INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vaau… gle, čudom bez ikakvih +++ vijesti… tj. tzv. niti jedne nema…formula za up nekoj xy ekipi možebitno vazda funkcionira… a ona za down…??? … hmmm… hanfa, hanfa… tko te plaća….? hoćeš li se izjasniti… Uprava INGRE je… nema vijesti… dakle nema javnog razloga za up… a cijena up… mhmmmhmmm…??? Lp, sretno… P.S. ako dođe neka vijest (a negirana javno danas ista…) tko će – zbog povlaštene iste… na povlašteni poligraf…


@ivedome
prikažite nam stanje prodaje sutra u 10:30 …

što mislite… dokle ova donja tzv. piramidna formula… kod pozitivnog sentimenta (bez obzira opravdanog ili ekipno keš nametnutog…) funkcionira… ? :

Malo sitne primjerne domaće zadaće za up:

početni kapital npr. 200.000 kn

kupiš 20.000 kom x 10 kn xy dionicu = 200.000 kn

10.000 kom držiš – ne trejdaš…

10.000 kom prodaš po 11= 110.000 kn
sa 110.000 kn kupiš 9166 kom po 12 (gubiš količinu al dižeš cijenu)
9166 kom prodaš po 13 kn = 119158 kn
119158 kn kupiš 8511 kom po 14 Kn
8511 kom prodaš po 15 kn = 127665
127665 kn kupiš 7979 kom po 16 kn

gornjih ne diranih 10.000 kom + 7979 kom trejdanih x na 17 kn prodanih = 305.643 kn tj. digo si cijenu sam – uz malu tuđu povremenu pripomoć za 70%, al zaradio si sigurnih 105.643 kn (minus sitna provizija) …

i sad si pogledajte promete od 09.02. do 24.02. ….
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=INGR-R-A
Lp i sretno svima…


[rolleyes]

Po meni ako se openhajm pravi blesav pa ne zna što se zbiva tada je sindikat na djelu.
Uzeo sam u model da su započeli kupovati sa današnjih vršnih cijena 06.09.2011. te da dnevno troše 100 000 kn prosjek dnevnih prometa do dna cijene je bio 295 000 kn tako da su se mogli uglaviti u promete.
Nakon dna volumeni rastu, prometi a samim tim i cijene.

Na dnu tršišta prosječna cijena dionice je bila oko 7,5 kn i 45% pušinga, agresivnom kupovinom i dalje ruše prosjek cijena ali podižu tržišnu cijenu dakle negdje od 7 kn već može započeti iskipavanje.

Za ovaj projekt je trebalo cca 12 000 000 milja kn od početka 6.9.11.pa do danas i destak skrbničkih računa. Nije nemoguće da je i sve organizirala i jedna osoba.

U ovom gore modelu danas na uloženih 12 000 000 kn dobit bi bila cca 6 000 000 kn 50 % u 5 mjeseci nije loš prinos.

Ukratko tokom dva mjeseca ovegodine protrgovano je 40% ingrinih dionica putem burze s tim da top 10 ne mrda, tokom mjeseca veljače 34% dionica dakle to bi bilo cca 50% slobodnih dionica se izvrtilo na burzi a nema pomaka u top 10 i Opi nema pojma o ičemu.

4 moguća scenarija:
– nekakvo je "neprijateljsko" preuzimanje u igri i Openhajm stvarno ne zna ko će ga sutra izbacit iz ureda. Kupci se ne moraju nužno pojavit u uredu mogu se pojavit na sljedećoj skupštini i zatražit likvidaciju ingre. Mali dioničari više manje i onako neće sudjelovat na skupštini. Ako je BV ingre realan sasvim će fino zaraditi.

-Openhajm zna nešto te mudro šuti o svemu, povlaštene informacije cure te se kupuje na povlaštene informacije.

-Mirovinci kemijaju za svoj račun

-Netko manipulira tržištem.

– Bilo koja opcija od ove 4 je neregularna ( nelegalna ) stoga smatram da je potreban dodatni nadzor HANFE ovih dana oko ingre. Stvarno bi pukao od smjeha da na kraju ispadne tresla se brda rodio se miš onosno da ispadne tržište se pomamilo za ingrom ono bez razloga.


TA opisuje psihologiju tržišta – prema svojim mogućnostima. Ali ovdje, mi znamo psihologiju. Netko kupuje na veliko… Ako vam 13 milijuna kuna prometa ne sugerira da netko ipak tu akumulira, onda ne znam koliko bi to trebao biti promet da se radi o akumulaciji.

samo je pitanje limita cijene akumuliranja .

moglo se istresti trejdere rupom na bidu na 7, na 8, na 9, na 10, čak i na 11 Kn, ali uvijek je u presudnom trenutku bilo lupanja po asku s 10ak tisuća komada .

Da se trejadalo, je, i to se također vidjelo .

Da nema HANFA-e , očito će biti kad za tjedan -dva ustanovimo zašto se kupuje kao da nema sutra .

