INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


je li to INGR-a ide u stečaj[angry] [lol]

Onda se neće održati Rukometno prvenstvo. Tko će onda odraditi Arenu?
Koji rettard komentar.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Izgleda da investitori (kapitalisti) nisu za kupovinu komunističke škole u Kumrovcu.

Ingra pada zbog politikanstva…poslije 12h poćet će kupnja tj. partizani će poćet ulagat …za obnovu Kumrovca..hi.hi..[wink]

POKRET OTPORA


Ingra pada zbog politikanstva…poslije 12h poćet će kupnja tj. partizani će poćet ulagat …za obnovu Kumrovca..hi.hi..[wink]

Ova dionica definitvno nije za trajdanje. Evo ovaj koji je prodao po 41k misli da će kupiti jeftinije.
Ja sam se jednom zeznuo tako. Ne pokupi ga kupnja i cijena krene gore. Taj koji je prodao Udara po visokom
asku (koji je kod INGRe uvijek visok) i gubi: brokeri 2%, prodaja -1%, kupnja na +2%, znači još -2%, i to je u par minuta -5% iz portfelja ode van. Ljudi ne gledaju trend, nego dnevnu bazu, što može biti jako zaj…

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

…neki misle bitno da se lova vrti…he.he, e da sada bi uskoro mogli udarit oni… partizani po ovoj petoj koloni u INGRI …[thumbsup]

POKRET OTPORA

VJESNIK, 06.02.2008.
Graditeljstvo na prekretnici – zaustavljen pad izvoza
Izvoz je u 2007. godini sa 130 milijuna dolara povećan na 300 milijuna, no neznatna je to brojka naspram četiri milijarde eura domaće proizvodnje
Hrvatska je desetak godina za redom bilježila pad izvoza građevinskih radova koji su 1998. imali vrijednost od 174 milijuna američkih dolara, da bi 2006. pali na manje od 130 milijuna dolara. No čini se kako je prošla godina bila prekretnica. Izvoz se naglo povećao te je, iako još nema službenih podataka, vjerojatno dosegao 300 milijuna dolara. Unatoč povećanju izvoza, direktor Sektora za graditeljstvo i komunalno gospodarstvo, Rudolf Rom, još uvijek nije zadovoljan i izražava svojevrsnu zabrinutost. »Snažan razvoj domaćeg graditeljstva većim je dijelom potaknut značajnim infrastrukturnim projektima države, prije svega cestogradnjom, a u skoroj budućnosti zamijenit će ju rekonstrukcija i razvoj željeznice, a potom i gradnja kanala Dunav – Sava. Ali jednom kad se završe ti projekti, izvoz će biti jedino jamstvo daljnjeg razvoja građevine«, objasnio je Rom. Tako se izvoz od 300 milijuna dolara čini neznatnim naspram četiri milijarde eura domaće proizvodnje građevinarstva. Rom ističe da će se pravi pomaci osjetiti tek kad izvoz dosegne 20 ili 30 posto od ukupne građevinske proizvodnje hrvatskog gospodarstva.
No uspjeti na vanjskom tržištu nije lako, jer su potrebne godine pripreme i upoznavanja zakona i pravila igre u drugim zemljama. Vjesnikov sugovornik smatra da bi bilo dobro kad bi domaće tvrtke već sad počele dogovarati poslove vani, kada još ima posla u »vlastitoj kući«. Tako bi izbjegli eventualnu krizu koja bi nastupila naglim smanjenjem domaćih projekata (prije svega se to odnosi na državne infrastrukturne projekte). Iako najveće tvrtke u Hrvatskoj kao što su Konstruktor, Ingra, Vijadukt, IGH, Tehnika i drugi, već sad nagovještavaju značajniji angažman u inozemstvu, Rom smatra kako bi se i naše najveće tvrtke trebale okrupniti spajanjem i tako postati konkurentne vani. »Domaće tvrtke u prosjeku imaju desetak zaposlenih, dok strane tvrtke imaju i nekoliko stotina tisuća zaposlenih. Zato je jedan od aduta izvoz stručnjaka i znanja kojeg itekako imamo«, objasnio je Rom. U tom bi se slučaju naše tvrtke morale osloniti na lokalnu radnu snagu zemalja domaćina jer radnika za izvoz nemamo.
Graditeljstvo svake godine bilježi i rast broja zaposlenih, ali unatrag pet godina sve je teže pronaći kvalitetna građevinska radnika. U 2006. godini u tvrtkama je bilo zaposleno više od 93.000 radnika, a u obrtima još 40.000. No, još uvijek nismo dosegli prijeratan broj zaposlenih građevinaca od čak 150.000. »Zbog manjka radnika tvrtke sve više kasne s rokovima te plaćaju penale. Jedva se nalaze obični radnici, da ne spominjem kvalificirane zidare, tesare, betonirce i ostale«, rekao je Rom. Jedino rješenje je uvoz radnika. Vlada je prošlogodišnju kvotu od 1580 radnih dozvola za rad stranaca u građevini ove godine povećala na 3630. »No radne dozvole su gašenje požara. Hrvatska gospodarska komora priprema konferenciju na kojoj bi istaknula važnost useljeničke politike gdje bi se dozvolilo preseljenje čitavih stranih obitelji koje bi živjele i trošile zarađen novac u Hrvatskoj, a ne da zaradu šalju u svoju domovinu«, zaključio je Vjesnikov sugovornik.
Katarina Dimitrijević Hrnjkaš


