INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sveža lova, novi projekti, novi poslovi (veliki, veći ,najveći) [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

jednom rječju: pozitiva ! [rolleyes]

Izgleda da ovdje neki imatelji nisu sigurni u dobar razvoj situacije pa izmišljaju "svežu lovu" i sl. Zanemarujući sve veću količinu dionica na istom kapitalu, imovini, "novim projektima i novim poslovima". A to da su kooperanti čvrste ručice, moš mislit. Kupili za 20 prodali po 13. Lijepo je širiti pozitivu ali je mudrije biti realan. Kriva je predodžba da će uvijek biti budala kojima ćete se iskrcavati s dobiti.



@gismund

To ti je ovako kolega izdaju novih 6 000 000 miliona kada te pare potroše ide novih 6 000 000 pa posle toga još 6 000 000 i sve tako dok netko ne kaže dosta je više tih papira svake godine sve više i više papirića a sve manje i manje poslova i radnika.

Te su dionice izdali u 1 mjesecu, prospekta nije bilo i trebao je odavno biti objavljen taj prospekt, ali se moglo trgovati dionicama kooperatana koji su dokapitalizirali ingru………..
[/quote]

kolege ,

pa to nidgje ne piše, a piše slijedeće ;
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/JhC824NtFG4UqjlOV4QEmQ==.pdf

a, iz ovoga što piše ja nevidim mapredak .

Da imaju partnera to bi i napisali iako je moguće pa naknadno napišu. Teško je Ingri vjerovati više!
Da su to dionice iz prethodne dokapitalizacije, nisu, već se govori o novim dionicama, a u proztivnom bi naglasili suprotno.

Znači ako imamo novih 6.045.000 dionica uz već 13.545.200 sada će ih ukupno biti 19.590.200 ili 20 mlilijona dionica za isti temeljni kapital.
Znači temelji kapital s 40 KUna po dionici zadnjim dokapom spustili su na našu štetu na 20 Kuna, a ako se drukačije ne očituju sada će isto spustiti za još skoro 50% na 10 Kuna po dionici, JELI TAKO ?

U prijevodu temeljni kapital po dionici biti će smanjen za nekih 75-80% ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Bez nominale ? Znači od nule do xyz . ?!?

Sa stranice Ingre:

Zašto je Ingra provela dokapitalizaciju i što je time postigla?
Ingra je provela dokapitalizaciju kako bi pretvorila potraživanja određenih grupa vjerovnika u temeljni kapital čime je Društvo podmirilo dio obveza koje opterećuju njegovo poslovanje i na taj način mu je omogućen daljnji razvoj. Temeljni kapital Društva u dokapitalizaciji je povećan za 120,9 milijuna kuna na iznos od 270,9 milijuna kuna. Ovim načinom dokapitalizacije očišćena je bilanca i olakšan je financijski položaj te Ingra spremno čeka nove poslove i projekte.

Kako će dokapitalizacija utjecati na male dioničare?
Mali dioničari neće biti oštećeni u ovom procesu jer će smanjenjem ukupnog duga društva porast i vrijednost njihovih dionica. Uspješna dokapitalizacija omogućila je Ingri da olakša financijski položaj i započne novi investicijski ciklus.

Kada će nove dionice biti uvrštene na Zagrebačku burzu?

Kada HANFA odobri Prospekt te Zagrebačka burza donese rješenje o uvrštenju, dionice Ingre bit će uvrštene na Burzu, a javnost će biti obaviještena putem priopćenja.

Tako je dana 22. prosinca 2010. godine Glavna skupština dioničara INGRE d.d. najprije prihvatila odluku o
smanjenju temeljnog kapitala s 300 milijuna kuna na iznos od 150 milijuna kuna prijenosom sredstava
dobivenih smanjenjem u rezerve kapitala Društva. Prema drugoj odluci Glavne skupštine prethodno
smanjeni temeljni kapital Društva u dokapitalizaciji je povećan za 120.904.000 kuna na iznos od

270.904.000 kuna.
Od toga se:


38 milijuna kuna odnosi na konverziju duga po obveznicama,

40,42 milijuna kuna na konverziju duga po aktivnim tranšama komercijalnih zapisa, a

42,48 milijuna kuna odnosi se na potraživanja poslovnih partnera i kooperanata na investicijskim
projektima.

Ovom odlukom izdano je 6.045.200 novih redovnih dionica, bez nominalnog iznosa čime je temeljni kapita
sada podijeljen na 13.545.200 dionica bez nominalnog iznosa.

