INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Je li tko zna zbog cega je doslo do jednostranog raskida ugovora:?

uprava ingre kaze da su izvedeni radovi:
-betoniranje, zidanje, žbukanje, glazure, kanalizacija

zapocelo se sa:
ugradnja vanjske al. stolarije (fasade) klimatizacija

Meni izgleda da nedovrseno nema veze sa core businesom Tehnike (građevina), odnosno kooperanti (klima , stolarija) ocito ne vjeruju u naplatu od Tehnike.

Da sam investitor vjerojatno bih trazio raskid ugovora od izvođaća koji ima bar 3-4 ruke do stvarnog izvođaća (kooperant kooperantovog kooperanta)..

U nedostatku radnika sve je teze nac kooperanta kojeg ces naguzit za placanje jedno godinu dana.

Inzenjering firme u svijetu imaju 15-20 zaposlenika, a ingra 90.

Ovih 90 iscuclat ce ostatke Arene, a neki posao gdje mogu zaradit inženjiranjem za njih su “cloud” s obzirom da ni inženjera više nemaju, bar je tako Openhaimer rekao lani, odnosno inženjeri nisu problem jer ih ima u IGH a kao ni tamo nema posla.

Kako neki kolega rece od uprave treba trazit: otpuštanje trutova i podjela djela tih para (sto ostane nakon vjerovnika PSN) dionicarima.:

Moguci nasljednik ne moze dobit posla od Bandića, a žena predsjednica uprave holdinga, ili se ceka odlazak Openhaimera 2020.

Smrdi, smrdi uzasno smrdi

I ja sam dioničar Ingre ali ovaj puta je ona kriva .
Došlo je isključivo do raskida zbog Ingre koja se tamo ponašala kao šerif i nije sve ove godine radila ništa što je trebala kao nositelj radova , krenimo od projekta koji je napola projektiran ( kao da su praktikanti to radili ) , nikad nisu zauzeli svoj stav " Stanimo sa poslom pa kad nam platite idemo radit dalje " nego idemo pa bude investotor platio pa tako par mjeseci . Dođe nova godina pa kao sef se ne otvara i ne isplaćuje do 4 mjeseca ništa. Očito Ingra nekome u cijelom procesu nije dala " pinku " i došlo je to toga ( ima se argumenata na to ) , Tehnika je tu nažalost u većim problemima jer je Tehnika ta koja je dala garancije a ne Ingra . Tehnika je tu kooperant Ingri. A pošto je Ingra sa davanjem garancija jednaka = 0 bodova sve je jasno.
Radovi koji su izvedeni su :
Betonska konstrukcija 100%
Okoliš 65 %
Zidarski radovi : 95 %
Obrtnički radovi % 30 %
Liftovi ako se ne varam su 3 ugrađeni
Izolacija na krovu na 70 %
Stolarija je na 80 %
Sa slikama bih to možda bilo sve jasnije .
Dakle u ovom procesu investitor je zabranio podugovaranje pa nema jedan kooperant pa 3 ispod njega.
Prijatelj mi je na tom projektu više od par godina ….. Probati ću dobiti par slika pa će sve biti jasnije.
[/quote]

THX

pa ko će imat posla s njima, svaki posao završava na sudu. bilo bi im bolje odvjetnički ured otvorit,

Dok jedni pametuju da se razumiju u branšu i pametuju da ne valja, drugi koji "pojma nemaju" zarađuju na rastu. logika burze.

Svaka čast, vijesti iz prve tj druge ruke.
Čisto da ekipa koja piše o nekakvim dividendima i uzljetanju na 10 kuna prestane navlačit ljude sa neistinama.
Jel sad jasnije da ingra ne treba radit jer većinskog dioničara nije briga ama baš za ništa.
100 mil kuna je sjelo 2007 i adio.



Je li tko zna zbog cega je doslo do jednostranog raskida ugovora:?

uprava ingre kaze da su izvedeni radovi:
-betoniranje, zidanje, žbukanje, glazure, kanalizacija

zapocelo se sa:
ugradnja vanjske al. stolarije (fasade) klimatizacija

Meni izgleda da nedovrseno nema veze sa core businesom Tehnike (građevina), odnosno kooperanti (klima , stolarija) ocito ne vjeruju u naplatu od Tehnike.

