INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Iako podatci za prvih šest mjeseci govore o gospodarskom padu od oko 1,7 posto, Linić je kazao kako neka pozitivna kretanja u zadnjem kvartalu pokazuju da će pad u 2012. biti manji, oko 1,1 posto.

Priznao je da planirane investicije kasne, za što je okrivio zatečeno stanje u državnim tvrtkama.

"Očito da je Vlada precijenila stanje u trgovačkim društvima u kojima ima većinsko vlasništvo. Dovoljno je da pogledate rezultate clean starta i da shvatite kako su ogromni problemi u trgovačkim društvima", rekao je Linić.

Upozorio je da je Vlada primorana spašavati i privatne tvrtke, posebno u građevinarstvu, kao i da je za podizanje konkurentnosti gospodarstva smanjila doprinos na plaću i neke parafiskalne namete.

imas link?

nasao..

Nema novih postova. Ima li kraja ovoj agoniji? Ima li sanse da vise napokon docekamo vijest o uspjesno zavrsenom restruktuiranju? Do kada cemo cekati da trenutna Uprava pokaze moze li ili ne izvesti firmu iz ove teske situacije? Do kada?

Ako se ne moze provesti potrebno restruktuiranje, zasto se onda ne ode u predstecajnu nagodbu (ako sam dobro razumio na ovo su i zakonski obvezni jer je racun blokiran preko 6 mjeseci)?!

Tko je zatražio FI preko ZSE?

neće uvijek biti ovako.



@ingroman & ostali ingraši,

Najljepše Vas molim da mi napišete koliko trenutno ima zaposlenih u Ingri ?
By the way, imao sam u Ingri skromnih i poštenih par stotina tisuća kuna a iskrcao ih sve na cca 5,60 u jednom jedinom danu s manjim minusom. Tada ste me svi Vi kritizirali a mislili ste isto kao i ja. Pohlepa u Vama je bila jača od razuma. S vremenom ćete naučit da pravi burzovnjak mora par puta tresnuti na dno tamnog ponora i da će tek tad naučit gledat u mraku.

p.s. ne zaboravite mi odgovorit na pitanje i unaprijed Vam hvala.

Ti si govorio?!
Tko te kritizirao, pa imas profil star 2 dana?!

[/quote]
hahaha LOLOL,
pa ovo je valjda br.9..ima ih mnogo klonova,valjda pa se poistovjecuju[emo_smijeh]


@ingroman & ostali ingraši,

Najljepše Vas molim da mi napišete koliko trenutno ima zaposlenih u Ingri ?
By the way, imao sam u Ingri skromnih i poštenih par stotina tisuća kuna a iskrcao ih sve na cca 5,60 u jednom jedinom danu s manjim minusom. Tada ste me svi Vi kritizirali a mislili ste isto kao i ja. Pohlepa u Vama je bila jača od razuma. S vremenom ćete naučit da pravi burzovnjak mora par puta tresnuti na dno tamnog ponora i da će tek tad naučit gledat u mraku.

p.s. ne zaboravite mi odgovorit na pitanje i unaprijed Vam hvala.

nego jel ti ljudi,zaposleni,ako ih ima,primaju kakvu placu? ak su u bolkadi brijem da ne…a nesjecam se da sam glasa cuo da se bune..[emo_zacudjen]

a jel rade ista?jel ingr trenutno radi sta? kak ih placaju?
p.s.sretno ingri i ingrasima!

Fala k… da više ljudi ne rasprodaju dionice, ko prije daj što manje…

‘Porez na nekretnine će utjecati na građevinare, a banke će ga i dalje vješto izbjegavati ‘

Zanimljiva izjava iz PBZ-a

“U PBZ-u imaju zanemariv broj neprodanih stanova, jer su ‘financirali oprezno i vrlo dobro tržišno osmišljene projekte’, odgovorili su za portal napominjući da nude stanove kroz akcijske stambene kredite, baš kao i u Hypu”

Dakle po PBZ-u i Lapad je vrlo dobro osmišljen projekt. A ako Arena pokriva svoje troškove postavlja se realno pitanje kako je onda Ingra zapravo uspjela postići ove poslovne “rezultate” koje sada ima? OK fali im 100 milja ukradenih iz Iraka, a gdje je ostatak love zbog koje vise kod vjerovnika?

