INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dionica nakon deblokade računa završila u minusu, eto to je taj učinak velikih TOPnika

današnji način trgovanja ingrom pokazuje da na ZSE više nema ulagača, ostale su samo burekđije koje kupe za neveliku lovu i onda to gledaju prodati 10% skuplje i zaraditi par svojih bureka, a ako uz to uleti i par jogurta, puna šaka brade i onda u novi radni dan i u nove radne pobjede za nove bureke.
sve skupa, jad i bijeda

Apsolutno se slazem.

Evo, bit ću potpuno iskreno. Kupio danas 17500 kom po 4,41. Uspio uvaljati 11500 po 4,64. U tom času izgledalo je super. Na zalost, ostalih 6000kom morao prodavati ispod kupovne cijene po 4,3-4,25.
Sve u svemu, pristojna zarada koja se ipak donekle istopila, ali za ovakav čisto hazarderski potez i moju kupovinu po suludo visokoj cijeni (po mojoj procjeni), moram i s time biti zadovoljan.






Firma je napokon preokrenula trend… Ulazak novih i ozbiljnih igraca u TOP 10 isto tako daje vjetar u ledja. Po meni, za jaci i ozbiljniji rast nedostaju dvije stvari:
1. Novi ozbiljan posao – istog vec duuuugo duuuugo nema
2. Konacno ubrzana realizacija projekta u Alziru – ugovorno gledano Ingra ovdje ima jos dosta za naplatiti cca. 45 milijuna eura

Potencijal velik, samo treba zapaliti masu jednom sibicom (npr. novim poslom). Bez te sibice rast nece biti niti velik niti dugorocan. Barem smo se toga nagledali zanjih 8-9 godina…

Naravno, jedan veći posao uduplao bi cijenu dionice, samo kad će ga konačno ugovoriti??
[/quote]

Gotovo je nevjerojatno da uz lobiste koje imaju u Upravi i NO-u oni nisu u stanju ugovoriti nekakav unosan posao u HR! Ulazak gospodina Buljubasica u TOP 10 meni osobno govori da nesto spremaju. Jednostavno je nenormalno da nemaju ambicija pored toliko ulaganja prije svega u turizam… Ova reklama i medijski prostor koji su dobili oko Arene mozda je smisljena promocija za "come back"…
[/quote]
Pa ne demantiraju šljaku oko Pelješkog, a zašto bi ugovorali nešto zbog prihoda, a da ima upitnu isplativost, meni je super ovo što su napravili s Arenom, a gotovo sve ostalo rade vani, očigledno im je tamo formirana ekipa i toga se drže.
[/quote]

Rade nesto vani? A sto to tocno? U Iraku nema vise posla zbog rata, u Makedoniji su kupili firmu koja je propala, u Bosni ih nema dugo dugo. Nesto prihoda prema FI-jevima ostvaruju iz Njemacke (5-10 milijuna kuna godisnje), plus Alzir na kojem rade iskljucivo manje projekte hidroelektrana plus ovaj veliki projekt koji je zapocet 2011. godine i tek je na 30-ak posto. Da skratim, godisnji prihodi iz vani su maksimalno 50ak milijuna kuna godisnje, sto je apsolutno premalo za 100 radnika koliko Ingra ima. Spasava ih Arena, te prihodi od iste. Na kraju krajeva cijeli PSN je temeljen na Areni… U RH osim pokosa Laz nisu dobili natjecaj 10ak godina… Slazem se da je bolje uopce ne raditi nego raditi s dumping cijenom, ali Ingra jednostavno mora ugovoriti ozbiljan posao ubrzo jer bez toga 100 radnika se ne moze hraniti sa trenutnim poslovnima… O nama dionicarima i porastu vrijednosti nase imovine bez novih ozbiljnih poslova nema ni govora… I to je realnost… Opi, Stipe, Stern i Buljo su na potezu! Volili ih ili ne, morate priznati da imena imaju tezinu.
[/quote]
http://zse.hr/userdocsimages/financ/INGR-fin2017-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Evo sve lijepo piše na početku ovog izvještaja, gdje kako i koliko

