INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

fajrunt

odbiće se ka ispuhana lopta od poda. ode funkcionira pravilo inercijskih sila što veći odbijanac poslije veći nabijanac.


ja se nebi veselio da sam na vašem mjestu jer…….
vidit ćete….. [cool]

a što ćemo to vidjeti? brrrr, baš smo se uplašili [yawn]
pa što misliš da nekoga ovdje još uzbuđuje pola kune gore-dolje nakon pada pd -30% u 15 dana? ma hajde molim te….

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!

mislim da je ovo kraj vašeg odbijanca….
eto toliko od mene….a me nebi tko krivo shvatio…

lp

;;;;;;;;;; IVANO7 ;;;;;;;;;;;;

Izgleda da je ono iskrcavanje jučer ipak bilo završno od velikog koji je izlazio jer ovaj promet danas napravili su mali paničari koji su tukli po bidu, ali sad kad vide da se iskrcaj nije nastavio, polako dižu naloge i grickaju prodaju. Da je vani zeleno, bio bi već danas jači odbijanac, ovako ćemo morati sačekati ponedjeljak [cool]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Evo danas je dokaz negativne euforije i izlaska malih,jer za razliku od jučer ,gdje smo sa manjim brojem transakcija dobrano prešli milju prometa ,a danas malo jače od pola milje uz duplo više transakcija.Baš me zanima da sad uljeti neka dobra VIJEST…………..sjetite se ATPL, koji je trejd na njoj znao biti u jednom danu, sa -10% na plus 10% ????????????

peyo

ISKRCAJ zbog založenih dionica kao osiguranja hipoteke. Obveza naplate do 30 .9. 2011. I što bude ako nema namire. Žrtvuju se dionice.Moguć scenarij. Mislim da od 3.10. će smjer pomalo da se mijenja, bojažljivo kao i sada jer se još očekuje padanje ali kada se vidi da nema niže početi će kupovina, lagana pa panična. Dokle? Bumo vidli. Pozdrav mnogobrojnim sadašnjim i budućim dioničarima INGRE.

neće uvijek biti ovako.

Ne posjedujem Ingru i vrlo je površno pratim.Pa ako netko ima volje neka nabaci nekakav izračun zašto Ingra valja ili ne valja…nije nikakva provokacija samo me zanima.Koliko se sjećam ima nekih milijardu kuna dugovanja.Može li to INGRA vratiti u ovoj krizi?Imovina?

"Only dead fish swim with the stream"

@bigfoot
ne pratim ni ja detaljno Ingru, ali sjećam se da je velik dio dugovanja bio kompenziran izdavanjem novih dionica (koje su srušile cijenu Ingre sa 22 na sadašnjih 9 kn), a dio dugova je bio reprogramiran na nekoliko godina, tako da je situacija u ingri znatno bolja nego ranije, a vjerujem i osjetno bolja nego kod većine građevinara koji tek trebaju napraviti ovakvo restrukturiranje koje je Ingra odradila

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!

Paradoks ZSE, svi sada imaju tendenciju pada, a na Ingri nestaje prodaje i sprema se rast. Ovo mi je najdraže kad dionica ide kontra indeksa, tu je zarada.



ja se nebi veselio da sam na vašem mjestu jer…….
vidit ćete….. [cool]

Inače se ne obazirem na ovavke izjave, ali eto pa pitam "drugar zar TI uistinu misliš da tvoje pisanje na nešto utječe, eventualno ova tvoja konstatacija bi trebala utjecati negativno na dionicu"…
Nekad imam osjećaj da ovdje djeca pišu… [cool]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

Mislim da nam se više ne isplati razmišljat i tražiti razloge i lagat samog sebe kako zasto gdje i zbog cega cijena raste ili pada jer ovdje nema pravila! Usli smo svjesno na vlak kao slijepi putnici i sad samo možemo cekatI da vidimo gdje cemo završiti.

Pozdrav svim Ingrašima,
Lp!



@bigfoot

ne pratim ni ja detaljno Ingru, ali sjećam se da je velik dio dugovanja bio kompenziran izdavanjem novih dionica (koje su srušile cijenu Ingre sa 22 na sadašnjih 9 kn), a dio dugova je bio reprogramiran na nekoliko godina, tako da je situacija u ingri znatno bolja nego ranije, a vjerujem i osjetno bolja nego kod većine građevinara koji tek trebaju napraviti ovakvo restrukturiranje koje je Ingra odradila

Ok,hvala.
Dvije stvari:ako je izdavanje novih dionica srušilo cijenu onda je ovaj pad opravdan,ako su izdane nove dionice onda firma vrijedi manje,posebno kad služi pokrivanju gubitaka.
Drugo:možda INGR i jest u boljoj poziciji u odnosu na ostale građevinare,međutim cijeli je sektor takav da trenutno nije baš perspektivan.A kad će bit ne zna se.
I dalje ne znam čemu optimizam pojedinih forumaša.
S obzirom na situaciju u svijetu i kod nas ne vidim razloga zašto bi trebalo držati ili kupiti ovu dionicu,ima stoput boljih prilika.Dionice firmi koje unatoč krizi dobro posluju.

"Only dead fish swim with the stream"

Njima je najbitnije da su i danas srušili prosječnu cijenu za 35 lipa, i onda se zaustave. I tako već danima.

lako je meni za vas špekuljante koji kupujete navrat nanos
mene brine openhajm i ekipa koji su sad popušili para i para
tko za njima nariče i plače
hoće li oni hanfu zvati

no sad ozbiljno

mogući je ovaj scenarij

ili je

1. stečaj ali se ne želi na velika zvona nego se vadi onaj koji stiže
2. možda ulazi strateški partner pa mu smanjuju ulaz
3. možda se netko iskrcava i ruši da potuši dejtrejderi kojih je na ovom forumu 99,99 posto

Postanite Eu-robovi

Ma sta se nervirate, bitno je da se trguje…ko jos ovde zaradu tera? A kad dodje do nule onda lepo spustimo zastor i idemo bostan da sadimo… Bili je sveta i para i prije Ingre, bit ce tog i posle. Prijatno.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

New Report

Close