INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Moje pitanje je sljedeće: Dali možeš prodat kuću ako ti je pod hipotekom?????

ko ti brani. Hipoteka prati nekretninu.
[/quote]
ako kupac prihvati kupnju kuće pod hipotekom.

neće uvijek biti ovako.

Napisati ovakvo nešto, a i dalje se zvati novinar! Ovaj novinar sigurno nije svjestan svoje nesvijesti! Pa daj barem se raspitaj o čemu pišeš!
http://www.glas-slavonije.hr/176791/7/Preuzimanjem-Ingre-Djuro-Djakovic-pokrenut-ce-gospodarstvo

Bože mili, najgluplji članak u povijesti, novinar je iritantno neupućen u postupak.

A veći dio teksta je prepisao iz članka od prije 2 mjeseca, samo što se tada radilo o manjem pragu uspješnosti!
http://www.glas-slavonije.hr/172069/1/Djuro-Djakovic-postaje-vodeca-kompanija-hrvatske-industrije

http://www.poslovni.hr/vijesti/dd-holding-bi-ingru-preko-svojih-uhodanih-kanala-promovirao-vani-216268.aspx


Gospodo

ovaj ultimatum od 95 % pada kao kruška, zašto, pa istražite malo sami. Svi mi koji posjedujemo dionice da prihvatimo ponudu ne možemo skupiti 95%. Zašto??????

Misliš li na ovo
http://mail.business.hr/vijesti/oppenheim-zalozio-svoje-dionice-ingre

Na to sam skroz i zaboravio.

...


Misliš li na ovo
http://mail.business.hr/vijesti/oppenheim-zalozio-svoje-dionice-ingre

Na to sam skroz i zaboravio.

A što je najbolje , ovdje je sada totalno nebitno da li on te dionice založene može prodat ili ne… Na ama baš svakoj dionici koja ima xxx dioničara , a većinski ne drži neki jako jako ozbiljan paket je apsolutno nemoguće skupit 95% … Tu se više uopće ne radi o maloj vjerojatnosti, nego je to potpuno nemoguće, i da se svi dogovore opet je nemoguće skupiti 95%. Da đuro da 1000 kn po dionici, opet je nemoguće skupit 95% jer jednostavno postoji 5% dionica koje se neće ili nemogu prodat…

Uvijek ima više od 5% ljudi koji ne žele prodati, uopće ni ne znaju da imaju dionice, iselili su iz države, promjenili adresu i ne znaju za ponudu, gdje su dionice u postupcima ostavinskih rasprava, založene, blokirane, one u vlasništvu stranih državljana…

A pogotovo kod ingre je totalni cirkus… Pa koliko je tu kooperanata u stečaju , a puni su dionica, koliko ih je sa blokiranom imovinom zbog istražnih postupaka (ipak se radi o građevini u hrvata)…
A prvih 10 drži samo 30% …

I sad bi se trebali dogovorit svi zajedno i prodati… Par tisuća malih , zajedno sa fondovima, stečajnim upraviteljima, sudovima, bankama… Prije ću se ja pretvorit u lepira nego se to dogodi.

P.S. Upravo sam proučio dio zakona o izmjeni ponude za preuzimanje – ne može se naknadno spustit određeni prag kojim je uvjetovana uspješnost ponude, mijenjat se može samo cijena 😉 … Tko ne vjeruje, nek čita zakon



Gospodo

ovaj ultimatum od 95 % pada kao kruška, zašto, pa istražite malo sami. Svi mi koji posjedujemo dionice da prihvatimo ponudu ne možemo skupiti 95%. Zašto??????

Misliš li na ovo
http://mail.business.hr/vijesti/oppenheim-zalozio-svoje-dionice-ingre

Na to sam skroz i zaboravio.

[/quote]

Nije briga ponuditelja DDJH da li je netko založio dionice ili nešto drugo s njima napravio. Ponuda je takva kakva je, kome pravo, kome krivo, a svatko neka odigra kako smatra da je za njega najbolje. DDJH je imao pravo staviti taj prag, a zašto ga je stavio tako visoko je valjda svima jasno? [rolleyes]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Mislim da će konkurentska ponuda za preuzimanje "izniknuti" negdje na sredini roka trajanja Đurine ponude. S tim da će ići sa višom cijenom i daleko nižim pragom uspješnosti. Tko će to biti? Ostavljam vam na razmišljanje!
Kada je ovaj jad od Đure uspio preko dvije kiki-riki banke namaknuti 80-tak milijuna kuna, mogu i drugi ozbiljniji igrači namaknuti 100-tinjak.
Ima da gos. Linića poslije preuzimanja "istresu iz gaća" preko Arene. Tko bi normalan i poslovan propustio takvu priliku i državi poklonio 200 milijuna Eura koje RH i Zagreb moraju platiti u idućih 25 godina? Samo što im takvi "igrači" neće oprostiti ni lipice!

