INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


gledam izvještaj,da nije bilo rezerviranja i poslovnih rashoda zbog Alžira oko 24 milijuna to bi bilo po dionici mizernih 1,77,stvarno žalosno,na što je spala..

Vidjet će mo pravu bilancu u idućem tromjesječju nakon prebijanja sa Tehnikom i eventualnog vraćanja rerzervacija na početni položaj. Ovaj puta nisam prodao nakon obavijesti o Alžiru jer sam smatrao da u polugodišnjem FI neće knjižiti te rezervacije. Ali dobro su me nasadili, a među prvima sam pročitao obavijest na ZSE-u i bilo je bida i vremena do 4 kune da se istrese 15-20 tisuća komada bez problema. U prvi mah sam oklijevao a onda Je Ivana istresla svoje i potopila cijenu do 3,5x. Tko mi je kriv kad oklijevam, moglo se laganice kasnije dokupiti najmanje 2 tisuće komada više za iste pare. Šmrc, šmrc!

Kupac ili više njih za dionice INGRE očigledno postoji, što je dobro pa i znakovito. Cijena se je stabilizirala do čekanja novih vijesti koje vjerojatno neće biti prije 09 mjeseca ili tek na izvještaju za Q3.



gledam izvještaj,da nije bilo rezerviranja i poslovnih rashoda zbog Alžira oko 24 milijuna to bi bilo po dionici mizernih 1,77,stvarno žalosno,na što je spala..

Vidjet će mo pravu bilancu u idućem tromjesječju nakon prebijanja sa Tehnikom i eventualnog vraćanja rerzervacija na početni položaj. Ovaj puta nisam prodao nakon obavijesti o Alžiru jer sam smatrao da u polugodišnjem FI neće knjižiti te rezervacije. Ali dobro su me nasadili, a među prvima sam pročitao obavijest na ZSE-u i bilo je bida i vremena do 4 kune da se istrese 15-20 tisuća komada bez problema. U prvi mah sam oklijevao a onda Je Ivana istresla svoje i potopila cijenu do 3,5x. Tko mi je kriv kad oklijevam, moglo se laganice kasnije dokupiti najmanje 2 tisuće komada više za iste pare. Šmrc, šmrc!
[/quote]

Ako vam je do prodaje slobodno stavite na 4.10 da vidimo koliko ce te trebat cekat da vas netko ne poklopi…

Sad je kasno za prodaju. Kažem samo da sam propustio priliku prodati po prosjeku 4,30 i sutradan kupiti po prosjeku 3,60 – 3,70 što je bilo očigledno da će pasti na tu cijenu nakon što je vijest postala opće poznata. Jednostavno sam smatrao da će odmah iza vijesti o Alžiru objaviti i polugodišnje izvješće gdje neće biti knjižene rezervacije pa će to amortizirati pad zbog Alžira. Međutim oni su to knjižili i sutradan je potop bio očekivan ali već kasno za prodaju jer su mnogi navalili na lupanje po bidu.

Sve ovdje trgovano preko 4 kune je špekulantsko napucavanje cijene radi lakšeg iskrcaja u slučaju da se time motivira naslagivanje bida. Slično kao i na Tehnici u proboju preko 40 kuna. Nema zaista niti jednog drugog razloga, s obzirom na cijelu situaciju, da ovo netko plaća preko 3,50 kuna (ako i toliko). Možemo si samo misliti kakvo će biti slijedeće FI. Sama Arena neće moći sve apetite pokriti. Neveselo.

Da se nije desio Alžir Ingrino polugodišnje izvješće bi bilo jedna od ljepših priča ZSE-a.
Pošto je ispalo tako kako je slijedi nam daljnje mrcvarenje trgovanja do eventualno nekih novih boljih vijesti koje ovdje već godinama nisu objavljene. Protekom svake nove godine imaš dojam da padaš na sve lošije prijevozno sredstvo. Tako smo 2007 jahali prvoklasnog trkaćeg konja, pa smo pali na ponija, pa na kljuse, pa na mulu, pa na magarca, a nakon gubitka Alžira trenutno jašemo kozu. 🙂
Problem je i taj što to cijelo vrijeme uprava ima plaće kao u vrijeme dok se jahao trkaći konj. Njihov životni standard nije patio svo to vrijeme jer muzu Arenu punim, bolje rečeno pojačanim kapacitetom.

Ingra… macka sa 9 zivota! Evo kako Igor gleda na raskid ugovora, obveze investitora i Tehnike. Naravno da Ingra nije kriva… a HBOR za koga oni navijaju, nije mi bilo jasno-uzas

“Nismo krivi za predstečaj Tehnike”


Davno sam tvrdio da je ovo dionica koja granici s okultnim. Nema nicega, posla, samo sudovi, natezanja, a kao Feniks uvijek nekako ispliva i ide dalje. Doduse svaki put na nizoj razini.
Pokazalo se da je najbolje ne imati nikakvu operativu, samo upravna zgrada i ekonomicni cicung moze potrajati dugo.

haha, ingru može objasniti ekonomska znanost jedino u nekoj od Mišakovih emisija , zajedno sa rba i mekdonaldsom
međutim , ingra nije propala…u proteklih 10 godina…onda i neće, analitički, realno

ali, jedna stvar me zanima:

smije li npr. ACI isto cijepati dionice ko ingra 2008.g. ?

kopao sam po arhivi ingr-r-a na zse.hr i nisam pojma imao za taj događaj u… 7 8 2008 kad je od jedne dionice ingre napravljeno 150 po cjeni od cca. 230kn

Što nebi cros-r-a ili aci-r-a mogli isto napraviti umjesto da čekaju da se srozaju ko igh?

