INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da će konkurentska ponuda za preuzimanje "izniknuti" negdje na sredini roka trajanja Đurine ponude. S tim da će ići sa višom cijenom i daleko nižim pragom uspješnosti. Tko će to biti? Ostavljam vam na razmišljanje!

Ovo nisam spominjao ali sam o tome ozbiljno razmišljao tijekom vikenda. Zaista bi se moglo dogoditi da netko vrši akumulaciju dionica Ingre. Ponuda DDJH bi odlično zakamuflirala provedbu tog plana. No strah me i pomisliti što bi sve trebalo uključiti u tako nešto, a da ne govorim o plesanju na ivici zakona i eventualnih štetnih posljedica ukoliko bi izašlo na vidjelo da se poduzeće u većinski državnom vlasništvu koristi za takve manipulacije. Ne kažem da bi me tako nešto ne znam kako iznenadilo ali ipak smatram da to spada u sferu teško mogućeg.
Najjednostavniji odgovor za ovo što se događa je to da je uprava DDJH diletantska, a dokaz za to sam našao vrlo jednostavno preko googlea.
Dakle, malo sam proguglao gospodina predsjednika uprave Vladimira Kovačevića.
Rođen je 1971. Magistrirao na ekonomskom fakultetu u Osijeku. Prvo radno iskustvo se spominje 2000.-2004. (dakle s 29 godina) gdje je sa svojim timom vodio projekt uvođenja ISO 9001 (nešto znam o tome jer sam se u bivšoj firmi usputno (uz osnovni posao) bavio time i vjerujte mi na papiru izgleda dobro, a u stvarnosti je jedno veliko ništa). 2004. postaje predsjednik uprave tvornice namještaja Jadran, 2005. postaje direktor svih industrijskih udruga pri HUP-u. Od 2008. do 2011. je član Odbora za regionalni razvoj, šumarstvo i vodno gospodarstvo Hrvatskoga sabora. Uz sve to je od 2010. predavač na politehnici u Puli (znam neke stvari o tom "fakultetu"), a na mjesto predsjednika uprave DDJH je došao s mjesta predsjednika Uprave tvornice implantata za ortopediju i traumatologiju, Instrumentaria d.d.
Eto, to vam je klasična hrvatska priča negativne selekcije kadrova – 40 godina starosti i pola tuceta direktorskih pozicija bez stvarnog radnog iskustva. Naravno, pripadnost stranci i provođenje tuđih zamisli kao nužan dodatak za pripadnost hrvatskoj zlatnoj mladeži.
Nemojte me krivo shvatiti, nisam negativan lik i nisam od onih koji vide samo crno ali želim reći da ja tim ljudima ne vjerujem ništa, ali baš ništa.


Upravo tako , nema nikakve šanse da ovakva ponuda prođe , kada se Pliva preuzimala bonus je bio pozamašan pa su skupili , čini mi se , oko 96 %.

92% , s trezorcima su prešli 95% . A prag u ponudi je bio 50% 😀 .

Ali tu je situacija bila potpuno drugačija, dioničarska struktura je bila idealna za takvo nešto…
Tu su praktički 2 dioničara držala 50% , država (+nešto sitno OMFovi koji su igrali zajedno s vladom) i actavis, a bilo je još velikih paketa … Premija je bila pozamašna, Sanader i Čović su forsirali prodaju Barr-u, questus i Škegro … A deponiranje dionica je bilo prenošeno bolje nego liga prvaka, svi su vrištali kako je to super ponuda, znalo se da su svi veliki prodali prije završetka ponude… To je bio mega projekt prodaje

Gadno palo:

Dionice od 50 tisuća do jedva 5 kuna
U vrijeme građevinskog buma 2007. cijena dionice Ingre prelazila je 50 tisuća kuna. Polovicom 2008. Ingra je podijelila dionice, jednu tadašnju dionicu podijelila je na 150 dionica. Dan nakon podjele cijena joj je iznosila 234 kune, da bi nakon četiri godine došla na razinu od pet kuna. Čelnik Ingre Igor Oppenheim svojevremeno je Hanfi prijavljivao špekulante, smatrajući da se oko dionice tvrtke igraju nedozvoljene burzovne igre.

Vidim sve sami znalci.Nitko nezna što će biti s Ingrom.
To zna samo Opi i banke, a ja i svi vi možemo samo glasno razmišljati
tu na forumu a neki i navijati za propast Ingre.Tko će prodati a tko neće mora svatko odlučiti sam za sebe i to je jedino ispravno.To je život,malo si dobar pa malo ne i tako u krug.
Imam Ingru i nemislim je dati za 6 kn.

Pozdrav,




… se može pokrenuti i stečaj i da na kraju izađe iz stečaja kao npr Pevec ili neki drugi.

može, ali u tom slučaju dioničari bi ostali bez dionica kao i kod Peveca jer tamo je nakon stečaja osnovana de facto nova firma
[/quote]
Nisam znao da je Pevec kotirao na burzi. Ovo mi je prvi glas da je netko ostao bez dionica Peveca kojih nije bilo. Da niste što pobrkali u silnoj želji da mi proturječite. INGRA NEĆE PROPASTI. INGRA ĆE IĆI DALJE…..kom pravo kom krivo.
[/quote]

Ukoliko neko dioničko društvo ne kotira na burzi ne znači da i dalje nije dioničko društvo, to samo znači da nije uvršteno na burzu, ali je i dalje d.d. s dioničarima koji su vlasnici udjela u društvu…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

@STFACA
Kolega što je s Vama i s tim marginom više, dajte molim Vas…

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Nisam bio na forumu vise od godinu dana… Svima pozdrav 🙂

Sva sreća nemam puno dionica Ingre pa me zaboli sve zivo ali ipak mi je smjesan podatak da sam ju poceo kupovati kada je bila oko 23 kune a stao sam na 11 kuna.