A možda upravo ta situacija sa PBZ-om donekle i objašnjava zašto Ingra još nije u stečaju – barem nije blokirana kao Dalekovod od strane banaka, kako se (ovdje) nastoji stvoriti dojam.

I još jedan bitan detalj iz gornjeg teksta.

“Taj će porez značajniji efekt imati na građevinare, a njihov će opstanak, u očekivanju oporavka gospodarstva, opet ovisiti o tome koliko će ih dugo bankari pomagati reprogramiranjem kredita. Tek kada odu u stečaj, banke će morati upisati vlasništvo”

Dakle sve dok je firma živa porez na nekretnine ide njima za vrat, a ne banci. Stoga bankama nije u interesu da stjeraju građevince u stečaj ako stvarno ne moraju. Ispada da i Ingru od stečaja zapravo spašava porez na nekretnine.

‘Država bi trebala ući u Konstruktor, Ingru, Dalekovod…’

“Matijašević sugerira i kako bi država trebala ući u vlasničke udjele tvrtki iz posrnulog građevinskog sektora, poput Konstruktora, Ingre i Dalekovoda.

To bi, kaže, trebalo biti omogućeno novim zakonom o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi, jer bi se na taj način “riješili mnogi žderići, radići i miličići”.

Kada bi to bilo tako, formirao bi se konzorcij tvrtki iz građevinskog sektora koji bi bio u državnom vlasništvu, a mogao bi se javljati na međunarodne natječaje koji se financiraju iz EU fondova, zaključio je Matijašević.”


I još jedan bitan detalj iz gornjeg teksta.

"Taj će porez značajniji efekt imati na građevinare, a njihov će opstanak, u očekivanju oporavka gospodarstva, opet ovisiti o tome koliko će ih dugo bankari pomagati reprogramiranjem kredita. Tek kada odu u stečaj, banke će morati upisati vlasništvo"

Dakle sve dok je firma živa porez na nekretnine ide njima za vrat, a ne banci. Stoga bankama nije u interesu da stjeraju građevince u stečaj ako stvarno ne moraju. Ispada da i Ingru od stečaja zapravo spašava porez na nekretnine.

Hej, pa to znači da više nitko u Hrvatskoj ne mora otplaćivati stambene kredite. Ako ne platiš, neće ti banka sjesti na kuću, već će ti je ostaviti da ne mora plaćati kredit. Iha, jupi.

Momak, jesi ti preskočio negdje od drugog osnovne nadalje nastavu?

‘Država bi trebala ući u Konstruktor, Ingru, Dalekovod…’

"Matijašević sugerira i kako bi država trebala ući u vlasničke udjele tvrtki iz posrnulog građevinskog sektora, poput Konstruktora, Ingre i Dalekovoda.

To bi, kaže, trebalo biti omogućeno novim zakonom o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi, jer bi se na taj način "riješili mnogi žderići, radići i miličići".

Kada bi to bilo tako, formirao bi se konzorcij tvrtki iz građevinskog sektora koji bi bio u državnom vlasništvu, a mogao bi se javljati na međunarodne natječaje koji se financiraju iz EU fondova, zaključio je Matijašević."

Sta sve Sindikati mogu izreci to pas sa maslom nebi pojeo.

Umjesto da se Milicici, Zderici i Radici, smjeste gdje im je mjesto, oduzme imovina i oteto vrati tvrtkama, oni bi da svi hrvatski gradjani plate njihov lopovluk i da oni napunjenih dzepova slobodno setaju.
Mislim da su pojedinci iz sindikata umrezeni u kriminal sa raznim Zdericima i da njih i sebe na ovaj nacin zele zastititi od progona.

On bi kad drzava ide u prodaju tvrtki, da drzava ulazi u nove tvrtke.
Jadnik i ne zna da se tvrtke sa vise od 25% vlasnistva drzave i ne mogu javljati na natjecaje financirane iz EU fondova.

New Report

Close