INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zanimljivi osvrti na temu: http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=1564&page=42

Pa kaj ne kužite da i oni, kao privatne osobe idu na T-HT … uzeti će laganih 30-40 posto i na velika se vrata vratiti u INGR-u (to bu tek pisalo po novinama) … 215*45.000 = ca 10 mrlja * 30% = 3 mrlje u mjesec dana … nit’ si orali nit’ su kopali …
A mislim da su nam svima dali lijepi signal (nama so s nešto malo dionica) … ja sam ih poslušao i hrpica je spremna za ”linijaše” … A poslje kaj bude bude … vjerojatno INGR-a ili Petrica (ali nikad nisam volio kemiju pa vjerojatno INGR-a) …

Imam ruku k'o Alija Sirotanović; sitna lova mi samo klizi kroz prste, a do velike ne mogu ...

Dobro,dal ima netko tko moze logicki odgovorit …zasto rasprodaju.Molim ako netko zna nesto pouzdano,bez glupih komentara,bez statistika nesto konkretno. hvala hvala

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Kakve su to gluposti Ingra brod koji tone, pa dajte se ljudi saberite, Ingra koja je prepuna love za nove i već ugovorene investicije pa da tone. Ne znam baš…
A i ako je trezor kupio dionice to je možda zato što će ih kasnije prodavat po većoj cijeni.
A svima koji jedva čekaju i provociraju loše vijesti odite na đuru ili tsna

Opet se javljaju skoro pa isti koji su se javljali na 19 000 i na 13 000.Dobro mreich je još na 6 000 napisao da je to previše i da je odradilo svoje.
Gadno su pogriješili. Kao i sada. Imam feeling da bi uskoro mogla nova dokapitalizacija.
Danas u Jutarnjem – Trigranit se sprema investirati 80 milja EURA, na otoku Čiovo u gradnju luxusnog hotela i vila. Moguće da će sudjelovati i Ingra. Približavamo se natječaju za Pleso, vrijednost ugovora 212 milja EURA. 1,6 milijardi kuna. Reference za taj posao imaju najbolje u Hrvatskoj + http://www.poslovni.hr/44254.aspx – već rade na Plesu.

A zaboravili smo na ovo?

http://www.nacional.hr/articles/view/36021/

Ljudi moji govorimo o 500 milijuna EURA, vrijednom poslu.To je 3,7 milijardi kuna.

Uprava prodala? Pa što ljudi po tome nikada ne bi smjeli prodati dionice? Pa kolio su zaradili, svojim vlastitim radom i znanjem.Prodali su manje udjele, možda realizirali profit iz dokapitalizacije, ne vidim u čemu je problem. Puno više me interesira kome su prodali, odnosno tko je kupio.

Ispada valjda da je i PBZ Equity navučen, jer je u utorak dokupljivao po 45 000 kuna, kupili su još 24 komada, tj. pojačali ulaz za ca. 1 milju kuna. PBZ je godinama Ingrina prva banka , gdje im se vodi glavni račun, ako netko zna stanje stvari unutra , to je sigurno PBZ. Indikativno je da su prvi fond, koji se pojavio u top 10 prije koji mjesec. Dajte budimo ozbiljni i realni:

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 4.969 12,42 Osnovni račun
2. OPPENHEIM IGOR 4.558 11,40 Osnovni račun
3. LUDVIGER JASNA 3.059 7,65 Osnovni račun
4. TEHNIKA D.D. 3.012 7,53 Osnovni račun
5. PBZ D.D. 2.176 5,44 Skrb. račun
6. ELEKTROPROJEKT D.D. 1.383 3,46 Osnovni račun
7. REŽEK DANIJEL 1.361 3,40 Osnovni račun
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.157 2,89 Skrb. račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.105 2,76 Skrb. račun
10. INGRA D.D. 1.049 2,62 Osnovni račun

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ovo sa Ingrom je postalo senzacionalno………………uprava kupuje super…………….uprava prodaje još bolje…………….trezor otpušta izvanredno…………….trezor kupuje odlično……………dioničari dokapitaliziraju po 35 tisuća…..super, uprava dokapitalizira po 2k ………..izvanredno……………..dvorana se još ne gradi ……..odlično, kad se nađe izvođač…….još bolje…………………………uglavnom nema loše vijesti.
Eto to je dionica koju treba neizostavno imati u portfelju.
Nadam se da vam je jasno da ja Ingru ni mrtav ne mislim prodavati.[smiley2]

Kolege vidim dosta Vas ‘zna’ o Ingri , pa nema smisla išta dodavati.
Uglavnom samo bi Vam rekao da pogledate zadnji post kolege plavog, te da će Vam sve biti jasno.

