INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da bi se vijest o deblokadi računa proširila , treba dva . tri dana .

Kad bi ugovorili bilo koji jači posao otišli bi preko 10 kn, a onda bi se s obzirom na brojnost malih dioničara dogodilo to da uvjerljivo najgora dionica u sastavu Crobexa snažno povuče cijelu burzu.
Paradoksalno, ali istinito.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

malo me iznenadilo da danas nakon deblokade računa cijena dionice nije odletjela preko 5 kn? to dokazuje da na burzi baš i nema svježeg keša nego da preostale burekđije nešto moraju prodati da bi dobili keš za kupnju neke druge dionice

S400

I meni nisi jasan sa tim ponavljanjem kako ima puno dionica, to jednostavno nije bitno. Da ima 10 puta manje dionica cijena bi bila 10 puta veca ali bi i ti u tom slucaju imao 10 puta manje dionica na kraju bi imao istu vrijednust u kunama kao i sad..


Firma je napokon preokrenula trend… Ulazak novih i ozbiljnih igraca u TOP 10 isto tako daje vjetar u ledja. Po meni, za jaci i ozbiljniji rast nedostaju dvije stvari:
1. Novi ozbiljan posao – istog vec duuuugo duuuugo nema
2. Konacno ubrzana realizacija projekta u Alziru – ugovorno gledano Ingra ovdje ima jos dosta za naplatiti cca. 45 milijuna eura

Potencijal velik, samo treba zapaliti masu jednom sibicom (npr. novim poslom). Bez te sibice rast nece biti niti velik niti dugorocan. Barem smo se toga nagledali zanjih 8-9 godina…

Naravno, jedan veći posao uduplao bi cijenu dionice, samo kad će ga konačno ugovoriti??

Ignore: KressoM, delux

ne posluje li Ingra bolje kada ne radi neki veći posao, zar je nisu veliki poslovi i doveli u gubitke, treba na poslu nešto i zaraditi, a vidimo da upravo većina građevinara ima s tim problem, bolje mir, nego kao Viadukt, Konstruktor

ID Naziv Vrsta projekta Zemlja Godina
223 JZU Psihijatrijska bolnica Bardovci, Skopje Bolnice MAKEDONIJA u izgradnji
249 Brana TAGHARIST, isporuka, montaža i puštanje u probni rad hidromehaničke opreme Brane ALŽIR u izgradnji
254 Brana L’Ouldjet Mellegue, projektiranje, isporuka i montaža hidromehaničke opreme Brane ALŽIR u izgradnji
255 Brana Seklafa, projektiranje, isporuka, montaža i puštanje u rad hidromehaničke opreme Brane ALŽIR u izgradnji more
260 Sanacija odrona ŽABORIĆ, državna cesta DC8 Autoceste, ceste, tuneli HRVATSKA u izgradnji more
8



Firma je napokon preokrenula trend… Ulazak novih i ozbiljnih igraca u TOP 10 isto tako daje vjetar u ledja. Po meni, za jaci i ozbiljniji rast nedostaju dvije stvari:
1. Novi ozbiljan posao – istog vec duuuugo duuuugo nema
2. Konacno ubrzana realizacija projekta u Alziru – ugovorno gledano Ingra ovdje ima jos dosta za naplatiti cca. 45 milijuna eura

Potencijal velik, samo treba zapaliti masu jednom sibicom (npr. novim poslom). Bez te sibice rast nece biti niti velik niti dugorocan. Barem smo se toga nagledali zanjih 8-9 godina…

Naravno, jedan veći posao uduplao bi cijenu dionice, samo kad će ga konačno ugovoriti??
[/quote]

Gotovo je nevjerojatno da uz lobiste koje imaju u Upravi i NO-u oni nisu u stanju ugovoriti nekakav unosan posao u HR! Ulazak gospodina Buljubasica u TOP 10 meni osobno govori da nesto spremaju. Jednostavno je nenormalno da nemaju ambicija pored toliko ulaganja prije svega u turizam… Ova reklama i medijski prostor koji su dobili oko Arene mozda je smisljena promocija za “come back”…