Da sam investitor vjerojatno bih trazio raskid ugovora od izvođaća koji ima bar 3-4 ruke do stvarnog izvođaća (kooperant kooperantovog kooperanta)..

U nedostatku radnika sve je teze nac kooperanta kojeg ces naguzit za placanje jedno godinu dana.

Inzenjering firme u svijetu imaju 15-20 zaposlenika, a ingra 90.

Ovih 90 iscuclat ce ostatke Arene, a neki posao gdje mogu zaradit inženjiranjem za njih su “cloud” s obzirom da ni inženjera više nemaju, bar je tako Openhaimer rekao lani, odnosno inženjeri nisu problem jer ih ima u IGH a kao ni tamo nema posla.

Kako neki kolega rece od uprave treba trazit: otpuštanje trutova i podjela djela tih para (sto ostane nakon vjerovnika PSN) dionicarima.:

Moguci nasljednik ne moze dobit posla od Bandića, a žena predsjednica uprave holdinga, ili se ceka odlazak Openhaimera 2020.

Smrdi, smrdi uzasno smrdi

I ja sam dioničar Ingre ali ovaj puta je ona kriva .
Došlo je isključivo do raskida zbog Ingre koja se tamo ponašala kao šerif i nije sve ove godine radila ništa što je trebala kao nositelj radova , krenimo od projekta koji je napola projektiran ( kao da su praktikanti to radili ) , nikad nisu zauzeli svoj stav " Stanimo sa poslom pa kad nam platite idemo radit dalje " nego idemo pa bude investotor platio pa tako par mjeseci . Dođe nova godina pa kao sef se ne otvara i ne isplaćuje do 4 mjeseca ništa. Očito Ingra nekome u cijelom procesu nije dala " pinku " i došlo je to toga ( ima se argumenata na to ) , Tehnika je tu nažalost u većim problemima jer je Tehnika ta koja je dala garancije a ne Ingra . Tehnika je tu kooperant Ingri. A pošto je Ingra sa davanjem garancija jednaka = 0 bodova sve je jasno.
Radovi koji su izvedeni su :
Betonska konstrukcija 100%
Okoliš 65 %
Zidarski radovi : 95 %
Obrtnički radovi % 30 %
Liftovi ako se ne varam su 3 ugrađeni
Izolacija na krovu na 70 %
Stolarija je na 80 %
Sa slikama bih to možda bilo sve jasnije .
Dakle u ovom procesu investitor je zabranio podugovaranje pa nema jedan kooperant pa 3 ispod njega.
Prijatelj mi je na tom projektu više od par godina ….. Probati ću dobiti par slika pa će sve biti jasnije.
[/quote]
zanimljivo je kad se pojavi novootvoreni nick, sa informacijama iz prve ruke -sve zna, Ingra je kriva

pa kad sve znate pojasnite nam ako je na ovom projektu Ingra po vama krivac što je krivac kod raskida ugovora kod drugih bolnica -izvođači su europske tvrtke -i kod svih projekata je došlo do raskida ugovora.
Činjenica je da je u razdoblju predstečajne nagodbe Ingra imala problema na tom projektu
Dakle ukoliko Ingra odnosno izvođač radova Tehnika nisu poštovali ugovorne obveze zašto je došlo do produljenja ugovora?
Produljeni ugovor je bio na snazi u trenutku raskida te su do tog trenutka ugovorne strane trebale ispoštovati ono što je potpisano.
Ako sve znate recite nam da li je Alžirski investitor ispoštovao u rokovima iz ugovora ono što je potpisao?
Recite nam što je u ubrazloženju raskida ugovora napisano.
Za Ingru konretno ovaj raskid ugovora po meni znači samo dobro, jer ukoliko imate s jedne strane problematičnog investitora koji ne ispunjava svoje obveze u roku, izvođača radova koji je u problemima onda je investitor napravio veliku uslugu Ingri ovim potezom, ali i nažalost doveo Tehniku u probleme. Vjerujem da će se Tehnika izvući iz ove situacije kroz predstečajnu nagodbu , ali to je bolan proces i pitanje je tko će od radnika ostati i čekati neizvjesnu sudbinu.