Hvala

Pitao bi matrxa i bluemana da li i kada očekuju (kod koje cijene) stock split kod INGRE?


Pitao bi matrxa i bluemana da li i kada očekuju (kod koje cijene) stock split kod INGRE?

Pa recimo kolega mogli bi očekivati za max 1.5 godinu,a što se tiče cijene, nezahvalno prognozirati, no samo ću reći na većim razinama od sadašnje…

Ja nekako sumnjam da itko zna bolje situaciju u Ingri od Kostrenčića i Oppenheima. Osim toga ta kompanija počinje sve više sličiti Enronu, i Enronu su rezultati bili sve bolji i bolji dok god su knjižili ugovore kao prihod, problem je nastao kad je trebalo početi knjižiti rashode i ispoštovati ugovore.
Ni Ingra nije daleko od ove situacije, a o pojednicima na ovom forumu neću trošiti riječi, reći ću samo da su sve ugovore i one potpisane ( a nerealizirane ) i one nepotpisane ( a koji vjerovatno neće biti ni dobiveni ) već UKALKULIRALI u cijenu. Bojim se da se više nema što ukalkulirati.
Novci za investicije se troše na kupovinu dionica i održavanje ove preskupe cijene, Uprava se više bavi više cijenom dionice i burzom nego poslovanjem.
Moguća su neugodna iznenađenja

Ja se nadam da če ovo ljudi svatit kao temu za raspravu a ne provokaciju.
Neka mi neko odgovori na jednostavno pitanje. Zašto ama baš ni jedan fond (investicijski) kao Aureus, Fima, ICF ili neko ne kupuje ovu dionicu ko ludi. Smatram da su oni puno bolje informirani i od Vas i od moje malenkosti. Nije baš da se nije moglo kupovat u zadnjih 3 mjeseca.
Možda grješim ali za Aureus sam siguran da nema..
Normalan odgovor molim, a ne vidit čete kolega da su bili u krivu.

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

@zg28

PBZ Equity najveći dionički fond u Hrvatskoj, ili trenutno 2. po redu je 5. dioničar INGRE.
SKrbnički ESB je jedan od fondova.
Skrbnički RBA je jedan od fondova.
Sva 4 mirovinska fonda su ušla unutra, interes je bio 11,5 puta veći od ponude.
Izvan top 10 ulaze i povečavaju udjele još nekoliko skrbničkih računa, dio čega je vjerojatno riječ o fondovima, + ima dosta poznatih osoba izvan top 10.

Što se tiće Aureusa, meni je drago da nisu unutra, obzirom na njihov stil ulaganja i njihove dionice.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



@zg28
PBZ Equity najveći dionički fond u Hrvatskoj, ili trenutno 2. po redu je 5. dioničar INGRE. SKrbnički ESB je jedan od fondova. Skrbnički RBA je jedan od fondova. ”
1. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 4.969 12,42 Osnovni račun
2. OPPENHEIM IGOR 4.558 11,40 Osnovni račun
3. LUDVIGER JASNA 3.059 7,65 Osnovni račun
4. TEHNIKA D.D. 3.012 7,53 Osnovni račun
5. PBZ D.D. 2.176 5,44 Skrb. račun
6. ELEKTROPROJEKT D.D. 1.383 3,46 Osnovni račun
7. REŽEK DANIJEL 1.361 3,40 Osnovni račun
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.157 2,89 Skrb. račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.105 2,76 Skrb. račun
10. INGRA D.D. 1.049 2,62 Osnovni račun

Mislim otkuda Vi to znate? To pomeni isto tako i nemora biti istina. Držimo se činjenica jer kada je inv. fond u igri onda je istaknut. Možda se varam… ali konkretnije obrazložite zašto je baš to inv fond.

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

I još jedno pitanje, što ste sami načeli, zašto Vam je drago da Aureusa nema?

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

I pored puno komentara, nisam vidio da je trezor kupio dionice od članova uprave. da li je to istina ili ne?
Meni nije problem ni da uprava prodaje ili kupuje dionice, isto tako nije problem ni da trezor otkupljuje vlastite dionice, ali ako je istina da je trezor potrošio 20% sredtsva skupljenih u dokapitalizaciji da bi otkupio dionice od uprave onda je to po meni u najmanju ruku nemoralno. Izdavati nove dionice po 35.000, a onda kupovati za trezor po 45.000. Hej, tko je tu lud?
I, ako je interes fondova bio ogroman zašto nisu prodali fondovima?

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/2906422/index.do

Javno privatno partnerstvo..

http://www.ingra.hr/index.php?page=references&id=3
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close