ID Naziv Vrsta projekta Zemlja Godina
223 JZU Psihijatrijska bolnica Bardovci, Skopje Bolnice MAKEDONIJA u izgradnji
249 Brana TAGHARIST, isporuka, montaža i puštanje u probni rad hidromehaničke opreme Brane ALŽIR u izgradnji
254 Brana L'Ouldjet Mellegue, projektiranje, isporuka i montaža hidromehaničke opreme Brane ALŽIR u izgradnji
255 Brana Seklafa, projektiranje, isporuka, montaža i puštanje u rad hidromehaničke opreme Brane ALŽIR u izgradnji more
260 Sanacija odrona ŽABORIĆ, državna cesta DC8 Autoceste, ceste, tuneli HRVATSKA u izgradnji more
8

Pričamo o velikim novim nedavno (zadnje 3 godine) ugovorenim poslovima, ovo je već sto puta prožvakano.

Ignore: KressoM, delux




Firma je napokon preokrenula trend… Ulazak novih i ozbiljnih igraca u TOP 10 isto tako daje vjetar u ledja. Po meni, za jaci i ozbiljniji rast nedostaju dvije stvari:
1. Novi ozbiljan posao – istog vec duuuugo duuuugo nema
2. Konacno ubrzana realizacija projekta u Alziru – ugovorno gledano Ingra ovdje ima jos dosta za naplatiti cca. 45 milijuna eura

Potencijal velik, samo treba zapaliti masu jednom sibicom (npr. novim poslom). Bez te sibice rast nece biti niti velik niti dugorocan. Barem smo se toga nagledali zanjih 8-9 godina…

Naravno, jedan veći posao uduplao bi cijenu dionice, samo kad će ga konačno ugovoriti??
[/quote]

Gotovo je nevjerojatno da uz lobiste koje imaju u Upravi i NO-u oni nisu u stanju ugovoriti nekakav unosan posao u HR! Ulazak gospodina Buljubasica u TOP 10 meni osobno govori da nesto spremaju. Jednostavno je nenormalno da nemaju ambicija pored toliko ulaganja prije svega u turizam… Ova reklama i medijski prostor koji su dobili oko Arene mozda je smisljena promocija za "come back"…
[/quote]
Pa ne demantiraju šljaku oko Pelješkog, a zašto bi ugovorali nešto zbog prihoda, a da ima upitnu isplativost, meni je super ovo što su napravili s Arenom, a gotovo sve ostalo rade vani, očigledno im je tamo formirana ekipa i toga se drže.





Firma je napokon preokrenula trend… Ulazak novih i ozbiljnih igraca u TOP 10 isto tako daje vjetar u ledja. Po meni, za jaci i ozbiljniji rast nedostaju dvije stvari:
1. Novi ozbiljan posao – istog vec duuuugo duuuugo nema
2. Konacno ubrzana realizacija projekta u Alziru – ugovorno gledano Ingra ovdje ima jos dosta za naplatiti cca. 45 milijuna eura

Potencijal velik, samo treba zapaliti masu jednom sibicom (npr. novim poslom). Bez te sibice rast nece biti niti velik niti dugorocan. Barem smo se toga nagledali zanjih 8-9 godina…

Naravno, jedan veći posao uduplao bi cijenu dionice, samo kad će ga konačno ugovoriti??
[/quote]

Gotovo je nevjerojatno da uz lobiste koje imaju u Upravi i NO-u oni nisu u stanju ugovoriti nekakav unosan posao u HR! Ulazak gospodina Buljubasica u TOP 10 meni osobno govori da nesto spremaju. Jednostavno je nenormalno da nemaju ambicija pored toliko ulaganja prije svega u turizam… Ova reklama i medijski prostor koji su dobili oko Arene mozda je smisljena promocija za "come back"…
[/quote]
Pa ne demantiraju šljaku oko Pelješkog, a zašto bi ugovorali nešto zbog prihoda, a da ima upitnu isplativost, meni je super ovo što su napravili s Arenom, a gotovo sve ostalo rade vani, očigledno im je tamo formirana ekipa i toga se drže.
[/quote]