Na ovoj dionici non stop neke zavrzlame… Sve ide u prilog Ingre, a ništa se ne rješava, sve na čekanju( irački dug, projekt đakovo, sad ovo…)pitanje dokle…

Postaviti ću samo jedno pitanje. Dali imate negdje u novinama ili je to neki drugi investitor naveo negdje da je došlo do raskida na još ostalih 5 bolnica ? Špekulacije Ingre koja želi izvuči novac . Ne vjerujte svemu što piše u novinama to ste trebali do sada već naučiti . 😉


Na ovoj dionici non stop neke zavrzlame… Sve ide u prilog Ingre, a ništa se ne rješava, sve na čekanju( irački dug, projekt đakovo, sad ovo…)pitanje dokle…

Do 2036.

Nisi daleko od istine… Ha, ha

Ma baš bi volio da znam kome se zeza za kupit dvije dionice…

Davno sam tvrdio da je ovo dionica koja granici s okultnim. Nema nicega, posla, samo sudovi, natezanja, a kao Feniks uvijek nekako ispliva i ide dalje. Doduse svaki put na nizoj razini.
Pokazalo se da je najbolje ne imati nikakvu operativu, samo upravna zgrada i ekonomicni cicung moze potrajati dugo.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Prije nego što su ušli u posao sa Arenom i stanogradnjom bili su jako moćna firma.

Evo odlučio se na kupnju knjige dioničara nakon svih ovih nazovimo loših vijesti…i moram priznati da sam ostao poprilično iznenađen sa viđenim (3.8 vs sredina svibnja).
42 dioničara prodala sve svoje dionice => 165.581 dionice
65 je kupilo ili dokupilo dionice => 401.001 dionice
51 dioničar je smanji broj dionica => 173.663 dionice (od čega Šestan A. 72180, a znamo da on nije prodao nego prebacio na skrbnički)
U prvih 100 imamo četiri igrača koja su smanjila broj dionica od prije tri mjeseca (Ć.J. 14.000, Šestan Alojzioje 72.180, M.D. 20.335 i V.G. 2600), i 13 koji su povećali broj dionica u ukupnom iznosu od 301.106 dionice. Pojavila su tri skrbnička računa i to redno sa popriličnim brojem dionica, prva dva su na 100k+ dionica, treći je tek na 24 k. Pretpostavljam da kad se on napuni sa 100k+ ide slijedeći.

Sve u svemu zanimljivo zbivanja na Ingri, prije godine dana nije bilo skrbničkih računa i dioničarska struktura je bila poprilično razvodnjena…sada se broj dioničara iz mjeseca u mjesec smanjuje a pojavljuju se skrbnički računi…


Evo odlučio se na kupnju knjige dioničara nakon svih ovih nazovimo loših vijesti…i moram priznati da sam ostao poprilično iznenađen sa viđenim (3.8 vs sredina svibnja).
42 dioničara prodala sve svoje dionice => 165.581 dionice
65 je kupilo ili dokupilo dionice => 401.001 dionice
51 dioničar je smanji broj dionica => 173.663 dionice (od čega Šestan A. 72180, a znamo da on nije prodao nego prebacio na skrbnički)
U prvih 100 imamo četiri igrača koja su smanjila broj dionica od prije tri mjeseca (Ć.J. 14.000, Šestan Alojzioje 72.180, M.D. 20.335 i V.G. 2600), i 13 koji su povećali broj dionica u ukupnom iznosu od 301.106 dionice. Pojavila su tri skrbnička računa i to redno sa popriličnim brojem dionica, prva dva su na 100k+ dionica, treći je tek na 24 k. Pretpostavljam da kad se on napuni sa 100k+ ide slijedeći.

Sve u svemu zanimljivo zbivanja na Ingri, prije godine dana nije bilo skrbničkih računa i dioničarska struktura je bila poprilično razvodnjena…sada se broj dioničara iz mjeseca u mjesec smanjuje a pojavljuju se skrbnički računi…


Super informacije! Vrlo znacajne informacije! Nadam se da svi ti ne kupuju na pamet!

broj. 9 opet kupuje

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=INGR-R-A

gledam izvještaj,da nije bilo rezerviranja i poslovnih rashoda zbog Alžira oko 24 milijuna to bi bilo po dionici mizernih 1,77,stvarno žalosno,na što je spala..

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

New Report

Close