Da postoji razlog, i da je to jak, očito je, kao i da za njega zna više od jedne osobe, te su si međusobna konkurencija . Trejderi su to samo pogoršali .

Ovo nije akumulacija, ovo je borba za dionice . Pitanje je kako će kupci opravdati ovu " odjednom ničim izazvanu " želju za dionicama , usprkos izrazito lošim rezultatima poslovanja i nikakvim pozitivnim vijestima u prethodnom razdoblju .

Samo mi ne navodite PLANOVE vlade….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ovo nije akumulacija, ovo je borba za dionice .
Samo mi ne navodite PLANOVE vlade….


[thumbsup]


Ja ne izlazim dok ne vidim tko je kupovao u petak 630.000 dionica + danas 1.190.000 dionica….a tko hoće trejdati, neka trejda [cool]

E vala što jest jest, kuću dam, ali privjesak nedam !


http://www.poslovni.hr/vijesti/ingru-digli-iz-pepela-cacic-i-%5Bb%5Dobveznice-uz-zalog-arene%5B/b%5D-198052.aspx

Sutra treba kupit poslovni za 10 kn – jedan burek – i vidjet kakve su to obveznice.


naslov kaže "…obveznice uz zalog arene" … jel bi to onda moglo značiti – stigla svježa lova…
a u tom slučaju jel se onda trebao baš dogoditi 24.01.2012. ???

Optimist - loše informirani pesimist


Ja ne izlazim dok ne vidim tko je kupovao u petak 630.000 dionica + danas 1.190.000 dionica….a tko hoće trejdati, neka trejda [cool]

Šta ćeš napravit ako ne vidiš ništa u četvrtak popodne.

bit će bolje................


…Ovo nije akumulacija, ovo je borba za dionice .

upravo tako….zato i dalje treba Ingru aktivno držati na oku jer ne bi me čudilo da do kraja tjedna ode na 20 kn

p.s. evo jedan kolega skrenuo mi je u poruci pozornost da je limit za ponovnu kupnju mirovinaca na 22 kn….tako da lako moguće da ubrzo bude Ingra dignuta na 22 kn [rolleyes]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje



TA opisuje psihologiju tržišta – prema svojim mogućnostima. Ali ovdje, mi znamo psihologiju. Netko kupuje na veliko… Ako vam 13 milijuna kuna prometa ne sugerira da netko ipak tu akumulira, onda ne znam koliko bi to trebao biti promet da se radi o akumulaciji.

samo je pitanje limita cijene akumuliranja .

moglo se istresti trejdere rupom na bidu na 7, na 8, na 9, na 10, čak i na 11 Kn, ali uvijek je u presudnom trenutku bilo lupanja po asku s 10ak tisuća komada .

Da se trejadalo, je, i to se također vidjelo .

Da nema HANFA-e , očito će biti kad za tjedan -dva ustanovimo zašto se kupuje kao da nema sutra .

Da postoji razlog, i da je to jak, očito je, kao i da za njega zna više od jedne osobe, te su si međusobna konkurencija . Trejderi su to samo pogoršali .

Ovo nije akumulacija, ovo je borba za dionice . Pitanje je kako će kupci opravdati ovu " odjednom ničim izazvanu " želju za dionicama , usprkos izrazito lošim rezultatima poslovanja i nikakvim pozitivnim vijestima u prethodnom razdoblju .

Samo mi ne navodite PLANOVE vlade….
[/quote]

To je jedna velika igra,kako na padu tako sada i na ovom rastu.Ovi šta pričaju o nekakvoj akumulaciji mislim da nisu ni blizu istine.Danas sam poprilično pratio trgovanje pa molim da mi neko objasni pad sa 12.75 na 11.15 pa rast u 5 minuta ponovo na 12.60 kuna.Kao šta je neko pri padu na svakoj kupovini po asku odmah srezao prodajom po bidu sada radi suprotno ali još jače i močnije trese po asku.Ako izađe neki novi kupac svaka čast i priznat ću svoju grešku,ali sam poprilično siguran da tu nema nikoga.Vidit ćemo u četvrtak.

bit će bolje................

U zadnjih par puta ingra se na upit zse-a o novim materijalnim činjenicama znala očitovat tipa neznamo zašto raste ali skrećemo pozornost da je delegacija na pregovorima u Iraku ili u Alžiru se rade završni pregovori, pa i ovo predzadnje očitovanje je sadržilo barem malu dozu optimizma dioničarima kada su rekli da je klinika za tumore predana ministarstvu pa da možda zato cijena raste… ali ovo očitovanje se razlikuje od prijašnjih ako je to netko primjetio? Nigdje se ništa ne spominje ili skreće pozornost, nago samo neznamo zašto i točka. Hm?
Dali je to netko ljut na nešto?? Možda na preuzimatelja??
LP

