INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nešto kao rulet, stavi na crveno ili crno.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Nešto kao rulet, stavi na crveno ili crno.

Ili galantno pričekaj sa strane.

free flow information

Ako vam se cini kao rulet…bolje da ne igrate.

Kao sto kockari kazu:

When in doubt….dont

Gospodo o tome sam Vam ja govorio ako ste pratili, napokon su to i objavili. Zašto je FINA tako reagirala tj. da ne priznaje riješenje Porezne pa ljudi zato što bi priznali da su krivo izračunavali sve PSN.

Banana uopće me nisi iznenadio sa svojim pisanjem, tko je pratio burzu zadnjih godina i tvoje pisanje na Ingri mogao je svašta isčitati, u nekoliko navrata sam te i javno prozvao. Mišljenja sam da možda uopće nisi imao onolike količine Ingre koje si navodio, sada prizivaš stečaj. Zanimljivo.

ingraši izdržimo još malo pa ćemo vidjeti gdje ide naša Ingra

Pozdrav

Najelegantnije rješenje za Ingru je bio stečaj jer onda na naplatu dospjevaju SVA potraživanja Ingre za Arenu a to je jednako dvostrukom dugu Ingre.


Najelegantnije rješenje za Ingru je bio stečaj jer onda na naplatu dospjevaju SVA potraživanja Ingre za Arenu a to je jednako dvostrukom dugu Ingre.

opet lupetaš!!!
ne mogu ingrini dužnici biti penalizirani zato jer je ingra otišla u stečaj! to bi bilo isto kao ti digneš kredit na 20 godina, a banke za godinu dana ode u stečaj pa onda novi kupac banke od tebe traži da isplatiš odmah cijeli kredit (s kamatama)!
shvati više da ako ingra ode u stečaj netko drugi će na ima svog potraživanja prema Ingri preuzeti njeno potraživanje prema državi i gradu Zagrebi i naplaćivati se godinama iz rata koje će dolaziti!
prestani konačno pisati gluposti!

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Ali jedno je zanimljivo: na službeni dopis firme gdje se u prilogu nalazi mišljenje iz porezne, znači, memorandum, potpis, pečat i sve, odgovara mailom neki Asić, Musić ili tko već, u stilu “Tko vas je..”.
Strava, koji burek od države.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Gospodo o tome sam Vam ja govorio ako ste pratili, napokon su to i objavili. Zašto je FINA tako reagirala tj. da ne priznaje riješenje Porezne pa ljudi zato što bi priznali da su krivo izračunavali sve PSN.

Banana uopće me nisi iznenadio sa svojim pisanjem, tko je pratio burzu zadnjih godina i tvoje pisanje na Ingri mogao je svašta isčitati, u nekoliko navrata sam te i javno prozvao. Mišljenja sam da možda uopće nisi imao onolike količine Ingre koje si navodio, sada prizivaš stečaj. Zanimljivo.