Ah šteta , ostao bez keša

Kupnja / prodaja 10 % razlike 🙂 likvidnost rastura

kako vas je netko navukao…klasicna navlakusa..hahaha

Misliš navukao na prodaju?


današnji način trgovanja ingrom pokazuje da na ZSE više nema ulagača, ostale su samo burekđije koje kupe za neveliku lovu i onda to gledaju prodati 10% skuplje i zaraditi par svojih bureka, a ako uz to uleti i par jogurta, puna šaka brade i onda u novi radni dan i u nove radne pobjede za nove bureke.
sve skupa, jad i bijeda

!0 % je jako puno , …

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/kineski-ambasador-iznenaden-razvojem-situacije-oko-peljeskog-mosta-strabag-se-zali-na-damping-pa-nasa-je-ponuda-iznad-cijene/6982905/
E moj Hu još ne znaš s kim sve imate posla u HR. Ovdje je teško i kokošinjac izgraditi bez da nekome ubodeš. Ovdje je jača “partija” i od Kineske, nikad se nisu ni skidali s vlasti samo oblik promijenili!


Apsolutno se slazem.

Evo, bit ću potpuno iskreno. Kupio danas 17500 kom po 4,41. Uspio uvaljati 11500 po 4,64. U tom času izgledalo je super. Na zalost, ostalih 6000kom morao prodavati ispod kupovne cijene po 4,3-4,25.
Sve u svemu, pristojna zarada koja se ipak donekle istopila, ali za ovakav čisto hazarderski potez i moju kupovinu po suludo visokoj cijeni (po mojoj procjeni), moram i s time biti zadovoljan.


Ja sam bio lakom , čekao sam na 20lipa više. 1/3 prometa na ingri danas je tvoja.
Al sad su papirići sigurno iz ruku trajdera otišli u ruke investitora.:))

Dok jedni pametuju da se razumiju u branšu i pametuju da ne valja, drugi koji "pojma nemaju" zarađuju na rastu. logika burze.


Misliš navukao na prodaju?
na kupnju cini mi se ipak..

Koliko je puta ovo otislo prema 5 pa palo ispod 4 čudo jedno. od 2011 sam u Ingri i tada sam ušao po 4.10 i drzim dionicu ko suho zlato, ostarih uz nju a nema para.
Strpljen spašen očito je izjava za nesto drugo

Gledajuci logicno tvrtke koje su u blokadi i velikom problemu cijena padne drasticno, otklanjanje te blokade cijena obicno poraste dosta medjutim to se ovdje nije dogodilo jer i sama cijena nije pala drasticno da bi imala razloga da se i vrati dosta, razlog je vjerovatno saznanje vecine da ce blokada biti rijesena te da je to samo takticna igra pa je onda reakcija i izostala.

S druge strane jedna tehnika je pala na kapitalizaciju 20 mil na temelju samo prica i fonda koji se iskrcavao s tim da nije ni bila u blokadi, dok je ingra ostala na kapitalizaciji od 50 mil u blokadi do zadnjeg dana iako uporedjujuci prihode, kapital jedne i druge je od 5-10 puta u korist tehnike, to su ogromne razlike, to su samo nekakvi paradoksi trgovanja dionicama u kojima naravno uvjek mozete naci opravdanje zbog cega.

Recimo ja ne znam puno o ingri, da bi saznao sta me zanima trebalo bi mi 10 dana neprestanog citanja, medjutim kada pogledam prihode, kapital, dugove i trenutnu kapitalizaciju ne nalazim razloga da trosim vrijeme 10 dana citajuci o ingri jer na prvu ne vidim podcjenjenost. Sta znaci da me netko mora nekim postom zainteresirat gdje vidi tu podcjenjenost, pretpostavljam da se tu zapravo samo radi uglavnom o areni i zaradi na njoj dugorocno ?

Ignore : renči


Koliko je puta ovo otislo prema 5 pa palo ispod 4 čudo jedno. od 2011 sam u Ingri i tada sam ušao po 4.10 i drzim dionicu ko suho zlato, ostarih uz nju a nema para.
Strpljen spašen očito je izjava za nesto drugo
Još ćemo se mi nagledati klackalica 3,5-4,5-3,5…. Burekmajstori zarade a mi gledamo i čudimo se.

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close