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Gospodo draga novac vam je poslužen na pladnju,a vi ne želite uzeti.Grafovi,svijećece …….ovdje ne pomažu.Ponavljam se stoti put.Svi stari ingraši smo zazivali i Hanfu i državu,kolege su se čak udruživale pa zajedno na sjednicu.50 % vas nam se izrugivalo,bili smo predmet sprdnje.Ali neka,nama se isplatilo.A sad vam istima smeta rast-PA ZAŠTO.Lijepo se pridružite i zaradit ćete.Jesu najavljene debele investicije,jel svi građevinci rastu unatoč do sada nepovoljnoj situaciji za sve u cijelom svijetu.Šta bi vi sad htjeli-opet na 3 kune pa onda na 100.Hebiga mi čekamo 6 mjeseci neki i više.Uložili smo brdo novaca i vrijeme je da se ide gore.Vrijeme zarade za burek na padu je prošlo.
A još nešta -ovo je burza,mjesto na kome svako sa svojim novcem raspolaže kako hoće,zna ili ima nos.Najstrpljiviji ili najhrabriji zarađuju,ostali piskaraju na forumu.Od "zašto raste"-nema kruha,isto tako kao i"zašto pada".Toliko od mene.Ingraši SRETNO.

peyo

EVO I OTPRILIKE DOKAZ ISTINITOSTI MOGA POSTA.

28. veljača 2012.| Jadranka Dozan

Ingru digli iz pepela Čačić i obveznice uz zalog Arene

Plan restrukturiranja Ingre, među ostalim, uključuje i reprogramiranje (dijela) obveza prema austrijskoj banci BKS

Dionice Ingre i na početku ovoga tjedna nastavile su s pojačanim trgovanjem i rastom cijene. Prometom su i ovoga ponedjeljka zasjenile sve ostale dionice, a nakon prošlotjednog skoka cijene za 70 posto, ovoga ponedjeljka ta je dionica u odnosu na petak na vrijednosti dobila 33 posto.

Nakratko je tijekom dana dohvatila i 12,75 kuna, a trgovanje je zaključeno na 10,90 kuna, što je razina koju je Ingra posljednji put zabilježila prije pet mjeseci. Jučerašnji nastavak uzlazne putanje cijene dogodio se pri protrgovanih 13,2 milijuna kuna, što je više od ostvarenja tijekom cijelog prošlog tjedna. Na upit Zagrebačke burze o mogućim "novim ili promijenjenim materijalnim činjenicama koje još nisu dostavljene burzi, a mogle bi utjecati na rast cijene", iz Uprave Ingre odgovorili su, međutim, kako nove materijalne činjenice ne postoje. Posljednjih dana, doduše, na krilima Vladinih najava milijardi kuna javnih investicija u 2012. i ostale dionice iz krizom najpogođenijeg sektora građevinarstva dobivaju na vrijednosti i trguju se u natprosječnim volumenima. Dijelom bi se tako i Ingrin skok mogao pripisati tome. …

peyo

Mislim da sve zanima isto pitanje jutros. ‘oćemo li i danas potegnuti ili je vlakić stao?
Svatko nek si sam kroji projekcije, ja ću se držat pozitivnog stajališta- nejdem van, a možda i dokupim.
Kao što je rekao kolega gismund- ne, dok ne vidim tko je sve ovo zakuhao i što će od svega toga biti…

Ako sam toliko dugo bio strpljiv i akumulirao, neću valjda sad puknut.
A vi kako vam drago.

edit: nemam znanja za TA niti ću se zamarati istom. INGR-a je ionako van svake logike.

možda je i grad Zagreb malo pogurao ovu raketu….

INGRA D.D./REDOVNA DIONICA INGR-R-A

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. OPPENHEIM IGOR (98088847646) 773.908 5,71 Osnovni račun
2. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND (99318944138) 603.877 4,46 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371) 564.324 4,17 Skrb. račun
4. VALAMAR ADRIA HOLDING D.D. (39310222543) 516.658 3,81 Osnovni račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND (53009692506) 511.349 3,78 Skrb. račun
6. TEHNIKA D.D. (73037001250) 451.800 3,34 Osnovni račun
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320)/KVARNER VIENNA INSURANCE GROUP D.D. (52848403362) 380.759 2,81 Skrb. račun
8. TROMONT D.O.O. (30461667075) 319.970 2,36 Osnovni račun
9. LUDVIGER JASNA (27652168612) 316.350 2,34 Osnovni račun
10. INGRA-GRADNJA D.O.O. (12161287436) 308.271 2,28 Osnovni račun
Ukupno: 35,05

u petak je trgoano sa 632.000 dionica Ingre, a jučer sa 1.193.508 dionca Ingre, što je zajedno preko 1.800.000 dionica. Prvi na listi top10 je direktor Oppenheim koji ima 773.908 dionica.
Sad me počela kopkati jedna ideja – da nije možda jučer sama uprava jučer počela kupovati dionice na burzi nakon petka, u strahu da ih netko ne preuzima???? [proud]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close