(1) Konkurentska ponuda može biti objavljena samo po cijeni višoj od cijene u ponudi za preuzimanje, pri čemu se na odgovarajući način primjenjuje odredba članka 29. stavka 3. ovoga Zakona.
(2) Konkurentska ponuda može se uvjetovati dosizanjem određenog praga uspješnosti samo ako je prag uspješnosti određen i u ponudi za preuzimanje i ako isti nije dosegnut do objave konkurentske ponude.
(3) Prag uspješnosti u konkurentskoj ponudi ne smije biti viši od praga uspješnosti iz ponude za preuzimanje.
Članak 32.
Agencija će odbiti zahtjev za odobrenje objavljivanja konkurentske ponude ako utvrdi da je špekulativnog karaktera ili da je istoj cilj promjena cijene dionica koje su predmet ponude za preuzimanje.

Preuzimanje Ingre odvijat će se , očito u III faze.

I faza je početna ponuda , gdje će se otkupiti velik paket uglavnom od najvećih investitora, koji
su zaglavili , i od mirovinskih fondova..i ostalih državnih organa, koji će po direktivi prihvatiti
ponudu.
II faza je otkup zahtjevnijeg dijela dionica, gdje spadaju privatni fondovi, dionički fondovi
raznih okupljenih investitora,i veći samostalni investitori/ kooperanti koji nisu prodali/ koji se neće lako predati po 6 , 00 kuna…
III zavržna faza je istiskivanje malih dioničara / 5 % po sili zakona……

Formiranje novog managementa,podjela poslova – razduživanje i reprogrami ………itd.itd..

Moram ići u knjižaru pitati, da li imaju CD o tome…….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

miami@
Ako ovo gore što ste napisali nije šala, onda bolje da više ne pišete!

Šala mala…?!

To je moje mišljenje….a što Vi mislite..zašto ja ne bih pisala o tome?-Svi pišete o svemu oko Ingre,
a ja ne smijem…? Zašto? ….Ne znam ja što se zbiva na INGRI……pojma nemam….ali , nagađam.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Mislim da će konkurentska ponuda za preuzimanje "izniknuti" negdje na sredini roka trajanja Đurine ponude. S tim da će ići sa višom cijenom i daleko nižim pragom uspješnosti. Tko će to biti? Ostavljam vam na razmišljanje!
Kada je ovaj jad od Đure uspio preko dvije kiki-riki banke namaknuti 80-tak milijuna kuna, mogu i drugi ozbiljniji igrači namaknuti 100-tinjak.
Ima da gos. Linića poslije preuzimanja "istresu iz gaća" preko Arene. Tko bi normalan i poslovan propustio takvu priliku i državi poklonio 200 milijuna Eura koje RH i Zagreb moraju platiti u idućih 25 godina? Samo što im takvi "igrači" neće oprostiti ni lipice!

(1) Konkurentska ponuda može biti objavljena samo po cijeni višoj od cijene u ponudi za preuzimanje, pri čemu se na odgovarajući način primjenjuje odredba članka 29. stavka 3. ovoga Zakona.
(2) Konkurentska ponuda može se uvjetovati dosizanjem određenog praga uspješnosti samo ako je prag uspješnosti određen i u ponudi za preuzimanje i ako isti nije dosegnut do objave konkurentske ponude.
(3) Prag uspješnosti u konkurentskoj ponudi ne smije biti viši od praga uspješnosti iz ponude za preuzimanje.
Članak 32.
Agencija će odbiti zahtjev za odobrenje objavljivanja konkurentske ponude ako utvrdi da je špekulativnog karaktera ili da je istoj cilj promjena cijene dionica koje su predmet ponude za preuzimanje.

