INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo jedna dobra stvar od vlade:
http://www.business.hr/broj-1080/hbor-nudi-kredite-uz-1-kamate

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

ma gledajte … ingra je navelu i FI da se užurbano radi na fin.restru. … a tu je riječ isključivo od areni i ingrinim potraživanjima od 800 mil kuna na ime iste …ova dugovanja od 45 mil kuna ingra tolerira zbog promjene vlasti inače bi se ponovio slučaj od lani kad su arenu zatvorili zbog duga … oni ne mogu izbjeći plaćanja za najam a ugovor je dobar za ingru al nije za vladu i grad zg …znači ili će vlada i grad zg otkupit arenu ili će banke svoje dugove pretvorit u vrijednost arene a cijena se zna … po meni to bi se moglo desit u skorije vrijeme samo bi volio da većina trejdera, mrzitelja i rušitelja ingre bude u kešu
….dakako ovo nije nagovor na kupnju il prodaju ingrinih dionica …LP

DAJ PET !!!

Kako možeš pisati da e svake godine dug veći kad e MANI. Nie li bio preko miliarde a sada e mani. što piše izvješta? Molim očitovanje. Hvala.

Unatoč manjim poslovnim prihodima, ostvarena je značajno viša bruto dobit. U 2010. godini ostvarena je bruto margina od 5% dok je u istom razdoblju 2011. godine ona povećana na 9%. Posljedično, operativni gubitak u 2011. godini smanjen je za 32% u odnosu na isto razdoblje 2010. godine. Viša razina profitabilnosti ostvarena je dijelom zbog bolje profitabilnosti na novim projektima, a dijelom i zbog pozitivnog utjecaja jednokratnih stavaka.

Budući da je izgradnja stambeno-poslovnog kompleksa Dvori Lapad završena, troškovi kamata povezani s izgradnjom ovog kompleksa, za razliku od 2010. godine, prikazuju se kao financijski rashod. To je u najvećoj mjeri uzrokovalo rast financijskih rashoda.

Financijski položaj

Neto dug na dan 31.12.2011. iznosi 976 milijuna kuna i smanjen je za 13,6 milijuna kuna u odnosu na 31.12.2010.

neće uvijek biti ovako.

Anonimno, 16.02.2012. u 14:01
MEGIDO1 |

Neto dug na dan 31.12.2011. iznosi 976 milijuna kuna i smanjen je za 13,6 milijuna kuna u odnosu na 31.12.2010.

da nije to onaj dug pretvoren u dionice????? koje su odmah isle po bidu daj sto das [shocked]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ne druže. tvoji su zaključci najobičnija glupost..
vidi vamo;

-kažeš oporavak poslovanja.. laži sebe, ne nas – jer trogodišnji padajući trend ingrinog poslovanja je nastavljen. pad prihoda je kontinuiran već 4 izvještaj zaredom. nije te sram tako bezočno lagat?

-PBZ rasprodao je odlična vijest … laži sebe, ne nas – tako veliki igrač, koji je imao vrlo visoku prosječnu cijenu KAPITALIZIRAO je ogromni gubitak ovom prodajom. ŠTO-JE-TU-DOBRO ??????????
to što ga više neće biti da ruši cijenu? to što je možda imao povlaštene informacije pa je znao koliko to vrijedi, i jednostavno uzeo daj-što-daš? ili to što ODLIČNO prošao kada je dobio svojih 30% inicijalne investicije nazad?
da si htio što pametno reći, onda bi priznao kako je ovo iskrcavanje skrbičkog dugoročno LOŠE za ingru. nikako odlično. ovdje odličnog nema ničega niti u tragovima.

i onda za kraj spominješ oksimoron (bar u tvom slučaju) – pametni investitor?
trend je up?????? govorimo o ingri; ..sjećaš se.. – građevinarska firma u problemima?