Ujedno su usvojene izmjene Statuta Društva koje, pored smanjenja i povećanja temeljnog kapitala,
uključuju i odluku da se Uprava Društva ovlašćuje da jednokratno ili u više navrata izdavanjem novih
dionica poveća temeljni kapital Društva, ali najviše s iznosa od 270.904.000 kuna za iznos od 135.452.000
kuna na iznos od 406.356.000 kuna.
Uvrštenje novih dionica na Službeno tržište Zagrebačke burze planira
se sa dovršetkom revizije godišnjih financijskih izvještaja i odobrenja Prospekta uvrštenja od strane
regulatora.

eto o kojim dionicama se radi. kooperanti su dobili cca 2.124.000 dionice, ROMF je uzeo oko cca 500 t kom, a kud su otišle ostale?

sve je to manje bitno, ključna stvar su novi poslovi i FI koja su pred nama….mene jako zanima izvjšće Ingre za 2Q i to će odrediti smjer dionice na burzi

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Zadnja glavna skupština Ingre bila je prije 10 dana i ono što nas zanima je točka 3 ili način kako će pokrivati gubitke, a što znači da još posluju s gubicima ?

http://www.ingra.hr/files…d_d_%2007_07_11_final.pdf

Nakon toga 14.07 donose odluku za uvršetenje NOVIH 6 milijuna dionica, iako nematerijaliziranih.

Međutim nitko nikada kod nas nije vidio materijaliziranu dionicu pa neznam zašto o tome pišu.

Ni u prošlom prospektu nisu bili jasni pa su nam ga samo smjestili, ali oni će reći da smo nepismeni jer je sve lijepo pisalo. Naravno nije lijepo pisalo što više pisalo je veoma obmanjujuće, ali Hanfa nije našla za bitno da im kaznu odlijepi.
Kada je prošli prvi put polu informacija sada je ponavljaju izgleda !!!

Po nekim ovdje Hanfa donosi odluke retroaktivno, ali Hanfa može samo odobriti nove dionice, a što je i učinila . http://zse.hr/userdocsima…824NtFG4UqjlOV4QEmQ==.pdf

Netko je spomenu Ingrini stranice i neke objašnjenje na njima ? Nema tamo ničega osim što su maknuli ikonu NOVOSTI . ( http://www.ingra.hr/index.php?l=hr)

Zato je za pretpostaviti ako je sada cijena 15 Kna dionica s zamišljenim 20 Kuna kapitala po dionici da je slijedeća cijena dionice 7 Kuna za 10 Kuna kapitala ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Gospodine Loris ajd molim Vas ne gubite Vaše dragocjeno vrijeme na daljnjem uvjeravanju pada dionice ingre ili kupite ili prodajte ili čekajte 7 i manje kuna, ali Vas molim da više zašutite.

Unaprijed zahvaljujem.

Bilježim se s Štovanjem.

7. srpnja sam napisao da cijena neće ispod 14,5 jer je to prosjek prije i poslije objave posla u Alžiru. flao sam za 10 lipa (14,6) [wink], al bitno je da je sad počela uzlazna putanja…

nevjerovatno koliko se ode troši energije na uvjeravanja za osobne ciljeve koristeći sve moguće informacije interpretirajući ih na sebi koristan i iskoristiv način, a uz to se prepucava oće li cijena na 11 ili 15. pa za onog ko viruje u ovu dionicu i gleda je za koju godinu, a ima ih na ovom forumu koji se tako predstavljaju cijene na ovim razinama su nebitne kao i svako opravdavanje svojih uvjerenja na forumu. s obzirom koliko se pojedinci trse za pad na 11 ,koji se ionako više neće ponoviti a drugi se vesele rastu za hebenih 1-2 kn, stječem dojam da onih koji se deklariraju dugoročnim praktički nema, nego svi čekaju da se što prije torpediraju iz ove dionice.

fokusu bi na početku tjedna mogla biti Ingra slijedom informacije o Hanfinu odobrenju prospekta dokapitalizacije. Kupci su već u petak bili nešto aktivniji a mogli bi biti i ovih dana. Ove je godine Ingra pojačala prisutnost na inozemnom tržištu, te je tijekom proteklog perioda uložila značajna sredstva u inozemne operacije, a izvjesno je da će se u narednom razdoblju sklopiti nekoliko novih većih ugovora, doznao je SEEbiz iz dokumenta kojeg je dobio na uvid. Bude li nastavka dobrih vijesti, to bi moglo potaknuti i ostatak građevinskog sektora kojeg je proteklih tjedana svježim ugovorima najčešće obradovala Tehnika (ZSE:THNK-R-A).

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

kad bi moglo izvješće za 2Q i kakva očekivanja imaju kolege dioničari? (mišlenja drukera koji bi jeftinije kupili me ne zanimaju, hvala na razumijevanju)

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

29.07 (PLUS ZA 2Q)

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

New Report

Close