Igor Oppenheim: Otvoreno je jedino potraživanje Ingre od Tehnike u iznosu od 5,6 milijuna eura s PDV-om za primljeni, a neodrađeni avans. Vaš link …

Prema podacima FINA-e otprilike se uspije naplatiti malo više od 50 % duga u predstečajnoj nagodbi… Znači u trećem kvartalu kada ćemo vidjeti ovo potraživanje bi Ingra trebala imati lijepu dobit…biti će zanimljivo vidjeti Q3 financijsko izvješće do tada lagano mrcvarenje. Vaš link …

Čitam intervju i mogu reći” e moj Igore, ako je sve istina pa ovi iz Tehnike su te toliko puta preveslali, a ti i dalje s njima… Držim fige da Ingra to uspije naplatiti, ali takvo ponašanje je skroz nesavjesno prema dioničarima… Da je firma samo njegova to nije problem… Mada i tada mora raditi samo u interesu firme…


Čitam intervju i mogu reći" e moj Igore, ako je sve istina pa ovi iz Tehnike su te toliko puta preveslali, a ti i dalje s njima… Držim fige da Ingra to uspije naplatiti, ali takvo ponašanje je skroz nesavjesno prema dioničarima… Da je firma samo njegova to nije problem… Mada i tada mora raditi samo u interesu firme…

tehnika je njega preveslala? a ne možda ingra tehniku kad im je uvalila taj posao koji nisu mogli sami realizirati?
nego, do prije par dana ingra je tvrdila da je ugovor za bolnicu u alžiru nezakonito raskinut i da su jamstva bez razloga aktivirana, a sad ispada da je realizirano samo 15% posla u alžiru?!? znači razlozi su i te kako postojali!

Konjkw
Po 400 kn su bile dionice kad je bio stock split 1:150. Inače 1 dionica je bila i 65000 kn. U trenutku stock splita 60000 kn. Par dana su bile i oko 440 kn nakon splita.

“Nismo krivi za predstečaj Tehnike”


Po svemu sudeći Ingri nije došlo neočekivano ovo jednostrano raskidanje ugovora. Vjerujem da su nešto slično naslućivali jer bez obzira što je jednim dijelom i investitor kriv i vjerovatno nije i sam ispoštovao neke dijelove ugovora nitko neće tolerirati da mu nešto gradiš a gradilište mjesecima prazno. Tehnika je izvođač i tu nema dileme da nisu bili sposobni da se organiziraju jer su već doma u Hrvatskoj na koljenima bili. Ovo im je samo poslužilo za cuclanje kakvog takvog keša u nastojanju da u Hrvatskoj počepe rupe. Drugi problem im je taj što ni u HR nisu uspijevali poslovatzi sa plusom pa se padalo u sve veću nelikvidnost. A nelikvidnost na duže staze ubije i daleko jače firme.
Prošlo je ovo daleko bezbolnije za Ingru nego što sam očekivao prije par godina jer sam još tada pisao da će im Alžirci sjesti za vrat i tražiti penale. Alžirci su napravili grešku što su Ingri potpisali dodatni ugovor o produženju radova na 14 mjeseci i to će im se na kraju nakon mnogo sudovanja zasigurno obiti o glavu.
Ostavite Alžir nek sudovi odrađuju nego fatajte se Kinezima za skute to Vam je jedina šansa da nešto u budućnosti dodatno zaradite pored Arene.

Amarananab, slažem se u potpunosti…


Konjkw
Po 400 kn su bile dionice kad je bio stock split 1:150. Inače 1 dionica je bila i 65000 kn. U trenutku stock splita 60000 kn. Par dana su bile i oko 440 kn nakon splita.

Ok, cijena je bila takva, pa je urađen što kažeš , stock split , i sad ta dionica se guši i davi na tjednim kolebanjima +/- <1%...ali idalje me zanima što ( , bolje pitati možda, kako !? )od takvog događaja spašava inu aci, Croatia osiguranje. Ili jamnicu...meni djeluju nerentabilne i zaštićene ko popularni Rojsovi ' lički međedi' na razini na kojoj jesu kao što je i bio slučaj sa Ingra dotad

Držim fige za Alžir, to je školski primjer eksproprijacije i rizika breachinga , a tehnika očito se bori protiv vlastite dijagnoze i pravi kolateralne štete partnerima ko ingra i zagorje tehnobeton

New Report

Close