pa ti u svom postu samo drukaš, i to po neistinama. krajnje neargumentirano. krajnje bezveze.
evo ti nedovoljan (1)
sjedi i nauči
a btw, perić NIJE odbio HŽ, već ga rogožar nije htio tamo.. ima već trulih jaja u košari dovoljno
Zadnja izmjena: jebivjetar (16.02.2012. 12:55)

Sam tvoj nick jebivjetar puno govori o tebi,ajmo iznova,book value 0,15,smanjen gubitak,znači trend je zaustavljen,novi poslovi da ne nabrajam zna se,Arena donosi 7 mil eura godišnje od iznajmljivanja,kompletan dug je pokriven kvalitetnom imovinom Arena Zagreb,vjerovatna dopkap u novcu,ti si Periću rodjak,pa sve znaš o njemu,Štern je isto bezveze u nadzornom,ajde dečko oladi,nemam više volje s takvima raspravljati ono što ne žele da vide..

MEGIDO1, 16.02.2012. u 14:13
MEGIDO1 |

Neto dug na dan 31.12.2011. iznosi 976 milijuna kuna i smanjen je za 13,6 milijuna kuna u odnosu na 31.12.2010.

da nije to onaj dug pretvoren u dionice????? koje su odmah isle po bidu daj sto das [shocked]

[/quote]
Nije bitno što je blo, važno je pisati ISTINU a istina je drugačija nego li se piše. Nije u sve većem gubitku, to htjedoh reći. A to što ima dionica za badava od kooperanata i onih koj krate pozcije to se ne bunim, i meni je dobro došlo kao i tebi. Najveći dio duga je zbog Arene a ona je tu u vlasništvu i donosi profit pa makar i sa zakašnjenjem. IZRAČUNAJ koliko su do sada ubrali od Arene oduzmi troškove za istu pa vidi koliko im je ipak bitna ARENA. [thumbsup]

neće uvijek biti ovako.

MEGIDO1@ ok znaci to je super…dug mjenjat za dionice i prosipanje po bidu…i dionicu zatuc do par lipa ha??? a sto poslje toga ????

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

U 2011-2/12 ugovoreno 535 000 000 poslova. Tu su i 3 bolnice u MK kao i 45 000 000 duga grada i ZG i 6 000 000 dug za bolnicu. Tu su i gotove vile Lapad spremne za prodaju kao i poslovi koji se završavaju a nisu do kraja isplaćeni. Od Arene dolazi godišnji prihod u desecima milijuna. I sad govoriti o stečaju, hmm, da li je ljudski?

neće uvijek biti ovako.


MEGIDO1@ ok znaci to je super…dug mjenjat za dionice i prosipanje po bidu…i dionicu zatuc do par lipa ha??? a sto poslje toga ????

Ti ne želišda me shvatiš ili??? To je Istina od koje se ne bježi da se dug zamijenio donicama, ali se laže da iz godine u godinu bilježi sve veći gubitak. Shvati više što pišem…..ako možeš?

neće uvijek biti ovako.

E, ljudi moji, bas steta koliko mi dobre energije bespotrebno bacamo na rasprave [embarass]…

Da Vas pitam nesto.
U FI, pod pasivom, ima stavka "Rezerve za vlastite dionice" , sa istim iznosom (2010 i 2011) – 9.000.000 kn. Moze li mi to neko objasniti… i interpretirati.
Hvala!

MEGIDO1 @ nema tebi pomoci dok ne skines te ruzicaste naocale .uostalom cjena sve govori…nemoj nas uvjeravat u svoje krive procjene
i jos nesto :TRZISTE NITKO NIJE POBJEDIO !!!!

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

oni od jučer sa 40.000 i 30.000 komada promijenili su taktiku, sad prodaju malim nalozima od po 1000 komada na 4,65-4,67 kn [undecid]

moji postovi su moje osobno mišljenje,nisu investicijski savjeti niti poziv na trgovanje dionicama!!!

New Report

Close