INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a ja sam u ingri gubio i dobivao, kupovao i po 120kn i biježao kad sam vidio da je vrag odnio šalu, sjetim se i onih neuspjelih dokapitalizacija kad se vrtila oko 70kn, i tada se govorilo,dno dna ingre je 30kn… i tu se lomilo na 30kn, i probila se i ta razina pa je došla ona zamjena duga za dionice… po 20kn ako se dobro sijećam.. tu su svi popušili a ujedno je i cijena kliznula još niže tj svi htjeli keš i bježali iz broda koji tone.. pa se motala na 6-10kn, pa kad je đurina ponuda odbijena po 6kn, otišla opet nizbrdo… na kraju ljubila 2kn… super prilika onima koji su zaglavili da smanje ulaz… evo i po ovim cijenama oko 4kn, neki su se već vjerovatno dobrano oporavili. al rizik je veliki, danas sa okončanom predstečajnom nagodnom mnogo manji al još uvijek tu… smatram da je arena držala ovih godina ingru na životu tj ugovor s gradom zg i državom, i još je drži… vidit ćemo hoće li se realizacija ingrinog posla u inozemstvu povećati nakon novo sklopljene suradnje sa tehnikom.. puno bi se tu dalo još pisati… i teško je za prognozirati. al pomak od dna se dogodio i na burzi se to odrazilo. ovo će izvješće biti itekako važno i zato ga s nestrpljenjem isćekujem kao vlasnik dionica ingre.

Over,lojtra.. Pa sta onda ovdje na forumu glumite nekakve znalce? Sad ste sami priznali da pojma nemate i kako ste ispali zrtve… Niste vi bili zrtve nikakve zavjere, vec svog neznanja i krive procjene… I sad ovdje pametujete kao vi nesto znate i predvidjate… Pokrijte se usima i sutite….

@bokky
Svoje sam greske skupo platio.
Sad mi je burza tako jednostavna !

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

što se tiče izvješća, mislim da neće biti bajno, ali sam uvjeren da će biti bolje od svih prethodnih od kada je ingra ušla u probleme,a potom očekujem i bolja izvješća.u tome je i bit dioničarstva da se predvidi početak kada firma izlazi iz problema jer je poslije kasno.u svakom slučaju trenutna vrijednost ingre bez obzira na ovaj kako neki tvrde enorman skok dionice je cca 4 kn X cca 13 mil. dionica, što iznosi cca 7 mil.eura-za mene smiješno.pozdrav

Prednost je kad kupiš po 35, da ti nije bitno jel 3 ili 4 kune.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Taj famozni tajni ugovor je sklopljen u lipnju 2011 godine sa rokom izvođenja od 26 mjeseci. Znači trebao je sav posao biti obavljen do 9 mjeseca 2013. A kako je vidljivo iz zadnjeg izvješća ni trećina posla još nije obavljena.
Evo dole ugovora pa si sami računajte.
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/wssPYlG7RzfgbWpYmygHug==.pdf


što se tiče izvješća, mislim da neće biti bajno, ali sam uvjeren da će biti bolje od svih prethodnih od kada je ingra ušla u probleme,a potom očekujem i bolja izvješća.u tome je i bit dioničarstva da se predvidi početak kada firma izlazi iz problema jer je poslije kasno.u svakom slučaju trenutna vrijednost ingre bez obzira na ovaj kako neki tvrde enorman skok dionice je cca 4 kn X cca 13 mil. dionica, što iznosi cca 7 mil.eura-za mene smiješno.pozdrav

ne zaboravi da ingra ima i “enorman” dug za vratiti

Nešto mi govori da se euforija malo ispuhala i da će sad svi poslušati savjet da pričekaju FI. To je ipak najvažnije, barem zasad. Nakon toga, sve je moguće. Neki novi posao, dokap… Živi bili pa vidjeli. Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

serislave, mislim da euforija kod malih nije ni postojala, većina ih je izišla oko 3,2 do 3,4 kune.sve ostalo je sakupljanje dionica po mom mišljenu od strane onih koji su je prodali po 300 do 400, a sada će je po ovim cijenama ponovno vratiti natrag.ponavljam to je samo moje mišljenje, a kroz godinu, dvije će se znati tko je bio u pravu.

tonebrod,slažem se da ingra ima dug, ali ima i arenu koja svojim najmom pokriva dosta toga, o mogućoj prodaji neću niti pričati, ali i druge nekretnine, ali što je po meni najvažnije ingra ima višegodišnju tradiciju, odnosno ingra je brend.

ima ingra i ono što joj se još duguje iz ex yu
al vidim da drugovi to zaboravljaju

Postanite Eu-robovi


Taj famozni tajni ugovor je sklopljen u lipnju 2011 godine sa rokom izvođenja od 26 mjeseci. Znači trebao je sav posao biti obavljen do 9 mjeseca 2013. A kako je vidljivo iz zadnjeg izvješća ni trećina posla još nije obavljena.
Evo dole ugovora pa si sami računajte.
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/wssPYlG7RzfgbWpYmygHug==.pdf
To već nije tajna, zna se što se radi i gdje, no prilikom javne objave INGRA je morala ostaviti taj posao tajnom zbog zahtjeva naručitelja. Mnogi iz INGRE su išli tamo raditi i nadgledati pa kako će i dalje biti tajna. Posao je bio zapeo-i bili smo obaviješteni zašto ali se radi i novac od posla pomalo pristiže. Vidjećemo i u 4Q dio toga.

neće uvijek biti ovako.

ovdje sad treba samo pogoditi hoće li FI za 2014. napokon pokazati plus ili će opet biti minus. o tome ovisi hoće li ingra na 4-5 kn ili nazad na 2,5-3 kn

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Puno se ovdje vise zna nego prosle godine. Nisu valjda svi bili “jeleni” koji su napravili promet gotovo 2mil. kuna u par dana.


ovdje sad treba samo pogoditi hoće li FI za 2014. napokon pokazati plus ili će opet biti minus. o tome ovisi hoće li ingra na 4-5 kn ili nazad na 2,5-3 kn

Otkud tebi ideja da će izvješće biti pozitivno
Izvješće neće biti pozitivno ako bude eto nas preko 10 kuna
Ne znam samo otkud netko oćekuje pozitivno izvješće jeli to možda što je dionica jedva došla do 4 kune pa bi još i pozitivno izvješće…
ne na ovoj cjeni kolega smješno…………

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

New Report

Close