Ova dionica definitvno nije za trajdanje. Evo ovaj koji je prodao po 41k misli da će kupiti jeftinije.
Ja sam se jednom zeznuo tako. Ne pokupi ga kupnja i cijena krene gore. Taj koji je prodao Udara po visokom
asku (koji je kod INGRe uvijek visok) i gubi: brokeri 2%, prodaja -1%, kupnja na +2%, znači još -2%, i to je u par minuta -5% iz portfelja ode van. Ljudi ne gledaju trend, nego dnevnu bazu, što može biti jako zaj…

predlažem za počasni doktorat na nekom ekonomskom institutu! [smiley]

Oznaka Industrija P/E P/BV P/Sales ROA % ROE % Market Capitalization
INGR Graditeljstvo 37,65 3,34 3,63 1,17 8,87 1.997.561.000

Ingra je tijekom 3 mj prošle godine stagnirala, a slijedećih mj. 4. i pol 5. je narasla 100%.
Isto tako vjerujem na će rasti prije GFI-a.[thumbsup]

Usporedbe radi….
Oznaka Industrija P/E P/BV P/Sales ROA % ROE % Market Capitalization
DLKV Graditeljstvo 62,49 6,18 1,87 7,43 9,88 2.881.087.710

Oznaka Industrija P/E P/BV P/Sales ROA % ROE % Market Capitalization
VDKT Graditeljstvo 71,98 4,81 0,56 3,68 6,68 811.182.154

Oznaka Industrija P/E P/BV P/Sales ROA % ROE % Market Capitalization
HDEL Graditeljstvo 49,52 4,21 0,73 3,19 8,51 769.133.684

Oznaka Industrija P/E P/BV P/Sales ROA % ROE % Market Capitalization
IGH Graditeljstvo 38,22 6,01 2,95 7,61 15,73 1.901.262.168

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Svaka čast na trudu -usporedbi među tzv građevinarima ,međutim usporedba u ovim vremenima ne garantira totalno ništa…sve ove silne analize svode se na isti učin kao da gledamo o tri fažola i prognoziramo rast ili pad burze…kao što se utopljenik lovi za slamku tako se mi ponekad slijepo držimo formula i analiza pritom pametujemo tko više zna ,a banda s torbama punim zelenih novčanica i cigarilosom u ustima nam se smije i pučkim jezikom -vuće za nos…
Burza danas i prije godinu dana je sasvim nešto drugo i treba to prihvatit muški,mali smo i svako nas @ebe,vrijeme je naš saveznik-pohlepa i brzopletost najveći neprijatelj…[thumbsup]

POKRET OTPORA

Gospodine Von Braun zašto niste tu stavili i Tehniku, ili Vam se čini da ona ne spada u ovo društvo, moje mišljenje je da itekeko spada…
I sam imam Ingru i ovo jako lijepo zvuči ali morate biti objektivni do kraja, a ne samo huškat na svoje dionice (osim ako se ovim tješite)…
Molim samo jedno, objektivnost većine forumaša to je jedino što nam svima može koristiti, ovako ako svako ganja svoje smo se iskrivljuje ukupna slika i ispadne situacija da su bolje one dionice o kojima se više piše, ali opet i onaj ko ulaže samo na temelju foruma tj. rekla kazala taj i treba popušiti jer će samo tako naučiti ili se neće vraćati…
Poanta: objektivnost + neznalice netrebamo oni su i onako većinom krivi za ovakvo stanje na burzi

Trenutni portfelj ATPL, RIVP, VPIK, ARNT, LRH, ..., a nekada nažalost INGR, DLKV, THNK...


Gospodine Von Braun zašto niste tu stavili i Tehniku, ili Vam se čini da ona ne spada u ovo društvo, moje mišljenje je da itekeko spada… I sam imam Ingru i ovo jako lijepo zvuči ali morate biti objektivni do kraja, a ne samo huškat na svoje dionice (osim ako se ovim tješite)… Molim samo jedno, objektivnost većine forumaša to je jedino što nam svima može koristiti, ovako ako svako ganja svoje smo se iskrivljuje ukupna slika i ispadne situacija da su bolje one dionice o kojima se više piše, ali opet i onaj ko ulaže samo na temelju foruma tj. rekla kazala taj i treba popušiti jer će samo tako naučiti ili se neće vraćati… Poanta: objektivnost + neznalice netrebamo oni su i onako većinom krivi za ovakvo stanje na burzi

Pardon kolega….evo i vaše dionice….
Oznaka Industrija P/E P/BV P/Sales ROA % ROE % Market Capitalization
THNK Graditeljstvo 23,45 2,77 1,20 3,70 11,79 1.361.339.403

Imam pitanje za kolege. Je li moguće da je skupština u petak bila radi Split-stocka?

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Pa kaj je ovo, svaki dan se protrguje 5-6 dionica !
Kad će se ovo čudo više pokrenuti?

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

@Von Braun: ako mislite na sastanak u petak s institucionalnim ulagačima, nije se spominjao stock split, bilo je riječi o ovom što je objavljeno u današnjem članku Lider Pressa: http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=38381


Pa kaj je ovo, svaki dan se protrguje 5-6 dionica ! Kad će se ovo čudo više pokrenuti?

…Kreće se na žalost….u krivom smjeru.
[embarass]
Ajmo branioci INGRE….ima li netko novih dobrih vijesti..nešto se zašutilo na ovoj temi…[rolleyes]

Dosta dobar clanak…
Biti ce tu svega.
Svatko tko misli kupiti ingru neka procita ovaj clanak, dosta dobro opisuje situaciju…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close