Nisam ih od onda kupovao ,nisam pratio – jednostavno sam se raspizdio i ostavio sve, vec tada sam "bacio" te novce tako da me ovih 4 kune ne dira.

Zanima me nesto drugo:

Sta je sa onim Ingrinim nekretninama u Dubrovniku , nekretnine u Zagrebu ?

Vise se i ne sjecam sto je bilo jer mi je bilo "podne" od cijene Ingre a vjerujte nepada mi napamet citati forum 200-300 stranica unatrag 🙂

Pozz

Svaka cast Ezelu, ali Semir Gerkhan je ipak najbolji Turcin :)



@STFACA

Kolega što je s Vama i s tim marginom više, dajte molim Vas…



Gadno palo:

Dionice od 50 tisuća do jedva 5 kuna
U vrijeme građevinskog buma 2007. cijena dionice Ingre prelazila je 50 tisuća kuna. Polovicom 2008. Ingra je podijelila dionice, jednu tadašnju dionicu podijelila je na 150 dionica. Dan nakon podjele cijena joj je iznosila 234 kune, da bi nakon četiri godine došla na razinu od pet kuna. Čelnik Ingre Igor Oppenheim svojevremeno je Hanfi prijavljivao špekulante, smatrajući da se oko dionice tvrtke igraju nedozvoljene burzovne igre.


@znači da dižemo margin kredite i kupujemo ingru,jer će to opet na 50 tisuća?
[/quote]
a kolateral za margin ti je ingra..Može li bolje??(kako kaže plavi)

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Gadno palo:

Dionice od 50 tisuća do jedva 5 kuna
U vrijeme građevinskog buma 2007. cijena dionice Ingre prelazila je 50 tisuća kuna. Polovicom 2008. Ingra je podijelila dionice, jednu tadašnju dionicu podijelila je na 150 dionica. Dan nakon podjele cijena joj je iznosila 234 kune, da bi nakon četiri godine došla na razinu od pet kuna. Čelnik Ingre Igor Oppenheim svojevremeno je Hanfi prijavljivao špekulante, smatrajući da se oko dionice tvrtke igraju nedozvoljene burzovne igre.


dok se sjetim da su fondovi na lopate kupovali i po 60.000 (400 kn)…da li će ih ikad itko pozvati na odgovornost…lako se bilo menađerčićima u kravaticama igrati našim budućim mirovinama…popušili su brutalnu količinu novaca iz fondova i nikome ništa, naknadice idu, odgovornost nikakva

Kakvih će se sve bisera danas moći ovdje pročitati…jedva čekam….možda bude i nadbidavanja na ponudu…kak bi reko Tetec iz Gruntovčana…LICITAŽAAA…jel velik je broj onih koji ne znaju kamo će sa parama pa jedva čekaju kupit posrnulu tvrtku u bezbrojnim problemima i vraćat njenih skoro milijardu kuna duga….velim.JEDVA ČEKAM [smiley] [smiley]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]


Kakvih će se sve bisera danas moći ovdje pročitati…jedva čekam….možda bude i nadbidavanja na ponudu…kak bi reko Tetec iz Gruntovčana…LICITAŽAAA…jel velik je broj onih koji ne znaju kamo će sa parama pa jedva čekaju kupit posrnulu tvrtku u bezbrojnim problemima i vraćat njenih skoro milijardu kuna duga….velim.JEDVA ČEKAM [smiley] [smiley]

zaboravljaš da se kupnjom ingre dolazi do vlasništva modne agencije.

fatboy
a tko nije?????

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Vidim da se ponovo barata colateralom od 350.000 dionica Ingre koje je Closedheim zalozio kao dodatno pokrice. Mene zanima kako je to proknjizeno u Ingri. Jer ako je ikako proknjizeno, onda je on u daleko boljoj poziciji nego ostali dionicari, bez obzira radilo se o preuzimanju ili bankrotu.

Krepat ma ne molat.

Nije li to plaćeno i pokriće dionicama poništeno? Opi je najprije vratio svoje na sigurno.

neće uvijek biti ovako.





… se može pokrenuti i stečaj i da na kraju izađe iz stečaja kao npr Pevec ili neki drugi.

može, ali u tom slučaju dioničari bi ostali bez dionica kao i kod Peveca jer tamo je nakon stečaja osnovana de facto nova firma
[/quote]
Nisam znao da je Pevec kotirao na burzi. Ovo mi je prvi glas da je netko ostao bez dionica Peveca kojih nije bilo. Da niste što pobrkali u silnoj želji da mi proturječite. INGRA NEĆE PROPASTI. INGRA ĆE IĆI DALJE…..kom pravo kom krivo.
[/quote]

Ukoliko neko dioničko društvo ne kotira na burzi ne znači da i dalje nije dioničko društvo, to samo znači da nije uvršteno na burzu, ali je i dalje d.d. s dioničarima koji su vlasnici udjela u društvu…
[/quote]
I nisu izgubili ništa osim malo živaca i vremena.
Naravno da limit od 95% neće proći i da će otkup propasti, no nemojmo se praviti neznalice,
ZAR ĐĐ NEMA PRAVO PONOVITI PONUDU SA DRUGIM UVJETIMA?
Hmm, kao ovoga se nitko nije sjetio?
Konkurentska ponuda? Hmm, mogli bi je organizirati najveći vjerovnici pod okriljm nekog trećeg?

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close