koliko vidim sada broji 5 članova za dodatna 3 člana i smanjenje naknade nakon čega bi trošak za kompaniju bio manji nego sto je sada kada je u nadzornom odboru 5 članova. Svakom normalnom i nepristranom to znači bolju kontrolu uz manji trošak što je svakako pozitivno.

Vidim da je opet živo forumu, a stanje u kompaniji je smiješno. Smiješno za sve, osim nas malih dioničara. Ovdje više ni špekulanti neće… Ingra mi je svojedobno bila uvod u svijet dionica, ali i šamarčina koja me je koštala lijepih novaca i živaca, a što je najgore još uvijek boli. Pogotovo kad čitam ove nove ‘analize’ i fantomske poslove…Ima čak malo simbolike u današnjem datumu – simbol je 10 (gl)jadnih godina – 10.08.2009. dionica Ingre je bila 39,00 kn, dok je danas 3,9…nitko kriv za to, nitko odgovoran

http://www.poslovni.hr/forum/tema/oppenheim-ingra-ce-2009-imati-prihod-iznad-milijarde-kuna-objavljeno-25072007-2631

kad se sjetim, suza krene


Vidim da je opet živo forumu, a stanje u kompaniji je smiješno. Smiješno za sve, osim nas malih dioničara. Ovdje više ni špekulanti neće… Ingra mi je svojedobno bila uvod u svijet dionica, ali i šamarčina koja me je koštala lijepih novaca i živaca, a što je najgore još uvijek boli. Pogotovo kad čitam ove nove 'analize' i fantomske poslove…Ima čak malo simbolike u današnjem datumu – simbol je 10 (gl)jadnih godina – 10.08.2009. dionica Ingre je bila 39,00 kn, dok je danas 3,9…nitko kriv za to, nitko odgovoran

lijepo složeno…. no isto tako realno stanje da 70% sadašnjih dioničara nikada nebi imala dionice da nije pala cijena….. neki su u plusu po 50-60%…..



Vidim da je opet živo forumu, a stanje u kompaniji je smiješno. Smiješno za sve, osim nas malih dioničara. Ovdje više ni špekulanti neće… Ingra mi je svojedobno bila uvod u svijet dionica, ali i šamarčina koja me je koštala lijepih novaca i živaca, a što je najgore još uvijek boli. Pogotovo kad čitam ove nove 'analize' i fantomske poslove…Ima čak malo simbolike u današnjem datumu – simbol je 10 (gl)jadnih godina – 10.08.2009. dionica Ingre je bila 39,00 kn, dok je danas 3,9…nitko kriv za to, nitko odgovoran

lijepo složeno…. no isto tako realno stanje da 70% sadašnjih dioničara nikada nebi imala dionice da nije pala cijena….. neki su u plusu po 50-60%…..
[/quote]
Neki su u plusu 50-60%

Ma neki su i u šumi. Netko je u plusu, netko je poput mene zalegao (moja stvar, naravno)…ali činjenica je da ima restorana u zagrebu koji trenutno imaju više prihoda od Ingre. Da ne govorimo o transparentnosti prema dioničarima i kvaliteti upravljanja. Još od ‘starih’ vremena ovaj forum je valjda bio jedini izvor (dez)’informacija’ za nas male…Sad pred skupštinu opet.


Ma neki su i u šumi. Netko je u plusu, netko je poput mene zalegao (moja stvar, naravno)…ali činjenica je da ima restorana u zagrebu koji trenutno imaju više prihoda od Ingre. Da ne govorimo o transparentnosti prema dioničarima i kvaliteti upravljanja. Još od 'starih' vremena ovaj forum je valjda bio jedini izvor (dez)'informacija' za nas male…Sad pred skupštinu opet.

U sridu!!!

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!

lijepo složeno…. no isto tako realno stanje da 70% sadašnjih dioničara nikada nebi imala dionice da nije pala cijena….. neki su u plusu po 50-60%…..
[/quote]
Neki su u plusu 50-60%
[/quote]

80 000 komada u plusu 52,60%

New Report

Close