Rade nesto vani? A sto to tocno? U Iraku nema vise posla zbog rata, u Makedoniji su kupili firmu koja je propala, u Bosni ih nema dugo dugo. Nesto prihoda prema FI-jevima ostvaruju iz Njemacke (5-10 milijuna kuna godisnje), plus Alzir na kojem rade iskljucivo manje projekte hidroelektrana plus ovaj veliki projekt koji je zapocet 2011. godine i tek je na 30-ak posto. Da skratim, godisnji prihodi iz vani su maksimalno 50ak milijuna kuna godisnje, sto je apsolutno premalo za 100 radnika koliko Ingra ima. Spasava ih Arena, te prihodi od iste. Na kraju krajeva cijeli PSN je temeljen na Areni… U RH osim pokosa Laz nisu dobili natjecaj 10ak godina… Slazem se da je bolje uopce ne raditi nego raditi s dumping cijenom, ali Ingra jednostavno mora ugovoriti ozbiljan posao ubrzo jer bez toga 100 radnika se ne moze hraniti sa trenutnim poslovnima… O nama dionicarima i porastu vrijednosti nase imovine bez novih ozbiljnih poslova nema ni govora… I to je realnost… Opi, Stipe, Stern i Buljo su na potezu! Volili ih ili ne, morate priznati da imena imaju tezinu.

Čestitam prodavatelju na 4,20 kn što je uspio prodati svoje dionice po najnižoj dnevnoj cijeni. Nadam se da je to danas kupio po 4,60 kn. Šta da čovjek misli kada vidi ovo nakaradno trgovanje. Ima li jačih od ovoga na 4,20, smješka se kupac na 4,15, pa izvolite stručnjaci.

nije sve tako crno

Lijepo je čitati ove pozitivne komentare o Ingri. Načitao sam ih se a i sam napisao ZADNJIH 10AK GODINA. I eto uz sve to cijena OPET ode dole čak i u minus danas na dan objave deblokade, na dan kada su se mnogi iskrcali i zaradili dok su drugi kupovali i sada se čude kako to da cijena pada. Znam taj osjećaj. mnogi su se u top 10 našli i izašli zadnjih 10ak godina i sve je asociralo da oni znaju da to uskoro ide gore, da dolazi neki posao bla, bla, bla… >Ali eto na kraju svi su kao i ja, puni Ingre u iščekivanju iz godine u godinu gledajući kako ide 20% gore dole i dok burekdžije pametno zarađuju mi se čudimo. Dokle takop? Dok se ne zaredaju vijesti o dobrim poslovima sa velikim dobitima koji će riješiti dugove i početi dijeliti dividendu, barem 10 lipa. E tada će bit zdrav rast a ne burekdžijsko nadmudrivanje. Tada ćemo ići preko 10, 20 i više. Pozz svim Ingrašima. Čestitke onima koji danas brutalno zaradiše.

neće uvijek biti ovako.


Čestitam prodavatelju na 4,20 kn što je uspio prodati svoje dionice po najnižoj dnevnoj cijeni. Nadam se da je to danas kupio po 4,60 kn. Šta da čovjek misli kada vidi ovo nakaradno trgovanje. Ima li jačih od ovoga na 4,20, smješka se kupac na 4,15, pa izvolite stručnjaci.
Čestitaj i kupcu po 4,65. A što reći za ovog jadnika koji svakodnevno sa desetak dionica udara po bidu nebili potakao kupovinu? Sve je to nakaradno i jadno. Nema ovdje kruha dok ne krenu objave poslova.

neće uvijek biti ovako.

ja sam taman prije godinu dana pobjegao van po 4,8 – 4,9 i od tada bezbrižno pratim ingrine forumaše.

New Report

Close