ingraši izdržimo još malo pa ćemo vidjeti gdje ide naša Ingra

Pozdrav


Cijenjeni kolega dgmaz, ovdje van je situacija identična kao što je bilo i na Diokiju. Članovi sindikata su se natovarili na 3 kune misleći kako će se na prvu pozitivnu vijest iskrcati sa pozamašnom zaradom. Međutim nisu računali da će dolaziti samo negativne vijesti tako da su ostali zarobljeni u dionicama. Rado bi oni sada to prodali i po kupovnoj cijeni ali nema više na ZSE-u “luda” koje će im platiti tu cijenu.
Ako dođe stečaj spušit će opet svu lovu, zato ovako grčevito i drže branu na 3 kune čekajući prvu priliku da se istovare. Više čak na bid ne stavljaju ni H naloge da bi kupnja izgledala uvjerljivije. To su oni isti što su prije par godina napucali cijenu na 12 kuna i iskrcali se. Ponovno se vratili misleći ponoviti isto, dakako sada sa malo manjim ambicijama.
Zbog njih prizivam brzi stečaj da ne uspiju kao na Diokiju spasiti barem dio uloženog što im je tamo raznoraznim smicalicama donekle i uspjelo.
Ta ekipa će svaku iole pozitivnu vijest iskoristiti da se iskrca, a trenutno škripe zubima na nas koji smo ih prozreli.
Kako sada stvari stoje čini mi se da će još dugo škripati zubima i nadam se da će ovdje završiti sa “gaćama na štapu”. Iskreno mi je žao ostalih poštenih dioničara koji su ostali u dionici i zbog njih bih volio da firma opstane.
Cijena je već oko 3 godine oko 3 kune a firma nazaduje a ne napreduje i zato sam vidio bolje prilike za ulaganje jer su neke druge mnogo kvalitetnije dionice pale na jako niske grane a imaju veće šanse da se oporave. Da preselio sam sve u Dalekovod još na cijeni od 26 kuna i sada mi je jako drago zbog toga.
Za sada ne vidim niti jednog razloga da ovo kupujem sve dok se i ako se stvari ne rasčiste. Srdačan pozdrav svim sindikalistima![emo_palacd]

@bananarama
izvanredan post, od mene 100-ka unaprijed! [emo_palacg]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Zaista…..ovima koji se u ovom periodu neizvjesnoti izlazu s 13000-26000kom na bidu u rasponu iznad negativne blokade – mozda je bolje da s tim parama posjete najblizu kladionicu……izgledi za dobitak bi mogli biti i veći. [emo_smijeh]

Pošteno od tebe što si priznao, sretan ti put i nadam se da nećeš više prizivati stečaj (kao što ga prizivaš) te se odseliti na Dalekovod u cijelosti a nas pustiti da se koprcamo, dosta nam je i ovakve situacije

Ja nisam u nikakvom sindikatu i nadam se boljemu sutra za sve građevinare jer oni su jedini koji mogu odmah pokrenuti naše gospodarstvo. Tko preživi pričat će

pozdrav

Kolega bananarama je u pravu u svemu što piše, uopće ne dvojim. Ali nije bit u tome što tko radi, sindikat ili bilo tko drugi, nego u tome da li je stvar s PSN posložena tako da prođe ili ne.
Ja mislim da jest, jer u slučaju stečaja banke bilančno puše mnogo više nego da im to i dalje sjedi u portfelju. I to je cijela priča.
Neki poslovi će uletiti, gotovo sigurno. A zašto dosad nisu? Ingra je inženjering kompanija, i bonitet je sve. Nema operative s kojom kopaš kanale bez obzira na PSN ili ne. Mora se ovo riješiti i tek onda može sklapati poslove i ići prema gore.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

A tko su ti fantomski ljudi? Teorija urote itd.

...

Nema dugova Ingri

– U 2013. prihod Arene je bio oko 4 milijuna kuna jer je smanjen broj događanja. Razliku da se pokriju svi troškovi funkcioniranja objekta namiruje Zagrebački holding, a ona iznosi oko 7 milijuna kuna godišnje – kazali su iz Holdinga. Objasnili su kako cijena korištenja Arene iznosi između 130 i 180 tisuća kuna te da nemaju problema s uplatama Grada i države za otkup Arene prema Ingri, što godišnje iznosi 7,2 milijuna eura.

@bananarama: Koji ruzan i zloban post. Kako mozete zeljeti da firma ode u stecaj samo zato sto ste se vi razocarali u svojoj investiciji. Stvarno zelite da ljudi ostanu bez posla, a drzava bez ovakve firme s tradicijom? To je uistinu zlobno i sebicno. Sram vas moze biti.

Vidim da niste pratili Dioki. Na Diokiu se ukrcavalo na nivoima 10-13 i lagodno prodavalo na oko 25. To sto ste tamo dosli prekasno na zabavu, vas problem.

PSN Diokia i INGRE nema nikakve doticajne tocke. Razlike su prevelike, nabrojao sam ih ovdje svojevremeno i ne zelim ponovo.

New Report

Close