Ovo ti je malo nategnuto , da je bilo tko ( firma, pojedinac , stranac , domaći investitor ) zainteresiran za Ingru onda bi se do sada već pojavio ili kroz glasine ili kroz kupnju veće količine dionica ili na neki drugi način. Jedino objašnjenje za takav scenarij je da Đuro i taj princ na bijelom konju rade zajedno, prvi ruši cijenu kroz ovakvu ponudu , drugi kupuje mudro kroz više račun …
Sada , da li je to moguće i koliko je opasno uletiti u Ingru nadajući se takvom raspletu neka svako pojedinačno za sebe odluči.



Misliš li na ovo
http://mail.business.hr/vijesti/oppenheim-zalozio-svoje-dionice-ingre

Na to sam skroz i zaboravio.

A što je najbolje , ovdje je sada totalno nebitno da li on te dionice založene može prodat ili ne… Na ama baš svakoj dionici koja ima xxx dioničara , a većinski ne drži neki jako jako ozbiljan paket je apsolutno nemoguće skupit 95% … Tu se više uopće ne radi o maloj vjerojatnosti, nego je to potpuno nemoguće, i da se svi dogovore opet je nemoguće skupiti 95%. Da đuro da 1000 kn po dionici, opet je nemoguće skupit 95% jer jednostavno postoji 5% dionica koje se neće ili nemogu prodat…

Uvijek ima više od 5% ljudi koji ne žele prodati, uopće ni ne znaju da imaju dionice, iselili su iz države, promjenili adresu i ne znaju za ponudu, gdje su dionice u postupcima ostavinskih rasprava, založene, blokirane, one u vlasništvu stranih državljana…

A pogotovo kod ingre je totalni cirkus… Pa koliko je tu kooperanata u stečaju , a puni su dionica, koliko ih je sa blokiranom imovinom zbog istražnih postupaka (ipak se radi o građevini u hrvata)…
A prvih 10 drži samo 30% …

I sad bi se trebali dogovorit svi zajedno i prodati… Par tisuća malih , zajedno sa fondovima, stečajnim upraviteljima, sudovima, bankama… Prije ću se ja pretvorit u lepira nego se to dogodi.

P.S. Upravo sam proučio dio zakona o izmjeni ponude za preuzimanje – ne može se naknadno spustit određeni prag kojim je uvjetovana uspješnost ponude, mijenjat se može samo cijena 😉 … Tko ne vjeruje, nek čita zakon
[/quote]

Upravo tako , nema nikakve šanse da ovakva ponuda prođe , kada se Pliva preuzimala bonus je bio pozamašan pa su skupili , čini mi se , oko 96 %.


Mislim da će konkurentska ponuda za preuzimanje "izniknuti" negdje na sredini roka trajanja Đurine ponude. S tim da će ići sa višom cijenom i daleko nižim pragom uspješnosti. Tko će to biti? Ostavljam vam na razmišljanje!
Kada je ovaj jad od Đure uspio preko dvije kiki-riki banke namaknuti 80-tak milijuna kuna, mogu i drugi ozbiljniji igrači namaknuti 100-tinjak.
Ima da gos. Linića poslije preuzimanja "istresu iz gaća" preko Arene. Tko bi normalan i poslovan propustio takvu priliku i državi poklonio 200 milijuna Eura koje RH i Zagreb moraju platiti u idućih 25 godina? Samo što im takvi "igrači" neće oprostiti ni lipice!

(1) Konkurentska ponuda može biti objavljena samo po cijeni višoj od cijene u ponudi za preuzimanje, pri čemu se na odgovarajući način primjenjuje odredba članka 29. stavka 3. ovoga Zakona.
(2) Konkurentska ponuda može se uvjetovati dosizanjem određenog praga uspješnosti samo ako je prag uspješnosti određen i u ponudi za preuzimanje i ako isti nije dosegnut do objave konkurentske ponude.
(3) Prag uspješnosti u konkurentskoj ponudi ne smije biti viši od praga uspješnosti iz ponude za preuzimanje.
Članak 32.
Agencija će odbiti zahtjev za odobrenje objavljivanja konkurentske ponude ako utvrdi da je špekulativnog karaktera ili da je istoj cilj promjena cijene dionica koje su predmet ponude za preuzimanje.


Imam i ja svoju teoriju o preuzimanju ĐĐ-a ali mogao bi se i ovaj scenario desiti.Bravo kolega,dobro razmišljate!Mada bi bilo bolje da postoji samo jedan scenario što se tiče preuzimanja ali nažalost…..

New Report

Close